Znojmo – Salzburg 1:2 (kon.)
HC LERAM Orli Znojmo
1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
EC Red Bull Salzburg
cz Piatok 13.02.2015, 18:30 • Zimní stadion města Znojma • bet-at-home ICE Hockey League

59:10
    Znojmo v šesti, Holt na střídačce.

58:34
    Duncan měl na holi rozhodnutí, ale z mezikruží netrefil odkrytou branku.

53:02
    Šeda to zkusil překvapivě střelou hned z buly a řádně vylekal Gračnara. Ten se jen ohlédl za svištícím pukem.

51:26
    Špaček (ZNO) dostává zbytečné dvě minuty za hrubost.

46:12
    Duncan (SLZ) ve středním pásmu podrazil soupeře a Znojmo si zahraje přesilovku.

41:36
    Fiala dostal puk na hůl zcela sám před Gračnarem, zkusil forhendový blafák, jenže kotouč mu sjel z hole.

38:51
    Třetí vyloučení v této třetině píská rozhodčí ze středního pásma. Zuřivý Milam (SLZ) musí a dvě minuty za nedovolené bránění.

36:25
    Salzburg právě vstřelil branku!
    Hosté opět z poměrně nenápadné akce skórují. Střela Waltera se odrazila od zadního mantinelu zpět před branku a protože Holt zůstal v klinči s jedním z hostujících hráčů, MATTHIAS TRATTNIG mohl příklepem trefovat prakticky opuštěnou branku. Holt se zlobí, ale branka platí. Asistence: Ben Walter.

35:42
    Série šancí Orlů. Šedivý nejprve elegantně prokličkoval až do zakončení, které na poslední chvíli zneškodnil Gračnar, následně po jeho přihrávce zblízka míjí Fiala.

30:05
    Welser s Walterem zamotali hlavu znojemské čtveřici a Ben Walter měl před sebou při dorážce odkrytou branku, přesto míjí.

29:07
    Nemčík (ZNO) vyloučen za nedovolené bránění.

27:05
    Dnes už několikátý samostatný nájezd na Holta, v tomto těsně míjí branku Duncan!

24:42
    Vysvobození pro Znojmo zařídil Sterling (SLZ), jenž v útočném pásmu fauloval a odchází na dvě minuty za sekání.

23:40
    Kritická situace pro Znojmo. Po špatné rozehrávce byl v obrovské šanci Walter, ale trefil jen vyjetého Holta. Následně zlomil Bořuta hůl a unavená čtveřice Orlů čelí velkému tlaku.

21:15
    Emocí je na ledě hodně, teď další kontroverzní situaci rozhodčí rozsoudili vyloučením Sterlinga (SLZ) za držení.

18:47
    Orli právě vstřelili branku!
    Také Znojmo využívá přesilovku a vyrovnává. Tečovaná střela od levého mantinelu našla cestu až k Fialovi číhajícímu u pravé tyče, ten stihl ještě vrátit před branku lépe postavenému PETERU PUCHEROVI, který bekhendem přehodil Gračnarův beton. Asistence: Ondřej Fiala a Martin Podešva.

17:37
    Bača (ZNO) a Beach (SLZ) inkasují trest na 5 minut, znojemský bek navíc dostává trest do konce utkání. Daniela Welser (SLZ) dostává dvě minuty za hrubost. Orli tak hrají přeislovku.

17:37
    Nejaktivněji si v pošťuchované počínali Bača s Beachem, slovenský obránce krátkou bitku na body jasně vyhrál a povalil soka na led. Rozhodčí rozdělují tresty.

16:06
    Další gólovka Salzburgu po ztrátě Orlů ve středním pásmu, Rauchenwaldův nájezd ale končí na hrudi Holta.

15:51
    Po velké šanci přichází gól z poměrně nenápadné akce. THOMAS RAFFL si po levém křídle nabruslil do pásma a trefil u vzdálenější tyče mezeru mezi Holtovým postojem a tyčkou. Asistence: John Hughes.

15:15
    Daniel Welser byl centimetry od gólu, poté co mu na hokejce před Holtem přistál odražený puk po střele od modré. Holt byl u pravé tyče a nestihl se přesunout, ale rakouský útočník trefil tyč.

14:25
    Po souboji ve středním pásmu vylučují rozhodčí na dvě minuty za hrubost Tomase (ZNO).

11:46
    Šeda (ZNO) vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl. Přesilovka hostů.

11:41
    Fantastický zásah Chrise Holta, který ramenem vyrazil nad břevno samostatný nájezd Johna Hughese poté, co útočník hostů využil znojemské chyby na útočné modré!

06:44
    Velké šance Orlů! Hosté se sjeli k pravému mantinelu a nechali před brankou prostor, kterého se snažil využít Tomas s Rehušem, Roman Tomas ale zblízka neprocedil kotouč skrz Gračnarovy betony.

06:06
    Heinrich (SLZ) odsedí dvě minuty za krosček.

02:41
    Po Šedově střele, kterou Gračnar jen vyrazil betonem, měl úvodní gól na holi Radek Číp, ale nedokázal puk zvednout nad beton slovinského brankáře.

01:04
    Špatná Nemčíkova přihrávka přistála na holi Ryana Duncana, který byl zcela sám před Holtem, ale americký gólman ve službách Orlů jej dokázal vychytat betonem!

Lukáš Peroutka

Góly a asistencie: 19. Pucher (Fiala, Podešva) – 16. Raffl (Hughes), 37. Trattnig (Walter)

HC LERAM Orli Znojmo: Holt (Nechvátal) – Štach, Sova, Pavlikovský, Nemčík, Grof, Bořuta, Bača – Tomas, Podešva, Rehuš – Šedivý, Pucher, Fiala – Beroun, Šeda, Číp – Novák, Bartoš, Abdul – Špaček.
    EC Red Bull Salzburg: Gračnar (Brückler) – Kutlák, Trattnig, Heinrich, Pallestrang, Mühlstein, Milam, Pöck – Raffl, Komarek, Kristler – Sterling, Duncan, Hughes – Welser, Walter, Beach – Rauchenwald, Brucker, Latusa.

Rozhodca: Gebei, Grumsen – Jensen, Soós