Chomutov – Mladá Boleslav 3:2 (po pr.) | Olomouc – Kladno 4:2 (kon.)
3:2 (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)
BK Mladá Boleslav
cz Nedeľa 30.03.2014, 17:30 • SD ARÉNA • Baráž o ELH (CZ)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Příjemnou neděli z Chomutova! V SD ARÉNĚ probíhá mimořádný hokejový den. Ve 12:30 na zdejším ledě nastoupili pirátští junioři ve finálovém souboji NOEN Extraligy proti litvínovské Vervě (Chomutovští zvítězili 3:2) a od půl šesté absolvují třetí kolo baráže o Tipsport extraligu Piráti proti nevyzpytatelné Mladé Boleslavi.

Piráti mají po dvou kolech baráž rozehranou nejlépe. Z jejich pat se odlepila smůla a doléčili většinu zranění, takže mohou konečně nastupovat ne své nejsilnější sestavě a podávat stabilní výkony. To potvrdili v obou zápasech. V prvním přehráli Olomouc poměrem 3:1 a v pátek i díky trefě kanonýra Davida Hrušky po pouhých sedmi sekundách hry porazili Kladno 4:2.

Hokejisté BK Mladá Boleslav v úvodu bojů o nejvyšší soutěž vyloženě zaskočili kladenské Rytíře, kterým nasázeli šest branek a ukázali, že rozhodně nikomu extraligovou licenci nebudou chtít dát zadarmo. Jenže jestli v prvním zápase zaskočili soupeře, tak ve druhém soupeř zaskočil je. Olomouc sice od 23. minuty prohrávala, ale dokázala se zvednout a otočila na 3:1. Bruslařům se podařilo už jen snížit a trochu nečekaně tak s Moravany padla.

Piráti Chomutov: Růžička – Malec, Pulpán, Jass, Rutta, Havel, Krstev, Bartejs, Stehlík – Bartečko, Svoboda, Bombersback – Kubinčák, Gajovský, Hruška – Hromas, Kämpf, Šagát – Kaše, Račuk, Balej.

BK Mladá Boleslav: Valent –Němeček, Toman, Ovčačík, Jindra, Žabka, Bohunický, Kurka – Mikulík, Výborný, Pabiška – Jarůšek, Broš, Klimenta – Lenc, Musil, Starý – Nouza, Vrbata, Kubica – Podsedníček.

Rozhodčí: Hribik, Šindler – Bláha, Kostka.

Dobré odpoledně živě z SD ARÉNY! Hokejový den v Chomutově chystá své vyvrcholení, utkání třetího kola baráže proti hostující Mladé Boleslavi.

Ráno sledovaly dva tisíce diváků vítězství chomutovských juniorů a všichni fandové jsou namlsaní na další úspěch. Nicméně o tom, že to nebudou mít ani trochu jednoduché, ani není třeba mluvit.

Pirátům dnes bude chybět bojovný útočník Štěpán Hřebejk, který si odpykává první polovinu svého dvouzápasového trestu, jímž ho disciplinární komise potrestala za faul kolenem v pátečním utkání na Kladně. Jeho místo ve druhé formaci zaplnil Vojtěch Kubinčák, do hry se tak dostane i Karel Hromas.

V loňské baráži to na vzájemné zápasy bylo 2:2, zvítězil pokaždé domácí tým.

I díky početné skupině mladoboleslavských fandů je SD ARÉNA velice slušně zaplněná, můžeme očekávat návštěvu značně přes čtyři tisíce diváků.

Na ledě už jsou hostující hokejisté, na kostce proběhl barážový spot a už se řítí i domácí borci.

Už jsou na hrací ploše všichni aktéři zápasu a startu třetího kola baráže o Tipsport extraligu nic nebrání.

00:01

00:06
    Na úvodním buly byl úspěšnější David Výborný a hosté zakládají akci.

00:54
    Brošovu střelu po přechodu přes modrou zblokoval chrániči Bombersback.

01:27
    Je signalizováno vyloučení domácího hokejisty a Vrbata rozjíždí akci.

01:36
    Mark Bombersback (CHM) je vyloučen na dvě minuty za podražení.

01:55
    Výborný nabízel puk do brankoviště Pabiškovi, ten jeho nabídkou pohrdl a domácí vyhazují.

02:29
    Nikola Gajovský unikl v oslabení, podařilo se mu obehrál dva obránce, ale jeho střelu zlikvidoval betonem Valent.

03:14
    Jarůškovu střelu vyrazil Růžička.

03:23
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Hosté nakonec přesilovou hru využívají a ujímají se vedení. Jan Starý přešel do útočného pásma a přihrál na pravý kruh volnému TOMÁŠI KLIMENTOVI, který si srovnal puk a tvrdě vypálil do levého horního rohu Růžičkovy brány. Asistence: Jan Starý, Michal Broš

03:55
    Zakázané uvolnění hostů.

04:04
    Stehlík od modré napálil pouze blokujícího Musila.

04:41
    Hosté se uvolnili z delšího tlaku Pirátů. Kubice vystřelil na Růžičku, ten puk vyráží.

05:34
    Výborný dostal nádherný pas od Mikulíka před bránu, ale Martin Růžička jeho střelu vytěsnil mimo tři tyče!

06:33
    Bombersback puk nestihl a je pískáno zakázané uvolnění. Hráči oddechují při komerční pauze.

Zmínku si zaslouží také atmosféra, která zatím v SD ARÉNĚ panuje. Ta je opravdu skvělá.

07:06
    Růžička si za bránou zastavil Brošovo nahození a Piráti rozehrávají.

07:53
    Musil v nouzi odpálil kotouč přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

08:23
    Musil znovu vyhodil, tentokrát jen do středního pásma.

08:32
    Valent chytá nahození. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

09:17
    David Vrbata pálil moc vysoko, na druhou stranu spěchal David Hruška a pořádně vyprášil Valentovu lapačku.

09:47
    Pabiškův nájezd pokryl u levé tyče Růžička.

10:16
    Malec za svou bránou čeká na dostřídání.

11:13
    Hosté se uvolnili ve třech proti jednomu, Klimenta se situaci rozhodl vyřešit střelou. Růžička chytá!

11:53
    Rozhodčí pouštějí velice ostré zákroky do těla, diváci doslova zuří.

12:36
    Gajovského formace v útočném pásmu střelu nevyprodukovala.

12:47
    Mladoboleslavský Roman Němeček (MBL) je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění. První přesilovka pro Piráty.

13:04
    Bartečko Balejovu střelu do brány nedokázal dorazit.

13:11
    Boris Žabka (MBL) tvrdě atakoval Bombersbacka u hrazení a je vyloučen na dvě plus deset minut za zásah do oblasti hlavy a krku. Kanadský útočník je v péči kustoda a opouští led. Dvouminutový trest za Žabku odpyká Jiří Kurka.

13:19
    Piráti právě vstřelili branku!
    Domácí rychle dvojnásobnou početní výhodu využívají. Lukáš Pulpán vystřelil z pravého kruhu a velmi důrazný ĽUBOŠ BARTEČKO u pravé tyče puk do brány doslova dotlačil. Asistence: Lukáš Pulpán, Jozef Balej.

14:51
    Tlak domácích pokračuje.

15:10
    Zděněku Kubica vybojoval puk v útočném pásmu a vystřelil, Růžička puk vyrazil.

15:13
    Hosté jsou v pěti.

16:14
    Pabiška Výborného pas nestihl a hra se po zakázaném uvolnění posouvá zpět před Valenta.

16:14
    Hlavní sudí si ještě bere na hlavu sluchátka a nechává si ověřit některý z momentů od videorozhodčího.

Rozhodčí Šindler ani negestikuluje, pouze něco vysvětluje oběma trenérům. Hraje se dál.

16:37
    Icing ze strany Pirátů.

16:45
    Střela Klimenty z nulového úhlu se neujala, dva borci v černozeleném se ale snažili dorážet. Růžička přikryl puk.

17:16
    Hruška dospal puk na modrou na pravé křídlo a hned tvrdě vypálil, ale puk letěl vysoko nad bránu.

17:49
    Nepřesná je také střela Hromase.

18:27
    Bartečkova dorážka z bezprostřední blízkosti byla sražena nad!

18:54
    Vrbata poslal oblouček těsně mimo, Růžička puk jen kontroloval pohledem.

19:12
    Do brány Valenta zapluli David Výborný s Ondřejem Kašem. Vylučovat se nebude.

19:25
    Jindra rozehrával pod tlakem a také to podle toho dopadlo. Zakázané uvolnění a vhazování po Valentově pravici.

20:00

Utkání třetího kola baráže mezi Chomutovem a Mladou Boleslaví se zatím hraje v obrovském tempu a ve skvělé divácké atmosféře. Skóre otevřel ve čtvrté minutě Tomáš Klimenta, který měl napravo od Růžičky dost času na to, aby si srovnal kotouč a bezchybně zamířil. Přesilovou hru využili i Piráti, kteří tím potrestali tvrdý faul Borise Žabky na Marka Bombersbacka. Puk do brány dotlačil kapitán domácích Ľuboš Bartečko.

Druhá třetina strhujícího utkání začne zhruba v 18:24.

20:01

20:36
    Piráty v pásmu trápila Výborného formace, Pulpán opatrně vyhodil a oba týmy střídají.

21:04
    Puk se za Valentem dotkl ochranné sítě.

21:09
    Šagátovu ránu zápěstím chytá Valent.

21:20
    Richard Jarůšek na modré vybojoval puk, nabruslil kolem obránce k Růžičkovi a vystřelil na něj. Brankář Pirátů nejistým zákrokem jen vyrazil puk do osy hřiště, kam si najížděl MICHAL BROŠ a ten se střelou do odkryté brány nemýlil. Asistence: Richard Jarůšek, Tomáš Klimenta.

22:11
    Růžička branka je vysazena ze stanoviště a hra je přerušena.

22:30
    Hromas posílal zpoza brány přihrávku mimo kruhy, ale puk doputoval až na modrou na hokejku hostujícího útočníka.

23:18
    Hosté jeli ve dvou na jednoho, Ctirad Ovčačík přihrával a teč Milana Mikulíka Růžička skvělým zákrokem betonem vychytal.

24:04
    Přihrávku Davida Vrbaty do brankoviště vypíchl brankář Růžička mimo nebezpečnou zónu.

24:11
    Hned nato ofsajd hostů.

24:39
    Havlova rozehrávka mířila až na Valenta, ten puk sklepl do rohu.

25:15
    Zakázané uvolnění Boleslavi. Tempo druhé třetiny zatím není tak atraktivní, jako v první části.

25:37
    Kubinčák v přečíslení nechal za sebou puk Gajovskému, ale ten jen navezl puk na ležícího obránce hostů.

25:56
    Druhá přesilovka pro domácí. Lukáš Pabiška (MBL) – dvě minuty za podražení.

26:23
    Pulpánova střela byla sražena mimo a Mikulík obloučkem vyhodil puk za třetiny.

28:00
    Hosté jsou kompletní. Piráti v této přesilové hře moc aktivní nebyli.

28:35
    Starého rána od modré udělala velkou tmavou šmouhu na mantinelu za Růžičkovou bránou.

28:39
    Piráti vyhodili puk na zakázané uvolnění.

29:18
    Střelu Krsteva srazil Mikulík do rohu.

29:37
    Vyloučení tentokrát na straně Pirátů. Angel Krstev (CHM) atakoval Mikulíka a je vyloučen na dvě minuty za krosček.

30:01
    Ovčačíkova střela se od chráničů Šagáta odrazila až do neutrální zóny.

30:31
    Piráti se znovu osvobozují.

30:53
    Třetí vyhození kotouče obstaral Malec.

31:22
    Jaroslav Svoboda teď spěchal s pukem dopředu a ani nadvakrát Valenta nepřekonal!

31:50
    Domácí jsou kompletní.

32:16
    Po velkém nepořádku před Růžičkovým brankovištěm zalehl chomutovský gólman kotouč.

32:24
    Kubinčák po průniku do pásma mířil mimo.

32:52
    Gajovský vyzval ke střele Hrušku. Ten pálil z první mezi betony, Valent mezírku pokryl.

34:02
    V situaci tři na dva pálil Balej, puk proletěl kolem levého horního rohu Valentovy brány. Puk zastavila až ochranná síť.

34:30
    Růžička raději přikryl puk po Jindrově nahození.

35:51
    Kaše vybídl ke střele Lukáše Pulpána, jeho ránu efektně lapil Valent.

36:48
    Hraje se především ve středním pásmu. Balej jen prodloužil do útočného pásma a odjel střídat.

37:42
    Zakázané uvolnění po nepovedené rozehrávce Boleslavských.

38:05
    Hruška kličkoval tak dlouho až přišel o puk, na druhé straně střílel nepřesně Jarůšek.

39:22
    Bohunický znemožnil Balejovi střílet a puk je venku z obranného pásma hostů.

39:52
    Ještě jeden trest ve druhé třetině. Radan Lenc (MBL) si odsedí dvě minuty za vysokou hůl.

39:57
    Hosté vyhodili a to ukončí třetinu.

40:00

Tak ve druhé třetině jsme neviděli tak atraktivní a ostrý hokej, jako v prvním dějství, padla ale důležitá rozdílová branka. Ve druhé minutě třetiny po nejistém zákroku Růžičky do odkryté brány dorazil puk Michal Broš a Bruslaře tak po čtyřiceti minutách může těšit jednogólový náskok. Rozuzlení napínavého souboje přinese třetí třetina, která startuje přibližně v 19:15.

Pokud bažíte po zajímavých číslech z dnešního utkání, zabrouzdejte do záložky „Zápasové statistiky“ pod skóre on-line přenosu. Tímto omlouvám její dočasnou nedostupnost, technické problémy už byly vyřešeny.

40:01

40:25
    Boleslavští vyhazují, ještě minuta a půl z trestu Lence.

40:54
    Piráti mají problém s přechodem do pásma.

41:18
    Hruška svou dorážku namířil těsně mimo bránu!

41:40
    A domácí musí znovu vyklidit pásmo.

41:52

42:19
    Další přesilovku si zahraje Mladá Boleslav, Martin Šagát (CHM) je vyloučen na dvě minuty za faul loktem.

42:37
    Hosté jsou za Valentem.

42:48
    a další neúspěšný pokus o zakotvení v pásmu.

43:06
    Gajovský míří z mezikruží mimo bránu!

43:36
    Mikulík nezpracoval pas a puk je ve středním pásmu.

44:20
    Ani hosté z přesilové hry nezahrozili.

44:37
    Jarůšek se natlačil až do brankoviště, kde volný puk zalehl Růžička.

Tak návštěva v SD ARÉNĚ nakonec překročila i magických pět tisíc. Utkání sleduje 5 031 diváků.

45:20
    Kaše při přechodu přes modrou zakopl a z přečíslení nic nebylo.

45:42
    Hra se přerušuje po střetu u mantinelu, Tomáš Nouza je v pořádku a vylučovat se nebude.

45:58
    Zakázané uvolnění hostujícího týmu.

46:09
    A stejný prohřešek od domácích Pirátů.

46:21
    Piráti opět trochu uspěchali rozehrávku a provinili se dalším icingem.

46:34
    Třetí zakázané uvolnění. Takhle se domácí nikam nedostanou.

46:50
    Kašeho střela v situaci tři na jednoho letěla těsně vedle pravé Valentovy tyče.

48:07
    David Hruška v dobré střelecké pozici mezi kruhy trefuje Valenta pouze do klína!

48:59
    Mikulík se dostal díky výtečnému kolmému pasu do samostatného nájezdu, jeho blafák do forhendu Růžička vystihl a betonem zatarasil cestu puku do brány!

49:37
    Na druhé straně přenechal Gajovský kotouč Kubinčákovi, jeho střelu doprostřed brány Valent bezpečně chytil.

50:18
    Lencovo nahození vyrazil Růžička vyrážečkou do rohu.

51:17
    U mantinelu zůstal ležet chomutovský Ondřej Kaše. Přiběhl k němu kustod a Jozef Balej s Karlem Hromasem ho táhnou na střídačku. Vypadá to na zranění kolene.

51:34
    Josef Jindra se protlačil po pravém mantinelu až před brankáře Růžičku a snažil se puk dopravit za jeho záda. V cestě stál pevně gólmanův beton.

52:30
    Broš obral o puk Piráty v jejich pásmu a Bruslaři tlačí.

53:48
    Musila v samostatném úniku opět vychytal Růžička!

53:48
    Vyloučen je Jakub Stehlík (CHM), který se ohnal holí, aby potrestal seknutí jednoho z hostujících hráčů do Růžičkovy lapačky. Chomutovský bek dostává dvouminutový trest za vysokou hůl, z řad hostů se nevylučuje.

54:16
    Snaha hostů o průnik do pásma je zatím neúspěšná.

55:01
    Pabiškova přihrávka do brankoviště se neujala, na druhou stranu unikl Havel. Jeho střelu se Valentovi podařilo vyrazit.

55:55
    Domácí dobře forčekovali a jejich oslabení končí.

56:21
    Další únik Musila, tentokrát velmi nedůrazné zakončení, se kterým neměl Růžička potíže.

57:11
    Růžička raději před dojíždějícím Vrbatou přikryl kotouč.

Vhazuje se po pravé ruce chomutovského gólmana. Domácí už na vyrovnání moc času nemají.

57:16
    Obzvlášť když musí Růžička likvidovat střely hostů.

57:30
    Pabiška drží Boleslav v pásmu.

57:51
    Nouza vymyslel pas do brankoviště, puk jen prosvištěl kolem Růžičky.

58:14
    Pirátům se nedaří rozehrát.

58:38
    Hru přerušuje zakázané uvolnění hostů.

58:38
    Oddechový čas pro domácí. Jaroslav Beck se pro svůj tým snaží vymyslet gólovou akci.

58:38
    Klec Pirátů zůstává prázdná!

58:52
    Bartečkova dorážka mířila mimo.

59:22
    Domácím se hra v šesti vyplatila! Martin Šagát vybojoval puk za bránou, Lukáš Pulpán si prohodil puk s JAROSLAVEM SVOBODOU a ten střelou zápěstím skrz změť clonících těl střílí vyrovnávací branku! Asistence: Lukáš Pulpán.

60:00

Tak Piráti během třetí třetiny nepodávali nějak znamenitý výkon, ale zapnuli v pravý okamžik. Při hře s prázdnou klecí a šestým hráčem v poli se Jaroslav Svoboda prosadil střelou zápěstím a poslal utkání do prodloužení. To začne za pár okamžiků.

60:01

60:19
    Gajovský se chopil puku tváří v tvář jedinému obránci, ten mu ale kotouč šikovně vypíchl.

61:12
    Bartečko se zbavil puku a jeho formace střídá.

61:33
    Mikulíkova střele bekhendem letěla mimo bránu.

61:56
    Kubinčák v dobré střelecké pozici míjí!

62:08
    Střela LUKÁŠE PULPÁNA připisuje bonusový bod na konto Pirátů! Valentův zákrok nebyl vůbec jistý, puk si do vlastní klece srazil sám. Asistence: Vojtěch Kubinčák.

Do utkání vstoupili lépe hosté, ve čtvrté minutě se trefil Tomáš Klimenta. Za domácí vyrovnal Ľuboš Bartečko, ale zpět do vedení poslal hosty Michal Broš. 38 sekund před koncem základní hrací doby při závěrečné power-play poslal zápas do prodloužení Jaroslav Svoboda a v Prodloužení se trefil Lukáš Pulpán.

Děkuji vám všem za pozornost a u dalšího hokejového přenosu (třeba ve středu při zápase Lev Praha – Lokomotiv Jaroslavl) se budu těšit na shledanou! (20:03:06)

Kryštof Kousal

Góly a asistencie: 14. Batrečko (Pulpán, Balej), 60. Svoboda (Pulpán), 63. Pulpán (Kubinčák) – 4. Klimenta (Starý, Broš), 22. Broš (Jarůšek, Klimenta)

Rozhodca: Hribik, Šindler – Bláha, Kostka