Toronto – Vancouver 3:1 (kon.) | Carolina – Montreal 1:4 (kon.) | Tampa Bay – Detroit 4:2 (kon.)
NY Islanders – Colorado 2:5 (kon.) | Washington – NJ Devils 3:0 (kon.) | Nashville – Anaheim 2:5 (kon.)
Dallas – Arizona 2:1 (kon.)
Toronto Maple Leafs
3:1 (0:1, 0:0, 3:0)
Vancouver Canucks
cz Nedeľa 09.02.2014, 00:05 • Air Canada Centre, Toronto • NHL

To je pro dnešek ode mne vše, přeji příjemný zbytek večera a úspěšné vykročení do nového dne. (02:59:42)

Československá stopa v utkání:

V utkání nenastoupil nikdo z Čechů ani Slováků.

Trestné minuty: 8 – 10

Domácí nakonec otočili vývoj utkání a zaslouženě vyhráli. Po dvou třetinách sice prohrávali o jednu branku, ale ve třetí třetině si vytvořili takový tlak, že obrana Canucks jej nemohla vydržet. a nakonec třikrát kapitulovala.

60:00

59:54
    Nakonec je to zakázané uvolnění.

59:48
    Bernier vyhazuje puk po hrazení a ten klouže až do obranného pásma Vancouveru.

59:37
    Higginsův pokus zastavil Bernier tak tak před brankovou čárou.

59:14
    Znovu uniká kotouč do středního pásma, byl to Edler, kdo neudržel útočnou třetinu.

58:54
    Vancouver neudržel puk na modré, ale Lupul se k zakončení nedostal.

58:46
    Oddechový čas pro domácí.

58:46
    Nakonec jej dostal na Keslera, který pouze trefil připraveného Berniera.

58:40
    Puk ve středním pásmu, na holi jej má Daniel Sedin.

58:10
    Hosté to zkouší se šesti bruslaři v poli.

58:00
    Ještě zbývají 2 minuty do konce této třetiny a jak to vypadá, tak i do konce zápasu.

57:26
    Vancouver už nemá příliš času na to, aby s výsledkem něco udělal.

56:48
    Bozak vybídl ke skórování Kessela, který puk před Luongem těsně lízl, ale puk narazil pouze o tyč hostující branky.

55:50
    Kadri dovezl puk z vlastní obranné třetiny až před Luonga, kterého svižnou ranou zápěstím prověřil. Hostující brankář jeho pokus vyráží.

David Sochor

Góly a asistencie: 48. Raymond (Kuljomin, Bodie), 51. Kessel (Bozak, Gleason), 53. van Riemsdyk (Kessel, Bozak) – 20. Kesler (Higgins, Edler)

Toronto Maple Leafs: Bernier (Reimer) – Phaneuf, Gunnarsson, Gardiner, Franson, Rielly, Gleason – Kessel, Bozak, van Riemsdyk – Clarkson, Kadri, Lupul – Kuljomin, Raymond, Bodie – Ranger, McClement, McLaren.
    Vancouver Canucks: Luongo (Lack) – Diaz, Edler, Stanton, Garrison, Corrado, Hamhuis – Hansen, Kesler, Higgins – Burrows, Schroeder, D. Sedin – Kassian, Richardson, Booth – Lain, Dalpe, Sestito.

Rozhodca: Hebert, Rooney – Miller, Sericolo

Diváci: 19 662