Metallurg Magnitogorsk – Jugra Chanty-Mansijsk 6:2 (kon.) | Čeljabinsk – Barys 2:1 (kon.) | Ufa – Jekaterinburg 4:5 (kon.)
HC Slovan – Novosibirsk 2:3 (kon.) | CSKA Moskva – Riga 5:0 (kon.) | D. Moskva – Vladivostok 3:4 (0:1 po s.n.)
Nižnekamsk – Omsk 1:4 (kon.) | Viťaz – Chabarovsk 2:1 (kon.) | Záhreb – Novokuzneck 4:3 (3:2 po s.n.)
HC Salavat Julajev Ufa
4:5 (1:2, 1:1, 2:2)
Avtomobilist Jekaterinburg
cz Utorok 01.09.2015, 16:00 • Ufa Arena (Kapacita: 8 250) • KHL

Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek večera a někdy příště opět na shledanou. (18:24:36)

Dnešní utkání je za námi. Hosté dnes byli lepším týmem a zaslouženě tak vítězí. Hosté sice vedli až do 59. minuty 2:5, domácí se však ještě nadechli k obratu. V 59. minutě snižoval na 3:5 Chlystov, následně v poslední minutě ještě na 4:5 snížil Hartikainen, to však bylo od domácích všechno a hosté si tak z tohoto zápasu odvážejí 3 body.

Střely celkem: 28 – 20
    Vyhrané buly (celkem): 42 – 21

59:37
    Oddechový čas pro domácí.

59:37
    Zakázané uvolnění hostů. Vhazovat se bude tedy před Ustinskijm.
    HARTIKAINEN - 4:5

59:10
    Ufa právě vstřelila branku!
    Branka je uznána! TEEMU HARTIKAINEN se dostal ke střele z pravého kruhu, Ustinskij byl následně natlačen s kotoučem do branky a rozhodčí tuto branku uznává. Stav je tak 4:5! Asistence: Linus Omark, Sergej Sojn

59:10
    Domácí nyní sice dostali kotouč do branky soupeře, ale rozhodčí si ještě celou situaci půjdou prořešit s videorozhodčím.

59:05
    Domácí to zkoušejí v šesti!
    CHLYSTOV - 3:5

58:43
    Domácí snižují na rozdíl dvou branek! DENIS CHLYSTOV se nyní z levé strany kluziště natlačil s kotoučem až před Ustinskijho, a toho dokázal na dvakrát překonat. Asistence: Nikolaj Prochorkin, Jegor Dubrovskij

58:00
    Poslední dvě minuty do konce zápasu.

57:45
    Domácí nyní drží kotouč na svých hokejkách.

57:05
    Zakázané uvolnění domácích. Vhazovat se tak bude před Chakimovem.

56:20
    Jeden z domácích hráčů nyní nahodil kotouč do útočného pásma, kotouč se odrazil do brankoviště, a tak Ustinskij raději kotouč schoval pod lapačkou.

55:03
    Lepistö nyní poslal na branku tvrdou střelu od modré, Ustinskij sice nic neviděl, ale kotouč ho trefil do levého betonu.

54:40

54:21
    Kolcov napřáhl ke střele od modré, branku však minul.

Martin Penker

Góly a asistencie: 15. Makarov (Lepistö, Omark), 27. Engqvist (Černov, Lazarev), 59. Chlystov (Prochorkin, Dubrovskij), 60. Hartikainen (Omark, Sojn) – 12. Dostojnov (Vasilevskij, Koukal), 14. Loginov (Koukal, Elo), 38. Alexejev (Jemelin, Pankov), 43. Vasilevskij (Torčenjuk), 52. Saprykin (Torčenjuk, Turbin)

HC Salavat Julajev Ufa: Sochatskij (53. Chakimov) – Kolcov, Lepistö, Derljuk, Bodrov, Lekomcev, Arzamascev, Culygin – Makarov, Hartikainen, Omark – Sojn (A), Grigorenko (C), Prochorkin – Engqvist, Černov, Lazarev – Chlystov (A), Dubrovskij, Razumnjak – Lisin
    Avtomobilist Jekaterinburg: Ustinskij (Kovář) – Kivistö, Megalinskij (A), Loginov, Vasilevskij, Ščemerov, Trjamkin, Turbin – Simakov (C), Roman, Popov – Dostojnov, Koukal (A), Elo – Alexejev, Jemelin, Pankov – Torčenjuk, Saprykin, Mitjakin – Veličkin

Rozhodca: Odinš, Sergejev – Misjur, Palej