Columbus – Pittsburgh 1:2 (kon.) | Philadelphia – Toronto 4:2 (kon.) | Ottawa – Chicago 5:3 (kon.)
Dallas – Nashville 7:3 (kon.) | Calgary – NY Rangers 4:3 (kon.) | Edmonton – Anaheim 4:3 (po pr.)
Washington – Boston 2:4 (kon.) | Colorado – San Jose 3:2 (kon.)
Columbus Blue Jackets
1:2 (0:0, 0:0, 1:2)
Pittsburgh Penguins
cz Sobota 29.03.2014, 00:05 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

59:47
    Obrovská šance Columbusu! Ryan Johansen dva metry před Fleurym netrefil kotouč, jenž stačilo jen zvednout! Tohle bude domácí mrzet.

59:15
    McElhinney už je na střídačce, domácí hrají v šesti.

56:54
    Columbus právě vstřelil branku! Autorem branky je WISNIEWSKI. Asistence: Johnson a Atkinson.

55:01
    Přichází možná rozhodující moment zápasu. Columbus si zahraje veledůležitou přesilovku, na trestné už sedí Chris Kunitz (PIT) – dvě minuty, podražení.

51:22
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Penguins odskakují na dvoubrankový rozdíl v rozmezí 47 sekund! BEAU BENNETT ujel na pravém křídle a překonal McElhinneyho střelou ke vzdálenější tyči. Asistence: Robert Bortuzzo.

50:35
    Veledůležitou první branku vstřelili hosté. Deryk Engeland se Sidneym Crosbym založili akci, na jejích konci stál CHRIS KUNITZ, jenž střelou zápěstím přesně trefil mezeru mezi McElhinneyho betony. Asistence: Sidney Crosby, Deryk Engelland.

48:57
    Anisimov na hranici brankovišti dorážel Savardovu dělovku a nechybělo mnoho, aby překonal Fleuryho!

34:55
    Derek MacKenzie (CBJ) je vyloučen na dvě minuty za hákování.

32:39
    Na dvě minuty za vysokou hůl je vyloučen James Wisniewski (CBJ).

26:04
    James Wisniewski (CBJ) zatáhl za záchrannou brzdu při průniku Chrise Kunitze – dvě minuty, hákování

21:25
    Obrovské šance na obou stranách! Nejprve se proti střele Dubinského blýskl Fleury, poté Stempniakovu teč dělily jen centimetry od rozvlnění sítě!

14:29
    Ani tato situace se neobešla bez faulu. Deryk Engelland (PIT) je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

12:40
    Za hrubost jsou shodně vyloučeni Chris Kunitz (PIT) a Jack Johnson (CBJ).

11:42
    Fanoušci Pittsburghu se už radovali ze vstřelené branky, puk se ale po Stempniakově střele ocitl na vrchní části branky!

11:22
    Derek MacKenzie (CBJ) je vyloučen na dvě minuty za podražení. Columbus své možnosti nevyužil, nyní jsou na tahu hosté.

09:05
    Simon Despres (PIT) je vyloučen na dvě minuty za držení – druhá přesilovka pro Columbus.

08:43
    Oba dva kohouti jsou potrestáni pětiminutovým trestem za hrubost.

06:28
    Craig Adams (PIT) je vyloučen na dvě minuty za hákování. Columbusu se v poslední době přesilovky vůbec nedaří, uvidíme, zda se jim podaří smůlu protrhnout.

Vojtěch Balon

Góly a asistencie: 57. Wisniewski (Johnson, Atkinson) – 51. Kunitz (Crosby, Engelland), 52. Bennett (Bortuzzo)

Columbus Blue Jackets: McElhinney (McKenna) – Johnson, Prout, Tyutin, Wisniewski, Schultz, Savard – Jenner, Johansen, Horton – Calvert, Dubinsky, Atkinson – Umberger, Anisimov, Foligno – MacKenzie, Letestu, Comeau. Trenér: Todd Richards.
    Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Niskanen, Orpik, Despres, Bortuzzo, Engelland, Scuderi – Kunitz, Crosby, Stempniak – Bennett, Jokinen, Neal – Pyatt, Sutter, Gibbons – Glass, Adams, Megna. Trenér: Dan Bylsma.

Rozhodca: LaRue, Meier – Mach, MacPherson

Diváci: 18908