Trenčín – HC Slovan 4:1 (kon.) | B. Bystrica – Košice 6:5 (1:0 po s.n.)
po s.n. (1:0)
HC MONACObet Banská Bystrica
6:5 (1:2, 1:2, 3:1 - 0:0)
HC Košice
Sobota 29.03.2014, 17:00 • Zimný štadión Banská Bystrica • Hokejová extraliga juniorov play-off

Skončilo sa prvé stretnutie juniorských zápasov o tretie miesto, v ktorom domáci celý zápas prehrávali, ale v tretej tretine vyrovnali a zápas dotiahli až do samostatných nájazdov. V tých sa ako jediný presadil Gašpar, vďaka čomu sa Bystrica ujala vedenia v sérii 1:0.
    Ďakujem Vám za pozornosť a prajem príjemný zvyšok dňa. (19:39:25)

Banská Bystrica dala gól!
    Víťazný samostatný nájazd premenil RASTISLAV GAŠPAR.

Košice – Markuš nepremenil.

Banská Bystrica – Dolník mieri vysoko ponad.

Košice – Zikmund nepremenil.

Banská Bystrica – Gašpar premenil.

Za hostí Vrábeľ – nedal.

Začínajú domáci – Ferleťákov pokus nebol úspešný.

Po krátkej úprave ľadovej plochy uvidíme samostatné nájazdy.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

69:18
    V útoku opäť hostia, zdá sa ale, že v predĺžení sa dnes o víťazovi nerozhodne.

68:15
    Hrajú sa posledné dve minúty predĺženia.

68:00
    Michalčinov pokus od modrej išlo mimo Sabolovu bránu.

66:12
    Šilovičova strela spoza pravého kruhu tesne nad vyrážačku Rusňáka.

65:31
    Obrovská šanca Ferleťáka, no zblízka prestrelil bránu hostí.

64:45
    Domáci hrajú vo štvorici.

64:31
    Jedenásť sekúnd sa bude hrať v pomere traja na troch.

64:31
    Ďalšie vylúčenie, tentokrát na strane hostí. Buraľ dostáva dve minúty za seknutie + osobný trest za nešportové správanie sa.

64:21
    Hostia to príliš kombinujú, zatiaľ sú bez vážnejšej strely.

63:31
    Hostia so strelou zatiaľ váhajú, puk si medzi sebou iba vymieňajú.

62:42
    Vylúčenie aj domácich – Ferleťák dve minúty za napadnutie.

62:36
    Puk na hokejkách bystrických hráčov, no nedarí sa im rozohrať kvôli dobrému napádaniu hostí.

61:48
    Po chybnej rozohrávke Sabola sa v šanci ocitli dvaja Košičania, ale Markuš tentokrát Sabola neprekonal.

60:45
    Košice už v plnom počte.

60:30
    Lunterova prudká strela minula Rusňákovu bránu.

60:10
    V úvode predĺženia budú mať domáci ešte vyše tridsať sekundovú výhodu presilovej hry.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Po krátkej prestávke bude na zimnom štadióne v Banskej Bystrici nasledovať predĺženie.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:55
    Zdá sa že gól nám už v riadnom hracom čase nepadne.

59:32
    Hostia sa teraz oslobodzujú, domáci s pukom až za Sabolom.

59:10
    Ramajovu strelu pod modrej ešte tečoval Ambroz, ale Rusňák puk dobre videl.

48:35
    Buraľ – menší trest za krošček.

48:30
    Prebiehajú posledné dve minúty tretej tretiny.

48:10
    A je vyrovnané! Bystrica zovrela hostí v útočnom pásme, Rusňák niekoľkokrát vytiahol obdivuhodné zákroky, ale na strelu MICHALA MACKA z pravého kruhu už bol prikrátky. Asistencie: Mário Róth.

57:00
    Róth vystrelil prudko spoza obrancu, Rusňák bol ale na jeho strelu pripravený.

56:40
    Domáci v plnom počte a začína sa ich skrátená presilová hra.

56:05
    Sily na ľade sa vyrovnajú, Borecký dostáva dve minúty za hrubosť.

55:42
    Buly vyhrali domáci, vyhodili puk až za Rusňáka a tak musia hostia rozohrávať až spoza vlastnej brány.

54:37
    Ďalšie vylúčenie domácich. Vladimír Dolník dostáva dve minúty za nedovolenú hru so zdvihnutou hokejkou.

54:26
    Ferleťákova prudká strela z ľavej strany urobila Rusňákovi problémy, ale aj tak puk podržal niekde vo svojej výstroji.

54:12
    Domáci sa po čase opäť dostali do útočného pásma, ale museli ho opustiť kvôli avizovanému ofsajdu.

52:43
    Lunterov pokus od modrej čiary Rusňák vytlačil ramenom, puk sa ale odrazil pred neho, a tak ho radšej podržal v lapačke.

52:00
    Ďalší ofsajd domácich.

51:18
    Schnelly strieľal z ľavého kruhu, Sabol vyrazil puk iba pred seba, kde ho do bezpečia upratal Pavol Tarabík.

50:55
    Ofsajd Banskej Bystrice.

50:36
    Košiciam naopak pomohol oddychový čas, teraz to boli práve ony, komu sa podarilo vypracovať si strelecké šance. Sabol ale zachytal spoľahlivo.

49:00
    Banskej Bystrici strelenie kontaktného gólu výrazne pomohlo, hneď po buly mali jej hráči niekoľko veľkých príležitosti, ale nepresadil sa ani Róth a ani Macko. Košický tréner si berie oddychový čas.

47:50
    Ďalšia využitá presilová hra aj zo strany domácich. Ambroz prihrával popred Rusňáka na ľavú stranu, kd bol úplne voľný MICHAL MACKO, ktorý poslal puk do odkrytej brány. Asistencie: Martin Ambroz, Rastislav Gašpar.

47:03
    Michalčin – dve minúty za nedovolenú hru so zdvihnutou hokejkou.

46:30
    Košice dali gól!
    Hostia využívajú ďalšiu presilovú hru. Kapitán DENIS BORECkÝ sa najlepšie zorientoval pred Sabolom a opäť ho prekonáva z tesnej blízkosti. Asistencie: Denis Markuš, Ondrej Briják.

46:18
    Ramaj vystihol prihrávku hostí a puk poslal až za bránu Rusňáka.

45:10
    Domáci vo štvorici.

45:03
    Gašpar – dve minúty za seknutie a kratučká presilová hra o dvoch hráčov pre hostí.

44:40
    Tarabík vyhadzuje puk cez všetky čiary a získava tak cenný čas pre svoj tím.

44:25
    V ďalšej veľkej šanci Zikmund, ktorý ale prestrelil Sabolovu bránu.

44:00
    Michalčinova strela od modrej čiary končí iba na ľavom betóne domáceho gólmana.

43:10
    Ambroz – menší trest za vrazenie na mantinel

42:30
    Domáci opäť znižujú na rozdiel jediného gólu. KRISTIÁN FERLEŤÁK dostal peknú prihrávku spoza brány a zblízka prekonal Rusňáka strelou mierenou do hornej časti jeho brány. Asistencie: Martin Ambroz, Rastislav Gašpar.

41:26
    Zakázané uvoľnenie hostí.

41:12
    Gašpar sa snažil vystreliť spoza obrancu, jeho pokus bol ale zblokovaný.

40:35
    Nepresná rozohrávka domácich a puk končí na zakázanom uvoľnení.

40:01

Skončila sa druhá tretina, v ktorej sme rovnako ako v prvej videli tri góly. Košice zatiaľ v Banskej Bystrici vyhrávajú 2:4.
    Tretia tretina sa začne o 18:31

40:00

39:43
    Ofsajd tentokrát odpískaný aj na opačnej strane. Buly v strednom pásme bližšie k Sabolovi.

39:18

39:01
    Odpískaná prihrávka rukou a vhadzovanie v strednom pásme.

38:29
    Znovu sa hrá najmä v strednom pásme, bez väčších šancí na jednej, či druhej strane.

37:17

37:00
    Mikula sa po prihrávke ocitol nikým nekrytý na ľavom kruhu, švihom vystrelil, ale Sabol bol tentokrát pozorný.

35:20
    Hostia opäť v dvojgólovom vedení. Pribula vystrelil od modrej čiary a puk ešte tesne pred Sabolom tečoval LADISLAV ZIKMUND. Asistencie: Dušan Pribula.

34:47
    Momentálne sa hrá najmä v strednom pásme, kde sa hostia snažia kombinovať, ale domáci veľmi dobre bránia obrannú modrú čiaru.

33:00
    Ferleťák sa snažil uvoľniť Výhonského, ale jeho prihrávka bola príliš prudká.

31:12
    Zakázané uvoľnenie domácich.

30:57
    Z uhla strieľal Kovalík, Rusňák ale dobre vykryl ľavú časť svojej brány.

29:48
    Nastrelený puk od modrej čiary sa ešte pred Rusňákom pokúsili tečovať domáci hráči, ale košický brankár bol pripravený.

28:14
    Hra je prerušená kvôli prihrávke rukou.

27:46
    V šanci Briják, ku ktorému sa odrazil puk, prudko vystrelil spomedzi kruhov, Sabol iba vyrazil betónom.

27:00
    Domáci teraz usadení v útočnom pásme, presadiť sa sa snažili Macko aj Róth, oboch ale Rusňák vychytal.

25:18
    Domáci znižujú narozdiel jedného gólu. VLADIMÍR DOLNÍK vystrelil švihom spomedzi kruhov a Rusňáka prekonáva strelou do hornej časti brány. Asistencie: Mário Róth, Matej Kovalík.

24:10
    Košice využívajú svoju presilovú hru. Tri seknudy pred koncom početnej výhody sa podarilo pridať tretí košický gól kapitánovi DENISOVI MAKRUŠOVI, ktorý zblízka prekonáva Sabola. Asistencie: Marek Borecký

23:30
    Domáci vyhadzujú puk, a tak môžu prestriedať.

22:48
    Hostia hrajú preilovú hru o dvoch hráčov, keďže Šilovič prišiel o hokejku, ktorá zostala ležať za ľavým kruhom.

22:12
    Prvé vylúčenie domácich – Martin Predajniansky dve minúty za napadnutie.

22:01
    Mikuš nahadzoval puk od modrej čiary pred Rusňáka, tam ho ale Ferleťák nedokázal pretlačiť za jeho chrbát.

21:49

21:00
    V úvode druhej časti opäť aktívnejší domáci. Šilovič najprv pálil od modrej, druhýkrát spomedzi kruhov.

Skončila sa prvá tretina prvého zápasu o tretie miesto, v ktorej sme videli tri góly. Najprv sa do vedenia dostali hostia zásluhou Markuša, následne ale domáci vyrovnali gólom Gapšpara. V závere sa ale ešte raz presadili hostia, a tak zatiaľ na banskobystrickom ľade vyhrávajú 1:2.
    Druhá tretina sa začne o 17:45

20:00

19:45
    Po chybnej rozohrávke v strednom pásme sa Košice mohli dostať do prečíslenia, ale na modrej čiare ich zastavil ofsajdový verdikt.

19:02
    Začala sa posledná minúty prvej tretiny.

18:12
    Opäť v šanci domáci útočník Gašpar, ktorého strelu psoza obrancu vyrazil Rusňák betónom iba do rohu klziska.

17:07
    Veľké šance na oboch stranách. Najprv sa pred Sabolom nepresadil Drábik, následnej na opačnej strane klziska neuspel Gašpar.

15:49
    Jendroľova prihrávka zblokovaná mimo ľadovej plochy,buly v stredovom kruhu.

14:05
    Hostia opäť vo vedení. MATÚŠ SOCHA sa po prihrávke Hrivňáka ocitol v dobrej pozícii medzi kruhmi a peknou strelou zápästím posiela puk za Sabolov chrbát. Asistencie: Samuel Hrivňák, Ondrej Briják.

14:00
    Buraľova strela spomedzi kruhov išla vysoko ponad hornú žrď Sabolovej brány.

12:54
    Stav je vyrovnaný. Už to vyzeralo, že domáci v presilovej hre ani nevystrelia na bránu, no potom sa usadili v pásme, Kovalík prihrával na RASTISLAVA GAŠPARA, ktorý z tesnej blízkosti prekonávaRusňáka. Asistencie: Matej Kovalík.

12:30
    Domácim sa v tejto početnej výhode vôbec nedarí, od jej úvodu hrajú len v strednom pásme.

11:30
    Briják dve minúty za nedovolené bránenie v hre.

11:00
    Košice sa ujímajú vedenia! Zikmund prihrával na voľného DENISA MARKUŠA, ktorý si puk spracoval, položil si Sabola na ľad a zakončil do pravého horného rohu jeho brány. Asistencie. Ladislav Zikmund, Marek Borecký.

10:52
    Strela zo stredného pásma končí na ochrannej sieti, buly v stredovom kruhu.

09:55
    Schnelly strieľal z pravej strany, Sabol puk iba vyráža pred seba.

09:25

09:00
    Strelecká šanca aj od hostí, Hrivňák vystrelil spoza obrancu. Sabol na puk ale videl a nemal problém ho vyraziť do rohu klziska.

08:00
    Strelu Rótha zblokoval jeden z obrancov hostí.

06:30
    Košice v plnom počte.

06:27
    Veľká šanca domácich, keď sa Macko s Výhonským dostali do prečíslenia dvoch proti jednému. Výhonskému ale pri zakončení skĺzol puk, a tak Rusňák nemusel zasahovať.

06:00
    Bystrica sa teraz na čas usadila v útočnom pásme, ale po vlastných chybách sa oň sami pripravujú.

05:21
    Hostia hrajú v tomto oslabení veľmi dobre, puk dostali preč z obranného pásma a Bystricu nepúšťajú do žiadnych väčších šancí.

04:30
    Domáci budú hrať presilovú hru. Na trestnú lavicu odchádza na dve minúty Buraľ za seknutie.

03:49
    Macko s Amrozom si v útočnej tretine niekoľkokrát vymenili medzi sebou puk, k zakončeniu sa ale nedostal ani jeden z nich.

02:27
    Lunterova prudká strela okamžite z buly, Rusňák ju podržal v lapačke.

02:15
    Ďalšia šanca domácich, Dolníkov pokus spomedzi kruhov končí na hrudi košického gólmana.

02:07
    Ferleťák prihrával krížne na voľného Predajnianského na ľavej strane, ten zakončil len do betónu Rusňáka.

01:12
    Po strele Ambroza si nebol Rusňák istý kde má puk, na jeho štastie bol pod ľavým betónom.

00:47
    Úvodné buly pre domácich, ktorí hneď zásluhou Gašpara ohrozili brankára hostí.

00:01

HC 05 Banská Bystrica: Sabol – Jendroľ, Mikuš, Tarabík, Šilovič (A), Lunter, Ramaj, Hermánek – Dolník, Macko, Ferleťák, Šeliga, Výhonský, Gašpar, Róth (C), Predajniansky M., Kovalík (A), Hricko, Ambroz

HC Košice: Rusňák – Michalčin, Kmec, Buraľ, Briják (A), Grega, Pavúk, Vrábeľ, Pribula – Markuš (C), Zikmund, Borecký, Stupeň, Drábik (A), Fedorko, Dimun, Socha, Hrivňák, Schnelly, Mikula, Kaszonyi

Rozhodca: Štefik – Gavalier, Tornay.

Vážení fanúšikovia, vítam Vás pri sledovaní prvého zápasu o tretie miesto extraligy juniorov. V dnešnom zápase nastúpi domáce mužstvo HC´05 Banská Bystrica proti tímu HC Košice.

Hokejisti Banskej Bystrice skončili po základnej časti na prvom mieste, pričom o svoje prvenstvo bojovali do posledného zápasu práve s Košicami. Do play-off teda postupovali z najlepšej možnej pozície. Vo štvrťfinále vyraďovacích bojov narazili na HC Topoľčany, ktoré vyradili po troch víťazstvách (4:1, 4:0, 1:6) a postúpili do semifinále, v ktorom sa stretli s HC Slovan Bratislavou. O mužstve postupujúcom do finále sa rozhodovalo v štyroch zápasoch. Po prvých dvoch stretnutiach na banskobystrickom ľade bol séria po výsledkoch 1:2 a 1:0 vyrovnaná. Banská Bystrica v zápasoch na ľade súpera neuspeli a po dvoch prehrách 3:1 budú bojovať „len“ o bronzové medaily.

Hostia z Košíc sa po základnej časti umiestnili na druhom mieste, na prvú Banskú Bystricu strácali len dva body. Vo štvrťfinále play-off bojovali proti tímu MsHK Žilina, pričom rovnako ako ich dnešný súper postúpili do ďalšej časti po troch víťazstvách (7:2, 8:1, 1:4). V semifinálových bojoch narazili na HK Dukla Trenčín. Prvé dva zápasy na domácom ľade Košičania prehrali (3:5, 2:3) a takisto sa im nepodarilo zvíťaziť ani na ľade Trenčína (4:2), a tak si Košice rovnako zahrajú v zápasoch o tretie miesto.

Vzájomné zápasy v sezóne 2013/2014:
    1. zápas: HC´05 Banská Bystrica – HC Košice 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
    2. zápas: HC Košice – HC´05 Banská Bystrica 8:0 (3:0, 1:0, 4:0)
    3. zápas: HC´05 Banská Bystrica – HC Košice 5:7 (2:1, 1:2, 2:4)
    4. zápas: HC Košice – HC´05 Banská Bystrica 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

Dnes budeme na banskobystrickom zimnom štadióne svedkami prvého zápasu o tretie miesto. Banská Bystrica v ňom bude mať výhodu domáceho prostredia, hostia ale pod Urpín prídu s lepšou bilanciou zo vzájomných zápasov. Uvidíme, kto bude v dnešnom stretnutí úspešnejší, prajem Vám príjemný športový zážitok!

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Radoslava Harvánková

Góly a asistencie: 13. Gašpar (Kovalík), 26. Dolník (Róth, Kovalík), 43. Ferleťák (Ambroz, Gašpar), 48. Macko (Ambroz, Gašpar), 49. Macko (Róth), ?. Gapšar – 11. Markuš (Zikmund, Borecký), 15. Socha (Hrivňák, Briják), 25. Markuš (Borecký), 36. Zikmund (Pribula), 47. Borecký (Markuš, Briják)

HC MONACObet Banská Bystrica: Sabol – Jendroľ, Mikuš, Tarabík, Šilovič (A), Lunter, Ramaj, Hermánek – Dolník, Macko, Ferleťák, Šeliga, Výhonský, Gašpar, Róth (C), Predajniansky M., Kovalík (A), Hricko, Ambroz

Rozhodca: Štefik – Gavalier, Tornay