HC Košice
Sobota 29.03.2014, 17:00 • Easton Aréna, Piešťany • Tipos Extraliga play-off

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Dobrý deň z Piešťan.

Po včerajšom zápase pokračujeme v rýchlom slede a trošku prekvapujúco sú na ťahu Košice. V treťom zápase série sa im v Piešťanoch nepodarilo prekonať pozornú defenzívu domácich, nestrelili ani gól a po dvoch zásahoch Václava Stupku prehrali 0:2.

Je však nový deň a Košičania budú musieť spraviť všetko preto, aby uspeli. Prípadný nezdar by im totiž už pomerne dosť skomplikoval situáciu a veľmi by priblížil Piešťany k bránam finále.

Ukazuje sa, že Piešťany sú na play off veľmi dobre pripravené a môžu ťažiť aj zo štyroch vyrovnaných formácií. V neposlednom rade bude totiž dôležité aj fyzické nasadenie, ako všetci vedia, po vyhratom zápase sa regeneruje ľahšie. Naďalej však platí, že favoritom v sérii sú Košičania, kým domáci môžu len prekvapiť.

HC Košice – ŠHK 37 Piešťany 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)
    Góly: 22. Deyl, 24. Spilar, 31. Bartoš, 53. Hrnka – 36. Stupka

HC Košice – ŠHK 37 Piešťany 3:5 (1:4, 1:1, 1:0)
    Góly: 16. Hrnka, 33. Spilar, 42. Bartoš – 5. Hamrák, 12. Holovič, 15. Chylo, 19. Lušňák, 34. Škadra

ŠHK 37 Piešťany – HC Košice 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
    Góly: 13. a 60. Stupka

Kto teda môže, nech ide na štadión vychutnať si semifinále naživo, kto nie, nech si otvorí tento prenos, za čo vopred ďakujem. Bavme sa hokejom, priatelia.

Domáci v nezmenenej zostave, Košičania s pár úpravami v zadných radoch, vpredu rovnako.

ŠHK 37 Piešťany: Šúrek – Filip (C), Drgoň, Lušňák, Peško, Saliji – Brňák, Rais, Nemec (A), Mišura, Melichárek (A) – Bučka, Škadra, Románek, Hamrák, Haring – Cuník, Hruška, Stupka, Holovič, Chylo

HC Košice: Staňa – Černák, Štrbák (C), Bartánus, Bartoš, Jenčík (A) – Kolba, Šeda, Svatoš, Chovan, Jokeľ – Klouček, Deyl, Bicek (A), Češík, Sojčík – Macejko, Hinďoš, Skalický, Hrnka, Pašek.

00:01

00:01
    Buly vyhral Peter Bartoš.

00:30
    Prvých 30 sekúnd sa nestalo nič, puk teraz na hokejkách domácich za vlastnou bránou.

01:07
    Mišurova strela len do nôh Jokeľa, následný výpad Košičanov bez výsledku.

01:47
    Bicek z diaľky napriahol a netrafil.

02:30
    Prvá tutovka Košíc, po vyrazenej strele ešte dorážka Skalického, Šúrek sa akrobaticky natiahol a vyrážačkou zasiahol.

03:10
    Buly v útočnom pásme Košíc.

03:34
    Filip pekne vysunul na os ihriska Salijiho, ten sa snažil prejsť pomedzi bekov, ale tí ho v pohodičke poslali k ľadu.

04:27
    Prihrávka Deyla na Jokeľa, tomu ale puk zlomil hokejku. To je azda aj dôvod na reklamáciu.

04:58
    2 min. Bicek (KOS), seknutie.

Ale to sa mi ako faul nezdalo. Aj Bicek sa čuduje. Prvá presilovka domáceho tímu a možnosť streliť dôležitý prvý gól.

05:36
    Salijimu pri pokuse o strelu z nádejnej pozície skĺzol puk.

06:15
    Oceliari vyhadzujú až za Šúreka.

06:38
    Piešťany dali gól!
    Piešťany presilovku napokon využili. Puk poskakoval na bránkovisku po nie najistejšom zákroku Rasťa Staňu, dôrazne ho sledoval TIBOR MELICHÁREK, ktorý puk pretlačil do siete. Košický fanclub namiesto povzbudenia skanduje HRAJTE HOKEJ.
    Asistencia: Nemec, Brňák.

07:36
    Košičania sa vrhli do útoku, domáca defenzíva ich ale do nebezpečných šancí teraz nepúšťa.

08:15
    Stupka na trikrát zadovkou posunul na Holoviča, ten sa s pukom aj dostal do pásma, tam sa však Piešťany dlho nezdržali. Už povzbudzuje aj košický fanclub.

08:48
    Košice dali gól!
    A z čista jasna sa podarilo hosťom vyrovnať zásluhou RICHARDA JENČÍKA, ktorý využil domáce zaváhanie.
    Bez asistencie.

08:57
    2 min. Filip (PIE), podrazenie.

09:40
    Presilovka sa doteraz hosťom vôbec nedarí.

10:05
    Stupka skúšal z uhla z pravej strany prekvapiť Staňu, ten si pri tyčke dal pozor.

10:29
    Vrchol doterajšieho košického presilovkového zmaru je zrážka Jenčíka s Bartánusom na útočnej modrej, po ktorej Jenčík ostáva ležať a je v opatere lekára.

10:29
    Nevyzerá to vôbec dobre, Jenčík ma fixovaný krk a na ľade sú nosítka. Zrejme už do hry nezasiahne, prajeme však skorý návrat k hokeju Richard.

10:29
    Jenčík na ceste do nemocnice, buly v strednom pásme a ešte 27 sekúnd presilovky.

10:58
    Táto presilovka hostí asi veľmi mrzí. Nielen, že sa poriadne neusadili v pásme, ešte aj prišli o Jenčíka.

11:26
    Češík v situácii 3 na 3 neuspel, domáci sa dostali do brejku, Chylo z ľavej strany hľadal pred bránou Stupku, ten bol ale dobre prikrytý a bránu neohrozil.

11:53
    Havrani teraz zakúrili, keď na bránkovisku boli dostatočne dôrazní Filip s Lušňákom a Rasťo Staňa mal plné rukavice práce aby puk nepustil. Buly.

12:35
    Piešťanci sa pokúsili pekne zakombinovať v útočnom pásme, zadovka Nemca na stred ale našla len pripraveného košického hráča.

12:59
    Bartánus šikovne tečoval Štrbákovu strelu, puk však šiel vedľa.

13:49
    Icing hostí po nepresnej rozohrávke.

14:17
    Michal Peško sa predral stredom ihriska až k zakončeniu spoza kruhov. Jeho strele švihom ale chýbala razancia a tak nemal brankár Staňa žiadny problém skryť puk v lapačke.

14:30
    Košičania otáčajú skóre, keď výbornú prihrávku medzi obrancov dostal MATEJ ČEŠÍK, bol rýchlejší ako brániaci beci a strelou pomedzi nohy tak trochu zahanbil brankára Šúreka.
    Asistencia: Bicek, Sojčík.

16:12
    Tak zrazili sa aj domáci Filip s Peškom, ale bez takých následkov ako mal Jenčík.

17:17
    Melichárek po pravom krídle prekorčuľoval do pásma, jeho strela z kruhu ale nemala šancu skončiť za Staňom, trafil mu do plastrónu.

17:25
    Po úspešnom buly v podaní Hamráka sa k strele dostal Románek, jeho švih však končí na Staňovej vyrážačke.

18:34
    Dobrá kombinácia hostí za bránkou, chýbalo však trochu finálnej presnosti pred bránkou.

19:30
    Košice pridali v hre do tela, Sojčík zložil Brňáka.

19:56
    Úmyselný ofsajd hostí, buly pred Staňom a ešte jedna šanca pre Havranov.

19:58
    Tyčka Staňovej bránky!

20:00

V prvej tretine boli šťastnejší Košičania, ktorí otočili výsledok a aktuálne vedú 2:1. Prišli však o Jenčíka, čo je citeľná strata, na druhej strane to môže byť aj mobilizačný faktor. Ale mám taký dojem, že o vedenie sa pripravili domáci tak trochu sami.

Druhá tretina začne asi o 17:52.

20:01

20:01
    Dobrá správa pre Košičanov, Jenčík na ľade!

20:58
    Filipova chyba za bránkou, Jokeľ získal puk ale zareagoval mizerne. Pred bránou mal dvoch svojich spoluhráčov voľných, ani sa však nepokúsil prihrať a ostal s pukom za bránkou.

22:06
    2 min. plus osobný trest Deyl (KOS), napadnutie hlavy a krku.

22:23
    Adam Drgoň v tutovke pred bránkou triafa len dobre postaveného Staňu.

22:56
    Drgoňova hviezdna chvíľa pred vlastnou bránou, keď sa v poslednom momente položil do prihrávky v brejku hostí 2 na 1.

23:49
    Melichárek vyskúšal Staňu, ten sa zatiaľ na málo práce asi nesťažuje.

24:04
    Puk za Šúrekom, hostia to už ustoja.

24:26
    Ofsajd Piešťancov, oba tímy striedajú.

25:05
    Po boji sa puk dostal na modrú k Cuníkovi, ten puk poslal na Staňu, ale len do stredu. Buly.

25:51
    Bicek nadvakrát v dobrej príležitosti medzi kruhmi, puk však ani raz až k Šúrekovi neprešiel. Bolo pred ním husto.

26:47
    Puk mimo ľad, buly pred Šúrekom.

26:52
    Kolbova tvrdá strela od modrej, ale len do domáceho gólmana.

27:23
    Románek po ľavej strane zatiahol puk, prihral krížom za pravý kruh, odkiaľ z prvej vystrelil Haring, ale nezapršalo.

28:29
    Tvrdé hity Kloučka, po ktorých domáci diváci častujú hlavných nadávkami aké sa ujdú občas premiérovi, svojich spoluhráčov chcel pomstiť Stupka, ktorý si do Kloučka naskočil a poslal ho na ľad. Pritvrdilo sa oproti včerajšku, tak to má byť, pokiaľ je to chlapské.

28:55
    Košičania sa teraz zakázane uvoľnili, buly pred Staňom.

29:00
    Drgoňove nahodenie končí u Staňu, do menšej potýčky sa zapojil aj Černák, sympatické je, že mladík sa nebojí.

29:24
    Bicekov teč Kloučkového nahodenia, ale vedľa.

29:47
    Závar hostí v pásme, domáci nevedia kam prv skočiť, tutovka Hrnku a ešte rozvlnenie bočnej siete. Až napokon posunutá brána prerušila košický tlak.

30:16
    Brňák vyviezol puk až do útočného pásma, kde oň prišiel, ešte stihol seknúť Šedu, ktorý to potom osolil inému Piešťancovi. Bez trestov.

30:47
    Buly pred Šúrekom.

31:00
    Icing Košičanov. Sa nám to trošku kúskuje.

31:15
    Bučkove nahodenie končí v náručí Staňu a prekvapujúco sa bude vylučovať.

31:06
    2 min. Černák (KOS), údery.

Tak Černák sa poštuchoval, ale boli aj iní adepti na dve minúty ako toto.

31:24
    Ale prví pohrozili Košičania Jenčíkom. Košice zabrali dnes na väčšie obrátky ako tomu bolo včera. Zápas má šťavu.

32:02
    2 min. Bartánus (KOS), hákovanie.

1:04 o dvoch hráčov a veľká šanca Havranov zrovnať výsledok.

32:04
    Peško ale prehral buly a domáci musia začínať od svojho pásma.

32:38
    Saliji spálil 100 percentnú šancu pred Staňom.

33:11
    Košičania už štyria.

33:34
    Raisovi na modrej ušiel pomalý puk a zdá sa, že Košičania to ubránia.

34:08
    Holovičova strela do protipohybu brankára Staňu, ten ale dobre zareagoval a vyrazil. Patrí dnes k najlepším.

34:23
    A pre Piešťany to začína byť kritické. Po ľavej strane sa cez Chyla pretlačil MAREK BARTÁNUS a pomedzi nohy prekonal Martina Šúreka, ktorý dnes asi nechytá najlepší zápas.

34:38
    A myslím si, že je rozhodnuté. Hneď vzápätí strieľajú Oceliari OLIVEROM JOKEĽOM ďalší gól. Zahrám sa na trénera, nasadil by som do hry Tomeka.
    Asistencia: Klouček.

35:29
    Piešťanom chýba aj trochu šťastíčka ako teraz Drgoňovi, samému pred bránou ako aj Brňákovi, ktorý neuveriteľne prestrelil poloprázdnu bránku.

36:16
    Nemcova tečovaná strela tesne vedľa.

36:34
    Piešťany ale nehodili hokejky do žita a snažia sa o druhý gól. Ten sa nepodaril dať ani Melichárkovi, ktorý sa spoza brány dostal do zakončenia, Staňa pozorný.

37:00
    Bicek na pravom kruhu sa dostal až k strele, Šúrek vyrazil.

37:32
    Deylovo nahodenie končí u Šúreka.

38:34
    Skalický na pravom krídle vbehol rýchlo do pásma v situácii 2 na 1 zakončil sám a veľmi nepresne.

39:09
    Pekná rýchla kombinácia Piešťan končí na pozornom Staňovi, Bartoš následne objímal Lušňáka dlhšie ako sa páči, až sa domáci útočník chcel asi pobiť. Ale dopadlo to neutrálne po zásahu rozhodcov. Bez trestu.

39:29
    Mišura s Nemcom v snahe pred Staňom, ten teraz svojich drží, na druhej strane trochu neistý Šúrek na dva krát kryje strelu zo strednej vzdialenosti.

40:00

Košičanom sa podarilo streliť dva zlepené góly behom 10 sekúnd a zrejme rozhodnúť o vyrovnaní série. Piešťany však bojujú ďalej, čo je chvályhodné. Zatiaľ mám dojem, že dnes to rozhoduje výkon brankárov.
    Tretia tretina začne asi o 18:45.

40:01

40:01
    Peško na buly úspešný a som zvedavý, či sa domáci ešte zo všetkých síl pokúsia vyrovnať, alebo pošetria sily.

40:48
    Saliji to zobral sám na svoju hokejku, prešiel stredom do pásma, jeho tečovaná strela však končí na ochrannej sieti.

41:05
    Domáci nevyzerajú, žeby len šetrili sily, Nemec po pravom krídle prenikol do útoku, jeho strela však nebola presná.

41:49
    Icing Košičanov. Tí sa ozaj nemajú kam ponáhľať a sú to aj oni, ktorí môžu sily pošetriť.

42:09
    Šúrek len s veľkým šťastím teraz nepustil puk z uhla. Ešte predtým stret Hamráka s Hrnkom v strednom pásme, keď Košičan mal ruky trochu vyššie a Hamrák mu oplatil.

43:02
    Saliji dostal ideálnu prihrávku od Peška a sám medzi kruhmi prestrelil. Strelecká forma mu túto sezónu moc nepraje.

43:51
    Na ochrannej sieti končí strela Filipa od modrej, ktorú vyrazil brankár Staňa.

44:08
    Pekná kombinácia Brňák – Nemec – Mišura, na konci ktorej bol zase brankár Staňa, jeden z najlepších na ľade.

44:49
    Haring v pravom rohu dokázal prejsť cez Štrbáka, dostať sa pred bránku, následne Hamrákova strela tečovaná zase na ochrannú sieť.

45:17
    Stupka sa dobre vyhol obrancom, ktorí ho chceli uložiť k ľadu, strelu mu stihol zblokovať Šeda.

45:57
    2 min. Klouček (KOS), podrazenie.

No vyzerá to na Lušňákove koleno, domáci útočník sa azda do zápasu po krátkom predýchaní vráti.

47:08
    Lušňák už je na ľade, presilovka zatiaľ domácim ovocie nepriniesla. Gól by sa im hodil.

48:05
    Košice v plnom počte, domáci sa síce snažia, ale mám pocit, že sa viacmenej dohráva.

49:16
    Nič také sa nedeje. Košice pozorne bránia a dopredu idú len na istotu.

50:35
    Bučka teraz podkopol Skalického, asi mimo dohľad rozhodcu. Icing Piešťan.

50:57
    Stupkova strela švihom mimo bránu, puk sa od plexiskla odrazil na dosah Staňovi a ten ho radšej prikryl.

51:35
    Rais veľmi pekne a hokejovo obohral napádajúceho Sojčíka, ten si z toho ale ťažkú hlavu asi nerobí.

52:43
    2 min. Klouček (KOS), nedovolené bránenie.

Klouček dnes odvádza množstvo čiernej práce, ale niektoré veci robí navyše.

53:13
    Menšia výmena názorov Hrnku so Škadrom.

53:32
    Piešťany sa teraz nevedia dostať do pásma, Košičania sú v laufe.

54:14
    2152 divákov videlo peknú Peškovu prihrávku Lušňákovi do jazdy, jeho prienik zľava až pred Staňu a tam bola konečná. Buly.

54:44
    2 min. Filip (PIE), seknutie.

Veľké sólo ukázal ex Havran Marek Bartánus, keď spoza vlastnej bránky prešiel sám až pred Šúreka, kde bol faulovaný.

55:37
    Pekná Deylova strela z druhej vlny, dobrý zákrok Šúreka vyrážačkou.

56:49
    Piešťany v plnom počte, šanca sa rodila pre Svatoša, Drgoň však puk stečoval, a to až tak, že ohrozil vlastného brankára.

58:10
    Bitka. Aspoň v náznaku.

58:10
    2 min. plus 2 min. Brňák (PIE), napadnutie a údery.
    2 min. Deyl (KOS), údery.

Takže ešte presilovka Košíc. Celé to vzniklo z rôznych osekávačiek tolerovaných celý zápas. Vážnejšiu bitku však rozhodcovia nedopustili, možno aj trochu na škodu. K play off náboju to tak nejak aj patrí.

59:16
    Už sa čaká na sirénu ako na spasenie.

59:40
    Tlieskajú Košičania, tlieskajú však aj domáci, hokej sa mohol páčiť, mal väčšiu šťavu ako včera.

60:00

Košičania teda vyrovnali na 2:2, keď najmä v prvej tretine boli šťastnejší, v druhej sa im podarilo dať v krátkom slede dva góly a bolo vymaľované. Havrani však hrali dobrý zápas a séria môže byť ešte zamotaná. Z domáceho tímu dobre zahral Brňák, Drgoň či Rais, z hostí Bicek, Jokeľ, Bartánus nestratil sa ani Skalický, mužom zápasu je však Rasťo Staňa, lebo výkon v bránke bol ten rozdielový.

Najlepší: (1) Staňa (2) Bicek (3) Bartánus

Ďakujem za pozornosť, z Piešťan do čítania určite ešte minimálne raz. Pekný zvyšok víkendu. (19:21:19)

Vlado Zimányi

Góly a asistencie: 7. Melichárek (Nemec, Brňák) – 9. Jenčík, 15. Češík (Bicek, Sojčík), 35. Bartánus (Chovan), 35. Jokeľ (Klouček)

Rozhodca: D.Konc, Mullner – Sčensný, Šefčík