Toronto – Vancouver 3:1 (kon.) | Carolina – Montreal 1:4 (kon.) | Tampa Bay – Detroit 4:2 (kon.)
NY Islanders – Colorado 2:5 (kon.) | Washington – NJ Devils 3:0 (kon.) | Nashville – Anaheim 2:5 (kon.)
Dallas – Arizona 2:1 (kon.)
Toronto Maple Leafs
3:1 (0:1, 0:0, 3:0)
Vancouver Canucks
cz Nedeľa 09.02.2014, 00:05 • Air Canada Centre, Toronto • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:05.

Příjemnou noc s NHL, pojďme si přiblížit dva dnešní soupeře, kterými jsou Toronto Maple Leafs a Vancouver Canucks.

Hosté měli výborný vstup do sezony, ale v posledních utkáních se jim příliš nedaří, navíc se marodku dostal i Henrik Sedin, který si pochroumal žebra a přijde tím i o Olympijský turnaj. Naopak jeho bratr v nominaci Švédska figuruje a bude nesmírně platnou posilou. Kosatky odehráli 59 utkání a získali v nich 63 bodů. Zatím drží místo v postupové osmičce, ale jeho nejbližší pronásledovatel má o 3 střetnutí méně. Boj o play-off bude nesmírně zajímavý, protože v Západní konferenci mezi 8. a 12. je rozdíl 3 bodů.

3. Ryan Kesler – 59z. – 37b. (19+18)

Toronto je ve Východní konferenci na 7. tedy postupovém místě. Zatím odehráli 59 utkání a získali v nich 68 bodů. Celkové skóre činní 175:181. Na vlastním stadionu se určitě nebude chtít Toronto zahanbit a v kanadském souboji bude chtít získat všechny body a pojistit si tak místo v play-off.

Lightning – Maple Leafs 1:4
    Panthers – Maple Leafs 4:1
    Maple Leafs – Senators 6:3
    Maple Leafs – Panthers 6:3
    Maple Leafs – Lightning 3:2

1. Phil Kessel – 59z. – 63b. (30+33)
    2. James van Riemsdyk – 57z. – 46b. (23+23)

Češi a Slováci na ledě

Za tým Toronta ani Vancouveru nenastupuje žádný hráč z České či Slovenské reupubliky.

Toronto Maple Leafs: Bernier (Reimer) – Phaneuf, Gunnarsson, Gardiner, Franson, Rielly, Gleason – Kessel, Bozak, van Riemsdyk – Clarkson, Kadri, Lupul – Kuljomin, Raymond, Bodie – Ranger, McClement, McLaren.

Vancouver Canucks: Luongo (Lack) – Diaz, Edler, Stanton, Garrison, Corrado, Hamhuis – Hansen, Kesler, Higgins – Burrows, Schroeder, D. Sedin – Kassian, Richardson, Booth – Lain, Dalpe, Sestito.

Rozhodčí: Hebert, Rooney – Miller, Sericolo.

V Air Canada Center nyní probíhá předzápasový program.

Legendy Toronta provedou slavností vhazování. Nyní jsou jednotlivé legendy představovány.

Hráči obou týmu již nastupují na ledovou plochu.

Domácí budou hrát v tradiční modré kombinaci, hosté si přivezli světlou variantu, čili nastoupí v bílých dresech.

Vítězové Stanley Cupu z roku 1964 provedli slavnostní vhazování mezi hole Daniela Sedina a Diona Phaneufa.

Nyní uslyšíme hymnu Kanady: "Oh, Canada".

Hymny se zhostí Kaitlin Kozellová.

Vše je tedy již připraveno na úvodní vhazování dnešního střetnutí.

00:01

00:15
    Vancouver se hned na začátku zakázaně uvolnil, takže se hra přestěhuje před Luonga.

00:36
    Garrison bojuje v rohu s přesilou hráčů Toronta.

01:04
    A hned tu máme první vyloučení. Vancouver hrál v příliš mnoho hráčích na ledě a bude za to pykat. Trest nastoupil Zack Kassian.

02:02
    Sražená střela domácího kapitána končí až v ochranné síti.

02:38
    Sedinovi se povedlo vyhodit přes všechny čáry.

02:53
    Další vyhození Vancouveru.

03:04
    Kassian se vrací na led.

03:23
    Hosté se dostali do útočného pásma, ale tam o kotouč přišli, Lupul jej vyváží až k červené čáře.

03:58
    Bernier ukázal práci holí a předal na Kuljomina.

04:10
    Kellan Lain (VAN) dostává 2 minuty za vysokou hůl.

04:31
    Ani druhá přesilovka se zatím Torontu příliš nedaří.

04:56
    Fransonova ostrá střela od modré narazila na beton Luonga.

05:22
    Vancouveru se po menším zmatku před Luongem povedlo vyhodit do střední části hry.

06:10
    Takže ani druhá přesilová hra Torontu branku nepřinesla. Lain skáče zpět do hry.

06:19
    Vancouver se i nadále bránil a použil vyhození přes všechny čáry. Píská se zakázané uvolnění.

06:31
    Hosté dostali puk do středního pásma, kde jej do své moci převzaly Javorové listy.

07:05
    Hosté jsou zatím v utkání velice pasivní, Bernier si na kotouč ještě nesáhl.

07:18
    Další nahození letí směrem Luongo, který hru raději přerušuje.

07:18
    Následuje reklamní přestávka.

07:26
    Gleason po vhazování vypálil od modré čáry, jeho pokus Luongo reflexivně vyrazil do rohu kluziště.

07:56
    Poprvé se hosté usazují v útočném pásmu, Higgins hraje za brankou Berniera.

08:24
    Alexander Edler (VAN) – 2 minuty – držení.
    Mason Raymond (TOR) – 2 minuty – filmovaný pád.

08:53
    Hraje se 4 na 4, což lépe vyhovuje bruslařům z Vancouveru.

09:13
    Tentokrát jsou pod tlakem hráči Toronta, kteří se nemohou dostat z vlastního obranného pásma.

09:53
    Richardson se dostal do útočného pásma, jenže bekhendem Berniera neohrozil a skončil za jeho brankou.

10:42
    Hra se vyrovnala a začíná se přelévat mezi oběma brankami. Ale zatím je to bez střeleckých pokusů a hraje se spíše v rozích.

11:15
    Puk ze středního pásma mířil na Luonga, který hru raději přerušil.

11:39
    Burrows převezl kotouč přes modrou, nahrál na Daniela Sedina, který z ostrého úhlu nezaskočil Berniera.

12:10
    Vancouver měl problémy s rozehrávkou ve vlastním obranném pásmu, nakonec zahrál puk na zakázané uvolnění.

12:27
    Lain za vlastní brankou získal kotouč a pokusil se jej rozehrát.

12:46
    Nazem Kadri (TOR) – 2 minuty – vysoká hůl.

12:56
    Edlerova střela nedoletěla ani před Berniera, Toronto vyhazuje.

13:11
    Sedin byl v útočném pásmu dříve než měl, je pískán ofsajd Vancouveru.

13:48
    Vancouver kombinuje v útočném pásmu.

13:54
    Na modré nakonec napřáhl Corrado, Bernier jeho pokus chytá.

14:19
    Toronto vyhazuje puk až za Luonga, Kosatky se musí snažit znovu dobýt útočné pásmo.

14:46
    Ani Vancouver nevyužil svoji početní výhodu.

15:07
    Booth v útočném pásmu, ale byl vytlačen ze střelecké pozice.

15:23
    Nakonec puk předal na levém kruhu stojícímu Richardsonovi, ani tento pokus příliš starostí Bernierovi nenadělal.

15:30
    Puk opustil hrací plochu, po zásahu jednoho z hráčů Vancouveru. Ale i tak se bude vhazovat v útočném pásmu Canucks.

15:47
    Clarkson nezvládl převzít prudký pas na útočné modré, takže se hra vrátí před Berniera.

16:03
    Garrison zvládl uhlídat Bozaka a ještě stihl na obrannou modrou předat na Daniela Sedina.

16:31
    Hosté čekají až vystřídají, aby mohli zahájit další akci, kterou povede Kesler.

16:58
    Kesler s Higginsem se sice dostali před branku Berniera, ale domácího brankáře neohrozili.

17:37
    Luongo zastavuje nahozený puk za vlastní brankou. Hned jej po hrazení rozehrává, ale přímo na hole domácích hráčů.

18:09
    Další icing v podání Toronta. Bernier bude muset dávat pozor.

18:13
    Po vhazování vypálil od modré Jason Garrison, Bernier vytáhl zákrok betonem a odrazil puk do rohu kluziště.

18:50
    Pěkná kombinace na jejímž konci byl Hamhuis, ale v dobré příležitosti trefil pouze dobře postaveného Berniera.

19:00
    Minuta do konce první třetiny.

19:38
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Toronto už se vidělo v šatně. Hosté se dostali do útočného pásma, začali obstřelovat branku Berniera, ale ten odolal všem pokusům až se na modré čáře objevil RYAN KESLER. Jeho nahození sice Bernier vyrazil, ale pouze do vlastní sítě. Asistence: Chris Higgins, Alexander Edler.

20:00

Po první třetině vedou hosté o jednu branku. Na začátku této dvacetiminutovky byli lepší hráči Toronta a za prvních 7 minut měl Bernier pouze jediný zákrok a to po nahození ze středního pásma. Vancouver však postupem času vyrovnal hru. V momentě, když už se myslelo, že se do šaten půjde za nerozhodného stavu, tak se prosadil Ryan Kesler.

20:08
    Druhou třetinu začali úspěšným vhazování hosté z Vanvouveru.

20:36
    Gleason nahazuje za Luonga, kam míří kromě Sedina i jeho spoluhráči.

21:00
    Sedin předal na Burrowse, který přejel modrou čáru, ale puk pak skončil v rohu.

21:08
    Nakonec přece jen musí Bernier zasahovat, když se na něj chtěl vytáhnout Burrows.

21:25
    Hosté stále v útočném pásmu.

21:40
    A už jsou dokonce i bez kotouče, takže se stahují před vlastní modrou čáru.

22:10
    Gleason zvládl uhlídat Burrowse a ještě o hrazení rozehrát na spoluhráče, který postupuje podél hrazení na polovinu Vancouveru.

22:59
    Clarkson přešel přes modrou čáru, nahrál na kruh Lupulovi, ale ten již nestihl předat na dalšího kolegu číhajícího před brankovištěm Luonga.

23:40
    Luongo zatím odolává náporu Toronta.

24:10
    James van Riemsdyk po přejetí modré čáry nahodil na Luonga, ale jeho branku minul.

24:17
    Jay McClement při nekoordinovánem pohybu narazil na hrazení, nakonec se sebral a po svých odjel na střídačku.

24:45
    Burrows znovu vyzkoušel Berniera z ostrého úhlu, před brankou ještě tečoval Lain, ale poprvé na puk nedosáhl a na dorážku rovněž.

25:12
    Zakázané uvolnění Toronta.

25:36
    Richardsonova formace se dostala do útočného pásma, ale u hrazení toho příliš nevymyslela.

26:00
    Tentokrát si nepřesně předali kotouč hráči v bílých dresech, takže se hra vrátí před Luonga.

26:24
    Kesler s Higginsem dostali puk za branku Berniera.

26:32
    Pomoci s napadání rozehrávky přispěchal i Hansen, který našel na modré Edlera, jeho pokus Bernier ukryl do své lapačky.

26:43
    Hansen zastavil postup Toronta do středního pásma a vrací puk za Berniera.

27:10
    Na chvíli tam domácí zdržel, ale ti se ze sevření Vancouveru nakonec přece jen dostali.

27:32
    Na modré napřáhl Dion Phaneuf, ale Luongo měl dobrý výhled a jeho ránu do horní části branky vyrazil.

27:55
    Hostům dělá pohyb Toronta velké nepříjemnosti. Lain nakonec posouvá hru do středního pásma.

28:30
    Kadri za brankou Luonga bojuje o kotouč, hosté ale byli úspěšnější než domácí hráč.

29:01
    Maple Leafs stupňují svůj tlak, ale Luongo drží zatím čistý štít.

29:18
    Bozak přešel modrou čáru, přenechal do tandemu van Riemsdykovi, který minul hostující klec.

29:57
    Stále první formace Toronta motá hosty před jejich brankou, Bozak ani van Riemsdyk se neprosadili.

30:27
    Kassian nakonec získal kotouč dojel k červené a poslal jej za Berniera, aby hosté mohli prostřídat unavené borce.

30:58
    Bernier si připisuje úspěšný zákrok při střele Diaze od modré čáry.

31:15
    Edler nepustil vpřed Raymonda, ale nepočítal s tím, že volný kotouč dojede Kuljomin, takže nyní má proti sobě dvojici protihráčů. Se situací si však poradil.

32:15
    Tempo hry trochu polevilo a především se hraje ve středním pásmu, kde se oba týmy střídají v držení kotouče.

32:58
    Prudká střela hostů proletěla okolo branky Berniera a jen se odrazila od zadního hrazení. Puk se po odrazu vrátil do středního pásma.

33:26
    Daniel Sedin je bez svého dvojčete poloviční. Se svými spoluhráči se zatím spíše hledá.

33:49
    Bozak předal v útočném pásmu na mezikruží puk Kesselovi, ten zápěstím míjí Luongovu branku. Dobrá příležitost pro Toronto ke srovnání skóre.

34:36
    Už už se zdálo, že Lupul bude moci hrát dál, když dojel vyhozený kotouč za brankou Luonga, ale čároví sudí nakonec odpískali zakázané uvolnění.

35:07
    Jason Garriosn napřáhl na modré čáře, Bernier měl stížené podmínky, když se před ním pohybovalo klubko hráčů, i tak stihl přesně zasáhnout.

35:17
    David Clarkson zaměstnal hned dva protihráče, zejména Corrado se staral o to, aby se domácí hráč nedostal ke střele. To se mu také povedlo.

36:00
    Do druhé sirény chybí 4 minuty a Toronto se snaží o vyrovnání, jenže první formace se dnes nemůže trefit mezi tři tyče.

36:37
    Vancouver si i nadále hlídá vybudovaný náskok a nechává hrát především Maple Leafs.

37:05
    Gleason posílá puk za Luongovu branku, kde puk sbírá Edler.

37:35
    Kesler s Higginsem se probili až do útočného pásma, ale pak byli vytlačen za branku Berniera.

38:05
    Hra je se celkem dlouho bez přerušení, ani jeden brankář se zatím nemusel, od posledního přerušení, nějak zapotit.

38:30
    Luongovi přeje i štěstí, když se domácí nemohou prosadit i z bezprostřední blízkosti.

38:51
    Alexandre Burrows se pustil do Phila Kessela. Oba kohouty musí oddělovat čároví rozhodčí.

38:51
    Vypadá to, že se jedná o nějaké vyřizování účtů. Navíc hostující hráč udeřil před bitkou Kessela holí do obličeje.

38:51
    Alexandre Burrows dostává 2 minuty za vysokou hůl, 2 minuty za rvačku. Phil Kessel dostává pouze 2 minuty za rvačku. Toronto bude hrát přesilovku.

39:55
    James van Riemsdyk v dobré příležitosti netrefil Luongovu branku.

40:00
    David Clarkson (TOR) – 2 minuty hákování.

40:00

Druhá třetina se nesla ve znamení vedení Vancouveru. Toronto by chtělo vyrovnat, ale zatím naráží na velkou překážku jménem Roberto Luongo. Třetí dvacetiminutovka bude ještě velmi zajímavá a můžeme se dočkat i prodloužení utkání.

40:15
    Kessel si ještě musel nechat opravit svoji helmu.

40:39
    Hamhuis prověřil pozornost Berniera, ten dával pozor a letící puk ukryl do své lapačky.

40:55
    Ofsajd Toronta.

41:17
    Vancouver začal krátkou přesilovku a Edler ji začal střelou, kterou Bernier vyrazil před sebe. Dál se o kotouč postarala domácí obrana.

42:00
    Oba týmy jsou v plném počtu. Puk je za Bernierovou brankou.

42:25
    Canucks zatím hraje, to co potřebuje, protože vede o jednu branku, v nejbližší době se můžeme dočkat velkého náporu Javorových listů.

43:11
    Kesselovu střelu z mezikruží pokryl Luongo.

43:33
    Toronto pokračuje v náporu.

43:44
    Corrado na chvíli pošetřil čas, ale pak jen puk odevzdal domácím.

44:18
    Hodně zmatků za Luongovou brankou, Clarkson přihrává na modrou.

44:45
    Luongo odolal nejen Fransonově střele, ale vylámal si na něm zuby i Joffrey Lupul či Kuljomin.

45:07
    Ihned po vhazování vystřelil jeden z hráčů Toronta přímo na Luonga, ten musel být ve střehu, jeho pokus vyrazil do rohu.

45:47
    Vancouver nezvládl přechod přes útočnou modrou a píská se ofsajd.

45:59
    Edlerovi v obranném pásmu puk přeskočil hůl, ale měl štěstí v tom, že napadající hráč od něj byl vzdálen o něco dále.

46:22

46:34
    Vancouver posílá puk za Berniera, Hansen se však ke kotouči nedostal, takže mohou hrát domácí.

47:10
    Kuljomin mohl vyrovnat, protože Luongo ležel na ledě zcela bezmocný, ale netrefil branku.

47:23
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Domácí se přeci jen dočkali. MASON RAYMOND objel branku a ihned z otočky vystřelil a dokázal pokořit Roberta Luonga. Asistence Nikolaj Kuljomin, Troy Bodie.

48:37
    Burrows nedokázal vrátit puk na Schroedera, když jeli dva hráči Vancouveru na osamoceného obránce Toronta.

49:35
    Před Hansenem stihl jeden z domácích beků vypíchnout puk, jinak by hostující hráč pokračoval sám na Berniera.

50:03
    Domácí obrací vývoj zápasu. Gleason předal kotouč na PHILA KESSELA, který od modré čáry nahodil na Luonga. Puk propadl až do sítě. Výbornou práci na brankovišti provedl James van Riemsdyk, protože hostující brankář přes něj téměř nic neviděl. Asistence Tyler Bozak, Tim Gleason.

50:30
    Hosté jsou v těchto fázích zápasu úplně bezradní. Puk na svých hokejkách téměř neudrží.

51:10
    Edler už se nemůže dívat na počínání svých útočníků a pokouší se o útočnou akci sám. Nahození na Berniera minulo domácí klec.

52:05
    Tak to už opravdu není možné. Při signalizované výhodě se prosazuje JAMES VAN RIEMSDYK. Bozak zavezl kotouč do útočné třetiny, Kessel z první vystřelil, ale minul hostující branku. Puk se odrazil ke druhé tyči, kde jej pouze jmenovaný hráč usměrnil s pomocí Luonga za jeho záda. Asistence: Phil Kessel, Tyler Bozak.

53:35
    Nikolaj Kuljomin se objevil na pravém kruhu, jeho pokus minul hostující branku, Vancouver obrací hru.

54:10
    Sedin předal na Schroedera, který trefil pouze obránce, který stál před ním.

54:13
    Kessel se málem dostal do samostatného úniku, jeho pokus přibrzdil ofsajd.

54:38
    Sedin chtěl zachytit rozehrávku Berniera, ale to se mu nepovedlo.

54:50
    Nakonec se hosté zakázaně uvolnili. Hra se tedy vrátí před Luonga.

55:21
    Hansen je na všechno sám, vždy si sám vybojuje kotouč, ale již nedokáže předat na své spoluhráče.

55:50
    Kadri dovezl puk z vlastní obranné třetiny až před Luonga, kterého svižnou ranou zápěstím prověřil. Hostující brankář jeho pokus vyráží.

56:48
    Bozak vybídl ke skórování Kessela, který puk před Luongem těsně lízl, ale puk narazil pouze o tyč hostující branky.

57:26
    Vancouver už nemá příliš času na to, aby s výsledkem něco udělal.

58:00
    Ještě zbývají 2 minuty do konce této třetiny a jak to vypadá, tak i do konce zápasu.

58:10
    Hosté to zkouší se šesti bruslaři v poli.

58:40
    Puk ve středním pásmu, na holi jej má Daniel Sedin.

58:46
    Nakonec jej dostal na Keslera, který pouze trefil připraveného Berniera.

58:46
    Oddechový čas pro domácí.

58:54
    Vancouver neudržel puk na modré, ale Lupul se k zakončení nedostal.

59:14
    Znovu uniká kotouč do středního pásma, byl to Edler, kdo neudržel útočnou třetinu.

59:37
    Higginsův pokus zastavil Bernier tak tak před brankovou čárou.

59:48
    Bernier vyhazuje puk po hrazení a ten klouže až do obranného pásma Vancouveru.

59:54
    Nakonec je to zakázané uvolnění.

60:00

Domácí nakonec otočili vývoj utkání a zaslouženě vyhráli. Po dvou třetinách sice prohrávali o jednu branku, ale ve třetí třetině si vytvořili takový tlak, že obrana Canucks jej nemohla vydržet. a nakonec třikrát kapitulovala.

Československá stopa v utkání:

V utkání nenastoupil nikdo z Čechů ani Slováků.

To je pro dnešek ode mne vše, přeji příjemný zbytek večera a úspěšné vykročení do nového dne. (02:59:42)

David Sochor

Góly a asistencie: 48. Raymond (Kuljomin, Bodie), 51. Kessel (Bozak, Gleason), 53. van Riemsdyk (Kessel, Bozak) – 20. Kesler (Higgins, Edler)

Rozhodca: Hebert, Rooney – Miller, Sericolo

Diváci: 19 662