Hr. Králové – Teplice 0:0 (kon.) | Příbram – Plzeň 2:2 (kon.) | Jablonec – Brno 2:0 (kon.)
Slovácko – Slavia 1:2 (kon.)
FK Příbram
2:2 (1:2)
FC Viktoria Plzeň
cz Sobota 26.07.2014, 17:00 • Energon aréna (kapacita 9100), Příbram, Česká republika • První fotbalová liga (CZ)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Vítáme Vás v novém ročníku 2014/2015 fotbalové Synot ligy! Hned v prvním kole čeká 1.FK Příbram velmi těžký soupeř, a to tým FC Viktorie Plzeň vedená špílmachrem Pavlem Horvátem.

Středočeši do nového ročníku vstupují s několika změnami v prvoligovém kádru. Kouč Petr Čuhel nepočítá dál se službami Azize (hledá si angažmá), Divíška a Krameše (oba hostování Táborsko). Z klubu dále odešel chytat poháry do Mladé Boleslavi gólman Aleš Hruška, z hostování se vrátil do Viktorie Plzeň i nadějný Lukáš Stratil. Do Jablonce navíc přestoupil Milan Mišůn.

Do příbramského kádru se naopak povedlo přivést několik zajímavých a kvalitních fotbalistů. Do obrany zavítal exslávistický Nevés, do zálohy Martin Fillo (host.Plzeň), či dvojice brankářů L. Krbeček (Sokolov) – Boháč (Žižkov). Obranu navíc vyztužily příchody Hnaníčka (Znojmo) a Husára (host. Brno). Dále byly do A týmy zařazeno několik nadějných mladých příbramských odchovanců (Tregler, Barák, Suchan).

To v Plzni se tolik změn v prvoligovém kádru neudálo. K největším příchodům patří návrat dřívějších plzeňských fotbalistů Františka Rajtorala a Václava Pilaře z angažmá v Německu a příchod Jana Chramosty z Mladé Boleslavi. Do boleslavského dresu naopak zavítali plzeňští ofenzivní hráči Michal Ďuriš a Tomáš Wágner.

Cíle mají oba týmy samozřejmě odlišné. Příbram nechce mít žádné starosti s prvoligovou záchranou a ráda by hrála ve středu tabulky, Plzeň chce, ostatně jako již každý rok, hrát o příčky nejvyšší a v Evropské lize hrát minimálně základní skupinu.

Předpokládané sestavy:

1.FK Příbram: Krbeček – Husár, Zápotočný, Neves, Sus – Mareš, Volešák, Tarczal, Hnaníček, Pilík – Řezníček

FC Viktoria Plzeň: Kozáčik – Rajtoral, Procházka, Hejda, Limberský – Petržela, Hrošovský, Kolář, Horváth, Kovařík – Tecl.

1.FK Příbram: Boháč – Sus, Zápotočný (C), Hájovský, Neves – Mareš, Hnaníček, Tarczal, Pilík – Slepička, Řezníček.
    Náhradníci: Krbeček – Husár, Tregler, Danoski, Volešák, Švancara, Kraut.

FC Viktoria Plzeň: Kozáčik – Řezník, Procházka, Hubník, Limberský – Petržela, Hrošovský, Horváth (C), Vaněk, Pilař – Bakoš.
    Náhradníci: Bolek – Hejda, Hořava, Kovařík, Kolář, Rajtoral, Tecl.

Rozhodčí: K. Hrubeš – J. Jiřík, D. Hock.

Příjemný slunečný den z příbramské Energon arény. Za pár minut začne i pro 1.FK Příbram a FC Viktorii Plzeň nový ročník SYNOT ligy! Ve velmi slušně naplněné příbramské aréně doufejme uvidíme pohledné utkání plné gólových příležitostí. Příjemnou zábavu a kvalitní podívanou Vám přeje Michal Mezera.

Vynikající návštěva vítá aplausem oba týmy na hrací ploše.

1

2
    Plzeňští začínají utkání s míčem na kopačkách, snaží se po pravé straně ohrozit Boháčovu branku.

3
    Sus pěkně pokryl nabíhajícího Bakoše a Boháč sebral v poklidu míč ze země.

4
    Viktorka nadále zůstává u míče, domácí se zatím nedostali přes polovinu hřiště.

5
    Až nyní se snažil Slepička vybídnout Řezníčka. Přihrávka byla ale o něco delší.

6
    První rohový kop pro Příbram.

6
    Kozáčik ale s drobnými problémy boxuje míč do bezpečí.

6
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Tak plzeňští jdou poměrně brzy do vedení! Horváth poslal na hranici pokutového území výborný pas na MARKA BAKOŠE, který se střelou do protipohybu brankáře Boháče nemýlil. Mnoho příbramských fanoušků reklamovalo ofsajdové postavení plzeňského útočníka, ale bylo zřejmě vše v pořádku. Viktorka vede 1:0!
    Marek BAKOŠ - 0 : 1

8
    Petržela se snažil prověřit pozornost Boháče, ale jeho střela šla nad příbramskou branku.

10
    Nyni už musel zasahovat i Kozáčik, ale neměl příliš náročnou pozici.

11
    Viktoria je nadále u míče a kombinuje u středového kruhu.

12
    Po zásahu Pilíka budou hosté zahrávat rohový kop.

13
    Domácí se ubránili a mohli jít dopředu, ale útočným faulem se provinil Pilík.

15
    Plzeň nadále hrozí nebezpečnými útoky.

16
    Nyní musel Boháč včasně vyběhnout, aby zamezil nebezpečně vypadající akci Viktorie.

18
    Další obrovská příležitost Plzně! Vaněk si nádherně sběhl za obranu a ve výborné příležitosti trefuje levou Boháčovu tyč!

20
    Jakub Řezníček měl zřejmě největší dosavadní příležitost Příbrami! Domácí postupovali tři na tři, ale Jakub situaci nevyhodnotil nejlépe a trefil pouze vracejícího se Řezníka.

22
    Pilař vyhrál osobní souboj se Susem, který se ocitl na zemi, předložil míč na Petrželu, který stříleným centrem hledal Bakoše. Ten byl zhruba o metr jinde, než si plzeňský záložník představoval.

24
    Rohový kop pro Příbram. Hosté se ale ubránili a odpalují míč až na polovinu.

25
    Kozáčik si poradil se zajímavou příbramskou střelou a posílá míč na Limberského.

26
    Výborný obranný zákrok zkušeného Zápotočného, který zaskočil na Nevesově místě.

28
    Slepička nepřesně přihrával na Řezníčka a v zaplněné příbramské aréně to je zahučelo zklamáním.

29
    Zatím celkem Plzeň kontroluje vývoj první půle. Opět hrají s míčem na kopačkách a domácí jsou v jedenácti lidech na vlastní polovině.

30
    Boháč zachycuje delší přihrávku Pilaře a posílá své spoluhráče dopředu.

31
    Mareš nepřesně přihrával do pokutového území Plzně. Oba spoluhráči nabíhali na centr z pravé strany o něco dříve.

32
    Útočný faul domácích. Plzeňští budou rozehrávat téměř od vlastní branky.

33
    Pilík zkrotil těžký pas a posílá míč Marešovi, který postupuje dopředu.

35
    Slušný centr Suse na nabíhajícího Slepičku, ale tomu scházelo několik málo centimetrů k lepšímu zakončení.

36
    Nyní se Příbram trochu osmělila a dělá Viktorce problémy...

38
    Výborně zasáhl v obraně nyní Hájovský a nedovolil Hrošovskému přihrát.

39
    Viktoria pokračuje na příbramské polovině s míčem v držení, ale zatím nic zajímavého nevymyslela. Možná teď, rohový kop pro hosty.

40
    Opět po krátké odmlce Plzeň kombinuje a Příbram pozorně brání.

41
    Pro domácí se nyní naskytá příležitost, volný přímý kop zhruba z pětadvaceti metrů. U míče Pilík.

42
    Příbram právě vstřelila branku!
    Příbram udeřila v závěru poločasu! Na slušném Pilíkově centru se k míči dostal TOMÁŠ ZÁPOTOČNÝ a poslal míč za Kozáčikova záda – 1:1.

43
    Tak to byla hrubka Marka Boháče, nového příbramského gólmana! Ve vápně zavadil o Milana Petrželu, který upadl a je pískána penalta! Příbramský gólman dostává navíc žlutou kartu.

45
    PAVEL HORVÁTH pokutový kop střelou doprostřed branky proměňuje a posílá hosty opět do vedení.

45

Viděli jsme velmi zajímavý první poločas ve kterém navíc padly tři branky! Plzeň byla lepším týmem, prosadila se brzy i gólově, ale Příbram v závěru vyrovnala, ovšem v úplném závěru první půle po zákroku Boháče hosté proměnili pokutový kop a tak po 45ti minutách vedou u Litavky 2:1.

46

47
    I druhý poločas začali hosté aktivněji, zatím kombinují u středového kruhu.

48
    Neves ve středu hřiště nedovoleně zastavuje Hrošovského.

50
    Aktivní Řezníček se provinil útočným faulem a dostává první žlutou kartu utkání.

51
    Rychlá akce Plzně neměla dlouhé trvání, míč získává Boháč a posílá své spoluhráče do útoku.

53
    Vidíme pasáž, která je trošku méně fotbalová, spoustu nakopávaných míčů a tvrdých soubojů.

54
    Sus se snažil přejít hned přes pětici plzeňských obránců, přes čtyři prošel, ale na posledního nedokázal vyzrát a míč ztratil.

56
    První střídání utkání, odchází Hrošovský a přichází Hořava.

57
    Řezníček pěkně hledal ve vápně Slepičku, ten dostal slušný balón, ale netrefil ho podle svých představ a hosté si mohou tedy oddychnout.

58
    Příbram zvyšuje tlak a hosté ze západu Čech mají co dělat...

60
    Plzeň opět trochu získává půdu pod nohama a vystrkuje útočné růžky.

Boháč sbírá míč ze vzduchu a uklidňuje situaci.

62
    Příbram dnes vyrovnává i podruhé! Parádní centr poslal Tomáš Pilík na kanonýra JAKUBA ŘEZNÍČKA a ten posílá míč jednoduše do horní části branky – 2:2! Zaplněné příbramské tribuny se radují a k tomu jim hraje známá hudba z filmu Jestli se rozzlobíme, budeme zlí.

63
    Příbram zlepšila ve druhé půli výkon a zaslouženě vyrovnává, Plzeň bude mít dnes ještě co dělat...

65
    Příbram střídá – odchází Slepička a přichází Danoski.

67
    Neves pěkně našel aktivního Řezníčka, ale ten v těžké pozici míč nedokázal zasáhnout. Velká škoda pro domácí!

68
    Příbram hraje ve druhém poločase velmi sympaticky a to oceňuje i fandící publikum.

69
    Řezníček za velkých ovací opouští trávník a přenechává místo Krautovi.

71
    Další slušný tlak Příbrami! Viktorka je dosti opařená a koleduje si o třetí branku ve své síti!

72
    Skvěle postavený Zápotočný ovládá pokutové území Příbrami.

74
    Střídá i Plzeň, velmi rychle odchází Marek Bakoš a na plac vbíhá Stanislav Tecl.

75
    Z dobrých dvaadvaceti metrů vyzkoušel pozornost Boháče Pavel Horváth, příbramský gólman nemusel zasahovat.

76
    Hořava dostal tvrdý zásah a skácel se k zemi. Kozáčik zakopává míč do autu.

77
    Snad bude plzeňský záložník brzy v pořádku. Hra mezitím pokračuje.

78
    Příbramští hráči, především Daniel Tarczal aktivně vystupuje proti přihrávkám plzeňských, ti jsou očividně z toho rozhozeni a nedokážou si dát přesnou přihrávku do nohy.

79
    Plzeňské vysvobozuje útočný faul Danoskiho. Nyní je Příbram lepším mužstvem.

80
    Pilík je dalším hráčem, který dostal žlutou kartu.

81
    Marek Boháč postupně získává jistotu a nyní celkem jistě zkrotil nepříjemný balón.

82
    Poslední střídání Plzně, odchází Pilař a přichází Kovařík.

83
    Viktorka přeci jen se chystá k závěrečnému tlaku. Nyní perfektní zákrok Boháče, který drží míč ve své náruči.

84
    Poslední střídání i na domácí straně – odchází Jakub Mareš a přichází miláček domácích tribun Petr Švancara!

85
    Nyní se Hájovský trochu ukopl a poslal nechytatelný centr na Pilíka.

86
    Na trávníku se svíjí příbramský Dominik Kraut, ale bude zřejmě v pořádku.

87
    Další neodpískaná ruka plzeňských hráčů, teď to zvedlo ze sedaček i jednu ze zaplněných příbramských tribun.

88
    Dobrý obranný zákrok Nevese, Příbram může jít dokonce do rychlého protiútoku.

88
    Ten se ale nevydařil, Pilíkovi odskočil míč do zámezí.

89
    Zbytečná ztráta příbramských a následný faul Pilíka. Míč pro Plzeň zhruba třicet metrů od Boháčovy branky.

90
    U Litavky se budou nastavovat ještě 2 minuty.

90+1
    Plzeň bude mít ještě šanci. Přesně ve středu hřiště bude rozehrávat Horváth standardku.

90+2
    A vzápětí druhou, o něco blíže k domácí brance. Hnaníčka mezitím chytají křeče...

90+2
    Tohle už domácí snad zvládnou... Další důležitý zákrok Boháče!

90+2

Tak je dobojováno! Příbram si s Plzní nakonec, zřejmě po zásluze, rozděluje po bodu! Domácí zlepšeným výkonem ve druhé půli vyrovnali a mohli dokonce i zvítězit. Za Příbram se prosadil Zápotočný s Řezníčkem, za hosty skóroval Marek Bakoš a Pavel Hortváth z pokutového kopu. To je ode mne vše, děkuji Vám za pozornost. Z příbramské Energon arény se loučí Michal Mezera.

Dnešní utkání sledovala vynikající návštěva 6.282 platících diváků! (21:26:18)

Michal Mezera

Góly: 42. Zápotočný (Řezníček), 62. Řezníček (Pilík) – 6. Bakoš (Horváth), 45. Horváth (pen.)

Karty:   43. Boháč (PRI), 50. Řezníček (PRI), 80. Pilík (PRI)

Držení míče: 38 % : 62 %.
    Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 2:4.
    FK Příbram: Boháč – Sus, Zápotočný (C), Hájovský, Neves – Mareš (84. Švancara), Hnaníček, Tarczal, Pilík – Slepička (65. Danoski), Řezníček (69. Kraut).

FC Viktoria Plzeň: Kozáčik – Řezník, Procházka, Hubník, Limberský – Horváth (C), Hrošovský (56. Hořava) – Petržela, Vaněk, Pilař (82. Kovařík) – Bakoš (74. Tecl).

Rozhodca: K. Hrubeš – J. Jiřík, D. Hock

Diváci: 6.282