Vladivostok – Ufa 6:2 (kon.) | Novokuzneck – Omsk 2:3 (kon.) | Novosibirsk – Barys 4:0 (kon.)
Jekaterinburg – Nižnekamsk 2:3 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – Čeljabinsk 2:1 (po pr.) | Kazaň – Togliatti 1:2 (kon.)
CSKA Moskva – Záhreb 5:2 (kon.) | Novgorod – HC Slovan 3:1 (kon.) | Jaroslavľ – D. Moskva 4:3 (kon.)

Vladivostok dal gól!
    Aby toho nebolo málo, tak šiesty gól domácich strelil ILJA ZUBOV, ktorý tak zároveň skompletizoval hattrick. Asistencie: Niclas Bergfors.
    WANDELL - 5:2

57:51
    Domácim nestačí dvojgólový náskok a pridávajú ďalší gól! Lisin dostal puk pred bránku a tam ho do siete dorazil TOM WANDELL. Asistencie: Enver Lisin.

57:15
    Ufa je už odovzdaná a zmierená s výsledok. Tento zápas sa už len dohráva.
    GYNGE - 4:2

55:05
    Pravdepodobne je rozhodnuté! Do samostatného úniku sa dostal RICHARD GYNGE a strelou pomedzi betóny dostal svoj tím do dvojgólového vedenia. Asistencie: Vjačeslav Ušenin, Vladislav Ušenin.
    LISIN - 3:2

54:32
    A presilovku domáci využívajú! V bránkovisku vyšiel dôraz ENVEROVI LISINOVI a puk skončil za Sochatskim. Asistencie: Tom Wandell, Ivan Glazkov.

52:51
    Alexander Kutuzov dostáva 2 minúty za zdržovanie hry a je tu šanca pre domácich na gól.

50:50
    Hrá sa opatrný hokej na oboch stranách. Každý chyba v tomto čase môže byť rozhodujúca.

48:40
    Do dobrej šance sa dostával Makarov, ale jeho strela skončila nad bránou. Nalimov bol bez práce.

47:43
    Po čase sa do ofenzívy dostali domáci a Gynge tvrdou strelou vystrašil Sochatskiho.

46:04
    Nalimov však dokázal uspieť a betónom zneškodnil zakončenie Pihlstroma.

46:04
    Fín Pihlstrom unikal a domáci obranca ho fauloval. Rozhodca tak nariadil trestné strieľanie!

45:16
    Zakončenie Makarova vyrazil brankára domácich do bezpečia.

44:02
    Admiral presilovku nevyužil a hostia už sú v plnom počte.

43:35
    Vladivostok je síce v útočnom pásme, ale nevie sa dostať k strele a tak je brankár Sovhatskij bez práce.

42:02
    Alexander Kutuzov dostáva 2 minúty za hákovanie a je tu presilovka pre domácich.

41:25
    Hostia vyhodili puk cez všetky čiary a po zakázanom uvoľnení sa bude vhadzovať pred Sochatskim.

40:55
    Ufa sa snaží pokračovať v aktivite, ktorou ukončila druhú tretinu.

40:01

40:00

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny.
    GOLOVANOV - 2:2

37:00
    Salavat Ufa dala gól!
    A je po druhý krát vyrovnané! Hostia využili presilovú hru, keď sa pred bránkou presadil STANISLAV GOLOVANOV. Asistencie: Dmitrij Semin, Kirill Kolcov.

36:30
    Vjačeslav Ušenin dostáva 2 minúty za držanie a presilovku si zahrajú hostia.

34:59
    Po zakázanom uvoľnení hostí sa bude vhadzovať pred brankárom Sochatskijom.

33:54
    Nepodarilo a na druhej strane od modrej čiary vystrelil Kolář, no brankár Sochatskij na jeho pokus dobre bidel.

32:10
    Teraz sa už však podarilo Ufe usadiť v útočnom pásme a kombinujú. Uvidíme, či sa im podarí niečo vymyslieť.

30:10
    Polovica zápasu je za nami a domáci stále vedú o jeden gól. Ufa márne hľadá recept na obranu Admiralu.

29:33
    Na druhej strane mali nepríjemnú strelu domáci, ale už sa hrá pred Proskurjakovom.

28:25
    Po dlhšom čase sa dostali hostia pred Proskurjakova, ale ani dorážky sa neujali.

27:15
    Do veľkej šance sa dostával Niklas Bergfors, ale jeho strelu dokázal vyraziť Sochatskij!

25:45
    Hostia sa snažia niečo vymyslieť, ale nedarí sa im, keďže defenzíva Admiralu je dnes veľmi pozorná.
    Kolář - 2:1

24:16
    Aj po presilovke sa domáci držali v útočnej tretine a nakoniec sa dočkali druhého gólu. V zápase sa po druhý krát presadil ILJA ZUBOV. Bez asistencie.

23:55
    Už sa hrá v plnom počte.

23:24
    Sochatskij nemal chvíľu v bránkovisku puk pod kontrolou, ale nakoniec hru prerušil.

22:38
    Celkom dobrú pozíciu na strelu mal Lisin, ale jeho pokus nebol presný.

21:55
    Alexander Kutuzov dostáva 2 minúty za hákovanie a tak je tu prvá presilovka v zápase.

20:40
    Do druhej tretiny vstúpili aktívnejšie domáci, ktorí už sú v útočnom pásme.

20:01

Za nami je prvá tretina a dočkali sme sa po jednom góle na oboch stranách. Domácich dostal do vedenia Zubov, ale hostia vyrovnali zásluhou Semina. Nechajme sa prekvapiť, čo prinesie druhá tretina.

20:00

19:01
    Začína sa posledná minúta prvej tretiny a hostia dostali súpera pod tlak.

18:17
    Teraz sa vhadzuje pred Proskurjakovom po zblokovanej strele Heikkinena.

17:30
    Domáci chcú pokračovať vo svojej hre, ale už musia byť obozretnejší, keďže hostia budú aj dnes veľmi efektívni.
    SEMIN - 1:1

15:27
    A je vyrovnané! Hosťujúci DMITRIJ SEMIN krásne prešiel cez stredné pásmo a potom prekonal Proskurjakova strelou nad jeho betón. Asistencie: Alexander Kutuzov, Andrej Zubarev.

14:39
    Puk je však veľmi rýchlo za bránkou Sochatskiho a Ufa má ďalšie problémy s rozohrávkou.

13:21
    Salavat sa pokúša svojim prvým útokom usadiť v útočnom pásma, vybojoval aspoň vhadzovanie.

12:50
    Na druhej strane musel zasahovať proti strele od modrej čiary Proskurjakov, ale bol úspešný.

11:25
    Sochatskij si už dáva na strely protihráčov oveľa väčší pozor a nič nepodceňuje.

10:37
    Naopak hosťom sa nedarí rozohrávka a prechod do útočného pásma. Defenzíva Admirali si plní svoje povinnosti na výbornú.

09:09
    Ten vedúci gól zjavne pomohol Vladivostoku. Domáci hráči doslova lietajú po ľade a sú odhodlaní bojovať o víťazstvo v tomto zápase.
    ZUBOV - 1:0

07:58
    A domácim sa nečakane podarilo dostať aj do vedenia! Strela ILJU ZUBOVA prekvapila brankára Salavatu a puk skončil v sieti. Asistencie: Niclas Bergfors.

06:48
    Brankár Sochatskij je zamestnanejším mužom v maske, ale zatiaľ nepripúšťa problémy.

05:30
    A domáci sú teraz veľmi nepríjemní a hostí zamestnávajú svojimi pokusmi.

04:14
    Vladivostok sa dostal do prvej šance a hneď to mohlo skončiť gólom! Z medzikružia strieľal Gorškov a jeho pokus tesne minul tyčku.

03:30
    Domáci nepresne rozohrali a puk končí až na zakázanom uvoľnení.

02:42
    Až teraz je pri puku Sochatskij, ktorý hru prerušil po nahodení.

01:36
    Admiral sa ešte nedokázal dostať k súvislej akcii a stále musí byť pozorný v prvom rade v defenzíve.

00:57
    V úvodnej minúte boli aktívnejší favorizovaní hostia z Ufy, ale do zakončenia sa im ešte nepodarilo dostať.

00:01

Prajem príjemné piatkové dopoludnie všetkým fanúšikom kvalitného hokeja. Dnes nás čaká v KHL celkom slušná porcia zápasov. Moje meno je Martin Platko a ja vás budem sprevádzať súbojom medzi Admiralom Vladivostok a HC Salavat Julajev Ufa. Začiatok stretnutia je naplánovaný na 11:00 SEČ.

Domáci už síce na playoff strácajú sedem bodom, ale stále sa nevzdávajú. Admiralu patrí v tabuľke Východnej konferencie 9.miesto so ziskom 67 bodov pri skóre 143:165. Z posledných piatich zápasov získali len 3 body za jedno víťazstvo. V poslednom kole na svojom ľade nestačil Vladivostok na Ufu, keď jej podľahol 1:3 a tak to bude chcieť dnes napraviť. Najproduktívnejším hráčom tímu je Niklas Bergfors, ktorý nazbieral 40 kanadských bodov za 19 gólov a 21 asistencií.

Hostia majú oveľa lepšiu pozíciu a playoff zaistené. Salavatu patrí v tabuľke Východnej konferencie 5.miesto so ziskom 80 bodov pri skóre 145:155. Z posledných piatich zápasov získali hostia tiež len 3 body, keď práve včera víťazstvom nad Vladivostokom pretrhli sériu štyroch prehier. Najproduktívnejším hráčom tímu je Kirill Kolcov, ktorý nazbieral 43 kanadských bodov za 15 gólov a 28 asistencií.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 11:00.

Martin Platko

Góly a asistencie: 8. Zubov (Bergfors), 25. Zubov, 55. Lisin (Wandell, Glazkov), 56. Gynge (Vj. Ušenin, Vl. Ušenin), 58. Wandell (Lisin), 60. Zubov (Bergfors) – 16. Semin (Kutuzov, Zubarev), 37. Golovanov (Semin, Kolcov)

Admiral Vladivostok: Proskurjakov (Nalimov) – Heshka, Kolář, Glazkov, Beljakov, Zemčionok, Kuzmin, Lisov – Bergfors, Gynge, Zubov – K. Makarov, Sigarjov, Wandell – Gorškov, Vladislav Ušenin, Vjačeslav Ušenin – Kuznecov, Ugarov, Ivanov – Sokolov
    HC Salavat Julajev Ufa: Sochatskij (Irving) – Kulda, Heikkinen, Zubarev, Višnevskij, Kolcov, Kutuzov, Bodrov – Dubrovskij, Gluchov, Skačkov – D. Makarov, Slepyšev, Hartikainen – Pihlström, Tolpeko, Kajgorodov – Golovanov, Mereskin, Ankudinov