Vladivostok – Ufa 6:2 (kon.) | Novokuzneck – Omsk 2:3 (kon.) | Novosibirsk – Barys 4:0 (kon.)
Jekaterinburg – Nižnekamsk 2:3 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – Čeljabinsk 2:1 (po pr.) | Kazaň – Togliatti 1:2 (kon.)
CSKA Moskva – Záhreb 5:2 (kon.) | Novgorod – HC Slovan 3:1 (kon.) | Jaroslavľ – D. Moskva 4:3 (kon.)
Viťaz – Soči 1:5 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
Barys Nur-Sultan
Piatok 13.02.2015, 14:00 • Ice Sports Palace Sibir • KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.

Sibir Novosibirsk je prekvapením prebiehajúcej sezóny. Ruský klub sa drží na druhom mieste východnej konferencie Kontinentálnej hokejovej ligy a zároveň je prvý v Černyševovej divízii, kde má šesťbodový náskok pred Avangardom Omsk. Sibírsky tím má pred sebou posledných päť zápasov v základnej časti, z ktorých nastúpi dvakrát doma a trikrát na ihriskách súperov. Novosibirsk môže po krátkej absencii počítať aj s viacerými kľúčovými hráčmi, ktorí boli počas reprezentačnej prestávky uvoľnení do národných tímov.

D. Moňa – 30 bodov (10+20)

Barys Astana je dlhodobo jediným zástupcom Kazachstanu v KHL. Po 55 zápasoch základnej časti sa nachádza na siedmej priečke vo východnej časti KHL s jedenásťbodovým náskokom pred deviatym Vladivostokom, čo znamená, že na 99% bude v play-off. V závere základnej časti čakajú na zverencov Andreja Nazarova dva duely na tripe a následne tri zápasy na domácom ľade. Zaujímavosťou je, že Astana patrí k najnedisciplinovanejším mužstvám ligy. V 55 dueloch nazbierali jej hráčmi až 813 trestných minút a v tejto štatistike im patrí štvrté miesto.

22.1.2015 – Astana – Novosibirsk 3:2
    Góly: Žajlauov, Antropov, Starčenko – Herlsey, Sannikov.

10.10.2014 – Astana – Novosibirsk 6:3
    Góly: Upper, Bochenski, Dawes, Lundin, Boyd, Dallman – Kopejkin, Ožiganov, Kugryšev.

15.9.2014 – Novosibirsk – Astana 4:1
    Góly: Thuresson 3x, Kugryšev – Boyd

HK Sibir Novosibirsk: Salák – Alexejev, Hersley, Mamašev, Ožiganov, Belov, Ignatovič, Menšikov, Vereščagin – Moňa, Kopejkin, Koskiranta – Bobrov, Jefimenko, Vorošilo – Šumakov, Gubin, Sannikov – Fefelov, Šalunov, Butuzov.

HC Barys Astana: Laco – Dallman, Lundin, Savčenko, Semionov, Cerenok, Bartulis, Ryspajev, Lakiza – Dawes, Bochenski, Boyd – Rudenko, Starčenko, Antropov – Žajlauov, Upper, Puškariov – Michajlis, Kvaša, Rachmanov.

Rozhodca: Vasiliev, Sergejev – Morozov, Petrov.

00:01

01:14
    Zatiaľ sa bojuje len v strednom pásme. Brankári nemali žiadnu prácu.

02:00
    Sannikov sa ocitol medzi kruhmi, ale v dobrej pozícii minul bránu. Laco musel likvidovať až pokus Šumakova.

02:45
    Vypredaná hala v Novosibirsku ženie vpred svojich miláčikov, ktorí sa nedokážu presadiť cez obranu Barysu.

03:09
    Novosibirsk dal gól!
    Ján Laco ostal prekvapený a musí vyťahovať puk zo svojej sieti. DMITRIJ MOŇA nečakane od mantinelu po buly napriahol a namieril presne medzi betóny slovenského gólmana. Asistencia: Alexej Kopejkin.
    MOŇA - 1:0

04:06
    Dallmanovu strelu od modrej čiary nepríjemne tečoval Starčenko a Salák musel predviesť reflexívny zákrok betónom.

05:15
    Aktívnejší sú momentálne hostia, ktorí predvádzajú oveľa lepší výkon ako v poslednom vystúpení v Novokuznecku.

06:04
    Nigel Dawes vystrelil spoza obrancu a mieril do priestoru medzi betónom a vyrážačkou Saláka.

06:08
    Česky brankár bol opäť v akcii. Tentoraz skryl do lapačky delovku Dallmana do modrej čiary.

06:50
    Domácim sa črtal brejk, ale Jefimenko si nedokázal dobre spracovať puk a dostal sa do ofsajdu.

07:15
    Vorošilo vystrelil z uhla na bránu, Laco vyrazil puk iba pred seba a Jefimenkova dorážka skončila len tesne vedľa.

07:35
    Vylúčenie Barys. 2+10 minút za napadnutie hlavy a krku dostal Bartulis.

09:03
    Domácim hokejistom prvá presilová hra v zápase veľmi nevychádza. Ján Laco je bez práce.

09:35
    Hostia v plnom počte.

10:13
    Nigel Dawes ukazuje, že je čistokrvným strelcom. Kanaďan to skúša z každej pozície a často zamestnáva Saláka.

10:37
    Savčenkov nahodený puk od modrej čiary skončil v náručí Saláka.

11:02
    Domáci hokejisti sa opäť presadili po buly. SERGEJ ŠUMAKOV sa dostal k puku a presne mierenou strelou ho poslal do brány. Bez asistencie.
    ŠUMAKOV - 2:0

11:02
    Ján Laco po dvoch inkasovaných góloch prenechal miesto svojmu kolegovi. Do brány hostí vstúpil Pavel Poluektov.

12:30
    Hostia dostali dva prakticky rovnaké góly, keď nezvládli buly v obrannom pásme.

13:20
    Konstatnin Puškariov sa dostal do brejku, ale zbytočne vymýšľal a situáciu nevyužil na strelu ani prihrávku.

14:00
    Sibir Novosibirsk dnes nastúpil bez troch kľúčových hráčov. Domácemu trénerovi chýbajú Kugryšev, Ullström a Enlund.

14:38
    Vylúčenie Sibir. 2 minúty za podrazenie si odsedí Kopejkin.

14:55
    Obrovská šanca domácich v oslabení. Bobrov prihral puk Vorošilovovi, ktorý sa natlačil do koncovky a bekhendovou strelou dal zabrať Poluektovovi.

16:38
    Novosibirsk sa bez problémov ubránil a hrá v pätici.

16:40
    Hostia si vypracovali šancu až po skončení presilovky. Puškariov ostal úplne sám medzi kruhmi, no strelou z prvej Saláka neprekonal.

17:23
    Vedenie domácich mohlo byť už trojgólové. Pred Poluektovom sa zjavil Dmitrij Moňa, ale zblízka nedostal puk za chrbát brankára Barysu.

17:26
    Na ľade bolo už dlhšie vidieť emócie, no až teraz vypukla bitka, do ktorej sa zapojilo viacero hráčov.

17:26
    Vylúčenia na oboch stranách. 2 minúty dostal Rudenko a 4 minúty Menšikov. Presilovka Barysu.

17:57
    Vylúčenie Sibir. 2 minúty za nedovolené bránenie pre Sannikova. Presila hostí vo formáte piatich proti trom.

18:20
    Vylúčenie Barys. Brandon Bochenski dostal najskôr 2 minúty za sekanie, následne osobný trest a po ďalších protestoch v zápase skončil.

19:00
    Hosťom sa kráti presilová hra. Tá je momentálne vo formáte štyroch proti trom.

19:15
    Mike Lundin si to zrovnal na strelu, tvrdo vypálil, no Salák vytiahol krásny zákrok lapačkou.

19:57
    Domáci hrajú v pätici a majú výhodu krátkej presilovky.

20:00

Strely na bránu: 12-15.

20:01

20:20
    Vylúčený hráč Barysu je na ľade. Po dlhšej dobre sa hrá 5 na 5.

21:00
    V prvej tretine rozdali rozhodcovia 54 trestných minút, čím sa poriadne rozkúskovala hra.

21:40
    Pripomeňme si, že do zápasu vstúpil v bráne Astany Ján Laco, ktorého po dvoch góloch vymenil Pavel Poluektov.

23:00
    Domáci začali druhú tretinu aktívne, ale zatiaľ strelecky neohrozili brankára Barysu

24:12
    Antropov sa dostal do nádejnej pozície, ale z bekhendu ohrozil Saláka len symbolicky. Český brankár si následne poradil s pokusom Dawesa.

24:56
    Poluektov si siahol na puk. Nahodenie Ignatoviča schoval do lapačky.

25:30
    Hra stratila tempo. Často sa prerušuje a hráči sa previňujú proti pravidlám.

26:47
    Sannikov sa pohral s pukom, dlho ho kontroloval a napokon švihom vystrelil na Poluektova, ktorý s problémami puk vyrazil.

27:50
    Lundinovu strelu od modrej čiary tečoval tesne pred Salákom Starčenko, no český gólman je zatiaľ neomylný.

28:00
    Rozhodca si všimol nejaké technické problémy na ľadovej ploche. Preto si zavolal ľadárov, ktorí to teraz dávajú do poriadku.

28:54
    Salák mal problémy so strelou Puškariova, ktorá mu vypadla. Rachmanov sa však k dorážke nedostal.

30:00
    Boyd s Dawesom sa ocitli v prečíslení dvoch proti jednému. Zámorskí hokejisti v drese Barysu situáciu zbytočne prekombinovali.

31:30
    Teraz je to na ľade taký chaos. Veľa akcií končí už v strednom pásme v dôsledku nepresností.

31:41
    Vylúčenie na oboch stranách. 2 minúty dostali Antropov a Vorošilo.

32:34
    Dallman si nakorčuľoval z pozície obrancu až pred Saláka, no bez prípravy vypálil tesne vedľa brány.

33:41
    Oba tímy hrajú v plnom počte.

35:00
    Tréner Nazarov sa snaží oživiť hru Barysu zmenami v jednotlivých formáciách. Hostia sa však trápia, rovnako ako v poslednom dueli v Novokuznecku.

35:12
    Ignatovič vystrelil príklepom z väčšej vzdialenosti a trafil iba pripravený betón Poluektova.

35:46
    Švédsky obranca Hersley tvrdo vypálil od modrej čiary, ale lapačka gólmana hostí bola pripravená.

36:30
    Bobrov sa dostal do útočného pásma, dlho nešpekuloval a príklepom preveril Poluektova.

38:00
    Domáci hokejisti teraz zavreli Barys v jeho obrannom pásme. Obranca Alexejev však dlho držal puk a napokon nič zaujímavé nevymyslel.

39:14
    Druhá tretina nepriniesla taký dobrý hokej ako tá prvá. Oba tímy sa ťažko dostávali do šancí, a tak sa skóre napokon nemenilo.

40:00

Strely na bránu: 19-28.

40:01

40:50
    Útoky na oboch stranách sú od začiatku druhej tretiny rozhárané. Hráči robia veľa chýb, najmä pri rozohrávke.

41:14
    Starčenko vystrelil zaujímavo spoza obrancu, ale Salák jeho pokus zlikvidoval vyrážačkou.

42:42
    Obranca Hersley potiahol útočnú akciu, prihral Šumakovovi a ten príklepom vyskúšal pozornosť Poluektova.

44:00
    Zaujímavým faktom je, že tieto dve mužstvá sa môžu stretnúť aj v prvom kole play-off, pretože Novosibirsk je druhý a Astana siedma.

44:37
    Dallman z uhla ohrozil Saláka, ale český gólman si postrážil bližšiu žŕdku.

45:23
    Útočník štvrtej formácie domácich Butuzov strelou švihom donútil Poluektova zakročiť.

46:08
    Kopejkin ostal medzi kruhmi, našiel v ešte lepšej pozícii Koskirantu, ale ten strelou z prvej neprekonal kazašského gólmana.

47:00
    Astana dnes vyslala na Alexandra Saláka už viac ako tridsať striel, no márne čaká na prvý presný zásah.

47:57
    Zakázané uvoľnenie hostí. Barysu sa kráti čas na prípadnú dramatizáciu zápasu.

48:34
    Gubin predložil puk na ľavý kruh pre Šumakova, no jeho pokus bol zblokovaný.

49:45
    Starčenko výborne švihom vystrelil a Salák sa len obzrel, kde skončil puk. Český gólman však neinkasoval.

50:23
    Tvrdú strelu od modrej čiary nedokázal Salák chytiť. Puk mu vypadol, no pomohli mu spoluhráči.

51:28
    Novosibirsk sa teraz úplne stiahol a bráni výsledok. Astana sa nedokáže presadiť.

52:25
    Hra sa presťahuje pred Saláka. Hostia majú niečo viac ako sedem minút na to, aby dnes zabojovali o body.

52:54
    Tečovaný puk vyrazil Salák rovno na hokejku Dawesa, ale kanadský kanonier sa v rýchlosti nedokázal dobre zorientovať.

55:00
    Posledná päťminútovka tretej tretiny. Sibir by mal udržať dvojgólový náskok. pretože hostí k ničomu nepúšťa.

55:32
    Sannnikov využil viac priestoru v obrane Barysu, ale strelou do horných poschodí brány Poluektova neprekonal.

55:47
    Vylúčenie Barys. Nigel Dawes dostal najskôr 2 minúty za sekanie a následne si za protesty vyslúžil 10-minútový osobný trest.

55:57
    Je definitívne rozhodnuté. Delovku Hersleyho Poluektov iba vyrazil a puk získal na hokejku ALEXEJA KOPEJKINA, ktorý poslal puk do siete. Asistencie: Patrick Hersley, Konstantin Alexejev.
    KOPEJKIN - 3:0

56:14
    Vzplanuli vášne. Pustili sa do seba Menšikov a Ryspajev. Obaja hokejisti si rozdali niekoľko tvrdých rán a ich súboj napokon skončil remízou.

56:14
    Vylúčenie na oboch stranách. Menšikov a Ryspajev v dnešnom zápase dohrali. Ryspajev bol iniciátorom bitky, takže domáci si zahrajú presilovku.

56:47
    Publikum v Novosibirsku sa baví. Domáci hokejisti na ľade dominujú a pridávajú štvrtý presný zásah. Pohotovou strelou zvýšil na 4:0 ALEXEJ KOPEJKIN. Asistencia: Dmitrij Moňa, Jarno Koskiranta.
    KOPEJKIN - 4:0

57:34
    Novosibirsk potvrdil rolu favorita a už len niekoľko sekúnd ho delí od víťazstva v tomto zápase.

58:45
    Domáci sa naďalej tlačia dopredu. Hnaní fanúšikmi ohrozujú Poluektova.

59:24
    Alexander Salák je blízko toho, aby dnes vychytal čisté konto. Český gólman podal veľmi dobrý výkon a bol základom víťazstva svojho tímu.

59:32
    Vylúčenie Barys. 2 minúty za krošček dostáva Antropov.

60:00
    Koniec zápasu. (16:36:21)

Tomáš Lengyel

Góly a asistencie: 4. Moňa (Kopejkin), 12. Šumakov, 56. Kopejkin (Hersley, Alexejev), 57. Kopejkin (Moňa, Koskiranta)

HC Sibir Novosibirsk: Salák – Alexejev, Hersley, Mamašev, Ožiganov, Belov, Ignatovič, Menšikov, Vereščagin – Moňa, Kopejkin, Koskiranta – Bobrov, Jefimenko, Vorošilo – Šumakov, Gubin, Sannikov – Fefelov, Šalunov, Butuzov.
    Barys Nur-Sultan: Laco (12. Poluektov) – Dallman, Lundin, Savčenko, Semionov, Cerenok, Bartulis, Ryspajev, Lakiza – Dawes, Bochenski, Boyd – Rudenko, Starčenko, Antropov – Žajlauov, Upper, Puškariov – Michajlis, Kvaša, Rachmanov.

Rozhodca: Vasiliev, Sergejev – Morozov, Petrov