Litoměřice – Havířov 2:4 (kon.) | Šumperk – Jihlava 6:2 (kon.) | Havlíčkův Brod – Most 7:1 (kon.)
Motor ČB – Ústí n/L 5:2 (kon.) | Olomouc – Mladá Boleslav 3:0 (kon.) | Kadaň – Beroun 5:0 (kon.)
Třebíč – Benátky n/J 3:0 (kon.)
SK Horácká Slavia Třebíč
3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
HC Benátky nad Jizerou
cz Sobota 08.02.2014, 17:30 • Zimní stadion Města Třebíče - MANN+HUMMEL ARÉNA • 1. liga (ČR)

Zápas končí. Třebíči se podařilo v závěrečné třetině vstřelit tři branky a vyhrát. Z Třebíče přeje hezký zbytek večera Lukáš Rousek.

Nejlepší hráči: Tomáš Klimt (BNJ), Filip Novotný (TRE). (19:41:25)

60:00

59:00
    Diváci skandovaným potleskem děkují svým hráčům za předvedený výkon.

58:37
    Benátky se snaží docílit aspoň čestného úspěchu.

57:34
    Fořt pálil zleva na bližší tyčku, branku minul.

55:40
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!

Je patrně rozhodnuto, Třebíč trestá faul Ulrycha po 12 sekundách. Čuřík adresoval bezvadnou přihrávku LUKÁŠI NAHODILOVI na vzdálenější tyčku, který okamžitě vypálil a rozjásal diváky potřetí. Asistence: Jakub Čuřík.

55:28
    Vyloučení předcházel brejk Čuříka, jehož v zakončení vyrušil Ulrych lehkým háčkem!

55:28
    Ulrych (BNJ) – 2 minuty hákování.

55:00
    Domácí v plném počtu. Třebíč se velice dobře ubránila. Zbývá pět minut ve třetí třetině.

53:43
    Milan Přibyl skočil ve středním pásmu po puku, zachytil ho a odpálil pryč.

53:12
    Fořt vyvezl puk a vyhodil.

53:00
    Čejka (TRE) – 2 minuty podražení.

52:20
    Laš sice vystihl rozehrávku hostů, ale pak ho kvarteto soupeřů sevřelo a odebralo mu touš.

51:31

Třebíč odskakuje na dvoubrankový rozdíl. Dočekal po buly vybojoval puk za brankou, podíval se, milimetrovou přihrávkou našel MARKA LAŠE, který vypálil z voleje a trefil přesně. Asistence: Martin Dočekal.

51:12
    Moučka vjel do pásma po pravém křídle a vypálil. Schwarz puk vyrazil, domácí útočník se chopil puku a udělal blafák přes ruku, jenže netrefil branku!

50:13
    Třebíči se tato přesilovka vůbec nevede. Hosté se v pohodě brání.

49:23
    Hosté vyhazují.

49:19
    Dlouhý (BNJ) – 2 minuty vysoká hůl.

49:16
    Moučka našel na hraně brankoviště Kauta, který netrefil branku!

48:20
    Bárta vyjel mezi kruhy a svou ranou minul šibenici Novotného brány. Benátky zvyšují obrátky, na ledě se přiostřuje.

47:58
    Další pokus Martina Dočekala brankář Benátek vyrazil.

46:19

A máme tu první gól utkání. Laš udržel útočné pásmo. Rozhozená obrana hostů nedokázala pokrýt Kautovo posunutí na Dolníčka, jenž zpoza brány našel zcela volného MARTINA DOČEKALA, který z voleje procedil kotouč skrz Schwarzovu výstroj za brankovou čáru. Asistence: David Dolníček, Tomáš Kaut.

45:39

45:15
    Krejčík (BNJ) – 2 minuty vysoká hůl.

43:52
    Malena vyhazuje.

43:39
    Třebíči pískají sudí hru v šesti. Trest odpyká Jakub Čuřík.

42:23
    Další chyba v rozehrávce hostů, Schwarz s vypětím všech sil likviduje střelu Křivohlávka!

41:56
    Jánošíkovu střelu od modré dokázal tečovat Skořepa. Novotného lapačka byla v plné pohotovosti.

40:43
    Dočekal sebral puk hostům, jeho dělovka prosvištěla kolem pravé tyčky Schwarzovy brány!

40:09
    Třetí třetinu zahajují domácí icingem.

40:01

V Třebíči stále čekáme na gól. Oba týmy měly solidní šance ke skórování, jenže střelci v rozhodující fázi nedokázali dostat kotouč do černého.
    Třetí třetina bude zahájena přibližně v 19:04.

40:00

39:55
    Malena si vyčíhal Dlouhého a nasadil mu krásný bodyček!

38:11
    Malena si všimnul clonícího Laše, nahodil puk na bránu, Laš však puk tečovat nedokázal.

37:00
    Několik nepředvídaných odrazů a před Novotným bylo horko! Maďar měl před sebou odkrytou klec, ale v rozhodující chvíli promáchl!

35:30
    Ve velké rychlosti najel do útočného pásma Bárta a vypálil. Povyjetý Novotný jeho těžkou střelu dokázal zneškodnit!

34:47
    Pro změnu icing Horácké Slavie.

34:23
    Icing Benátek. Skořepa tečoval přihrávku ještě na vlastní polovině kluziště.

33:39
    Maďar vystřelil a donutil Novotného podržet puk. Buly po levice domácího gólmana.

32:17

32:10
    Bilčíkovu dělovku z voleje vyrazil puk před Fořta, tomu ale puk přeskočil čepel hole, jinak domácí forvard dával do prázdné brány!

31:55
    Ránu Stanislava Dietze Schwarz dobře viděl a smlsnul si na ní svojí lapačkou.

31:10
    Hosté vyhodili a už jsou ve čtyřech. Marek Schwarz se ale zapotil při ráně Maleny od modré a dorážce Dočekala.

30:19
    Hosté po buly vyhazují.

30:17
    Říha (BNJ) – 2 minuty podražení.

29:28
    Ostré vyhození hostů končí až za Novotným přes enormní snahu Bilčíka. Třebíč brzdí v dalším útoku ofsajd.

29:02
    Niko (BNJ) – 2 minuty sekání.

28:55
    Dočekal se dostal sám až před Schwarze, zkoušel dlouhý blafák, ale nezakončil přesně!

28:40

28:07
    Dietz zblokoval Ulrychovu přihrávku a Fořt vyhodil.

26:56
    Nahození Jánošíka od modré čáry Novotný vůbec neviděl přes dva hráče před sebou, kotouč naštěstí pro Třebíč neletěl tak, aby zapadl za záda domácího brankáře.

26:40

26:30
    Kautova formace dobře napadla rozehrávku hostů, Moučka vyjel mezi kruhy, ale branku netrefil.

25:40
    Icing Benátek nad Jizerou.

25:05
    Jedovku Skořepy vyrazil Novotný lapačkou vysoko do vzduchu, puk dopadl před branku. Třebíčští obránci zahráli kotouč do bezpečí.

24:46

24:25
    Další výhoz Bílých hvězd. Domácí se dobře brání.

24:05
    Domácí vyhazují.

23:10
    Bilčík vyjel proti Skořepovi, ten chtěl rychle přihrát na modrou. Na tuto přihru čekal Nahodil a puk srazil ven z obranného pásma Třebíče.

22:46
    Šidák (TRE) – 2 minuty podražení.

22:21
    Tečované nahození Nika sebral Novotný do lapačky.

21:41
    Dolníček nahodil puk za branku hostů. Všeobecné střídání.

20:30
    Nahodilova lajna zaměstnala Schwarze, zpětnou přihrávku na Čejku sebrali hosté.

20:01

Během prvních dvaceti minut branka nepadla. V úvodu měly optickou převahu Benátky i díky dvěma početním výhodám. Domácí pak vyrovnali hru a vypracovali si několik šancí.
    Utkání bude pokračovat přibližně v 18:17.

20:00

18:42
    Nahodil se nádherně uvolnil kolem Kajínka, přihrál před branku zcela volnému Fořtovi, jenže přihrávku mu šla na bekhend, takže nedokázal zakončit. Stadionem to jen zahučelo!

17:22
    Hosté sehráli útok na zakončení z druhé vlny, Novotný byl bez práce.

15:38
    Nahodil dostal přihrávku od Čejky, najel do útočného pásma a vypálil. V dalším pokračování akce tečoval Čuříkovu nabídku Fořt vedle branky Benátek.

14:31

13:51
    Další icing Třebíče. Domácí nejsou v početní výhodě tak nebezpeční jako jejich soupeř.

13:36
    Bílým hvězdám nevyšla rozehrávka od vlastní branky – icing.

13:14
    Bilčík táhlou střelou minul, hosté se osvobodili.

12:31
    Říha (BNJ) – 2 minuty hákování.

12:31
    První formace Třebíče si vytvořila tlak. Marek Schwarz měl co dělat, aby neinkasoval! Bude se vylučovat.

11:20
    Schwarz si nerozuměl se svými spoluhráči při rozehrávce, domácí toto zaváhání nepotrestali.

09:20

09:13
    Kajínek dostal parádní přihrávku přes šířku pásma a vypálil. Svou ranou trefil tyč, puk se odrazil pod Novotného, který puk schoval pod lapačku!

08:07
    Hosté zdatně kombinují. Říha od modré minul.

07:20
    Čejka (TRE) – 2 minuty držení protihráče.

05:48
    Třebíč se usadila v útočném pásmu, Dočekalova střela z mezikruží těsně minula levou tyčku Schwarzovy brány.

04:54

04:33
    Třebíči se znovu povedlo dostat z obranného pásma. Novotný musel čelit několika střelám. Přechod přes modrou hosté nezvládli – ofsajd.

03:15
    Nahodil vystihl přihrávku v kombinace Benátek, vytečoval puk do středního pásma. Následně poslali domácí puk až za Schwarzovu branku.

02:54
    Malena (TRE) – 2 minuty hákování.

02:35
    Kovář prověřil Novotného střelou od levého hrazení.

02:30
    Znovu zakázané uvolnění v podání domácích hokejistů.

02:06
    Hosté jsou při chuti. Je na nich vidět velké sebevědomí, které nabrali v poslední době. Třebíč má problémy před vlastní brankou.

01:28
    Fořt s Nahodilem se přetlačovali u mantinelu se dvěma soky. Výsledkem je další icing Horácké Slavie.

01:07
    Icing Třebíče.

00:48
    První zákrok si připusuje Filip Novotný proti pokusu Skalického.

00:19
    Domácí dobře napadli rozehrávku Benátek, Laš pálil z otočky z mezikruří – Schwarz si mezírku mezi betony pohlídal!

00:01

SK Horácká Slavia Třebíč: Novotný – Malena, Bilčík, Čejka, Dietz, Peroutka, Přibyl, Šidák – Laš, Dolníček, Dočekal – Fořt, Nahodil, Čuřík – Křivohlávek, Kaut, Moučka – Čech, Kadela, Juráň.

HC Benátky nad Jizerou: Schwarz – Říha, Ulrych, Kajínek, Jánošík, Niko, Jandejsek, Kovář – Klimt, Skořepa, Bárta – Jonák, Skalický, Krejčík – Vařecha, Mikyska, Dlouhý – Pabiška, Psota, Maďar.

Rozhodčí: Přikryl – Lukš, Novák.

Vzájemné zápasy v tomto ročníku

10. kolo: Benátky n J. – Třebíč 0:3, branky: Dolníček, Čuřík, Wasserbauer

Horácká Slavia porazila Benátky nad Jizerou. Branky stříleli pouze slavisté. Ve čtvrté minutě se prosadil tečí kapitán David Dolníček, který pak vyslal po polovině utkání, ve třiatřicáté minutě, do brejku i skórujícího Čuříka. Dvoubrankový rozdíl ještě navýšil ve třetí třetině Wasserbauer, když tečoval Dujsíkovu střelu. Naproti tomu Martin Falter v bráně Bílých hvězd, nemusel ze své sítě lovit ani jeden puk a připsal si tak první nulu v sezóně.

23. kolo: Třebíč – Benátky n J. 1:2, branky: Vondráček – Havlín, Kica

Třetí utkání v jednom týdnu, i to je prvoligový kolotoč. Po vítězství v Jihlavě přivítaly Bílé hvězdy na svém ledě tým Benátek nad Jizerou. Oba celky se do tempa dostávaly až s přibývajícím časem a na první branku se čekalo až do třicáté minuty, kdy se trefil hostující Havlín. Domácí zvýšili tlak ve třetí třetině, avšak inkasovali ještě jednou při hře bez brankáře. Nic na tom nezměnila ani branka Tomáše Vondráčka 46 vteřin před třetí sirénou, hosté si tak odváželi všechny body za nejtěsnější vítězství 1:2.

36. kolo: Benátky n J. – Třebíč 1:3, branky: Krejčík – Čuřík 2, Mikeska

Po pauze v hokejovém kalendáři se v novém roce znovu rozjela první liga, Horácká Slavia cestovala do hokejových Benátek nad Jizerou. Tam se ujala v jedenácté minutě vedení, když Jakub Čuřík překonal po souhře s Nahodilem perfektní střelou Schwarze. Domácí vyrovnali z trestného střílení po faulu Dujsíka na unikajícího Krejčíka, jenž skóroval bekhendovým blafákem. V pětačtyřicáté minutě tečoval střelu Mikeska a Třebíč opět vedla. Třetí branku Bílých hvězd přidal aktivní Čuřík, čímž definitivně pojistil vítězství Horácké Slavie.

Středočeši si účast ve vyřazovacích bojích zasloužili především mohutným finišem, sedmizápasovou šňůrou vítězných zápasů, který v posledním odehraném kole zakusil i havlíčkobrodský Rebel. Tým pod vedením hlavního kouče Filipa Pešána se mezi elitní osmičku vrací opět po roční pauze. Třebíč po výhře v Jihlavě bude chtít uhrát další body v boji o pátou příčku. Oba týmy mohou ladit formu na play-off.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Lukáš Rousek

Góly a asistencie: 47. Dočekal (Dolníček, Kaut), 52. Laš (Dočekal), 56. Nahodil (Čuřík)

Rozhodca: Přikryl – Lukš, Novák