Columbus – Pittsburgh 1:2 (kon.) | Philadelphia – Toronto 4:2 (kon.) | Ottawa – Chicago 5:3 (kon.)
Dallas – Nashville 7:3 (kon.) | Calgary – NY Rangers 4:3 (kon.) | Edmonton – Anaheim 4:3 (po pr.)
Washington – Boston 2:4 (kon.) | Colorado – San Jose 3:2 (kon.)
Philadelphia Flyers
4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Toronto Maple Leafs
cz Sobota 29.03.2014, 00:10 • Wells Fargo Center, Philadelphia • NHL

Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký sobotní den. (02:52:22)

Dnešní utkání sledovalo 19 963 diváků.

Philadelphia ukončuje sérii dvou proher v řadě, když poráží Toronto na svém ledě 4:2. Toronto dnes ukázalo, že v posledních zápasech není ve formě a připisuje si sedmou porážku v řadě a komplikuje si cestu do vyřazovacích bojů.

Střely na branku: 29 – 34.

60:00

59:37
    Toronto se dopouští postavení mimo hru. Dnešní utkání se blíží ke svému konci.

59:23
    Philadelphia se snaží utkání v poklidu dohrát v útočném pásmu.

58:41
    Následně Voráčka u mantinelu velmi tvrdě dohrál Phaneuf, což si český útočník líbit nenechal a šel se s obránce Toronta vypořádat. Český útočník obdržel 2 minutový trest za hrubost, zatímco Phaneuf 2+2 minuty za napadení a hrubost.

58:34
    Individuální akcí se pokusil prosadit Voráček, který střelou přes obránce donutil Berniera k zákroku.

57:50

57:40
    Philadelphia měla v oslabení další velkou šanci. Při přečíslení dva na jednoho našel Read na pravém kruhu Couturiera, který střelou z první trefil levou tyč.

56:43
    Hostující obraně ujel v přesilové hře Raffl, který střelou z mezikruží branku přestřelil. Toronto hraje velmi špatně v této přesilové hře.

56:25
    Read dokázal vybojovat kotouč a podíval se s ním až do útočného pásma, ke střele se ovšem nedostal.

56:05
    Kotouč je za brankou Berniera. Domácí se osvobodili.

55:50
    Následuje komerční přestávka.

55:50
    Za vysokou hůl je vyloučen na 2 minuty Hartnell. Toronto má tedy šanci na snížení.

55:50
    Bozak se dostal na brankovišti k dorážce, ale Mason dokázal kotouč přikrýt.

55:25
    Toronto se usilovně snaží vstřelit kontaktní branku, ale domácí se již zaměřili na bránění svého vedení.

54:07
    Od modré čáry střílel Franson, ale kotouč se po jeho střele k brance nedostal.

Jan Šlapáček

Góly a asistencie: 6. Lecavalier (Timonen, Giroux), 32. Hartnell (Timonen, Giroux), 45. Giroux (Hartnell), 53. Simmonds (MacDonald) – 21. Van Riemsdyk (Bozak), 47. Bolland (Raymond, Gardiner)

Philadelphia Flyers: Mason (Emery) – Timonen, Coburn, Grossman, Streit, L. Schenn, MacDonald – Voráček, Giroux, Hartnell – Simmonds, B. Schenn, McGinn – Raffl, Couturier, Read – Hall, Lecavalier, Rinaldo
    Toronto Maple Leafs: Bernier (Reimer) – Phaneuf, Gunnarsson, Gardiner, Franson, Gleason, Rielly – Kessel, Bozak, Van Riemsdyk – Lupul, Kadri, Raymond – Clarkson, Bolland, Kulemin – Orr, McClement, Bodie

Rozhodca: Kozari, Walsh – Cormier, Lazarowich

Diváci: 19 963