Columbus – Pittsburgh 1:2 (kon.) | Philadelphia – Toronto 4:2 (kon.) | Ottawa – Chicago 5:3 (kon.)
Dallas – Nashville 7:3 (kon.) | Calgary – NY Rangers 4:3 (kon.) | Edmonton – Anaheim 4:3 (po pr.)
Washington – Boston 2:4 (kon.) | Colorado – San Jose 3:2 (kon.)
Philadelphia Flyers
4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Toronto Maple Leafs
cz Sobota 29.03.2014, 00:10 • Wells Fargo Center, Philadelphia • NHL

Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký sobotní den. (02:52:22)

Dnešní utkání sledovalo 19 963 diváků.

Philadelphia ukončuje sérii dvou proher v řadě, když poráží Toronto na svém ledě 4:2. Toronto dnes ukázalo, že v posledních zápasech není ve formě a připisuje si sedmou porážku v řadě a komplikuje si cestu do vyřazovacích bojů.

Střely na branku: 29 – 34.

60:00

59:37
    Toronto se dopouští postavení mimo hru. Dnešní utkání se blíží ke svému konci.

59:23
    Philadelphia se snaží utkání v poklidu dohrát v útočném pásmu.

58:41
    Následně Voráčka u mantinelu velmi tvrdě dohrál Phaneuf, což si český útočník líbit nenechal a šel se s obránce Toronta vypořádat. Český útočník obdržel 2 minutový trest za hrubost, zatímco Phaneuf 2+2 minuty za napadení a hrubost.

58:34
    Individuální akcí se pokusil prosadit Voráček, který střelou přes obránce donutil Berniera k zákroku.

57:50

57:40
    Philadelphia měla v oslabení další velkou šanci. Při přečíslení dva na jednoho našel Read na pravém kruhu Couturiera, který střelou z první trefil levou tyč.

56:43
    Hostující obraně ujel v přesilové hře Raffl, který střelou z mezikruží branku přestřelil. Toronto hraje velmi špatně v této přesilové hře.

56:25
    Read dokázal vybojovat kotouč a podíval se s ním až do útočného pásma, ke střele se ovšem nedostal.

56:05
    Kotouč je za brankou Berniera. Domácí se osvobodili.

55:50
    Následuje komerční přestávka.

55:50
    Za vysokou hůl je vyloučen na 2 minuty Hartnell. Toronto má tedy šanci na snížení.

55:50
    Bozak se dostal na brankovišti k dorážce, ale Mason dokázal kotouč přikrýt.

55:25
    Toronto se usilovně snaží vstřelit kontaktní branku, ale domácí se již zaměřili na bránění svého vedení.

54:07
    Od modré čáry střílel Franson, ale kotouč se po jeho střele k brance nedostal.

53:40
    Torontu se tedy opět zkomplikovala cesta za vyrovnáním.

52:39
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Philadelphia se vrací do dvoubrankového vedení. Chybu v obraně Toronta potrestal WAYNE SIMMONDS, jenž se mezi kruhy dostal ke kotouči a střelou po ledě překonal Berniera. Asistence: Andrew MacDonald.

51:00
    Od modré čáry chtěl vystřelil Luke Schenn, jemuž se nakonec podařilo vystřelit, ale trefil jen hráče před sebou.

50:25
    Philadelphia se nenechává zatlačit a rovněž se tlačí do útoku. V posledních střídáních má více ze hry.

49:31
    Na brankovišti se dostal k odraženému kotouči Simmonds, ale výborný zákrok Berniera udržel kotouč před brankovou čárou.

49:22
    Komerční přestávka.

49:09
    Rinaldo si ve středním pásmu vyšlápl na Gunnarssona, kterého čistým hitem poslal k ledu.

48:15
    Kessel se dostal s kotoučem za branku Masona, ale tam o něj přišel.

47:42
    Toronto otevřelo svojí obranu a všechny své síly bude zřejmě směřovat do útoku.

46:18
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Toronto reaguje na inkasovanou branku tím nejlepším způsobem. Po dlouhém obléhání Masonovy branky se ke kotouči dostal DAVE BOLLAND, jenž dokázal dopravit kotouč do branky. Asistence: Mason Raymond, Jake Gardiner.

44:57
    Velký tlak přinesl Philadelphii velmi důležitou branku. Van Riemsdyk špatnou rozehrávkou přihrál kotouč na hůl Hartnella, jenž okamžitě našel CLAUDA GIROUXE, který se střelou z levého kruhu nemýlil, když poslal kotouč pod horní tyčku. Asistence: Scott Hartnell.

43:26
    Velmi dobrý zákrok vytáhl ze své sbírky Bernier, který po rychlém přesunu zastavil střelu Raffla z pravého kruhu.

41:36
    Na druhé straně se do šance dostal Voráček, ale i ten ztroskotal na brankáři.

41:20
    Z velké blízkosti se pokoušel prosadit Phaneuf, jenž se dostal k brance Masona. Domácí brankář však kotouč za svá záda nepustil.

40:55
    Letci vstoupili do třetí třetiny velmi opatrně.

40:01

Torontu se ve druhé třetině povedlo velmi rychle vyrovnat, když se čtyři sekundy po začátku tohoto dějství prosadil Van Riemsdyk. Philadelphia se však v přesilové hře po polovině utkání vrátila zpátky do vedení, když se skvělou tečí prosadit Hartnell. Třetí třetina začne přibližně ve 2:08.

Střely na branku: 19 – 23.

40:00

39:51

39:23
    Torontu se nedaří usadit v útočném pásmu.

38:30
    Van Riemsdyk je velmi aktivní. Z levého kruhu nedokázal překonat Masona, když brankář Flyers vyrazil kotouč lapačkou.

38:08
    Mason si připisuje úspěšný zákrok poté, co z velké blízkosti střílel Van Riemsdyk.

37:51
    Toronto bude hrát přesilovou hru, když se krosčekem provinil MacDonald, jenž je vyloučen na 2 minuty.

37:02
    Toronto je při hře ve čtyřech aktivnějším týmem a drží se u kotouče.

36:07
    Od modré čáry to zkusil Streit, ale Bernier na střelu viděl a kotouč udržel na svém těle.

35:49
    Mason sekl Kadriho do nohy a dostává 2 minutový trest. Kadri však následně udeřil Lecavaliera a je vyloučen na 2 minuty za hrubost. Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách.

35:38
    Od modré čáry střílel Luke Schenn, jehož pokus se až k brance nedostal.

34:30
    Van Riemsdyk hledal z levého kruhu na střed sjíždějícího Kessela, kterému ale kotouč přeskočil hůl a ke střele se nedostal.

34:13
    Po úspěšném zákroku Berniera přichází na řadu komerční přestávka.

33:48
    Domácí dnes velmi dobře brání a Toronto si mnoho šancí nevytváří.

33:26
    Van Riemsdyk nahodil kotouč do útočného pásma, kde se už k němu dostat nedokázal.

32:26
    Toronto po inkasované brance mírně přidalo a tlačí se do útoku. Domácí si pomáhají zakázaným uvolněním.

31:03
    Philadelphia využívá v dnešním utkání další přesilovou hru ve velmi krátké době. Střelu Timonena od modré čáry tečoval SCOTT HARTNELL a Bernier nedokázal včas zareagovat. Branku ještě potvrdil videozáznam. Asistence: Kimmo Timonen, Claude Giroux.

30:58

30:58
    Letci budou hrát přesilovou hru. Za nedovolené bránění putuje na trestnou lavici Bolland.

29:50
    Timonen se dostal od modré čáry až k brance Berniera, ale vystřelit se mu nepodařilo.

29:12
    Philadelphie se dopouští zakázaného uvolnění.

28:15
    Z velkého úhlu vystřelil Hartnell, ale Bernier jeho střelu raději schoval do své lapačky.

27:40
    V posledních střídáních se na ledové ploše mnoho hokejových věcí neděje, když se hraje velmi bojovně a převážně ve středním pásmu.

26:29

25:24
    Ke střele přes obránce se dopracoval Orr, ale Mason byl připraven.

24:42
    Před Masonem se dokázal dostat ke kotouči Bozak, ale překonat domácího brankáře se mu nepodařilo, když branku netrefil.

24:27

24:00
    Torontu se ovšem nedaří usadit v útočném pásmu, Letci se velmi dobře brání.

23:41
    Začíná přesilová hra Toronta.

23:14
    Na modré čáře se ke střele dostal Franson, ale Mason dokázal bez problémů kotouč zastavit a ani se hra přerušovat nemusela.

22:39
    Z vrcholu pravého kruhu zkusil štěstí Streit, ale jeho střela proletěla vedle pravé tyče.

22:27
    Za sekání je vyloučen na 2 minuty Hartnell. Síly na ledě se vyrovnají.

22:20
    Simmonds se dostal před brankou ke kotouči, ale z velké blízkosti se prosadit nedokázal.

22:06
    Z levé strany vystřelil Giroux, ale jeden z bránicích hráčů kotouč srazil do ochranné sítě.

21:41
    Philadelphia bude hrát přesilovou hru. Za nedovolené bránění je vyloučen na 2 minuty Gunnarsson.

20:04
    Tak tomu se dá těžko uvěřit. Hned po čtyřech sekundách druhé třetiny JAMES VAN RIEMSDYK vyrovnává stav utkání. Obrana Flyers hned po vhazování propadla a útočník Toronta toho využil, dostal se do útočného pásma a střelou z mezikruží se nemýlil. Asistence: Tyler Bozak.

20:01

První třetina končí lépe pro domácí Philadelphii, která po ní vede 1:0, když se v přesilové hře dokázal prosadit Lecavalier. Toronto však není horším týmem a usilovně se snaží vyrovnat. Druhá třetina začne přibližně v 1:07.

Střely na branku: 9 – 9.

20:00

19:50
    Z vrcholu pravého kruhu vystřelil Phaneuf, ale jeho sražená střela proletěla těsně vedle pravé tyče.

19:32
    Toronto nehraje v této přesilové hře špatně, ale Letci velmi dobře brání.

18:58
    To změnil střelou od modré čáry Raymond, ale domácí se po zákroku Masona dokázali osvobodit.

18:48
    Hosté jsou natlačeni před brankou Masona, ale nedaří se jim dostat do zakončení.

18:01
    Hokejisté Flyers hráli v šesti a nyní budou za tento počin pykat. Přesilová hra Toronta bude trvat 2 minuty.

17:33
    Slibně rozvíjející útok Toronta je ukončen kvůli postavení mimo hru. Kessel se hodně zlobí na své spoluhráče, protože byl velmi dobře rozjetý.

16:23
    Z modré čáry nahodil kotouč na branku Masona Gunnarsson, ale brankář Flyers jeho střelu s problémy vyrazil.

15:39
    Toronto se snaží prolomit obranu svého soupeře, ale domácí zatím pečlivě brání.

14:40
    Po přihrávce Simmondse se do útočného pásma dostal po levém křídle Brayden Schenn, který také z levého kruhu vystřelil a Bernier musel znovu zasahovat.

14:12
    Po zákroku Masona je hra přerušena a na řadu přichází komerční přestávka.

13:42
    Od modré čáry střílel MacDonald, ale jeho střela se k brance nedostala.

13:02
    Velmi aktivně dnes hraje Lecavalier, který se dostal do další šance. Z pravého kruhu to zkoušel střelou po ledě, ale Bernier byl však připraven a kotouč vyrazil.

11:45
    Ve hře je nyní řada nepřesností. Toronto se dopustilo zakázaného uvolnění a hra se přesune před branku Berniera.

11:00

10:42
    Toronto se začalo více tlačit do útoku a Mason má hned víc práce. Z pravého kruhu střílel bekhendem Van Riemsdyk, ale na domácího brankáře recept nenašel.

9:33
    Hokejisté Toronta oslavují vstřelenou branku, ale ta platit nebude. Gunnarsson sice dostal kotouč z pravého kruhu do branky, ale Mason byl atakován Lupulem a nemohl tak zasáhnout. Pokračuje se tedy ve hře bez změny skóre.

8:56
    Gardiner nahodil kotouč od modré čáry na Masona, který bez problémů zasáhl.

8:10

7:32

7:03
    Domácím se nedaří dostat zpátky do útočného pásma. Hokejisté Toronta velmi dobře brání modrou čáru.

6:35
    Lecavalier se pokoušel přihrát z rohu kluziště před branku, ale Bernier přihrávku zablokoval. Hosté se následně osvobodili.

6:12
    Před brankou Berniera vznikl menší závar, který dokázala hostující obrana přečkat. Brankář Toronta hru přerušil.

5:35
    Přesilová hra Philadelphie pět na tři trvala pouhé tři vteřiny. Giroux vyhrál vhazování na Timonena, který našel na pravém kruhu VINCENTA LECAVALIERA, který z první zamířil přesně k levé tyči. Asistence: Kimmo Timonen, Claude Giroux.

5:32
    Tak to bude pro Toronto nepříjemné. Na trestnou lavici odjíždí za podražení na 2 minuty Kulemin. Hosté tak budou hrát ve třech.

5:30
    Od modré čáry vystřelil Timonen, ale Bernier dokázal zasáhnout lapačkou.

5:08
    Franson je vyloučen na 2 minuty za držení. Flyers si zahrají první přesilovou hru v utkání.

4:42
    Toronto se usadilo v útočném pásmu a mělo slušný tlak, ale poté se faulu dopustil Franson a domácí mají výhodu.

3:14
    Lupul se pokusil o zakončení z otočky, které mu sice vyšlo, ale kotouč vyrazil Mason.

2:39
    Na modré čáře se dostal ke kotouči Timonen, jenž bez rozpaků okamžitě vystřelil. Bernier si připisuje další úspěšný zákrok.

2:16
    První větší šance utkání končí výborným zákrokem Berniera. Na levém kruhu se dostal ke střele Lecavalier, ale brankář Toronta si dobře vyjel a kotouč udržel na svém těle.

1:23
    Od modré čáry se pokoušel branku trefit Rielly, ale jeho pokus skončil pouze na zadním mantinelu.

1:02
    Domácí začali mírně aktivněji a chvíli pobývali v útočném pásmu. Ke střele na branku Berniera se však nedostali.

0:08
    Letci se hned v úvodu dopouští postavení mimo hru.

00:01

Philadelphia Flyers: Mason (Emery) – Timonen, Coburn, Grossman, Streit, L. Schenn, MacDonald – Voráček, Giroux, Hartnell – Simmonds, B. Schenn, McGinn – Raffl, Couturier, Read – Hall, Lecavalier, Rinaldo

Toronto Maple Leafs: Bernier (Reimer) – Phaneuf, Gunnarsson, Gardiner, Franson, Gleason, Rielly – Kessel, Bozak, Van Riemsdyk – Lupul, Kadri, Raymond – Clarkson, Bolland, Kulemin – Orr, McClement, Bodie

Rozhodčí: Kozari, Walsh – Cormier, Lazarowich.

Pokud máte nějaké dotazy ohledně tohoto utkání, ptejte se na Twitteru. Stačí označit svůj příspěvek @Slapi1 a já se Vám pokusím co nejrychleji odpovědět.

Vzájemná utkání

V letošní sezóně se oba celky proti sobě postavily už dvakrát a pokaždé se z vítězství radovali hokejisté Toronta. Nejprve ve Philadelphii vyhrálo Toronto 3:1 a poté doma vyhrálo 4:3 po prodloužení.

Vážení sportovní diváci, vítejte u dalšího pokračování nejprestižnější hokejové soutěže světa. Boje o poslední místa do vyřazovacích bojů nadále pokračují a dnešní souboj, ke kterému jste zavítali, nebude výjimkou. Philadelphia Flyers bude hostit Toronto Maple Leafs.

Utkání začíná v 0:05 SEČ. Podrobným komentářem z dění vás provede Jan Šlapáček.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:05.

Jan Šlapáček

Góly a asistencie: 6. Lecavalier (Timonen, Giroux), 32. Hartnell (Timonen, Giroux), 45. Giroux (Hartnell), 53. Simmonds (MacDonald) – 21. Van Riemsdyk (Bozak), 47. Bolland (Raymond, Gardiner)

Rozhodca: Kozari, Walsh – Cormier, Lazarowich

Diváci: 19 963