Kladno – Písek 3:4 (kon.) | Vyšehrad – Táborsko 1:4 (kon.) | Aritma – Admira Praha 1:2 (kon.)
Neratovice – Vltavín 2:0 (kon.) | Havířov – Třinec 1:2 (kon.) | Karlovy Vary – Sokolov 0:7 (kon.)
Český Brod – Převýšov 0:7 (kon.) | Ústí n/O – Chrudim 0:2 (kon.) | Jablonec n. J. – Zápy 1:0 (kon.)
Olympia Radotín – Dvůr Králové 2:1 (kon.) | Hranice – Orlová 1:1 (4:3 po pen.) | Pelhřimov – Třebíč 0:1 (kon.)
D. Benešov – Uničov 1:1 (2:3 po pen.) | Žďár n/S – Rosice 1:3 (kon.) | Petrovice – Hlučín 0:1 (kon.)
Vyškov – Prostějov 1:2 (kon.) | Litoměřicko – Ústí n. L. 1:4 (kon.) | Dobrovice – Králův Dvůr 3:0 (kon.)
Slavičín – Sigma Olomouc 0:6 (kon.) | Jíloviště – Meteor 1:1 (4:2 po pen.) | Cheb – Bohemians 0:3 (kon.)
Hořovicko – Tachov 0:1 (kon.) | Krupka – Chomutov 2:2 (3:4 po pen.) | Sušice – Domažlice 1:5 (kon.)
Turnov – Pardubice 1:1 (2:4 po pen.) | Klatovy – Most 0:0 (4:2 po pen.) | Doubravka – Vlašim 0:9 (kon.)
Česká Třebová – Živanice 0:4 (kon.) | Velké Karlovice – Kroměříž 0:1 (kon.) | Rýmařov – Zábřeh 1:1 (4:5 po pen.)
Blansko – 1. HFK Olomouc 0:0 (4:3 po pen.) | Nový Jičín – Opava 0:1 (kon.) | Kozlovice – Karviná 0:2 (kon.)
Tasovice – Zlín 1:3 (kon.) | Brumov – Frýdek-Místek 0:3 (kon.) | Líšeň – Znojmo 1:3 (kon.)
Břeclav – Vel. Meziříčí 2:3 (kon.) | Brozany – Benešov 2:1 (kon.) | Kutná Hora – Žižkov 0:7 (kon.)
Vysoké Mýto – Letohrad 2:0 (kon.)
SK Líšeň 2019
1:3 (0:1)
1. SC Znojmo
cz Sobota 26.07.2014, 17:00 • SK Lišeň • Pohár FAČR

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

SK Líšeň: Veselý – Drábek (C), Avdič, Stehlík, Omelčenko, Sedlák, Kaščák, Šumbera, Matoušek, Fall, Přerovský.
    Náhradníci: Rychetský – Čampa, Fousek, Pecha, Lisický, Večeřa, Milotínský.

1. SC Znojmo FK: Doleček – Helísek, Hudec, Yonov, Cihlář – Lacko, Buchta, Kovačič – Stáňa, Žondra, Pázler.
    Náhradníci: Andrejko – Pokorný, Kirschner, Odehnal, Hříbek

Rozhodčí: Orel – Arnošt, Hájek.

Hráči nastupují na hrací plochu, všechny aktéry čeká pořádné parno, v Brně panují tropická vedra, takže nic příjemného.

1

1
    Výkop mají domácí fotbalisté, kteří nastupují hned s osmi kmenovými hráči Zbrojovky.

2
    Právě to byl jeden z nich, Marek Kaščák se dostal k odraženému míči a jeho rána letěla do šibenice znojemské brány. Tam se však dokázal vyšroubovat gólman Doleček a míč vytáhl konečky prstů do bezpečí.

4
    Pozor i na druhé straně, k hlavičce se na malém vápně dostal Žondra a jeho pokus končí těsně vedle.

5
    Sledujeme zajímavý začátek zápasu, solidně zaplněný líšeňský stadion viděl během pár minut na obou stranách dobré šance.

6
    Omelčenko centroval nebezpečně do vápna, ale hostující obrana se domluvila a pustila míč k Dolečkovi.

7
    Znovu v akci aktivně hrající Libor Žondra, který se protlačil do vápna a jeho střela byla sražena těsně vedle Veselého brány. Znojmo bude rozehrávat roh.

11
    Radek Buchta předvedl pěkný centr za obranu soupeře, leč Pázler byl v těsném ofsajdu a hra je přerušena.

12
    Hosté jsou prozatím lepším týmem a drží míč častěji na svých kopačkách.

13
    I když Líšeň nehraje vůbec špatně, do dobré pozice se nyní tlačil Šumbera, ale nezakončil.

14
    Střela z voleje v podání Kovačiče byla sražena na rohový kop. Po něm vyslal slabou střelu Pázler a Veselý byl bez větších problémů připraven u své levé tyče.

15
    Obrovská šance Líšně. Přerovského centr propadl na hlavičku Šumbery, který stál na zadní tyči a jeho pokus končí těsně nad brankou.

18
    Máme za sebou zhruba osmnáct minut a zatím je to poměrně vyrovnaná partie.

20
    Jindřich Stehlík ukázal svůj typický důraz při útočení, jenže to přrehnal a rozhodčí píská faul na Cihláře.

23
    Tempo hry poněkud opadlo, bohužel sledujeme nezáživnou pasáž zápasu, kdy oba týmy dělají až příliš mnoho chyb.

26
    Rozhodčí nepíská penaltu, i když to vypadalo všelijak. Kovačič upadl ve vápně v souboji s Avdičem a musí být dokonce ošetřován.

27
    Teď proběhlo menší občerstvení a bude se kopat od Veselého pracoviště.

30
    Stehlík si proklestil cestu přes dva hráče, ale jeho střela končí v nedalekém líšenské lesíku.

32
    Brněnský tým zahrával roh, míč se dostal na kopačky Sedláka, jehož střela byla velmi slabá.

33
    To na druhé straně málem udeřilo. Kovačič poslal nadýchaný bochánek na hlavičkujícího Žondru a Veselý musel vytáhnout výborný zákrok.

34
    Šumbera rozehrával standardku do vápna a jen to v hledišti zahučelo. Doleček si situaci pohlídal. A platí to i po akci Stehlíka, který fauloval zkušeného Yonova.

35
    Znojmo právě vstřelilo branku!
    Hosté jdou po rychlé a svižně akci do vedení, Po pravé straně prchl líšeňské obraně Stáňa a jeho přesný centr prošel na malé vápno, kde byl LIBOR ŽONDRA. Jeho zakončení bylo snadné, míč prošel takřka do prázdné brány.

38
    Na hřišti zůstal ležet Helísek a hra byla přerušena. Probíhá ošetřování.

40
    Přerovský upadl ve vápně a chtěl si dojít pro penaltu, ale ani v tomto případě se rozhodčí nikterak nevzrušuje.

41
    Vítěz tohoto duelu narazí na lepšího z dvojice Ždár – Rosice, zatím je v tomto zápase stav 1:1. Zde v Brně je na tom o něco lépe Znojmo.

44
    Blíží se konec prvního poločasu, Znojmo drží míč pod kontrolou a dohrává v klidu tuto část utkání.

45
    V závěru poločasu centroval do vápna Stáňa a Pázlerovi chyběl kousíček, aby podruhé rozvlnil síť. Na míč však těsně nedosáhl.

45

Máme za sebou úvodní dějství tohoto zápasu. Sledovali jsme vcelku zajímavý mač, který přinesl šance na obou stranách, nicméně kvalita byla vidět na straně exligového Znojma. To šlo do vedení po brance Žondry. Po prvním poločase tedy vede Znojmo nad Líšní 1:0.

46

46
    Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Drábek, přichází Čampa.

46
    Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Omelčenko, přichází Lisický.

50
    Dnešnímu utkání přihlíží 350 diváků.

51
    První šance ve druhém poločase, Pázler se uvolnil v pokutovém území, ale do jeho rány se na poslední chvíli vložil Muamer Avdič.

51
    Žlutou kartu dostává Sedlák (SK Líšeň).

55
    Avdič fauloval těsně před vápnem a Znojmo bude rozehrávat standardní situaci.

56
    K míči se postavil Žondra, ale ve vápně nikoho nenašel.

58
    Kouč Mazura se snažil oživit hru svého týmu dvojitým střídáním, ale efekt to zatím nepřineslo.

58
    Ba naopak, Žondra poslal českou uličku na Kovačiče, před kterým v pravý moment vyběhl gólman Veselý.

60
    Druhý poločas nenabízí mnoho fotbalové krásy, územní převahu mají hosté.

61
    LIBOR ŽONDRA dává druhou branku svého týmu. Hosté zahrávali standardku a po centru Kovačiče se někdejší hráč HKH Olomouc dnes podruhé v zápase dokázal prosadit. Tentokrát to bylo hlavičkou k levé tyči.

65
    Líšeň si ve druhém poločase nevytvořila žádnou zajímavou šanci, Znojmo navíc dobře brání.

67
    Kdepak, Šumbera si hledal prostor na zakončení, ale nakonec se unáhlil a poslal míč do ochranné sítě za bránou. Hodně nepřesný pokus.

69
    Hosté si pojišťují postup. Hlavička Žondry útočícího na hattrick propadla na Buchtu, který vystřelil a nešťastník MUAMER AVDIČ při snaze odkopnout míč z prázdné brány ho dopravil smolně do sítě.

71
    Druhý poločas je v jasné režii druholigového celku, který svému soupeři mnoho nedovolil. Snad jen krátce v prvním poločase.

73
    Rosice vedou ve Ždáru, takže by v případě těchto výsledků šlo Znojmo na tento klub nedaleko od Brna.

73
    Líšeň právě vstřelila branku!
    Tak přeci jen korekce ve skóre a maličká náplást pro MUAMERA AVDIČE. Ten si naběhl do vápna a jeho přesná hlavička skončila v horním růžku znojemské brány.

74
    Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Fall, přichází Pecha.

76
    Domácí se snaží s výsledkem něco udělat, do dobré možnosti se nyní dostal Šumbera a Doleček musel plachtit ke své pravé tyči. Následovat bude roh.

76
    Žlutou kartu dostává Matoušek (SK Líšeň).

79
    Čtvrtou branku mohl přidat Pázler, ale výborným zákrokem se blýskl Vlastimil Veselý, který mu zmenšil střelecký prostor.

81
    Hraje se posledních deset minut zápasu, na Znojmu je vidět, že nikam nepospíchá.

84
    Znojemský trenér Oldřich Machala zatím ani jednou nevystřídal, dá se očekávat, že za pár chvil k nějaké změně sáhne.

85
    Znojmo mohlo jít do rychlého protiútoku, ale nakonec chtělo celou akci více uklidnit, což se ale příliš nepovedlo.

85
    Střídání v týmu 1. SC Znojmo FK: ze hřiště odchází Kovačić, přichází Pokorný.

87
    Přímý kop pro Líšeň a dobrá šance pro domácí na zdramatizování zápasů...

88
    ...Šumbera ale trefuje pouze zeď, následně už se znojemská obrana dokázala ubránit.

88
    Střídání v týmu 1. SC Znojmo FK: ze hřiště odchází Stáňa, přichází Hříbek.

90
    Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Pázler, přichází Kirschner.

90

Znojmo nakonec splnilo roli favorita a nad Líšni zvítězilo 3:1. Líšeň ale bojovala statečně do poslední minuty a ještě se snažila utkání zdramatizovat. (18:54:44)