Columbus – Pittsburgh 1:2 (kon.) | Philadelphia – Toronto 4:2 (kon.) | Ottawa – Chicago 5:3 (kon.)
Dallas – Nashville 7:3 (kon.) | Calgary – NY Rangers 4:3 (kon.) | Edmonton – Anaheim 4:3 (po pr.)
Washington – Boston 2:4 (kon.) | Colorado – San Jose 3:2 (kon.)
Columbus Blue Jackets
1:2 (0:0, 0:0, 1:2)
Pittsburgh Penguins
cz Sobota 29.03.2014, 00:05 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

To je ode mne protentokrát vše, loučím se s vámi a u NHL někdy zase napočtenou. (02:40:19)

Dnešní utkání sledovalo 18 908 diváků.

Tři hvězdy utkání:
    1. Marc-André Fleury (PIT) 36 zák., 1 gól, 97,2%
    2. Chris Kunitz (PIT) 1+0
    3. James Wisniewski (CBJ) 1+0

Je dobojováno. Zatímco v prvních dvou třetinách nepadla ani jedna branka, v té závěrečné hned tři. Pittsburgh odskočil během necelé minuty na dvoubrankový náskok zásluhou Kunitze a navrátilce po zranění Bennetta, tři minuty před koncem domácí odpověděli, když se trefil parádní ranou Wisniewski. Vyrovnat se jim – ač měli šance – už nepodařilo a Tučňáci si tak odvezou do Pittsburghu cenné dva body, jimiž přerušili sérii tří porážek v řadě. Vítězný gól nakonec vstřelil Beau Bennett – muž, který hrál poprvé od 22. listopadu.

60:00

59:47
    Obrovská šance Columbusu! Ryan Johansen dva metry před Fleurym netrefil kotouč, jenž stačilo jen zvednout! Tohle bude domácí mrzet.

59:15
    McElhinney už je na střídačce, domácí hrají v šesti.

59:00
    Do konce třetí třetiny zbývá minuta.

58:47
    Hosté spoří cenné vteřinky v rohu kluziště.

58:16
    Johnson zakládá jeden z posledních útoků třetí třetiny a možná i celého zápasu. Napínavější průběh jsme si ani přát nemohli...

56:54
    Columbus právě vstřelil branku! Autorem branky je WISNIEWSKI. Asistence: Johnson a Atkinson.

55:57
    Bortuzzo vyhazuje puk přes všechny čáry.

55:16
    Crosby ve vlastním oslabení jel sám jen proti Johnsonovi, McElhinney si s jeho pokusem poradil.

55:01
    Přichází možná rozhodující moment zápasu. Columbus si zahraje veledůležitou přesilovku, na trestné už sedí Chris Kunitz (PIT) – dvě minuty, podražení.

54:47
    Po delší době se hosté alespoň na chvilku podívali do středního pásma.

54:14
    Scuderi nadzvedl Comeauovu střelu do ochranné sítě.

53:55
    Neal vybojoval kotouč ve středním pásmu a vyhodil ho do útočného pásma.

53:24
    Hra je po závaru před Fleuryho brankou přerušena. Domácí se snaží se zápasem ještě něco udělat.

51:22
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Penguins odskakují na dvoubrankový rozdíl v rozmezí 47 sekund! BEAU BENNETT ujel na pravém křídle a překonal McElhinneyho střelou ke vzdálenější tyči. Asistence: Robert Bortuzzo.

50:35
    Veledůležitou první branku vstřelili hosté. Deryk Engeland se Sidneym Crosbym založili akci, na jejích konci stál CHRIS KUNITZ, jenž střelou zápěstím přesně trefil mezeru mezi McElhinneyho betony. Asistence: Sidney Crosby, Deryk Engelland.

Vojtěch Balon

Góly a asistencie: 57. Wisniewski (Johnson, Atkinson) – 51. Kunitz (Crosby, Engelland), 52. Bennett (Bortuzzo)

Columbus Blue Jackets: McElhinney (McKenna) – Johnson, Prout, Tyutin, Wisniewski, Schultz, Savard – Jenner, Johansen, Horton – Calvert, Dubinsky, Atkinson – Umberger, Anisimov, Foligno – MacKenzie, Letestu, Comeau. Trenér: Todd Richards.
    Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Niskanen, Orpik, Despres, Bortuzzo, Engelland, Scuderi – Kunitz, Crosby, Stempniak – Bennett, Jokinen, Neal – Pyatt, Sutter, Gibbons – Glass, Adams, Megna. Trenér: Dan Bylsma.

Rozhodca: LaRue, Meier – Mach, MacPherson

Diváci: 18908