Metallurg Magnitogorsk – Jugra Chanty-Mansijsk 6:2 (kon.) | Čeljabinsk – Barys 2:1 (kon.) | Ufa – Jekaterinburg 4:5 (kon.)
HC Slovan – Novosibirsk 2:3 (kon.) | CSKA Moskva – Riga 5:0 (kon.) | D. Moskva – Vladivostok 3:4 (0:1 po s.n.)
Nižnekamsk – Omsk 1:4 (kon.) | Viťaz – Chabarovsk 2:1 (kon.) | Záhreb – Novokuzneck 4:3 (3:2 po s.n.)
Traktor Čeljabinsk
2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Barys Nur-Sultan
cz Utorok 01.09.2015, 16:00 • Yunost Sport Palace, Čeljabinsk • KHL

S konstatováním, že dnešní utkání sledovalo 5150 diváků se s Vámi loučím. U dalších online přenosů nashledanou. (18:27:50)

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA

Martin Růžička (CLJ) 0+0, 3 střely, čas na ledě 16:39

Ján Laco (AST) 33 zásahů, 2 góly, 94.29%

Zápas je u konce! Hostům se sice podařilo snížit zásluhou Krasnoslobodceva, ale to je také vše, co Barys stihl a prohrává dnes na ledě Čeljabinsku v poměru 2:1.

Statistika zápasu:

Střely na bránu: 35:22
    Trestné minuty: 4:6
    Vhazování: 28:27

59:48
    Šane hostujícího celku jsou definitivně u konce. Kapitán Astany, Brandon Bochenski je vyloučen na dvě minuty za vražení na hrazení. Ján Laco se pochopitelně vrací do brány.

59:26
    Čistov zachytil kotouč ve středním pásmu, ale jeho ránu mířící do prázdné svatyně zastavil obránce Barysu!

59:13
    Oddechový čas pro domácí.

59:13
    Domácím se dvakrát nepodařilo trefit odkrytou bránu a po icingu se hra stěhuje k Demčenkovi.

58:48
    Ján Laco spěchá na střídačku, Astana hraje powerplay!

58:26
    Mohlo být rozhodnuto! Popov našel přesnou přihrávkou Glinkina, který se ocitl před Lacem, ale zblízka Slováka nepřekonal.

58:08
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny. Hosté stále ztrácejí jedinou branku.

57:21
    Jakucenja zkoušel prostřelit dva obránce Astany, což se sice povedlo, ale kotouč se poté k Lacovi jen pomalu doplazil.

56:43
    Jenže hosté si následně nerozuměli a puk je znovu až mezi dvěma modrými čarami.

56:18
    Demčenko nezachytil kotouč za svou bránou a Astana tak získává útočné pásmo.

55:48
    Přibližně 20 sekund nyní pro svůj tým urval Martin Růžička, který srdnatě bojoval s přesilou v rohu kluziště. Hostům se zkracuje čas na vyrovnání.

54:33
    Hokejisté Barysu kombinují až u vlastní brány. Traktor Čeljabinsk je zatím výborně zformovaný a zastavuje ataky soupeře již ve středním pásmu.

54:16
    Bleskově spěchal na druhou stranu Růžička, který si sjížděl před Lacovu bránu, avšak přihrávku přes celé útočné pásmo neobdržel.

53:59
    Dlouhá přihrávka sice našla Starčenka, ale ten po zpracování ztratil kotouč.

52:10
    Savčenko zpracoval kotouč vysokou holí a hra je přerušena. Barys Astana je však po snižující brance aktivnějším týmem.

Lukáš Podleśny

Góly a asistencie: 6. Kokujov (Rybakov), 30. Paré (Davydov, Rybakov) – 52. Krasnoslobodcev

Traktor Čeljabinsk: Demčenko (Francouz) – Davydov, Martynov, Quint, Borodkin, Šinin, Petrov (A), Žuldikov – Popov, Glinkin, Osnovin (A) – Čistov (C), Jakucenja, Kručinin – Pesťunov, Pare, Růžička – Rybakov, Kokujov, Afonasjevskij – Gubarev
    Barys Nur-Sultan: Laco (Poluektov) – Dallman, Lundin, Ellerby, Semjonov (A), Savčenko, Litviněnko, Trjasunov, Ryspajev – Dawes, Bochenski (C), Boyd – Starčenko, Krasnoslobodcev, St. Pierre – Žajlauov (A), Kajgorodov, Rymarev – Grents, Puškarjov, Romanov

Rozhodca: Viktor Gašilov, Alexej Bělov – Alexander Otmachov, Stanislav Raming

Diváci: 5.150