Trenčín – HC Slovan 4:1 (kon.) | B. Bystrica – Košice 6:5 (1:0 po s.n.)
po s.n. (1:0)
HC MONACObet Banská Bystrica
6:5 (1:2, 1:2, 3:1 - 0:0)
HC Košice
Sobota 29.03.2014, 17:00 • Zimný štadión Banská Bystrica • Hokejová extraliga juniorov play-off

Skončilo sa prvé stretnutie juniorských zápasov o tretie miesto, v ktorom domáci celý zápas prehrávali, ale v tretej tretine vyrovnali a zápas dotiahli až do samostatných nájazdov. V tých sa ako jediný presadil Gašpar, vďaka čomu sa Bystrica ujala vedenia v sérii 1:0.
    Ďakujem Vám za pozornosť a prajem príjemný zvyšok dňa. (19:39:25)

Banská Bystrica dala gól!
    Víťazný samostatný nájazd premenil RASTISLAV GAŠPAR.

Košice – Markuš nepremenil.

Banská Bystrica – Dolník mieri vysoko ponad.

Košice – Zikmund nepremenil.

Banská Bystrica – Gašpar premenil.

Za hostí Vrábeľ – nedal.

Začínajú domáci – Ferleťákov pokus nebol úspešný.

Po krátkej úprave ľadovej plochy uvidíme samostatné nájazdy.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

69:18
    V útoku opäť hostia, zdá sa ale, že v predĺžení sa dnes o víťazovi nerozhodne.

68:15
    Hrajú sa posledné dve minúty predĺženia.

68:00
    Michalčinov pokus od modrej išlo mimo Sabolovu bránu.

66:12
    Šilovičova strela spoza pravého kruhu tesne nad vyrážačku Rusňáka.

65:31
    Obrovská šanca Ferleťáka, no zblízka prestrelil bránu hostí.

Radoslava Harvánková

Góly a asistencie: 13. Gašpar (Kovalík), 26. Dolník (Róth, Kovalík), 43. Ferleťák (Ambroz, Gašpar), 48. Macko (Ambroz, Gašpar), 49. Macko (Róth), ?. Gapšar – 11. Markuš (Zikmund, Borecký), 15. Socha (Hrivňák, Briják), 25. Markuš (Borecký), 36. Zikmund (Pribula), 47. Borecký (Markuš, Briják)

HC MONACObet Banská Bystrica: Sabol – Jendroľ, Mikuš, Tarabík, Šilovič (A), Lunter, Ramaj, Hermánek – Dolník, Macko, Ferleťák, Šeliga, Výhonský, Gašpar, Róth (C), Predajniansky M., Kovalík (A), Hricko, Ambroz
    HC Košice: Rusňák – Michalčin, Kmec, Buraľ, Briják (A), Grega, Pavúk, Vrábeľ, Pribula – Markuš (C), Zikmund, Borecký, Stupeň, Drábik (A), Fedorko, Dimun, Socha, Hrivňák, Schnelly, Mikula, Kaszonyi

Rozhodca: Štefik – Gavalier, Tornay