Chomutov – Jihlava 7:2 (kon.) | Třebíč – Litoměřice 3:1 (kon.) | Kadaň – Ústí n/L 3:1 (kon.)
Most – Benátky n/J 4:2 (kon.) | Šumperk – Motor ČB 1:6 (kon.) | Kladno – Havířov 2:4 (kon.)
Havlíčkův Brod – Prostějov 5:2 (kon.)
SK Kadaň
3:1 (1:1, 2:0, 0:0)
HC Slovan Ústí nad Labem
cz Pondelok 01.12.2014, 17:30 • ZS města Kadaně • 1. liga (ČR)

Příjemný podvečer všem fanouškům prvoligového hokeje! Dnes kadaňský zimní stadion uvidí duel mezi domácím Sportovním klubem a jeho rivalem z krajského města – ústeckým Slovanem.

SK Kadaň

Svěřenci trenéra Becka, momentálně figurující na 7. místě, budou chtít přerušit bilanci, která doprovází vzájemné zápasy Kadaně a Slovanu. Zatím ani jednou nevyhrál domácí celek. Kadaňští vstupují do zápasu v roli mírného favorita, v posledních dvou kolech si připsali 6 bodů a skóre 8:1. Nejproduktivnějšími hráči jsou Roman Chlouba(15+7) a Karel Ton(6+13).

Slovan se momentálně nachází na 9. místě s devítibodovou ztrátou na domácí celek. Svěřenci trenéra Macha zakončují sérii tří zápasů na venkovním hřišti, během které si dosud připsali tři body za výhru v Šumperku. Hosté se nesou na vítězné vlně. V posledních 4 zápasech si připsali 9 bodů, nestačili pouze v posledním kole na Kladno. Ústí se kadaňském ledě daří, z posledních 14 zápasů zde prohráli pouze jednou. Nejproduktivnějšími hráči jsou Jaroslav Roubík(22+14) a Tomáš Rod(3+21)

Sportovní klub Kadaň: Hanuljak (Mouček) – Stehlík, Opalek, Pavlas, Bartejs, Szathmáry, Trefný, Mazanec – Chlouba, Hejcman, Ton – Račuk, Kůs, Hlava – Kadlec, Sikora, Šagát – Lehnert, L. Novák, J. Novák

HC Slovan Ústí nad Labem: Volke (Kosina ) – Kolafa, Holomek, Brož, Vágner, Černý, Pohl, Zdvořáček – Merta, Roubík, Rod – Tůma, Kloz, Pořický – Budínský, Hanzl, Kuchynka – Baránek, Kopta, Gengel

Rozhodčí: Svoboda – Jílek, Šperl.

00:01

00:09
    Opalek se pokusil o konstruktivní rozehrávku, nakonec je z toho ofsajd.

01:08
    Obrana Kadaně podcenila Roda, jenž se protáhl před Hanuljaka a viděli jsme první vážné ohrožení branky! Rod se ale nechal vytlačit z ideálního úhlu a Hanuljak jeho zprvu velice nebezpečně vyhlížející pokus kryl.

02:22
    Lehnertův pokus z pravého kruhu bez potíží zlikvidoval svou vyrážečkou Volke.

02:34
    Prvním vyloučeným dnešního zápasu je hostující Hanzl, jenž se provinil hákováním.

03:12
    Mertovo vyhození zachytil Chlouba a Kadaň je opět před Volkem.

03:47
    Puk mimo hřiště. Hosté se zatím dobře brání, Kadaň ústeckou branku ještě pořádně neohrozila.

04:26
    Černožlutí v ofsajdu.

04:34

05:14
    Sikora vystřelil od levého mantinelu, zblokovaná rána končí mimo.

05:40
    Po závaru před hostující svatyní Volke přerušil hru. Vhazuje se po jeho pravici.

07:00
    Račuk se přihrávkou zpoza branky pokusil najít někoho ze svých spoluhráčů, puku se ovšem zmocnili hosté.

07:38
    Zakázané uvolnění domácích.

08:05
    Brož vypálil od modré, hradbu těl před Hanuljakem prostřelit nedokázal.

08:36
    Bekhendový pokus Račuka Volke sebral do lapačky.

09:05
    Ve velké šanci se nyní ocitl 4. ústecký útok. Baránek ujel s Gengelem, pokus druhého jmenovaného však bravurně zlikvidoval Hanuljak.

10:29
    Brožova rána od modré minula kadaňskou branku o parník.

11:13
    Chlouba se svým typickým rychlým průnikem pokoušel proháčkovat mezi ústeckými obránci, přesile však podlehl.

12:15
    Kadlec nejprve pálil do brusle Vágnera, následně o kousek přestřelil.

13:17
    Na trestnou lavici míří Kadlec (KAD), jenž potrestán za sekání.

13:42
    Chlouba vyváží puk.

14:03
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Hned první vyloučení Kadaně trestá Slovan. Kolafa našel přihrávkou z pravého kruhu TOMÁŠE RODA, jenž se před brankou probojoval k puku a přízemní střelou překonal Hanuljaka. Asistence: Tomáš Kolafa.

15:18
    Kadaň se snaží odpovědět; pohotová střela Jakuba Nováka končí na Volkeho betonech.

15:50
    Szathmáry ujel hostující obraně a byl faulován – nájezd!

15:50
    Blafák mu vůbec nevyšel, nastřelil jen Volkeho beton.

15:50
    Neúspěšný exekutor Szathmáry navíc vyloučen na 2 minuty za nesportovní chování.

17:40
    Roubíkovu střelu od modré před Hanuljakem tečoval Merta, naštěstí pro domácí o těsně minul.

17:50

18:38
    Zakázané uvolnění Slovanu.

18:51
    Kadaň právě vstřelila branku!
    Černožlutým se minutu před přestávkou daří srovnat krok. Po Chloubově střele z úhlu se puk odrazil před branku, kde je za Volkeho záda napálil DAREK HECJMAN. Asistence: Roman Chlouba.

19:55
    Holomek nahazoval před branku Kadaně, nikomu z jeho spoluhráčů se však nepodařilo kotouč tečovat.

20:00

V úvodním dějství se vedoucího gólu dočkal Slovan, v 15. minutě využil přesilovou hru Rod. Kadaň měla posléze velkou šanci na vyrovnání, Szathmáry však nájezd neproměnil. Černožlutí přesto nejdou do kabin za nepříznivého stavu, na konci 19. minuty srovnal Hejcman. Druhá perioda bude pokračovat zhruba 18:23.

20:01

20:37
    Chlouba přistižen v ofsajdu.

21:07
    Nahození Pavlase Volke vyrazil do rohu.

21:22
    Ústecký Brož vyloučen na 2 minuty za podražení.

21:48
    Mazanec střílel od modré jen do Volkeho náruče.

23:09
    Pavlasova jedovka mířila nad ústeckou branku.

23:22

24:08
    Černožlutí se na začátku druhé třetiny ujímají vedení. Kůsovo nahození z boku Volke vyrazil přímo na hokejku MARTINA KADLECE, jehož ostrá rána skončila za zády gólmana Slovanu. Asistence: Jaroslav Kůs.

25:35
    Merta (UNL) potrestán za držení.

26:49
    Mertův trest přichází Slovan draho. Mazancovu střelu od modré Volke vyrazil betonem, ale poté se ke kotouči probojoval hromotluk MARTIN ŠAGÁT, jenž přesnou střelou překonal ústeckého brankáře. Asistence: Martin Mazanec, Jakub Trefný.

28:08
    Nahození Jakuba Nováka Volke lapil a bude se vhazovat po jeho levici.

28:43
    Jakub Trefný (KAD) před brankou zboural Mertu a přichází trest za nedovolené bránění.

29:28
    Bartejs své pěkné sólo ve vlastním oslabení zakončil střelou, kterou pozorný Volke bez větších problémů chytil.

30:16
    Ton vystihl ústeckou rozehrávku, jeho dělovku zastavuje horní tyč!

30:37
    Hanuljak přerušil, vhazuje se po jeho pravé ruce.

30:43

31:48
    Po nebezpečné, leč nezakončené kombinaci kadaňského třetího útoku pádil na Hanuljaka Budínský, gólman Kadaně se ale natáhl na brankové čáře a nedovolil Budínskému skórovat.

32:20
    Za Volkem opět zvonila tyč! Tentokrát břevno napálil Stehlík.

34:45
    Divoké momenty nekončí! Budínský pálil z bezprostřední blízkosti do pravé tyčky kadaňské klece.

34:45
    Lukáš Novák (KAD) vyloučen za sekání.

35:05
    Síly na ledě se vyrovnají. Ústecký Holomek potrestán za držení.

36:32
    Kadaň bude hrát 13 sekund ve třech, Pavlas pyká za zdržování hry.

36:45
    Kadaň ve čtyřech.

37:05

37:33
    Roubíkovu ránu vyráží připravený Hanuljak.

38:24
    Zblokovanou ránu Kloze zastavuje síť nad brankou.

38:32

39:30
    Puk opustil ledovou plochu, vhazuje se ve středním pásmu.

40:00

Domácím se vydařil úvod druhé části, když v rozmezí dvou minut vstřelili dvě branky. Nejdříve otočil skóre zápasu ve 25. minutě Kadlec a poté na rozdíl dvou branek zvýšil Šagát. Domácí byli aktivnějším celkem, pokusy Stehlíka a Tona zastavila horní tyč. Hosté se nenechali zahanbit, Budínský nejdříve ztroskotal na Hanuljakovi, o chvíli později nastřelil tyč. Poslední část začne přibližně v 19:14.

40:01

42:12
    Černého ránu od modré obětavě zblokoval Sikora.

42:58
    Po surovém zákroku Budínského dlouho ležel na ledě Jakub Novák, pro nějž dnešní zápas končí. Forvard Ústí dostává 5 + do konce utkání za úder do oblasti hlavy a krku.

44:25
    Pavlas prostrkával puk na Chloubu, ten však jeho přihrávku nezachytil.

44:34
    Hosté jdou do tří! Holomek potrestán za zdržování hry.