Metallurg Magnitogorsk – Jugra Chanty-Mansijsk 6:2 (kon.) | Čeljabinsk – Barys 2:1 (kon.) | Ufa – Jekaterinburg 4:5 (kon.)
HC Slovan – Novosibirsk 2:3 (kon.) | CSKA Moskva – Riga 5:0 (kon.) | D. Moskva – Vladivostok 3:4 (0:1 po s.n.)
Nižnekamsk – Omsk 1:4 (kon.) | Viťaz – Chabarovsk 2:1 (kon.) | Záhreb – Novokuzneck 4:3 (3:2 po s.n.)
CSKA Moskva
5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
HC Dinamo Riga
cz Utorok 01.09.2015, 18:30 • CSKA Universal Sports Hall • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Krásný den všem příznivcům hokejové zábavy! Je před námi zápas čtvrtého kola KHL mezi CSKA Moskva a Dinamem Riga.

Domácí CSKA Moskva se po třech odehraných zápasech nachází na šestém místě tabulky Západní konference s pěti body na kontě. První zápas sezony s rivalem z Petrohradu vyhrála Moskva v prodloužení. V městském derby se Spartakem zvítězil armádní klub 5:2, následně padl 0:3 s finským Jokeritem.

Dinamo Riga ze tří zápasů zatím vyprodukovalo sedm bodů a drží třetí místo v tabulce. Úvodní zápas s Kazaní zvládla Riga 3:1, následně doma padla v prodloužení s Čerepovcem. V posledním zápase zvítězila na ledě Minsku 4:0.

CSKA Moskva: Galimov (Fasth) – Děnisov, Zajcev, Kiselevič, Ožiganov, Kutuzov, Blažijevskij, Vorobjov, Světlakov – Platt, Radulov, Da Costa – Kugryšev, Muršak, Hjalmarsson – Andronov, Ljubimov, Mamin – Junkov, Kvartalnov, Makarov.

Rozhodčí: Boman, Sidorenko – Lazarev, Šichanov.

Nyní zazní hymny Litvy a Ruské federace.

00:01

00:05
    První buly vyhráli domácí a vzali si puk za bránu.

00:49
    Mamin nakonec zvládl udržet puk a počkal než spoluhráči dorazí do útočného pásma aby rozehrál akci.

00:52
    Andronovova dorážka skončila v náruči Sedláčka, hra je přerušena.

01:33
    CSKA stále drží kotouč a opět rozehrává ze své třetiny.

01:59
    Makarov byl nachytán v ofsajdu, hra je přerušena a následuje vhazování ve středním pásmu.

02:10
    Plattova střela z úhlu se odrazila od Sedláčkovo betonů za branku.

02:39
    Riga pouze nahodila a její třetí formace odešla střídat.

03:14
    Sestito mohl střílet, ale v kritický moment promáchl a ztratil kotouč.

03:54
    O kotouč se sváděl boj ve střední třetině, následně se ho ujali hosté a rozehrávají z vlastní třetiny.

04:27
    Ani jednomu z týmů se nedaří dostat do útočné šance, puk často mění majitele.

05:09
    Moskvě je pískán icing, hra se stěhuje před Galimova.

05:22
    Cibulskis zkusil vystřelit bez přípravy. Kotouč se vznesl nad Galimovu bránu.

05:55
    Po první střele se natáhl po kotouči Andronov a donutil Sedláčka přikrýt kus černé gumy. Rozhodčí následně přerušují.

06:04
    Sedláček raději přerušil poté, co se k němu dostal puk z vhazování. Následuje komerční přestávka.

06:27
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Hjalmarsson zajel za bránu, zamíchal pukem a poslal jej na JANA MURŠAKA. Pro slovinského ostrostřelce nebyl problém správně namířit kotouč a překonat gólmana. Asistence: Simon Hjalmarsson.
    Jan MURŠAK - 1:0

07:29
    Tvrdá střela od modré minula Sedláčkovu bránu.

07:52
    Dinamo spěchalo do útočného pásma, po překročení modré ale ztratili puk.

08:25
    Nahozený puk z rohu kluziště proletěl skrze zaplněné brankoviště Rigy. Nikdo z přítomných ale puk netečoval a ten mohl plachtit dále.

09:03
    Zakázané uvolnění Rigy.

09:13
    Makarov zkusil vystřelit z otočky. Jeho rána postrádal přesnost.

09:41
    Riga vyvezla puk, do útoku se nikdo z hostů nehrnul.

10:15
    Platt dostal puk do střelecké pozice na okraji kruhu pro vhazování. Jeho střela byla sražena obráncem mimo.

10:29
    Další střela CSKA našla hruď připraveného Sedláčka.

11:10
    Moskvě se nevyvedla rozehrávka, pískán je icing.

11:30
    Je zde první vyloučení zápasu. Za držení dostává trest Ožiganov (MOS).

11:41
    Redlihs pálil z hranice kruhu, Galimov byl připraven.

12:21
    Galimov si počíhal na zakončení Sestita u tyčky a zneškodnil tak zatím největší šanci Dinama v zápase!

12:41
    Střela od modré minula Galimovovu bránu.

13:12
    Několik střel nyní zblokovali domácí hráči, přesilová hra se krátí.

13:30

14:18
    Hezkou jízdu do pásma předvedl Da Costa. Při zakončení mu ale bránící hráč odebral puk a vyrazil do protiútoku.

14:58
    Dinamo v útoku lehce ztratilo kotouč a nyní se musí bránit.

15:41
    Kiselevič se na modré napřáhl a poslal kotouč jen pár centimetrů vedle.

16:25
    Za podražení je vyloučen domácí obránce Vorobjov.

16:33
    Kundrátkova střela od modré zamířila do náruče gólmana.

17:12
    Rize se nepodařilo dostat puk před bránu, kde číhali tři její hráči. Kundrátek si následně šel cosi vysvětlovat s Maminem tak vehementně, že je museli rozhánět rozhodčí.

17:42
    CSKA se podařilo vyhodit přes celou délku kluziště.

18:13
    Další vyhození puku od domácího týmu.

18:25

19:17
    Berzinš chtěl vyslat kolegu do samostatného úniku, ale obránce Moskvy puk zbrzdil.

20:00

CSKA je zatím v zápase aktivnější, Riga těšila pouze z přesilových her. Ty ovšem nevyužila a tak je stav 1:0 pro Moskyvu.Jediný gól třetiny obstaral Muršak přesnou střelou z mezikruží.

20:01

20:04
    Nahození Dinama se mění v icing.

20:39
    Tentokráte icing CSKA.

20:56
    Platt poslal z otočky puk před bránu, zde ale nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.

21:24
    Puk se po souboji poroučel mezi střídačky. Vhazuje se ve středním pásmu.

22:14
    Vyloučen je Locans (RIG). Jeho tým se bude bránit v přesilové hře.

22:26
    Da Costa pálil těsně mimo.

22:42
    Postavení útočícího hráče v brankovišti. Moskva je vykázána z pásma.

22:54
    Rize se podařilo vyhodit až k bráně CSKA.

23:12
    Obránce Zajcev zachytil málem ztracený puk a poslal jej před bránu na hokejku GEOFFA PLATTA. Ten si puk popostrčil podél betonu Sedláčka a následně jej zasunul za padajícího gólmana. Asistence: Nikita Zajcev, Alexandr Radulov.
    Geoff PLATT - 2:0

24:30
    Slabé nahození CSKA si převzala Riga a míří kupředu.

25:02
    Schutz projel mezi obránci a zakončil. Mířil přesně do náruče Galimova. Hra je přerušena, následuje vhazování v pásmu CSKA.

25:26
    Vorobjov poslal střelu od modré. Trefil pouze zadní mantinel.

25:56
    Ofsajd Rigy.

26:44
    Muršak mohl zakončit z výhodné pozice, místo toho zamířil za branku a snaží se rozehrát.

27:33
    Světlakov zkusil z otočky prostřelit Sedláčka. Ten si pohlídal bližší tyč a puk vyrazil.

28:11
    CSKA je stále aktivnějším celkem. I nyní drží útočné pásmo a snaží se vytvořit si šanci.

28:50
    Přečíslení skončilo střelou Kugryševa, která propadla brankářovi a BOGDAN KISELEVIČ puk dotlačil za čáru. Asistence: Jan Muršak, Dmitrij Kugryšev.
    Bogdan KISELEVIČ - 3:0

29:48
    Další střela od moskevského obránce mířila těsně nad bránu.

29:57
    Sedláček raději podržel skákavý kotouč.

30:36
    Riga drží kotouč a snaží se zklidnit hru.

30:49
    Ofsajd CSKA.

31:28
    Střela od mantinelu minula Galimova a prolétla vedle jeho brány.

31:59
    Hra se nyní velmi uklidnila, hraje se v pomalém tempu. CSKA má potřebný náskok a nikam nespěchá.

32:05
    Komerční pauza.

32:55
    Moskva nahodila a po tvrdém boji za bránou přišla o kotouč.

33:25
    Muršak ještě v pádu zakončil. Puk ale stihl vyrazit s ním padající obránce.

33:55
    Icing Dinama.

34:04
    Zajcevova rána se od Sedláčka odrazila na hůl Platta. Ten poslal puk pod českého reprezentanta, následně jen těsně minul bránu.

34:50
    Krisjanis Redlihs (RIG) je vyloučen za podražení Radulova.

35:06
    Nahození tečoval Muršak. Sedláček včas zasáhl.

35:46
    Hjalmarssonova střela byla sražena mimo, Dinamo následně vyhazuje.

36:21
    Zajcev střílel těsně mimo.

36:42
    Radulov pálil a Sedláček dobře vyhodnotil situaci. Puk mu zůstal v lapačce.

36:50

37:44
    Dotírající Zajcev byl odstaven obránci.

37:50
    Sedláček raději zalehl puk a tím přerušil hru.

38:01
    Seigo (RIG) podrazil Kugryševa a dostává dvouminutový trest.

38:23
    Puk zůstal před bránou a Hjalmarsson jentak tak nestihl dopravit jej do brány.

39:01
    Poslední minuta třetiny. CSKA stále hledá možnost střelby.

39:57
    Domácím se stále nedaří vystřelit.

40:00

Ve druhé dvacetiminutovce opět dominovali domácí. Ti navýšili vedení na třígólové a pohodlně kráčejí za vítězstvím.

40:01

40:23
    Dinamo zastavil při úvodním útoku ofsajd.

41:10
    Ljubimov unikal po straně a po naznačeném zakončení poslal puk ALEXANDRU KUTUZOVOVI, který zamířil pod horní tyčku. Asistence: Roman Ljubimov.
    Alexandr KUTUZOV - 4:0

41:59
    Z otočky našel útočník CSKA jen hokejky hráčů soupeře. Ti ihned vyvezli kotouč z pásma.

42:25
    Berzinšova střela nebyla problémem pro Galimova.

42:35
    Sedláček byl připraven na střelu Děnisova.

43:18
    Radulov si krásně projel pásmem a nyní čeká na své spoluhráče, aby jej doplnili.

43:26
    Sedláček pokryl střelu od modré.

43:35
    Sotnieks (RIG) je vyloučen na dvě minuty.

43:46
    První střela v přesilovce nevyšla, puk srazil obránce.

43:59
    Puk má v moci Sedláček, strkanice před bránou ale pokračuje.

44:18
    Neskutečný Sedláček! Junkov na něj z blízkosti vystřelil třikrát a český brankář pokaždé puk vyrazil!

44:56
    Radulov mířil zcela sám na brankáře, byl v poslední chvíli odstaven od puku.

45:34

45:40
    Střelu od modré má gólman Rigy v náručí.

46:38
    CSKA kontroluje puk a pomalu zkouší obranu soupeře.

46:59
    Přihrávku od mantinelu dostal před bránou DMITRIJ KUGRYŠEV, zvedl puk a zavěsil ho pod horní tyč. Asistence: Jan Muršak, Simon Hjalmarsson.
    Dmitrij KUGRYŠEV - 5:0

48:10
    Redlihsova střela prolétla kolem Galimova a označkovala zadní mantinel.

49:04
    O vítězi je prakticky rozhodnuto. Dinamo se nyní snaží bránit za každou cenu, CSKA si v poklidu kontroluje puk.

49:34
    Zajcev odzbrojil útočícího hráče a rozehrává akci svého týmu.

49:58
    Locans vystřelil z blízkosti, Galimov se včas přesunul a kotouč vyrazil.

50:40
    Riga zkouší útočit, vstřelit alespoň čestný gól.

51:05

51:40
    Po rozehrání vhazování přikryl gólman hostů puk a přerušil hru.

51:55
    Makarov poslal puk bekhendem pár čísel mimo bránu.

52:46
    Felix Schutz (RIG) vyloučen za držení hole.

53:04
    Tečovaný puk spadl Sedláčkovi do lapačky.

53:14
    Vorobjovu střelu vytěsnil gólman betonem.

54:20
    Děnisov tvrdě vystřelil a označkoval zadní mantinel.

54:25
    Přetlačovaná v brankovišti Rigy končí po hvizdu rozhodčího, vhazuje se ve středním pásmu. .

54:46

55:07
    Icing hostů.

55:46
    Nyní pro změnu zakázané uvolnění Moskvy.

56:30
    Kutuzovova střela změnila směr a místo brány trefila mantinel v rohu kluziště.

56:37
    Sedláček přerušil hru poté, co podržel padající puk.

57:28
    Hosté se sice dostali do pásma ale byli vzápětí vytlačeni.

58:09
    Ohlášeny poslední dvě minuty utkání.

58:28
    Výtečně zasáhl Sedláček proti nebezpečné střele Makarova!

59:03
    Dinamo drží puk a již se nesnaží nijak zvlášť vrhat do útočných akcí.

59:32
    CSKA ztratilo kotouč v útočném pásmu.

Utkání končí a nutno říci že jsme šedesát minut hry sledovali jasnou dominanci moskevského velkoklubu. Výsledek 5:0 je myslím jasným důkazem, jak zápas vypadal. Domácí si tedy připisují tři body za jasnou a bezproblémovou výhru.

Československá stopa

Jakub Sedláček(RIG): 90,00% úspěšnosti zákroků, 5 obdržených branek
    Tomáš Kundrátek (RIG): 2 střely na bránu. (20:48:16)

Antonín Domanický

Góly a asistencie: 7. Muršak (Hjalmarsson), 24. Platt (Zajcev, Radulov), 29. Kiselevič (Muršak, Kugryšev), 42. Kutuzov (Ljubimov), 47. Kugryšev (Muršak, Hjalmarsson)

HC Dinamo Riga: Sedláček (Eriksson) – K. Redlihs, Seigo, Galvinš, Kundrátek, Sotnieks, Cibulskis, Ševčenko – Darzinš, Leino, Sestito – M. Redlihs, Schutz, Indrašis – Saulietis, Džerinš, Meija – Locans, Škovrcovs, Berzinš.

Rozhodca: Boman, Sidorenko – Lazarev, Šichanov