Slovensko – Slovinsko 1:3 (kon.) | USA – Rusko 3:2 (kon.) | Švajčiarsko – Česko 1:0 (kon.)
Švédsko – Lotyšsko 5:3 (kon.)
Švédsko
5:3 (1:1, 3:1, 1:1)
Lotyšsko
Sobota 15.02.2014, 18:05 • Shayba Aréna, Soči • Olympijské Hry - muži

58:36
    Vzájomné vylúčenie za hrubosť – na švédskej strane Jonathan Ericsson a na lotyššskej Lauris Darzinš.

57:28
    Lotyši majú výbornú možnosť na zdramatizovanie záveru zápasu! Zahrajú si presilovku, na 2 minúty je za hákovanie vylúčený Marcus Johansson.

39:51
    V závere tretiny vylúčenie na strane Švédska, za držanie si na trestnú lavicu sadá Alexander Steen, túto presilovku s najväčšou pravdepodobnosťou predelí prestávka.

36:49
    Lotyši sú nepoučiteľní! Vylúčiť sa totiž nechal aj Koba Jass, odsedí si 2 minúty za držanie, je tu ďalšia presilovka Švédov.

34:22
    Stav najvyššej pohotovosti pre Lotyšov! Je tu totiž ďalšia presilovka Švédov, vylúčený je na 2 minúty za držanie Arvids Rekis.

29:42
    Lotyši si zahrajú ďalšiu presilovku! Cipulisa teraz v útočnej snahe nedovolene zastavil Krüger, ktorý si odsedí dve minúty za držanie.

23:26
    Je tu lotyšská presilovka, na trestnej lavici Ericsson za hákovanie.

21:46
    Švédi budú môcť rýchlo odpovedať v presilovke, na 2 minúty je za hákovanie vylúčený Ronalds Kenins.

20:56
    Nasleduje prvá lotyšská presilovka! Za podrazenie si dve minúty odsedí Niklas Kronwall.

12:33
    Hru teraz oživí presilová hra Švédov! Vylúčený je Arturs Kulda, ktorý si odsedí dve minúty za podrazenie.

Ku každému repre dresu SVK 2014 vám pribalíme šál! Dres vám zašleme do 3 dní od uhradenia objednávky. www.fanstore.sk.

Góly a asistencie: 16. Berglund (Karlsson, Steen), 23. Karlsson (Bäckström, Alfredsson), 37. Alfredsson (Sedin, Edler), 39. Ericsson (Ekman-Larsson, Silfverberg), 53. Edler (Sedin, Johansson) – 19. Darzinš (Sprukts, Sotnieks), 22. Sprukts (K.Redlihs, Karsums), 42. Girgensons (Daugavinš, Freibergs)

Švédsko: Lundqvist (Enroth) – Hjalmarsson, Oduya, Berglund, Steen, Landeskog – Jonathan Ericsson, Kronwall (C), Bäckström, Eriksson, D.Sedin – Edler, Karlsson, Alfredsson, Silfverberg, Johansson – Ekman-Larsson, Krüger, Nyquist, Jimmie Ericsson, Hagelin
    Lotyšsko: Gudlevskis (Mustukovs) – Rekis, Ozolinš (C), Sprukts, Darzinš, M.Redlihs – Kulda, Bartulis, Karsums, Daugavinš, Girgensons – Sotnieks, Pujacs, Cipulis, Indrašis, Kenins – K.Redlihs, Freibergs, Berzinš, Jass, Pavlovs

Rozhodca: Jeřábek (CZE), Walsh (USA) – George, McElman (obaja USA)