Barys – Jekaterinburg 5:4 (po pr.) | Metallurg Magnitogorsk – Vladivostok 5:3 (kon.) | Ufa – Novgorod 0:1 (kon.)
Kazaň – Novosibirsk 3:2 (po pr.)
HC Salavat Julajev Ufa
0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
HC Torpedo Nižnij Novgorod
Nedeľa 09.03.2014, 12:00Play-off KHL

S konštatovaním, že Torpedo Nižnij Novgorod vyhral aj druhý zápas na ľade Salavatu Julajev Ufa a v sérii vedie 0:2 sa s vami lúčim a prajem pekný zvyšok dňa. (14:16:08)

Je dobojované! Torpedo ustálo záverečný nápor Ufy a udržalo si najtesnejšie vedenie 0:1. Strojcom úspechu hostí je jednoznačne brankár Kasutin, ktorý predviedol výborný výkon aj v dnešnom zápase. V tretej tretina Novgorod často umne kúskoval hru a vypájal domácich z tempa.

60:00

59:30
    Pred Kasutinom to teraz horelo, Záborského strela sa kotúľala v bránkovisku, ale gólom sa to neskončilo.

59:18
    Ufa hrá vabank, Vasilevskij opustil bránu!

58:31
    Hostia zatvorili stredné pásmo, Vasilevskij nemôže opustiť bránku.

58:05
    Hosťujúci Valentenko vyhodil puk tak, aby z toho nebolo zakázané uvoľnenie.

57:08
    Sčitov sa ocitol v ofsajde.

57:01
    Necelé tri minúty do konca tretej tretiny. Kasutin nemá prácu, keďže sa pred jeho bránku nevedia domáci prepracovať.

56:19
    Torpedo veľmi umne hru kúskuje a Ufa sa tak nevie dostať do tempa.

55:50
    Galuzin preveril Vasilevského a vybojoval pre hostí vhadzovanie v útočnom pásme.

54:36
    Sopel len tak zo zúfalstva nahodil na Kasutina, ale ten nemusel nakoniec zasahovať.

53:40
    Hostia si v obrane počínajú veľmi jednoducho, zodpovedne a obetavo. Navyše majú istotu v podobe Kasutina.

53:10
    Ufa stále prehráva, ale teraz akoby už nemala síl na záverečný nápor.

52:19
    Denisov zamestnal Vasilevského a vhadzovať sa bude v útočnom pásme Torpeda.

51:35
    V tejto fáze sa málo prerušuje a hra má spád.

50:49
    Ufa hrá v plnom počte.

50:22
    Ufa sa veľmi dobre bráni a hostia sa v tejto presilovke prakticky do ničoho nedostali.

49:30
    Tréner Skudra berie oddychový čas!

49:08
    Immonen netrafil Vasilevského bránu, vybojoval aj tak vhadzovanie.

48:43
    Hostia si v tejto presilovke nevedia vypracovať kvôli nepresnostiam žiadny tlak.

47:30
    Kulda napádal rozohrávku hostí, dostal sa k puku a upaľoval sám na Kasutina. Lotyš však nedostal puk pomedzi jeho betóny.

46:58
    Chlystov dostáva trest 2+2 minúty a Novgorod má dlhú presilovku!

46:58
    Hráči Salavatu si už nevedia udržať emócie na uzde. Toto všetko hrá do karát Torpedu.

46:39
    Hostia hrajú len to, čo potrebujú. Teraz vyhodili puk do bezpečia, tak aby z toho nebolo zakázané uvoľnenie.

45:35
    Strela Kolanosa mierila nad bránu Vasilevského.

45:01
    Čas veľmi rýchlo beží. Za nami je už päť minút tretej tretiny. Stav nezmenený, Novgorod vedie 0:1.

44:39
    Novgorod sa na chvíľu dostal dokonca pred Vasilevského.

43:56
    A už sú hostia v plnom počte.

43:27
    Hostia vyhodili puk cez všetky čiary.

42:45
    Hostia sa v obrannom pásme veľmi dobre zoradili a domáci nevedia zakončiť.

41:56
    Grigorjev dostáva 2 minúty za sekanie, Salavat má presilovku.

41:30
    Už od začiatku tretieho dejstva sa domáci tlačia pred Kasutina.

40:30
    Začala sa teda tretia tretina, Ufa potrebuje a chce vyrovnať.

40:01

Tretia tretina sa začne približne o 13:41.

Druhá tretina je už minulosťou. Videli sme v nej jeden gól, o ktorý sa postaral hosťujúci Kolanos v 25.minúte po nedôraze domácich v bránkovisku. Ufa mala prevahu, ale Kasutin dokázal chytiť všetky veľké príležitosti.

40:00

39:01
    Prebieha posledná minúta druhej tretiny.

38:50
    Krasnoslobodcev oslobodil svoj tím za cenu zakázaného uvoľnenia.

38:20
    Novgorod sa snaží ubrániť svoj tesný náskok do konca druhej tretiny.

37:34
    Hráči Torpeda sa musia brániť v obrannom pásme aj po skončení presilovky. Kasutin je stále istotou. Poradil si aj so strelou Kajgorodova.

36:40
    Ufa naďalej pokračuje v tlaku, Kasutin pokryl tvrdé strely Dubrovskiho.

36:07
    Čas rýchlo plynie, vhadzuje sa v strednom pásme.

35:38
    Kolanos vyšiel z trestnej lavice a z pravej strany okamžite zakončil do Vasilevského.

35:34
    Torpedo hrá v plnom počte.

34:51
    Skačkov dokázal vyhodiť puk cez všetky čiary.

34:29
    Kasutin zastavil aj pokus Dubrovského.

33:34
    Kolanos dostal trest 2 minúty za krošček.

33:29
    Komerčná prestávka padne hosťom určite vhod.

33:24
    Tento moment zrejme Ufu nakopol a teraz prišla ešte väčšia príležitosť! Kajgorodov netrafil z pravej strany puk do prázdnej brány.

32:31
    Záborský sa po štvorminútovom oddychu na trestnej predviedol pred Kasutinom, ale ten bol opäť pozorný a vyrovnanie nepripustil.

31:30
    Nervozita domácich pokračuje. Mirnov sa tlačil do šance, ale puk mu v dôležitý moment utiekol.

30:01
    Za nami je polovica riadnej hracej doby. Ufa vedie na strely už len 13:11.

28:56
    Teraz to už nie je tá Ufa, ktorá v prvej tretine nedala svojmu súperovi dýchať. Tlak opadol.

27:52
    Galuzin si nakorčuľoval medzi kruhy na prihrávku a hneď zakončil. Vasilevskij z bránky povyšiel a zakročil.

27:45
    Torpedo akoby po góle stratilo nervozitu a hrá úplne s ľahkosťou.

27:35
    Na trestnej lavici už 2 minúty sedia Záborský s Grigorjevom, ktorí dostali za bitku trest 2+2 minúty.

27:10
    Hostia trpezlivo bránia a čakajú na ďalšie príležitosti. Ufa sa nevie presadiť.

26:50
    Z pravého kruhu vystrelil Immonen, ale Vasilevskij si pokryl svoju ľavú tyčku.

25:13
    Domácich tento gól dosť zaskočil a poriadne znervózneli.

24:12
    Torpédo Novgorod dal gól!
    Hostia dokázali potrestať nedôraz Ufy pred vlastným brankárom. KRISTOFER KOLANOS si nakorčuľoval za odrazeným pukom v bránkovisku a posiela Torpedo do vedenia. Asistencie: Denis Paršin, Sergej Bernatskij.

24:05
    Galuzin na druhej strane nahadzoval na Vasilevského, ale ten puk podržal.

23:50
    Kasutin má plné ruky práce, domáci strieľajú z každej pozície.

23:09
    Kasutin si vzápätí poradil aj s nahodeným pukom Sčitova.

22:29
    Tolpeko preveril Kasutina strelou z diaľky.

22:07
    Hra je pre ofsajdové postavenie prerušená.

21:52
    Salavat sa ubránil a hrá v plnom počte.

21:27
    Novgorodu sa ale v tejto početnej výhode nedarí vytvoriť tlak.

20:40
    Ufa dokázala puk vyhodiť cez všetky čiary.

20:21
    Hostia sa rozostavili v útočnom pásme.

20:01

Skončila sa prvá tretina. Tú druhú začnú hostia v početnej prevahe. Domáci sú zatiaľ lepší, hokejovejší, ale svoje príležitosti nevedia premeniť. Kasutin v bráne hostí predviedol viaceré fantastické zákroky a jeho spoluhráči čakali trpezlivo na brejky.

20:00

19:55
    Denis Tolpeko dostáva 2 minúty za podrazenie.

19:41
    V prvej tretine sa už gólu zrejme nedočkáme.

19:01
    Prebieha posledná minúta prvej tretiny.

18:39
    Zakázané uvoľnenie Ufy.

18:08
    Torpedo sa snaží hru upokojiť a založiť útok.

17:53
    Hostia v plnom počte.

17:40
    Vyzerá to tak, že Salavat nevyužije ani svoju druhú presilovku.

16:40
    Tolpeko mohol domácich poslať do vedenia, ale ani na tretíkrát nedokázal Kasutina prekonať!

16:09
    Ufa je už rozostavená v útočnom pásme.

15:53
    Hosťujúci Belochvostikov dostáva 2 minúty za hákovanie.

15:06
    Na Torpedo však netreba zabúdať! Paršin sa dostal spoza brány až pred Vasilevského a nepríjemne zakončil.

14:39
    Denisov zakončil tesne nad bránu Vasilevského. Domáci brankár si určite vydýchol.

13:17
    Novgorod vyslal na Vasilevského len 2 strely, sústredí sa predovšetkým na defenzívu.

12:25
    Ufa je zatiaľ jasne lepším tímom, ale stále nevie nájsť recept na výborného Kasutina.

11:34
    Tolpeko nabral rýchlosť a od modrej čiary sa dostal pred Kasutina. Jeho strela tesne minula bránu. Hostia mali šťastie!

11:17
    Puk skončil po tečovanej strele Sčitova až na ochrannej sieti.

11:02
    Salavat ide oproti prvému gólu, lenže Kasutin stále dokáže odolávať.

10:20
    Pred hosťujúcim gólmanom bolo opäť rušno. Tomáš Záborský nedokázal na dvakrát doraziť puk do siete.

09:39
    Domáci sú tí, ktorí musia vyvíjať iniciatívu a tak sa začali tlačiť do ofenzívy. Strelu Mirnova zachytil Kasutin.

08:30
    Aby sa nepovedalo, tak na druhej strane mal prácu Kasutin. Chlystov ho preveril z veľmi dobrej pozície.

07:59
    Teraz to mohli zmeniť hostia! Sakari Salminen z pravého kruhu prihrával pred bránu, kde našiel Immonena, ale ten zblízka zakončila len do veľkého Vasilevského.

07:23
    Stále sa vyčkáva a brankári majú minimum zákrokov, keďže defenzívy sú veľmi dobre sformované.

06:49
    Dá sa povedať, že aktívnejší sú domáci, ktorí mali už aj gólovú šancu zásluhou Pihlstroma.

06:18
    Na druhej strane strieľal Mirnov, Kasutin hru preventívne prerušil. Nasleduje komerčná prestávka.

05:52
    Doteraz neviditeľní hostia prvýkrát zakončili. Skačkov vystrelil z ľavej strany, ale Vasilevskij nemal problémy zakročiť.

05:30
    Za nami je viac ako päť minút a musíme konštatovať, že oba tímy hrajú dosť opatrne. Ide o veľa.

04:27

04:13
    Hostia sa dokázali oslobodiť.

03:51
    Kasutin musel teraz zasiahnuť vyrážačkou po strele Hartikainena.

03:30
    Domáci sa počas prvej minúty presilovky prakticky nedostali do žiadnej šance.

02:27
    Pekná prihrávka vysunula Pihlstroma a ten sa snažil zakončiť nad betón Kasutina, ale brankár hostí si poradil. Bude sa vylučovať.

02:27
    Michail Grigorjev dostáva 2 minúty za sekanie. Ufa môže otvoriť skóre tohto zápasu.

01:18
    Po nepresnej prihrávke hostí, budú domáci rozohrávať akciu spoza vlastnej brány.

00:20
    Začalo sa v pomerne slušnom tempe, Ufa je podľa očakávania aktívnejšia.

00:01

Hráči sú už nastúpení na ľade, nasleduje hymna Ruskej federácie.

HC Salavat Julajev Ufa: Vasilevskij (Volkov) – Sopel, Kulda, Višnevskij, Sčitov, Zubarev, Kolcov, Vasilevskij, Gurkin – Hartikainen, Záborský, Makarov – Chlystov, Tolpeko, Dubrovskij – Mirnov, Pilhström, Kajgorodov – Mereškin, Stepanov, Slepyšev

HC Torpedo Nižnij Novgorod: Kasutin (Gelašvili) – Valentenko, Bernackij, Hietanen, Chomickij, Grigorjev, Denisov, Belochvostikov – Galuzin, Krasnoslobodcev, Skačkov – Wolski, Salminen, Immonen – Paršin, Sentujurin, Kolanos – Badjukov, Konkov, Miščenko, A. Potapov.

Rozhodca: Gofman, Baturlin – Aljošin, Ivanov..

Prajem príjemné poludnie všetkým priaznivcom kvalitného hokeja. Dnes pokračuje play off Kontinentálnej hokejovej ligy druhými zápasmi sérií. Moje meno je Martin Platko a ja vás budem sprevádzať zápasom medzi tímom HC Salavat Julajev Ufa a HC Torpedo Nižnij Novgorod. Začiatok zápasu jen naplánovaný na 12:00 SEČ v Ufe.

V prvom zápase sa sa viac darilo hosťom, ktorí po výsledku 1:3 získali prvý bod tejto série. Ale poďme pekne po poriadku. V prvej tretine poslal v 15.minúte Novgorod do vedenie Badjukov. V druhej časti zvyšoval v presilovke na 0:2 v 9.minúte Grigorev. Do prestávky znížil za domácich v 17.minúte Igor Mirnov. Lenže v 11.minúte tretej tretiny pridal Skačkov tretí gól Torpeda a už bolo rozhodnuté.

Vzájomné zápasy v základnej časti priniesli dve víťazstvá Ufy. Salavat sa najprv radoval na ľade Novgorodu po víťazstve 2:3 po predĺžení a koncom februára na domácom ľade porazil Torpedo 2:1, taktiež po predĺžení.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 12:00.