B. Bystrica – Nitra 6:4 (kon.)
HC´ 05 Banská Bystrica
6:4 (2:1, 2:2, 2:1)
HK Nitra
Nedeľa 30.03.2014, 17:00 • Zimný štadión Banská Bystrica • Tipos Extraliga play-off

Skončil sa tretí semifinálový zápas medzi domácou Banskou Bystricou a Nitrou. O víťazstve domáceho tímu rozhodol najmä štvor gólový Kafka. Hostia bojovali počas celého zápasu, ale na víťazstvo to dnes nestačilo.
    Ďakujem Vám za pozornosť, prajem príjemný zvyšok víkendu a teším sa pri ďalších prenosoch. (19:35:29)

60:00

59:39
    Hrá sa ďaleko od Kalembu a domáci hráči sa už pomaly tešia z víťazstva.

59:07
    Banská Bystrica dala gól!
    Domáci strieľajú šiesty gól a zdá sa, že o víťazovi je už rozhodnuté. Vlastimil Lakosil vykorčuľoval z brány smerom na striedačku, v strednom pásme vyhral TOMÁŠ MATOUŠEK osobný súboj, získal puk a zakončil do prázdnej brány. Bez asistencie.

59:00
    Buly v strednom pásme a preto sa Lakosil vracia do brány.

58:55
    Oddychový čas tímu spod Zobora.

58:55
    Ofsajd hostí a Nitra už hrá bez brankára.

58:40
    Domáci sa snažia hrať najmä v útočnej tretine, aby neumožnili hosťom hrať prípadnú power-play.

58:05
    Začali sa posledné dve minúty tretej tretiny.

57:46
    Handlovský zachytil rozohrávku hostí v strednom pásme a dostal puk aspoň do útočnej tretiny.

56:56
    Stümpel si teraz hľadal dobrú streleckú pozíciu, jeho strela ale mierila len do nôh Tománka.

56:00
    Hra sa rýchlo presunula na opačnú stranu, König prihrával na Nováka, ktorého vychytal Kalemba.

55:42
    Lakosil mal teraz veľké problémy s dorážkami bystrických hráčov, chvíľu nevedel kde má puk. Ten bol nakoniec pod jeho betónom.

54:48
    Strela Heizera hneď z buly končí pod lapačkou Lakosila, preto ďalšie vhadzovanie v nitrianskom obrannom pásme.

54:30
    Buly naľavo od Lakosila sa bude opakovať.

Dnešné stretnutie sleduje 2850 divákov.

54:07
    Novák zakončoval z otočky, ale puk bol tečovaný mimo Kalembovej brány.

53:19
    Zakázané uvoľnenie domácich.

Radoslava Harvánková

Góly a asistencie: 2. Kafka (Rapáč), 13. Kafka (Heizer, Rapáč), 22. Kafka (Kania, Rapáč), 28. Kafka (Lunter, Heizer), 43. Lunter (Zigo), 60. Matoušek – 19. Segľa (Kuzma, Novák), 36. Novák (Tománek, Stümpel), 40. Ručkay (Milo, Kováčik), 45. Lelkeš (Mráz)

HC´ 05 Banská Bystrica: Kalemba (Košarišťan) – Saracino, Lepine, Macháček, Kania Rosandič, Bambúch, Predajniansky J. – Veilleux, White, Handlovský, Heizer, Kafka, Rapáč, Lamper, Zigo, Lunter, Konečný, Matoušek, Kadura
    HK Nitra: Kristan (Lakosil) – Nádašdi, Milo, Ordzovenský, König, Kuzma, Novák, Hrazdíra, Ďurkech – Ručkay Jakub, Kováčik, Bajtek, Tománek, Stümpel, Novák, Segľa, Chrenko, Bača, Mráz, Lelkeš, Piačka

Rozhodca: Kubuš, Lauff – Korba, Rovenský