Vladivostok – Ufa 6:2 (kon.) | Novokuzneck – Omsk 2:3 (kon.) | Novosibirsk – Barys 4:0 (kon.)
Jekaterinburg – Nižnekamsk 2:3 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – Čeljabinsk 2:1 (po pr.) | Kazaň – Togliatti 1:2 (kon.)
CSKA Moskva – Záhreb 5:2 (kon.) | Novgorod – HC Slovan 3:1 (kon.) | Jaroslavľ – D. Moskva 4:3 (kon.)
Viťaz – Soči 1:5 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk
2:1 (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
Traktor Čeljabinsk
Piatok 13.02.2015, 15:00 • Metallurg Ice Arena • KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.

Príjemné poludnie, ktoré vás pozývam spríjemniť si sledovaním live prenosu zo zápasu dvoch tímov Východnej konferencie KHLMetallurgu Magnitogorsk a Traktoru Čeľjabinsk.

Oba celky sa nachádzajú s prehľadom na pozíciách zaručujúcich postup do play-off. To už s určitosťou neunikne obhajcovi titulu z Magnitogorsku, ktorý sa nachádza na tretej priečke. Traktoru patrí pozícia číslo šesť. O najlepšiu osmičku už hostia s pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou v posledných piatich dueloch základnej časti prísť nemôžu.

Ak by sa Magnitka aj Traktor nachádzali na rovnakých pozíciách ako teraz i na konci základnej časti, narazili by na seba v prvom kole vyraďovacej časti, preto vzájomné stretnutia v takejto časti sezóny vyhovuje obidvom aktérom.

Prvého februára sa Magnitogorsku na domácom ľade porazilo dnešného súpera zdolať pomerom 2:0.

Metallurg Magnitogorsk: Kosečkin (Murygin) – Birjukov, Antipin, Batyršin, Tereščenko, Lee, Chabarov, Ibragimov – Zaripov, Kovář, Mozjakin "C" – Platonov, Stapleton, Potechin – Kaletnik, Brent, Timkin – Jakuceňa, Junkov, Kamenev – Osala

Traktor Čeljabinsk: Garnett (Demčenko) – Piganovič, Borodkin, Kondratev, Davydov, Aťjušov, Martynov, Petrov – Čistov "C", Bulis, Pare – Popov, Pestunov, Glinkin – Růžička, Osnovin, Panov – Kokujov, Penkovskij, Gubarev – Veličkin.

00:01

00:30
    Domáci vyhrali úvodné buly a začali veľmi aktívne.

01:35
    Čeljabinsk je pod veľkým tlakom, Garnett v pozore.

02:49
    Prvá rana od modrej v podaní hráča menom Lee. Vedľa.

03:19
    Na druhej strane Kosečkin zasahuje po Bulisovej strele švihom.

04:39
    Kovář clonil Garnettovi vo výhľade, ale hosťujúci gólman nakoniec nemusel ani zasahovať.

05:20
    Stapletonov pokus len do lapačky pripraveného brankára.

07:01
    Mozjakin prešiel aý pred bránku, kde dorážal bekhendom puk, len do pripraveného Garnetta.

07:45
    Po dorážke je puk v ochrannej sieti, reklamný brejk.

08:15
    Růžička našiel na modrej Piganoviča, ktorého pokus z prvej končí u Kosečkina.

09:40
    Pokus jedného z domácich hráčov len na ochrannej sieti.

11:06
    Ofsajd Stapletona.

11:45
    Hostia sa usadili v pásme Magnotogorsku, Kosečkin však zasahovať zatiaľ nemusel.

13:04
    Bulis sa dostal medzi dvoch obrancov a vystrelil na bránku. Tú však prestrelil.

14:20
    Jan Kovář dostal dve minúty za držanie.

14:45
    Stapleton a jeho strela švihom, Garnett v pozore.

15:25
    Na druhej strane sa dostal do protiútoku Bulis, neuspel.

16:20
    Domáci v plnom počte.

16:48
    Hostí poriadne presilovka nabudila!

17:40
    Rozohrávka od domácich skončila len hvizdom rozhodcu, icing.

18:29
    Metallurg Magnitogorsk dal gól!
    DENIS PLATONOV je strelcom prvého dnešného gólu! Jeho strela k tyčke nemala konkurenciu, domáci sa ujímajú vedenia. Asistencie: Michail Junkov.
    PLATONOV - 1:0

19:15
    Traktor Čeljabinsk dal gól!
    Žiadna šanca pre Kosečkina pri strele od STANISLAVA ČISTOVA, ktorý prebral puk v strednom pásme, nakorčuľovla si až do tretiny domácich odkiaľ vystrelil – a strelil vyrovnávajúci gól! Bez asistencii.
    Stanislav ČISTOV - 1:1

20:00

Je za nami prvý tretina. Tá začala náporom domácich, ktorí sa však nemohli presadiť. Necelé dve minúty pred koncom tretiny poslal domácich do vedenia Platonov. Lenže Čeľabinsku sa podarilo zásluhou Čistova vyrovnať ešte pred koncom tretiny a tak sa do druhej časti pôjde za nerozhodného stavu 1:1.

20:01

20:30
    Kosečkin pripravený pri strele od Pareho, stav ostáva rovnaký.

22:05
    Jakuceňa dostal puk do druhej vlny a hneď pálil na bránku. Garnett si s jeho pokusom poradil.

23:40
    Na druhej strane sa dostali do pásma hráči Traktora, ktorí kombinovali v útočnom pásme. Kosečkin však nemusel zasahovať.

26:45
    Kondratev a jeho bomba len do mantinelu.

27:20
    Kosečkin sa teraz predviedol! Zneškodnil skvelý Glinkinov pokus, ktorý mohol znamenať gól.

27:39

28:34
    Pare sa snažil prekonať brankára Kosečkina, ten bol jasne proti.

29:15
    Osala prešiel modrú čiaru, nič nevymýšľal a vystrelil. Garnett si s prehľadom poradil.

31:05
    Popov nezasunul puk popod Kosečkinove betóny.

31:39
    Kaletnik na druhej strane Garnetta vôbec neprekvapil.

31:41
    Glinkin a jeho hákovanie, presilovka domácich.

32:15
    Osnovin stroskotal až na Kosečkinovi, ktorý si poradil z jeho strelou.

32:49
    Domácim sa v presilovke nedarí.

33:41
    Hostia v plnom počte.

34:59
    Domáci sa usadili v pásme, ale k ohrozeniu hosťujúcej bránky sa nedostali.

36:09
    Timkin a jeho pokus len zrazený na ochrannú sieť.

36:43
    Kovař a jeho hra vysokou hokejkou.

37:10
    Hostia tlačia domácich a snažia sa o rýchly gól.

38:43

39:05
    Hrá sa prevažne v strednom pásme.

39:45
    Na ľade zostal ležať Piganovič, snáď bude v poriadku.

40:00

Hostia boli v druhej časti hry mierne aktívnejší, keď sa dostali do viacerých vyložených šancí. Na ľade však žiaria brankári oboch tímov. Do tretej tretiny tak pôjdeme za nerozhodného stavu.

40:01

40:36
    Domáci sa snažili zaútočiť, no o puk prišli a tak sa šrtala kontra hostí, tá ale tiež stroskotala.

42:03
    Tereščenko od modrej mimo dostrel brány.

42:49
    Metallurg začal tretiu časť oveľa aktívnejšie, Garnett však veľmi pozorný.

44:09
    Hrá sa dlho bez prerušenia. Puk je prevažne v strednom pásme.

45:02
    Hrá sa teraz poriadne v kľude, icing.

45:49
    Obrana Traktoru pozorne bráni a nenecháva domácich útočiť.

47:05
    Mozjakin sa ocitol pred bránkou a v dobrej pozícii dorážal, avšak hosťujúca obrana mu na poslednú chvíľu sťažila situáciu.

48:30
    Kosečkin čelil tlaku, ale zasahovať nemusel.

49:15
    Dobre pracujúca obrana Traktora nedovoľuje Mettalurgu žiaden tlak.

50:02
    Piganovič fauloval, domáci s presilovkou.

50:57
    Metallurg už v pásme, no zatiaľ je to bez strely.

52:02
    Domáci šancu na gól nevyužili, Traktor v plnom počte.

52:30
    Piganovič chcel svoje vylúčenie odčiniť, proti bol Garnett.

53:17
    Bude sa opäť vylučovať a opäť to bude na strane Čeľabinsku. Dve minúty za podrazenie pre Petrova.

53:45
    Obrana hostí zoradená, to isté platí aj o domácej ofenzívnej sile.

54:10
    Hostia vyhadzujú puk.

54:39
    Mozjakin sa snažil prekonať Garnetta, nepodarilo sa.

55:17

56:04
    Icing hostí.

57:19
    Puk medzi divákmi, nič sa však našťastie nikomu nestalo.

58:39
    Popov v šanci, no jeho strela nebola nijak výrazná.

59:45
    Všetko nasvedčuje tomu, že dnes budú diváci svedkami predĺženia.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

Dva góly, ktoré padli na konci prvej tretiny boli jediné. V nasledujúcich dvoch tretinách nám gól nepadol a tak sa teda pôjde do predĺženia.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:25
    Mozjakin mohol byť hrdinom dnešného stretnutia, no nestalo sa, Garnett dobre zasiahol.

61:12
    Aká jednoduchá práca a behom minúty je po zápase! Strela od modrej a šikovný teč od RAFAELA BATYRŠINA. Je rozhodnuté! Asistencie: Danis Zaripov, Chris Lee.
    Rafael BATYRŠIN - 2:1

Do predĺženia vleteli domáci hráči ako uragán. O osude zápasu rozhodol tečom Batyršin. S konštatovaním, že Magnitogorsk doma poráža Čeľabinsk 2:1 po predĺžení, sa s Vami lúčim. (17:22:27)

Jakub Mitter

Góly a asistencie: 19. Platonov (Junkov), 62. Batyršin (Zaripov, Lee) – 20. Čistov