Vladivostok – Ufa 6:2 (kon.) | Novokuzneck – Omsk 2:3 (kon.) | Novosibirsk – Barys 4:0 (kon.)
Jekaterinburg – Nižnekamsk 2:3 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – Čeljabinsk 2:1 (po pr.) | Kazaň – Togliatti 1:2 (kon.)
CSKA Moskva – Záhreb 5:2 (kon.) | Novgorod – HC Slovan 3:1 (kon.) | Jaroslavľ – D. Moskva 4:3 (kon.)
Viťaz – Soči 1:5 (kon.)
Metallurg Novokuzneck
2:3 (1:2, 1:0, 0:1)
Avangard Omsk
Piatok 13.02.2015, 13:00 • Kuznetskie Sport Palace • KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 13:00.

Vítam všetkých hokejových priaznivcov. V piatok je na programe hneď desiatka zápasov Kontinentálnej hokejovej ligy a ja Vám prinesiem súboj Metallurgu Novokuzneck s Avangardom Omsk. Jasným favoritom duelu je hosťujúci Avangard, ktorý tento rok patrí k najlepším tímom Východnej konferencie. Naopak hokejisti Novokuznecku sú druhým najslabším tímom v celej lige.

Metallurg Novokuzneck: Chakimov (Ložkin) – Kamalov, Chlistov, Fairchild, Popov, Dorofejev, Gavrilyčev, Skutar, Kapotov – Malcev, Stoa, Romanov – Plotnikov, Malinovskij, Komaristyj – Galimov, Kaprizov, Turukin – Kosourov, Kurepanov, Mitrjakov

Avangard Omsk: Barulin (Kostin) – Gustafsson, Blaťák, Chomitskij, Gončarov, Gluchov, Ljamin, Kulik – Masatov, Pervušin, Fisčenko – Paršin, Kurjanov, Širokov – Popov, Sobotka, Schütz – Semjonov, Perežogin, Kalinin – Kolarik.

00:01

00:30
    Úvodné buly patrí domácim hokejistom, ktorí sa hneď od začiatku snažili zaútočiť na Barulina.

01:16
    Zatiaľ sa hrá nevýrazný hokej bez akejkoľvek streleckej snahy.

02:26
    Avangard Omsk dal gól!
    Prvý gól tohto zápasu na seba dlho čakať nenechal! Strieľa ho obranca VADIM CHOMITSKIJ bombou od modrej, ktorému nahrával Denis Paršin. Domácim tak úvod stretnutia absolútne nevyšiel!
    Vadim CHOMITSKIJ - 0:1

03:21
    Studená sprcha pre domácich. Ani nie tri minúty po začatí stretnutia tu máme druhý gól v Chakimovej sieti. Druhá strela a druhý gól, ktorý strieľa ERIK GUSTAFSSON. Asistencie: Alexandr Perežogin.
    Erik GUSTAFSSON - 0:2

03:21
    Ložkin nahrádza v bráne Chakimova!

05:02
    Schütz sa snažil preveriť nového brankára, ten ale taký priestrelný zrejme nebude.

05:54
    Aj keď by sa patrilo, aby Metallurg začal hrať, nie je tomu tak. Stále diktujú tempo hráči Omsku.

06:49
    Stoa sa snažil prekvapiť Barulina strelou švihom, tento pokus sa však nepodaril.

08:35
    Skutar to skúšal delovkou od modrej, ale aj teraz si dal Barulin pozor.

09:15
    Tentoraz to bol Malcev, ktorý sa snažil strieľať z ľavého kruhu. Vedľa.

10:58
    Hosťujúci Kirill Ljamin je vylúčený za podrazenie. Presilovka pre Novokuzneck.

11:45
    Omsk sa v oslabení veľmi dobre bráni, domáci sa nemôžu usadiť v útočnom pásme.

Galimov to skúšal z otočky. Barulina nezaskočil.

12:59
    Hostia v plnom počte.

13:54
    Paršinov pokus Ložkin hravo zlikvidoval.

14:30
    Ofsajd domácich hráčov.

16:39
    Hrá sa prevažne v strednom pásme, brankári bez zákrokov.

17:50
    Metallurg Novokuzneck dal gól!
    CADE FAIRCHILD zakončil rýchly protiútok domácich hokejistov, je znížené. Asistencie: Vladimir Malinovskij.
    Cade FAIRCHILD - 1:2

18:59
    Opäť to bol Galimov, kto sa snažil prekonať Barulina, nie a nie to tam padnúť.

20:00

Po prvej tretine vedie Omsk v Novokuznecku 2:1. Hostia mali do zápasu raketový štart a v čase 3:21 viedli po góloch Chomitského a Gustafssona už 2:0. Hráči Metallurgu postupom času predsa len vyrovnali hru a v 18. minúte sa im podarilo zásluhou Fairchilda aj znížiť.

20:01

20:59
    Komaritskij a jeho delovka len do Barulina.

22:15
    Barulin sa musí mať na pozore, domácich totiž gól do šatne poriadne nabudil.

24:00
    Fisčenko a jeho podrazenie, šanca domácich.

24:54
    Tak si to predstavte a hneď tu máme vyrovnaný zápas! Malinovskij si pripisuje svoju druhú asistenciu. Presilovka domácich je využitá, gól strieľa RYAN STOA. Asistencie: Vladimir Malinovskij.
    Ryan STOA - 2:2

26:54
    Perežogin chcel Ložkina prekvapiť, ten sa však zaskočiť nenechal.

28:06
    Další z útokov Avangardu, tentoraz strela od modrej. Ložkin si však zatiaľ počína nadmieru dobre.

29:46
    Popov to skúšal individuálne, ani on však na brankára Metallurgu nevyzrel.

31:47
    Ložkin dnes jednoducho chytá perfektne. Ďalšia zo šancí Omsku, tentoraz sa o gól snažil útok vedený Sobotkom.

33:19
    Omsk drží puk na svojich hokejkách a vyvíja neustály tlak na bránu Metallurgu.

34:54
    Opäť to bol Galimov, ktorý sa snažil bombou od modrej prekonať Ložkina.

36:19
    Stoa to na druhej strane skúšal propagačnou strelou na Barulina.

36:59
    Paršin bol ďalším propagátorom, ktorý pomohol Ložkinovi pripísať si ďalší úspešný zákrok.

38:40
    Pervušin a jeho podrazenie, presilovka domácich.

39:31
    Protiútok počas presilovky! Sobotka však nedokázal prekonať pozorného Ložkina!

39:41
    Fairchild a jeho bomba od modrej.

40:00

V druhej tretine padol jediný gól, ktorý strelil v 25. minúte domáci Ryan Stoa. Po štyridsiatich minútach tak platí nerozhodný stav 2:2. Hokejisti Avangardu po vyrovnávaciu góle pridali na aktivite a niekoľko minút svojho súpera tlačili. Budú v tomto tlaku pokračovať?

40:01

40:41

41:12
    Strela Malceva sa do brány nedostala. K dorážke sa potom dostal Stoa, ale nedokázal puk pretlačiť za chrbát Barulina.

42:05
    Galimov sa tlačil pred bránku, ale jeden z hosťujúcich obrancov ho do zakončenia nepustil.

43:35
    Strela Mitrjakova skončila u brankára Barulina.

44:29
    DENIS PARŠIN posiela svoj tím do vedenia! Tlak hostí sa napokon vyplatil, Avangard opäť v tomto zápase vedie. Asistencie: Sergej Širokov

50:29
    Avangard bude hrať presilovku. Vadim Mitrjakov je potrestaný za podrazenie.

51:59
    Zatiaľ sa hosťom nedarí v presilovke nič zvláštne vymyslieť.

52:29

54:02
    Hráči Metallurgu teraz pritlačili súpera do jeho obranného pásma.

54:32
    Kamalov od modrej len do Barulina.

55:21
    Sobotka chcel na seba upriamiť pozornosť, Ložkin však na svojom mieste.

56:32
    Ďalšia strela od modrej, tentoraz ju vyslal Kamalov. Barulin puk vyrazil len pred seba, žiadne nebezpečenstvo však nehrozilo.

58:01
    Gavrilyčev chcel prekonať Barulina, to sa mu ale nepodarilo.

58:45
    Domáci mali veľkú smolu! Komaristyj z ľavého kruhu opečiatkoval tyčku!

59:37
    Power-play domácich, Ložkin na striedačke.

60:00

V tretej tretine padol jediný gól, ktorý bol pre Omsk gólom víťazným. V 45. minúte vymietol horný roh brány Denis Paršin. Hokejisti Novokuznecku dnes predviedli sympatický výkon, s favorizovaným súperom odohrali vyrovnaný zápas, k bodovému zisku to ale nestačilo.

Ďakujem za pozornosť, dopísania nabudúce. (15:20:00)

Jakub Mitter

Góly a asistencie: 18. Fairchild (Malinovskij), 25. Stoa (Malinovskij) – 3. Chomitskij (Paršin), 4. Gustafsson (Perežogin), 45. Paršin (Širokov)