Vladivostok – Ufa 6:2 (kon.) | Novokuzneck – Omsk 2:3 (kon.) | Novosibirsk – Barys 4:0 (kon.)
Jekaterinburg – Nižnekamsk 2:3 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – Čeljabinsk 2:1 (po pr.) | Kazaň – Togliatti 1:2 (kon.)
CSKA Moskva – Záhreb 5:2 (kon.) | Novgorod – HC Slovan 3:1 (kon.) | Jaroslavľ – D. Moskva 4:3 (kon.)

59:32
    Vylúčenie Barys. 2 minúty za krošček dostáva Antropov.

59:24
    Alexander Salák je blízko toho, aby dnes vychytal čisté konto. Český gólman podal veľmi dobrý výkon a bol základom víťazstva svojho tímu.

58:45
    Domáci sa naďalej tlačia dopredu. Hnaní fanúšikmi ohrozujú Poluektova.

57:34
    Novosibirsk potvrdil rolu favorita a už len niekoľko sekúnd ho delí od víťazstva v tomto zápase.
    KOPEJKIN - 4:0

56:47
    Novosibirsk dal gól!
    Publikum v Novosibirsku sa baví. Domáci hokejisti na ľade dominujú a pridávajú štvrtý presný zásah. Pohotovou strelou zvýšil na 4:0 ALEXEJ KOPEJKIN. Asistencia: Dmitrij Moňa, Jarno Koskiranta.

56:14
    Vylúčenie na oboch stranách. Menšikov a Ryspajev v dnešnom zápase dohrali. Ryspajev bol iniciátorom bitky, takže domáci si zahrajú presilovku.

56:14
    Vzplanuli vášne. Pustili sa do seba Menšikov a Ryspajev. Obaja hokejisti si rozdali niekoľko tvrdých rán a ich súboj napokon skončil remízou.
    KOPEJKIN - 3:0

55:57
    Je definitívne rozhodnuté. Delovku Hersleyho Poluektov iba vyrazil a puk získal na hokejku ALEXEJA KOPEJKINA, ktorý poslal puk do siete. Asistencie: Patrick Hersley, Konstantin Alexejev.

55:47
    Vylúčenie Barys. Nigel Dawes dostal najskôr 2 minúty za sekanie a následne si za protesty vyslúžil 10-minútový osobný trest.

55:32
    Sannnikov využil viac priestoru v obrane Barysu, ale strelou do horných poschodí brány Poluektova neprekonal.

55:00
    Posledná päťminútovka tretej tretiny. Sibir by mal udržať dvojgólový náskok. pretože hostí k ničomu nepúšťa.

52:54
    Tečovaný puk vyrazil Salák rovno na hokejku Dawesa, ale kanadský kanonier sa v rýchlosti nedokázal dobre zorientovať.

52:25
    Hra sa presťahuje pred Saláka. Hostia majú niečo viac ako sedem minút na to, aby dnes zabojovali o body.

51:28
    Novosibirsk sa teraz úplne stiahol a bráni výsledok. Astana sa nedokáže presadiť.

50:23
    Tvrdú strelu od modrej čiary nedokázal Salák chytiť. Puk mu vypadol, no pomohli mu spoluhráči.

49:45
    Starčenko výborne švihom vystrelil a Salák sa len obzrel, kde skončil puk. Český gólman však neinkasoval.

Tomáš Lengyel

Góly a asistencie: 4. Moňa (Kopejkin), 12. Šumakov, 56. Kopejkin (Hersley, Alexejev), 57. Kopejkin (Moňa, Koskiranta)

HC Sibir Novosibirsk: Salák – Alexejev, Hersley, Mamašev, Ožiganov, Belov, Ignatovič, Menšikov, Vereščagin – Moňa, Kopejkin, Koskiranta – Bobrov, Jefimenko, Vorošilo – Šumakov, Gubin, Sannikov – Fefelov, Šalunov, Butuzov.
    Barys Nur-Sultan: Laco (12. Poluektov) – Dallman, Lundin, Savčenko, Semionov, Cerenok, Bartulis, Ryspajev, Lakiza – Dawes, Bochenski, Boyd – Rudenko, Starčenko, Antropov – Žajlauov, Upper, Puškariov – Michajlis, Kvaša, Rachmanov.

Rozhodca: Vasiliev, Sergejev – Morozov, Petrov