Metallurg Magnitogorsk – Jugra Chanty-Mansijsk 6:2 (kon.) | Čeljabinsk – Barys 2:1 (kon.) | Ufa – Jekaterinburg 4:5 (kon.)
HC Slovan – Novosibirsk 2:3 (kon.) | CSKA Moskva – Riga 5:0 (kon.) | D. Moskva – Vladivostok 3:4 (0:1 po s.n.)
Nižnekamsk – Omsk 1:4 (kon.) | Viťaz – Chabarovsk 2:1 (kon.) | Záhreb – Novokuzneck 4:3 (3:2 po s.n.)
HC Salavat Julajev Ufa
4:5 (1:2, 1:1, 2:2)
Avtomobilist Jekaterinburg
cz Utorok 01.09.2015, 16:00 • Ufa Arena (Kapacita: 8 250) • KHL

Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek večera a někdy příště opět na shledanou. (18:24:36)

Dnešní utkání je za námi. Hosté dnes byli lepším týmem a zaslouženě tak vítězí. Hosté sice vedli až do 59. minuty 2:5, domácí se však ještě nadechli k obratu. V 59. minutě snižoval na 3:5 Chlystov, následně v poslední minutě ještě na 4:5 snížil Hartikainen, to však bylo od domácích všechno a hosté si tak z tohoto zápasu odvážejí 3 body.

Střely celkem: 28 – 20
    Vyhrané buly (celkem): 42 – 21

59:37
    Oddechový čas pro domácí.

59:37
    Zakázané uvolnění hostů. Vhazovat se bude tedy před Ustinskijm.
    HARTIKAINEN - 4:5

59:10
    Ufa právě vstřelila branku!
    Branka je uznána! TEEMU HARTIKAINEN se dostal ke střele z pravého kruhu, Ustinskij byl následně natlačen s kotoučem do branky a rozhodčí tuto branku uznává. Stav je tak 4:5! Asistence: Linus Omark, Sergej Sojn

59:10
    Domácí nyní sice dostali kotouč do branky soupeře, ale rozhodčí si ještě celou situaci půjdou prořešit s videorozhodčím.

59:05
    Domácí to zkoušejí v šesti!
    CHLYSTOV - 3:5

58:43
    Domácí snižují na rozdíl dvou branek! DENIS CHLYSTOV se nyní z levé strany kluziště natlačil s kotoučem až před Ustinskijho, a toho dokázal na dvakrát překonat. Asistence: Nikolaj Prochorkin, Jegor Dubrovskij

58:00
    Poslední dvě minuty do konce zápasu.

57:45
    Domácí nyní drží kotouč na svých hokejkách.

57:05
    Zakázané uvolnění domácích. Vhazovat se tak bude před Chakimovem.

56:20
    Jeden z domácích hráčů nyní nahodil kotouč do útočného pásma, kotouč se odrazil do brankoviště, a tak Ustinskij raději kotouč schoval pod lapačkou.

55:03
    Lepistö nyní poslal na branku tvrdou střelu od modré, Ustinskij sice nic neviděl, ale kotouč ho trefil do levého betonu.

54:40

54:21
    Kolcov napřáhl ke střele od modré, branku však minul.

53:28
    Domácí se vůbec nemohou dostat s kotoučem do útočného pásma, hosté tuto přesilovku brání velmi dobře.

52:40
    Domácí střídají brankáře. Místo Sochatskijho nastupuje Chakimov.

52:40
    Domácí si zahrají přesilovku. Dvě minuty vyfasoval Alexejev.

52:10
    Domácí nyní drží kotouč na svých holích.
    SAPRYKIN - 2:5

51:08
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    Další branka v síti domácích! Torčenjuk nyní poslal fantastickou přihrávku přes celé kluziště na modrou čáru, kde byl připravený zcela osamocen OLEG SAPRYKIN, ten z následného samostatného úniku poslal kotouč mezi betony Sochatskijho a hosté tak vedou už 2:5! Asistence: Alexandr Torčenjuk, Pavel Turbin

49:48
    Kolcov napřáhl ke střele od modré, Ustinskij kotouč vyrazil pouze před sebe k Hartikainenovi, ten však kotouč poslal vedle pravé tyče.

48:54
    Omark se dostal ke střele z mezikruží, branku však přestřelil.

48:27
    Lepistö nyní poslal nepřesnou přihrávku na Kolcova, kotouč tak získávají hosté.

48:14
    Omark nyní skvěle objel branku z pravé strany, následně se dostal ke střele z bezprostřední blízkosti, trefil však jen horní tyčku.

47:31
    Hra se nyní pohybuje spíše ve středním pásmu.

47:04
    Jeden z domácích hráčů nyní nahodil kotouč před branku od modré čáry, kotouč však nedokázal nikdo z jeho spoluhráčů tečovat, a ten tak končí v lapačce Ustinskijho.

45:52
    Nyní však přišla nepřesná střela a kotouč tak získávají domácí.

45:36
    Hosté se nyní usadili s kotoučem v útočném pásmu.

44:45
    Pankov se nyní snažil nahodit kotouč do útočného pásma a rychle ho dojet, kotouč však skončil po jeho nahození pouze v lapačce Sochatskijho.

44:18
    Černov nyní napřáhl ke střele od modré čáry, branku však minul.

43:41
    Domácí jsou nyní u kotouče.
    VASILEVSKIJ - 2:4

42:29
    Hosté vedou už o dvě branky!
    ALEXEJ VASILEVSKIJ se dostal z levé strany kluziště s kotoučem až před Sochatskijho, ten jeho první střelu dokázal vyrazit, následně se však dostal ještě k dorážce a tu už nemohl Sochatskij chytit. Asistence: Alexandr Torčenjuk

41:40
    Hartikainen poslal před branku dobrou přihrávku z pravé strany kluziště, Makarov se však nedokázal dostat do zakončení, neboť byl dobře ubráněn Kivistöm.

41:13
    Dostojnov se nyní skvěle dostal s pukem po pravé straně kluziště až do útočného pásma, následně mu však kotouč sebral skvělým obranným zákrokem jeden z obránců.

40:37
    Kolcov napřáhl ke střele z pravého kruhu, branku však přestřelil.

40:02
    Domácí vyhráli úvodní buly třetí třetiny a ihned se snaží kotouč dostat do útočného pásma.

40:01

Druhá třetina je za námi. Ve druhé třetině dále pokračoval tlak domácích, a tak v 27. minutě dokázal vyrovnat Engqvist. Hosté se však dokázali na konci druhé třetiny opět dostat do vedení, když se trefil po skvělé přihrávce od jednoho ze spoluhráčů Alexejev. Domácí tak budou muset ve třetí třetině ještě zabrat.

Střely celkem: 15 – 13
    Vyhrané buly (celkem): 22 – 16

Další třetina začne přibližně v 17:42.

40:00

39:49
    Nyní však přišla nepřesná přihrávka jednoho z nich a kotouč končí až za brankou Ustinskijho.

39:40
    ALEXEJEV - 2:3

37:58
    Hosté se opět dostávají do vedení! Pankov objel branku a poslal skvělou přihrávku k levé tyči, kde stál úplně osamocený ANDREJ ALEXEJEV, a ten se následně nemýlil střelou do odkryté klece. Asistence: Sergej Jemelin, Alexandr Pankov

37:31
    Lazarev poslal na branku střelu z pravého kruhu, Ustinskij však jeho pokus dokázal vyrazit do rohu kluziště.

36:25
    Hosté nyní ztrácejí hodně kotoučů a domácí jsou tak převážně u puku.

35:31

34:38
    Kolcov poslal na branku střelu od modré čáry, Ustinskij však kotouč vyrazil do rohu kluziště.

34:10
    Domácím byl nyní odpískán ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

33:39
    Domácí si zahrají přesilovku. Hosté hráli v šesti. Dvě minuty půjde odpykat Simakov.

33:08
    Zakázaní uvolnění domácích. Vhazovat se tedy bude před Sochatskijm.

32:19
    Omark nyní ztratil kotouč v útočném pásmu a hosté se tak dostávají do rychlého protiútoku.

30:52
    Dubrovskij nyní poslal z levé strany kluziště dobrou přihrávku před branku, tam však nebyl nikdo z jeho spoluhráčů a kotouč tak končí pouze na hokejce jednoho z obránců.

29:41
    Bodrov nyní nahodil kotouč před branku od modré čáry, nikdo z jeho spoluhráčů však nedokázal kotouč tečovat a Ustinskij tak vyráží kotouč do rohu kluziště.

28:45
    Grigorenko se nyní snažil rychlým obkroužením branky zakončit k levé tyči, Ustinskij se však dokázal rychle přesunout a tento pokus kryje.

27:46
    Omark se nyní dostal ke střele z levého kruhu, Ustinskijho však nedokázal překonat.
    ENGQVIST - 2:2

26:57
    Domácí se přeci jenom dočkávají vyrovnání! Černov si nyní sjel zpoza branky před Ustinskijho a poslal na branku dobrou střelu, tu však dokázal Ustinskij vyrazit, kotouč se však dostal k ANDREASU ENGQVISTOVI, a ten už se následnou střelou nemýlil. Asistence: Arťom Černov, Anton Lazarev

25:11
    Domácí se nyní dostali do ofsajdu. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

25:00
    Nepovedená přihrávka ve středním pásmu jednoho z hostujících hráčů končí až za brankou Ustinskijho.

24:34
    Zakázané uvolnění domácích. Vhazovat se bude před Sochatskijm.

23:53
    Zdálo se, že byl nyní v útočném pásmu podražen jeden z domácích hráčů, rozhodčí však faul nepíská.

23:00
    Engqvist se nyní dostal s kotoučem středem kluziště až před Ustinskijho, následně se mu však kotouč zamotal mezi nohami a zakončit tak nedokázal.

22:40

21:28
    Domácí se zatím nemohou s kotoučem dostat přes střední pásmo.

20:56
    Zakázaní uvolnění hostů. Vhazovat se tak bude po pravici Ustinskijho.

20:31
    Hosté si nyní nerozuměli mezi sebou v útočném pásmu a kotouč tak končí pouze na hokejkách domácích hráčů.

20:05
    Hosté vyhráli úvodní vhazování druhé třetiny a ihned se tlačí do útočného pásma.

20:01

První třetina je za námi. Domácí jsou zatím lepším týmem, nechávají se však zbytečně vylučovat a hosté své přesilovky využívají. Na první branku jsme si museli počkat do 12. minuty, když se z přesilovky trefil Dostojnov. Další přesilovkový gól zaznamenal ihned za dvě minuty Loginov, když z levého kruhu propálil vše co mu stálo v cestě. Domácím se však dokázalo vzápětí ihned snížit, když se prosadil ze samostaného úniku Makarov. Druhá třetina tak bude ještě velmi zajímavá.

Střely celkem: 7 – 10
    Vyhrané buly (celkem): 13 – 9

Další třetina začne přibližně v 16:54.

20:00

19:50
    Elo se ještě pokusil zvýšit pro svůj tým vedení, jeho střela z levého kruhu však končí pouze těsně vedle levé tyče.

19:00
    Právě se rozeběhla poslední minutka první třetiny.

18:38
    Trjamkin se nyní dostal ke střele z pravého kruhu, jeho střele však chyběla přesnost a kotouč tak končí mimo tři tyče.

18:06
    Lepistö vyzkoušel své štěstí od modré čáry, Ustinskij však jeho střelu dobře viděl a v pohodě tak kotouč chytá do své lapačky.

17:44
    Zakázané uvolnění hostů.

17:11
    Derljuk se nyní snažil objet s kotoučem branku a zakončit k tyči, to se mu však nepovedlo, neboť se Ustinskij dokázal rychle přesunout.

16:19
    Omark se dostal ke střele z mezikruží, Ustinskij však tento pokus skvěle chytil do své lapačky.

14:52
    Lekomcev nyní napřáhl ke střele z mezikruží, jeho střelu však dokázal jeden z obránců ztečovat do ochranné sítě.
    MAKAROV - 1:2

14:08
    Domácí ihned vzápětí snižují na rozdíl jedné branky! DMITRIJ MAKAROV dostal skvělou přihrávku za obránce na modrou čáru, v následném samostatném úniku procedil kotouč mezi betonami Ustinskijho a domácí tak prohrávají už pouze o jednu branku. Asistence: Sami Lepistö, Linus Omark
    LOGINOV - 0:2

13:22
    Hosté využívají i druhou přesilovku! ALEXANDR LOGINOV napřáhl ke střele z levého kruhu a kotouč poslal přesně pod horní tyčku. Asistence: Petr Koukal, Eero Elo

12:18
    Koukal napřáhl ke střele z mezikruží, branku však netrefil.

12:09
    Hosté si opět zahrají přesilovku. Dvě minuty za hru vysokou holí vyfasoval Lisin.
    DOSTOJNOV - 0:1

11:31
    Hosté se dostávají do vedení! Vasilevskij napřáhl ke střele od modré čáry, puk se však otřel o jednoho z obránců a skončil na hokejce úplně osamoceného ALEXEJE DOSTOJNOVA, ten následně dokázal překonat Sochatskijho a posílá tak svůj tým do vedení. Asistence: Petr Koukal, Alexej Vasilevskij

10:41
    Domácí zatím brání přesilovku velmi dobře a svého soupeře nepouštějí do zakončení.

10:12
    Derljuk nyní vyhodil kotouč ven z kluziště a dostává tak 2 minuty.

09:02
    Lazarev napřáhl ke střele z pravého kruhu, Ustinskij však tuto střelu dobře viděl a kotouč tak v pohodě kryje.

08:34
    Domácí jsou nyní nastěhováni s kotoučem v útočném pásmu.

07:44

07:42
    Domácí nyní kombinují s kotoučem v útočném pásmu.

06:58
    U kotouče jsou nyní hosté a šetří vteřinky.

06:03
    Jeden z domácích hráčů nyní poslal na branku tvrdou střelu od modré, kotouč se však zastavil pouze o jednoho z obránců.

05:45
    Domácí si zahrají přesilovku. Dvě minuty za sekání vyfasoval Dostojnov.

04:52
    Elo se nyní dostal do samostatného úniku, jeho následný pokus procedit kotouč mezi betony Sochatskijho bohužel nevyšel.

04:08
    Lisin byl nyní tvrdě sražen jedním z obránců v útočném pásmu, rozhodčí však zůstává v klidu a faul se tak pískat nebude.

03:35
    Lazarev nyní napřáhl ke střele z pravého kruhu, trefil však pouze před sebou stojícího obránce.

03:12
    Kotouč se nyní pohybuje spíše ve středním pásmu.

02:48
    Bodrov se nyní dostal do samostatného úniku, jeho následný pokus však Ustinskij chytil a kotouč jen tak tak udržel. To byla obrovská šance pro domácí.

02:23
    Dostojnov nyní vypálil na branku z pravého kruhu, Sochatskij však tuto střelu vyráží do rohu kluziště.

02:03
    U kotouče jsou nyní domácí a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.

01:29
    Megalinskij nyní zkusil své štěstí také od modré, Sochatskij však tuto střelu dobře viděl a kotouč v pohodě chytá.

00:58
    Saprykin nyní napřáhl ke střele od modré čáry, branku však minul.

00:22
    Hartikainen nyní poslal zpoza branky před branku přihrávku k Omarkovi, ten se však k zakončení nedostal, neboť puk zachytil u své levé tyče Ustinskij.

00:05
    Hosté vyhráli úvodní buly a ihned se tlačí do útoku.

00:01

Stadionem nyní zní Ruská národní hymna.

Oba týmy jsou již na ledové ploše. Domácí dnes nastupují v zelených dresech, hosté dnes oblékli bílé dresy.

Salavat Julajev Ufa: Sochatskij (Chakimov) – Kolcov, Lepistö, Derljuk, Bodrov, Lekomcev, Arzamascev, Culygin – Makarov, Hartikainen, Omark – Sojn (A), Grigorenko (C), Prochorkin – Engqvist, Černov, Lazarev – Chlystov (A), Dubrovskij, Razumnjak – Lisin

Avtomobilist Jekatěrinburg: Ustinskij (Kovář) – Kivistö, Megalinskij (A), Loginov, Vasilevskij, Ščemerov, Trjamkin, Turbin – Simakov (C), Roman, Popov – Dostojnov, Koukal (A), Elo – Alexejev, Jemelin, Pankov – Torčenjuk, Saprykin, Mitjakin – Veličkin

Rozhodčí: Odins, Sergejev – Misjur, Palei.

Avtomobilist Jekatěrinburg

Jekatěrinburg se momentálně nachází v tabulce Východní konference na druhé příčce se sedmi body. Po třech odehraných zápasech mají na svém kontě 2 výhry a 1 prohru po nájezdech. Všechny tři zápasy odehráli na venkovní půdě.

Posledních 5 zápasů

Magnitogorsk – Jekatěrinburg 1:2
    Nižněkamsk – Jekatěrinburg 1:2
    Traktor Čeljabinsk – Jekatěrinburg 2:1 po nájezdech
    Magnitogorsk – Jekatěrinburg 2:1 po prodloužení (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
    Jekatěrinburg – Traktor Čeljabinsk 2:0 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)

Salavat Julajev Ufa

Ufa se momentálně nachází v tabulce Východní konference na deváté příčce se třemi body. Po třech odehraných zápasech mají na svém kontě 1 výhru a 2 porážky. Na domácí půdě zatím odehráli jediné utkání, a to proti Jugře, kterou dokázali porazit 4:2.

Ufa – Jugra 4:2
    Barys Astana – Ufa 5:3
    Omsk – Ufa 4:2
    Nižněkamsk – Ufa 2:3 po nájezdech (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
    Lada – Ufa 3:1 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)

Zdravím všechny hokejové fanynky a fanoušky. Vítejte u dnešního zápasu ruské nejvyšší hokejové soutěže KHL mezi Salavat Julajev Ufa a Avtomobilist Jekatěrinburg.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Martin Penker

Góly a asistencie: 15. Makarov (Lepistö, Omark), 27. Engqvist (Černov, Lazarev), 59. Chlystov (Prochorkin, Dubrovskij), 60. Hartikainen (Omark, Sojn) – 12. Dostojnov (Vasilevskij, Koukal), 14. Loginov (Koukal, Elo), 38. Alexejev (Jemelin, Pankov), 43. Vasilevskij (Torčenjuk), 52. Saprykin (Torčenjuk, Turbin)

HC Salavat Julajev Ufa: Sochatskij (53. Chakimov) – Kolcov, Lepistö, Derljuk, Bodrov, Lekomcev, Arzamascev, Culygin – Makarov, Hartikainen, Omark – Sojn (A), Grigorenko (C), Prochorkin – Engqvist, Černov, Lazarev – Chlystov (A), Dubrovskij, Razumnjak – Lisin
    Avtomobilist Jekaterinburg: Ustinskij (Kovář) – Kivistö, Megalinskij (A), Loginov, Vasilevskij, Ščemerov, Trjamkin, Turbin – Simakov (C), Roman, Popov – Dostojnov, Koukal (A), Elo – Alexejev, Jemelin, Pankov – Torčenjuk, Saprykin, Mitjakin – Veličkin

Rozhodca: Odinš, Sergejev – Misjur, Palej