Litoměřice – Havířov 2:4 (kon.) | Šumperk – Jihlava 6:2 (kon.) | Havlíčkův Brod – Most 7:1 (kon.)
Motor ČB – Ústí n/L 5:2 (kon.) | Olomouc – Mladá Boleslav 3:0 (kon.) | Kadaň – Beroun 5:0 (kon.)
Třebíč – Benátky n/J 3:0 (kon.)
DRACI PARS ŠUMPERK
6:2 (2:0, 1:1, 3:1)
HC Dukla Jihlava
cz Sobota 08.02.2014, 17:00 • Zimní stadion Šumperk • 1. liga (ČR)

Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni ze stany hostů PETR MOCEK z domácí strany to pak byl TOMÁŠ ŠTŮRALA.

Tři body zůstávají na domácím ledě. Šumperk ve třetí třetině dokázal vstřelit tři branky zásluhou Sedláka, Semoráda a Dudáše. Jihlava pak přidala ještě jednu branku a to když se trefil Štěpánek. Draci tak porazili svého soupeře výsledkem 6:2

60:00

59:14
    Tomáš Brunec dvě minuty hrubost.
    Ondřej Malec pět minut plus trest do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku.
    Dobrovolný dostává osobní trest za nesportovní chování.

59:06
    Draci právě vstřelili branku!
    Brunec poslal puk MARTINU DUDÁŠOVI který dokázal prostřelit Sáblíka. Asistence: Tomáš Brunec, Karel Plášek.

58:56
    Střela Čápa byla nepřesná.

58:36
    Šumperk ve čtyřech.

58:19
    Urbancovu střelu z modré schoval Štůrala do lapačky.

58:08
    Staněk vyhazuje puk až za bránu Sáblíka.

57:45
    Prokš dostává dvě minuty za vysokou hůl. Hraje se tři proti čtyřem.

57:38
    Jihlava kombinuje v obraném pásmu Šumperka.

57:16
    Šumperk jde do tří. Moskal dvě minuty hrubost.

57:15
    Zakázané uvolnění Jihlavy. Vhazuje se po levici Sáblíka.

57:02
    Urbancovu tvrdou střelu schoval Štůrala do výstroje.

56:29
    Teď si pro změnu zahraje přesilovku Jihlava. Dudáš dvě minuty krosček.

56:28

56:01
    Dudáš nabil puk Holíkovi ten dokázal ale trefit pouze prvního stojícího hráče.

55:30
    Dudášova tvrdá střela minula branku.

54:48
    Jihlava vyhazuje přes všechny čáry.

54:29
    Dobrovolný vyfasoval od rozhodčích dvouminutový trest za držení protihráče.

54:26
    Oba týmy v plném počtu.

53:44
    Žálčíkův bekhendový pokus skončil nad brankou Sáblíka.

53:27
    Přidalovu střelu schoval Štůrala do výstroje.

53:15
    Dudáš poslal puk napříč pásmem na Staňka ten ale pukv dobré pozici netrefil úplně ideálně.

52:47
    Ofsajd Šumperka.

52:26
    Novotný se Štěpánkem si jdou odsedět dvě minuty za hrubost.

51:48
    Dukla právě vstřelila branku!
    Pěška nabil puk HYNKU TOBOLOVI který ho následně usměrnil k levé tyčce Štůralovi branky. Asistence: Ondřej Pěška.

51:43

51:29
    Šumperk vyhazuje přes všechny čáry, oba týmy střídají.

50:20
    Urbanec jel sám na Štůralu a snažil se nad ním vyzrát forhendovým blafákem to se mu ovšem nepovedlo a Štůrala drží puk ve své lapačce.

49:51
    Proti Dobrovolného střele zasahoval Štůrala lapačkou.

49:43
    Dudáš si jde odpykat dvě minuty za podražení.

49:12
    Do Sedlákové střely se položil Jícha.

48:33
    Mikešův pokus zblokoval Novotný.

47:02
    Moskal ujížděl sám na Sáblíka ale střelou mezi betony na něj nevyzrál.

44:49
    JAN SEMORÁD si teď vyměnil několikrát puk s Tomášem Bruncem a nakonec prvně jmenovaný zasouval puk již do odkryté klece. Asistence: Tomáš Brunec,

44:00
    Žálčík vyhrál buly na TOMÁŠE SEDLÁKA který následně propálil vše co mu stálo v cestě a Sáblík tak již dnes počtvrté loví puk ze své sítě. Asistence: Lukáš Žálčík.

43:49
    Staňkova střela z pravého kruhu letěla nad branku.

42:53
    Urbanec dvě minuty hákování.

42:53
    Haas přenechal puk Půhonému, ten byl v dobré šanci faulovaný a Šumperk si tak zahraje přesilovku.

42:28
    Gewieseho střela orazítkovala tyčku.

41:59
    Staněk posílal puk před branku tam si ho všiml Moskal ale jeho střela se mezi tři tyče nevešla.

40:31
    Střelu Novotného vyrazil Sáblík betony.

40:01

Hosté ve druhé třetině dokázali snížit zásluhou Štěpánka ale o necelou minutu vrátil domácím dvougólový náskok Tomáš Brunec.
    Do třetí třetiny vstoupíme přibližně v 18:42.

40:00

39:50
    Starého střela byla zblokovaná do ochranné sítě.

39:10
    Zakázané uvolnění Šumperka. Vhazuje se po levici Štůraly.

37:11
    Domácí hráči našli rychlou odpověď na branku Jihlavy. TOMÁŠ BRUNEC z levého kruhu dokázal trefit puk pod vyrážečku Sáblíka a Šumperk tak znovu vede o dvě branky. Asistence: Ondřej Starý.

36:20
    Čápovu střelu Štůrala vyrazil před sebe poté se před domácím gólmanem objevilo hned několik hráčů ale jako první si puku všiml PETR ŠTĚPÁNEK který jej následně zasunul za záda bezmocného Štůraly. Asistence: Zdeněk Čáp.

36:02
    Holík si jde odpykat dvě minuty za hákování.

35:49

35:20
    Gewieseho střelu zneškodnil Sáblík betony.

35:11
    Starého střela se zastavila na prvním bránícím hráči.

34:40
    V oslabení se na výlet vydal Urbanec, jeho střelu Štůrala schoval pod betony.

34:21
    Pěška vyhazuje puk do středního pásma.

33:49
    Mikeš dvě minuty za vražení.

33:21
    Haas nedokázal zkrotit puk u kterého se tak nachází momentálně hosté.

31:39
    Sedlák se obkroužil kolem brány Sáblíka poté nasměřoval přihrávku na Staňka, ten ale v dobré pozici minul.

31:14
    Tobola dlouho váhal se střelou až mu nakonec puk odebral jeden z domácích hráčů.

30:27
    Plášek nabil puk Novotnému a jeho následná tvrdá střela minula o kousek branku.

29:18
    Střechova střela šla nad branku Štůraly.

28:43
    Do ofsajdu se dostala Jihlava. Oba týmy toto přerušení využili ke střídání.

28:25
    Střelu Haluzy Štůrala vyrazil betonem.

27:20
    Sedláček dvě minuty za sekání.
    Dobrovolný dvě minuty hrubost.

27:00
    Se Sedlákovou střelou neměl Sáblík problémy.

26:48
    Sedlákův bekhend směřoval na Moskala, ten nedokázal trefit odkrytou bránu.

26:10
    Mocek vrazil Staňka na mantinel a od rozhodčího si tak vykoledoval dvouminutový trest za vražení na hrazení.

25:55
    Prokšovu střelu z modré schoval Štůrala do lapačky.

25:39
    Štůrala přišel o masku, rozhodčí přerušuje hru.

25:20

25:07
    Přidalova střela byla zblokovaná.

24:18
    Holíkovi se rozehrávka vůbec nepovedla, zakázané uvolnění

23:38
    Prokš se snažil obhodit Gewieseho jenže to se mu nepovedlo a o puk přišel.

22:34
    Sedlák viděl volného Semoráda a ten následnou střelu vyslal nad branku hostujícího gólmana.

21:40
    Sedlák z modré oprášil Sáblíkovu výstroj.

21:28
    Novotný posílal puk na Pláška, jenže ten jel zrovna střídat a o nahrávce tak nevěděl. U puku hosté.

20:48

20:01
    Draci vyhráli buly a vyrazil do útoku ale jak rychle vyrazili tak i rychle skončili rozehrávku Šumperka vystihl Prokš.

20:01

První třetina nám nabídla mnoho šancí na obou stranách. Úspěšnějším týmem jsou zatím domácí kteří dokázali dvakrát prostřelit Sáblíka, konkrétně Plášek a Žálčík. Dnes zatím ve skvělé formě chytá Tomáš Štůrala který předvádí neuvěřitelné zákroky.
    Další třetina začne přibližně v 17:50

20:00

19:36
    Dudáš poslal LUKÁŠE ŽÁLČÍKA do samostatného úniku už se zdálo že po střele právě Žálčíka bude mít Sáblík puk pod kontrolou jenže záhadným způsobem se puk dostal za brankovou čáru a Draci se tak ujímají vedení 2:0. Asistence: Martin Dudáš.

19:18
    Mikeš nedosáhl na přihrávku a u puku je tak domácí tým.

18:24
    Šumperk se teď dostal k několika střelám. Jako poslední vyslal střelu na Dudáš a jeho pokus si schoval Sáblík do lapačky.

17:21
    Plášek si všiml úplně volného Půhoného mezi kruhy ale jeho následná střela šla pouze do postaveného Sáblíka.

16:59
    Zakázané uvolnění jihlavské Dukly, která si během přesilovky vytvořila obrovský tlak.

16:28

16:19
    Neuvěřitelné zákroky teď předvádí Tomáš Štůrala. Už se zdálo že Přidal bude zakončovat puk téměř do prázdné branky jenže právě domácí gólman se dokázal rychle přesunout na druhou stranu své brány a střelu tak zneškodnit.

15:10
    Sedlák vyhazuje, Šumperk střídá.

14:28
    Martin Dudáš dostává dvě minuty za hrubost.

14:28
    Moskalovu obrovskou chybu málem využil Březina který ujížděl sám na domácího gólmana. Štůrala si s jeho bekhendovým pokusem poradil.

13:18

11:50
    Holíkova střela se odrazila od zadního mantinelu čehož si všiml KAREL PLÁŠEK a z bezprostřední blízkosti poslal puk za záda Sáblíka. Asistence: Aleš Holík, Jiří Půhoný

11:20
    Brunec u puku oba týmy střídají.

11:10

10:29
    Zakázané uvolnění Jihlavy.

10:22
    Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách. Haluza si jde odpykat dvě minuty za podražení.

09:29
    Mocek poslal puk směrem na branku tam ho ještě dokázal tečovat Kuřítko ale Štůrala byl pozorný.

09:10
    Šumperk jde podruhé v zápase o čtyř. Holík dostává dvě minuty za podražení.

08:58
    Pěška dostal dobrou přihrávku a jeho následný pokus skončil těsně nad brankou.

08:08
    Tesařík poslal puk daleko od vlastní brány a Šumperk tak rychle vystřídal.

07:01
    Další střela Střechy, Štůrala ji opět schovává do lapačky.

06:08
    Střechovu střelu Štůrala schoval do lapačky.

06:00
    Nepřesná rozehrávka Půhoného končí na zakázaném uvolnění.

05:20

05:11
    Haluzovu střelu Štůrala vytěsnil.

04:35
    Urbanec špatně zpracoval puk a Draci se opět osvobozují.

03:31
    Šumperk vyhazuje a střídá.

03:20
    Plášek dostává dvě minuty za hákování.

03:11
    Holík se dostal až do útočného pásma jeho následná střela šla těsně vedle pravé tyče hostujícího gólmana.

02:27
    Cinkovi odebral puk Dobrovolný a ihned zahájil útočnou akci.

01:48
    Gewiese nahodil puk na Sáblíka ten si ho ponechal v lapačce.

00:59
    Moskal vyslal první střelu na Sáblíka, ten ji vyrazil betony.

00:01
    Úvodní buly vyhráli hostující hráči.

00:01

To Šumperk si v posledních pěti zápasech připsal do tabulky sedm bodů a to díky dvěma výhrám 2:1 proti Horácké Slávii Třebíč a 3:0 proti Havířovu. Jeden bod potom ještě Draci získali za prohru 2:3 v prodloužení s Litoměřicemi. Na své konto si pak ještě svěřenci Radka Kučery připsali dvě prohry 5:0 proti Kadani a 5:3 proti Berounu.

Nejproduktivnější hráči Šumperka po 48. kole:
    1. Tomáš Sedlák 37b. (11+26)
    2. Patrik Moskal 34b. (11+23)
    3. Aleš Staněk 31b. (13+18)

Z posledních pěti utkání si Jihlava dokázala na své konto připsat šest bodů z patnácti možných. Ve dvou případech dokázala Dukla zvítězit, pokaždé na ledě soupeře. Nejprve porazil Jihlava Olomouc 0:2 a poté Havlíčkův Brod 3:5. A třikrát Dukla prohrála a pokaždé to bylo před domácím publikem. Nejprve hokejisté Vysočiny polehli Boleslavi 1:2 poté Českým Budějovicím 2:3 a nakonec Horácké Slávii Třebíč 0:3.

Nejproduktivnější hráči Jihlavy po 48. kole:
    1. Tomáš Čachotský 65b. (18+47)
    2. Adam Zeman 39b. (28+11)
    3. Radek Hubáček 39b. (15+24)

Šumperk na svém ledě přivítá Duklu Jihlavu. Zatímco Dukla má již jasné play-off tak Šumperk se bude muset smířit opět s play-out. Zápasy mezi těmito týmy jsou bohaté na góly v téhle sezóně mezi oběma celky padlo již 26 gólů, šestnáct jich spadlo do brány Draků a deset do brány Jihlavy.
    Tady jsou vzájemné zápasy mezi těmito celky:

9. 10. 2013 HC Dukla Jihlava – Salith Šumperk 8:4
    16. 11. 2013 Salith Šumperk – HC Dukla Jihlava 6:2
    4. 1. 2014 HC Dukla Jihlava – Salith Šumperk 6:0

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Kateřina Glogarová

Góly a asistencie: 12. Plášek (Holík, Půhoný), 20. Žálčík (Dudáš), 38. Brunec (Starý), 44. Sedlák (Žálčík), 45. Semorád (Brunec), 60. Dudáš (Brunec, Plášek) – 37. Štěpánek (Čáp), 52. Tobola (Pěška)

DRACI PARS ŠUMPERK: Štůrala (Vajner) – Novotný, Holík, Sedlák, Dudáš, Tesařík, Gewiese, Starý – Langr, Haas, Plášek, Půhoný, Staněk, Moskal, Žálčík, Brunec, Semorád, Sedláček, Cink, Skoumal, Červenka
    HC Dukla Jihlava: Sáblík (Rittich) – Mocek, Dobrovolný, Kolda, Urbanec, Čáp, Tobola, Půža, Stebih – Březina, Jícha, Pěška, Přidal, Střecha, Haluza, Kuřítko, Mikeš, Seman, Prokš, Štěpánek, Malec.

Rozhodca: Trombík – Kis, Svoboda