Slovensko – Slovinsko 1:3 (kon.) | USA – Rusko 3:2 (kon.) | Švajčiarsko – Česko 1:0 (kon.)
Švédsko – Lotyšsko 5:3 (kon.)
Švajčiarsko
1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Česko
Sobota 15.02.2014, 18:00 • Ľadový palác Bojšoj • Olympijské Hry - muži

Je koniec, nervózny záver už žiaden presný zásah nepriniesol a o všetkom rozhodol jediný gól zápasu ešte z prvej tretiny. S konštatovaním, že gólman Hiller dnes predviedol dokonalý výkon, sa s vami lúčime.

Za pozornosť ďakuje a príjemný zvyšok večera praje Veronika Pancuráková. (20:18:19)

60:00

59:42
    Českí hokejisti v samom závere tlačia súpera v jeho obrannom pásme. Švajčiari s vypätím všetkých síl odolávajú.

59:20
    Český kouč Hadamczik si vyžiadal oddychový čas! Po ňom posiela na ľad to najlepšie, čo má. Pavelec ostáva na striedačke.

59:11
    Plekanec je na striedačke, Česko hrá v šestici!

58:59
    Pavelec sa pýta von z bránky, ale na striedačku nemôže. Puk Švajčiari umne držia v strede klziska a takýto risk si Česi dovoliť nemôžu.

58:18
    A mohlo byť ešte horšie! Česi pri útočnej snahe neustrážili Plüssa, ktorý sa rútil na bránku úplne osamotený. Našťastie pre český výber ale mieril iba tesne vedľa.

57:57
    Česi sú už poriadne zúfalí. Teraz dokonca puk vyhodili na zakázané uvoľnenie.

57:19
    Švajčiarsky hráči hrajú presne to, čo potrebujú. Puk iba s ľahkosťou odpaľujú mimo vlastnej obrannej tretiny a čakajú na záverečné minúty a sekundy.

56:40
    Česi už vyzerajú poriadne zúfalo. na ľadovej ploche im nič nevychádza a nálada na striedačke je na bode mrazu.

55:50
    Gudas sa okamžite zapojil do diania a puk priťukol pred bránku Plekancov. Už sa zdalo, že dokáže zakončiť, ale opak bol pravdou. Švajčiari sa stihli vrátiť.

55:13
    čas do konca vylúčenia Gudasa sa neustále kráti. Česi sa už chystajú na jeho návrat a puk získali na svoje hokejky.

54:55
    Sekundy bežia a českí hráči sú pod stále väčším napätím. Švajčiari hrajú presne to, čo potrebujú.

54:23
    Diaz poslal na Pavelca tvrdú ranu. český brankár výborne podržal svoj tím.

53:59
    Švajčiarski hokejisti si snáď lepší vývoj zápasu ani nemohli predstavovať. Okamžite po buly získali útočné pásmo a kombinujú v ňom.

53:27
    Česi si teraz veľmi nepomohli a budú sa musieť brániť. Na trestnú lavicu smeruje za držanie Gudas.

52:59
    Gudas vypálil veľmi tvrdo, ale Hiller je stále stopercentný. Po tom si kamera vybrala Plekanca, ktorý po vlastnom zakončení iba nechápavo krútil hlavou a rozhadzoval rukami smerom k švajčiarskemu brankárovi. To, čo dnes predvádza, je neuveriteľné.

52:34
    Švajčiari hrajú presne to, čo potrebujú. Puk im stačí držať ďaleko od vlastného brankára, o žiadne rýchle útoky sa pokúšať určite nemusia.

51:58
    čas pomaly, ale isto ubieha. Na kocke pribúdajú nové a nové minúty, no nie góly.

Ku každému repre dresu SVK 2014 vám pribalíme šál! Dres vám zašleme do 3 dní od uhradenia objednávky. www.fanstore.sk.