Chabarovsk – Ufa 0:1 (kon.) | Vladivostok – Nižnekamsk 0:1 (kon.) | Novokuzneck – Metallurg Magnitogorsk 3:4 (kon.)
Novosibirsk – Čeljabinsk 3:2 (po pr.) | S.Moskva – Jaroslavľ 1:3 (kon.) | Dinamo Minsk – Čerepovec 2:1 (2:1 po s.n.)
Záhreb – A. Mytišči 4:2 (kon.) | Doneck – Petrohrad 4:2 (kon.)
Admiral Vladivostok
0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Neftechimik Nižnekamsk
Štvrtok 23.01.2014, 10:00 • Fetisov Arena • KHL

V tomto stretnutí chudobnom na góly vyhráva Nižnekamsk na ľade Admiralu Vladivostok futbalovým výsledkom 1:0. Admiral bol dve tretiny lepším mužstvom, no skvelým výkonom sa prezentoval hosťujúci Sudnitsin, ktorý zneškodnil všetkých 36 pokusov domácich. S týmto konštatovaním sa s Vami lúčim a želám príjemný zvyšok dňa. (12:21:06)

60:00

59:45
    Posledná šanca domácich vyrovnať, vyhrávajú buly, no puk je pri mantineli.

59:30
    Nižnekamsk v snahe o strelenie gólu sa dopustil zakázaného uvoľnenia.

59:01
    Hostia mali príležitosť na strelenie poisťovacieho gólu do prázdnej brány, domáca defenzíva však dobre zasahuje.

58:35
    Domáci hrajú už bez brankára.

58:30
    Oddychový čas domácich.

58:30
    Sudnitsin ukryl v lapačke nepríjemnú strelu Schutza a prerušuje hru.

58:00
    Hlásateľ ohlásil posledné dve minúty tretej tretiny.

57:49
    Ďalší nádejný útok domácich končí len na pozornej defenzíve hostí.

57:02
    Nižnekamsk vyviezol puk do stredného pásma a zbiera cenné sekundy.

56:33
    Strelecká nemohúcnosť na domácej strane pokračuje.

55:49
    To, čo teraz zahodil Hodgman je takmer nemožné. Ugarov získal odrazený puk, posunul ho Hodgmanovi, Sudnitsin ležal na ľade a už zasahovať nemohol, no domáci útočník trestuhodne míňa prázdnu bránu.

55:14
    Netík len nastrelil puk do útočného pásma aby mohli jeho spoluhráči vystriedať.

55:00
    Už len 5 minút zostáva Admiralu na vyrovnanie.

54:24
    Domácim sa v týchto chvíľach absolútne nedarí prejsť cez modrú čiaru, Nižnekamsk skvele bráni.

53:18
    Sudnitsin zasahovať v tomto oslabení nemusel a hostia sú už v plnom počte.

52:55
    Až teraz sa domácim podarilo usadiť sa v útočnom pásme.

52:24
    Hostia vyhadzujú puk cez všetky čiary.

52:02
    Admiralu sa táto časť hry opäť príliš nedarí.

51:18
    Taratukhin (Nižnekamsk) podrazil prenikajúceho domáceho útočníka, čím dáva príležitosť Admiralu na vyrovnanie.

50:30
    Táto tretina je v jasnej réžii domácich, uvidíme, či sa im dnes podarí prekonať skvelého Sudnitsina.

50:01
    Začalo sa posledných 10 minút tretej tretiny.

49:37
    Ivannikov prerušuje hru po Trunyovom nahodenom puku.

48:54
    Tlak domácich momentálne utíchol, hráči bojujú o puk za bránou Ivannikova.

48:10
    V hre sa pokračuje, hostia sa na chvíľu vymanili spod tlaku a majú puk na svojich hokejkách.

47:12
    Zakázané uvoľnenie domácich.

47:00
    Domácich tento moment ešte viac nabudil a pokračujú v útočnom snažení.

46:09
    Rozhodcovia neuznávajú gól, po úmyselnom kopnutí puku do brány.

46:09
    Hlavní rozhodcovia preverujú, či domáci dosiahli gól regulérnym spôsobom.

45:28
    Domáci už hrajú v plnom počte a začína sa ich krátka presilovka.

44:32
    Koukal (Nižnekamsk) si pridržal hokejku súpera a odchádza na trestnú lavicu.

44:06
    Domáci hrajú už so 4 hráčmi.

43:51
    Strelu Mamasheva likviduje Ivannikov a nedáva priestor na dorážky.

43:28
    Hodgman (Admiral) nedovolene bránil Sudnitsinovi, a hostia budú hrať presilovú hru 5 na 3.

42:47
    Hostia v plnom počte. Začína sa ich skrátená presilovka.

42:30
    Hra 4 proti 4 lepšie vyhovuje hosťujúcim hráčom.

42:06
    Ternavsky (Admiral) nedovolene bránil a počet hráčov na ľade sa vyrovná.

41:45
    Hostia sa bránia úplne bez problémov.

41:11
    Neskutočné, čo predvádza Sudnitsin. Najskôr vychytal v samostatnom úniku Gyngeho a po ňom i Bergforsa.

40:47
    Romanov (Nižnekamsk) sa previnil držaním.

40:25
    Admiral vyhral buly a ihneď sa sťahuje pred Sudnitsina.

40:01

Ďalšia tretina sa začne približne o 11:40.

V druhej tretine sme sa gólu nedočkali, i keď sa o to domáci hráči usilovali. Skvelý Sudnitsin má dnes zrejme svoj deň, keď pochytal doterajších 22 striel domácich.

40:00

39:31
    Hodgman vystrelil po ľade, Sudnitsin využil svoje betóny a vyráža puk do rohu klziska.

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

38:46
    Domácim hráčom zrejme došli sily v tejto tretine a zdá sa, že už sa len dohráva.

38:00
    Útok Admiralu začína byť mierne frustrovaný, celú druhú tretinu búšili do Sudnitsina, ten však odoláva.

37:26
    Po dlhšej dobe musel zasahovať i Ivannikov po strele Khokhryakova.

36:43
    Naumenkov sa snažil vystreliť, hosťujúci obranca jeho pokus zblokoval.

36:00
    Musíme pochváliť defenzívu hostí, ktorá do týchto chvíľ bráni naozaj skvele.

35:35
    Hostia v plnom počte.

34:33
    Závar pred Sudnitsinom nedokázali využiť domáci hráči a znova musia rozohrávať akciu spoza vlastnej brány.

33:50
    Hostia zvládajú toto oslabenie zatiaľ na jednotku, Admiral sa nedokáže usadiť v pásme.

33:05
    Nebezpečnou hrou so zdvihnutou hokejkou sa previnil Netík (Nižnekamsk) a dáva tak šancu domácim na vyrovnanie.

33:00
    V tejto tretine sú jasne lepší domáci hokejisti, gól sa im ešte nepodarilo streliť, pretože v bráne stojí Sudnitsin, ktorý predvádza suverénny výkon.

32:41
    Drugov sa snažil tečovať nahodený puk, hokejkou sa mu to nepodarilo.

32:25
    Hosťujúci Sudnitsin sa na nedostatok roboty stažovať určite nemôže, ďalšia strela od modrej čiary končí v jeho náručí.

31:48
    Admiral sa nevzdáva a ďalej dobíja hradby svojho súpera.

31:15
    Sudnitsin chytá všetky puky, ktoré na neho smerujú.

30:01
    Dostávame sa do druhej polovice stretnutia, Domáci hráči idú jasne za vyrovnaním, uvidíme, či sa im to podarí.

29:34
    Nikitenko vypálil od modrej čiary, Sudnitsin bol pozorný a chytá puk do náručia.

28:56
    Domáci tím zvyšuje aktivitu a čoraz častejšie navštevuje útočné pásmo.

28:17
    Sudnitsin musel byť znova v pohotovosti, Bergfors strelou švihom hľadal voľný priestor v jeho chráničoch.

27:44
    Admiral sa ale nevzdáva, peknú akciu predviedol Nikitenko, ktorý z pravej strany tvrdo vypálil len do Sudnitsina.

26:59
    Ivannikov drží domácich nad vodou, na druhej strane sa prezentoval Kuznetsov opäť len nahodeným pukom.

26:11
    Ďalšia dobrá šanca pre hostí. Tentokrát Taratukhin pekne zaviezol puk do útočného pásma, a spoza obrancu nebezpečne vypálil. Ivannikov mal zakrytý výhľad, no na jeho šťastie strela nesmerovala do brány.

25:24
    Ugarov po dlhom bránení len vyviezol puk a nahodil ho na Sudnitsina.

24:10
    Hostia zostávajú pri chuti a v útočnom pásme.

23:34
    Ivannikov takisto predvádza svoje kvality. Zlikvidoval obrovské šance českých hokejistov Netíka a Koukala.

22:12
    Sudnitsinov prejav je dnes bravúrny. Hosťujúci brankár predvádza ďalší výborný zákrok po strele Gyngeho, ktorý mieril do horných častí brány.

21:37
    Schutz zaviezol puk do útočného pásma, mohol vystreliť, no radšej potiahol puk za bránu, kde o neho prišiel.

21:02
    Ivannikov za bránou pomáha v rozohrávke svojho tímu.

20:34
    Hostia vyhrali buly, no o puk rýchlo prišli a dopredu môžu ísť domáci hráči.

20:01

Ďalšia tretina sa začne približne o 10:52.

V prvej tretine sme videli útočný hokej z oboch strán. Nižnekamsk bol v tejto časti lepším týmom, čo dokumentoval i otváracím gólom. Domáci mali jednu obrovskú príležitosť, ktorú však bravúrne zneškodnil Sudnitsin.

20:00

19:45
    V tejto časti sa zrejme už nič nestane, puk majú hostia za svojím brankárom.

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

18:58
    Domáci v plnom počte.

18:24
    Domáci dobrou obranou vykrývajú priestor pred bránou a teraz dokonca vyhadzujú puk až za Sudnitsina.

17:55
    Nižnekamsk to teraz parádne roztočil pred Ivannikovom, ktorý nevie kam skôr skočiť.

17:20
    Admiral na úvod vyhadzuje puk cez všetky čiary.

16:58
    Commodore (Admiral) podrazil svojho súpera, za čo putuje na trestnú lavicu.

16:49

16:34
    Koukal to skúšal, na Sudnitsina zatiaľ nevyzrel.

15:45
    Admiral zatiaľ nenaznačuje zmenu systému, pokračuje v predvedenej hre i naďalej.

15:15
    Hostia po strelení gólu hrajú uvoľnenejšie.

14:45
    Staré známe nedáš, dostaneš sa potvrdilo a hostia zaslúžene vyhrávajú.

13:38
    Nižnekamsk dal gól!
    Hostia otvárajú strelecký účet tohto stretnutia. Po peknom prechode Khokhryakova do útočného pásma sa k puku dostal RENAT MAMASHEV, ktorý nekompromisne zakončuje do ľavého horného rohu. Asistencie: Pyotr Khokhryakov.

11:41
    Obrovská príležitosť na domácej strane. Najproduktívnejší hráč domácich Schutz sa dostal k odrazenému puku a stačilo už len zasunút puk do odkrytej brány. Sudnitsin však bravúrnym zákrokom likviduje túto príležitosť.

11:03
    Khokhryakov to teraz skúšal šikovne spoza obrancu, na jeho smolu ale netriafa bránu.

10:40
    Puk sa nachádza najčastejšie v strednom pásme, kde o neho hráči bojujú.

10:01
    Hra sa nám presunula do druhej polovice prvej tretiny, v ktorej boli lepší hosťujúci hráči.

09:30
    I po tejto príležitosti sa hrá opatrný hokej, nikto nechce spraviť chybu.

08:58
    Prvá vážnejšia príležitosť je na svete. Pekná spolupráca bratov Alshevskych, keď Stanislav prenechal puk Yaroslavovi, ktorí z bezprostrednej blízkosti nedokázal prekonať Ivannikova.

08:03
    Sudnitsin znova pri puku a opäť len po nahodenom puku od Nikitenka.

07:37
    Nasledovať bude reklamná prestávka, po nej sa bude vhadzovať v strednom pásme.

06:54
    Sudnitsin prerušuje hru, pretože na neho nebezpečne vystrelil Pervushin.

06:30
    Tímy sa stále oťukávajú, hrá sa z jednej strany na druhú.

05:55
    Niekoľko dobrých zákrokov domáceho brankára, po strelách od Rybina a Polygalova.

05:30
    Defenzívy si dávajú pozor a do žiadnej veľkej príležitosti sa ani jedno mužstvo nedostalo.

05:03
    Ivannikov prikrýva puk lapačkou po Alshevskeho strele z ľavého kruhu.

04:34

04:12
    Schutz sa snažil získať útočné pásmo, a preto len nahodil puk na Sudnitsina.

03:00
    Podľa úvodných minút môžeme očakávať rýchly útočný hokej.

02:33
    Mamashev vyskúšal svoje strelecké schopnosti, no jeho strela nemierila medzi tri žrde.

01:50
    Do príležitosti sa dostal Zdunov, ktorý v prečíslení zakončoval sám len do pripraveného Ivannikova.

01:12
    Aj na druhej strane sa prezentoval Sudnitsin, keď pravým betónom vyrazil puk na ochrannú sieť.

00:40
    Prvý zákrok Ivannikova. Domáci brankár si musel dať pozor po strele z uhla.

00:25
    Na úvod ofsajd domácich.

00:01

Všetko je pripravené na úvodné buly, o malú chvíľu sa začne zápas.

Štadiónom znie Ruská hymna.

Domáci nastupujú v modrých dresoch, hostia v bielych.

Admiral Vladivostok: Ivannikov (Stelmakh) – Vorobyov, Pyett, Nikitenko, Ugarov, Hodgman – Osipov, Commodore, Bergfors, Gynge, Schutz – Zemchyonok, Ternavsky, Pervushin, Zubov, Grachyov – Naumenkov, Barbashev, Drugov, Kuznetsov, Bortnikov

Neftechimik Nižnekamsk: Sudnitsin (Dalton) – Berezin, Mamashev, Koukal, Netik, Sexton – Kosmachyov, Romanov, Taratukhin, Trunyov, Zdunov – Kurbatov, Shulakov, Kulikov, Y. Alshevsky, S. Alshevsky – Lisov, Khokhryakov, Mnikhovich, Rybin, Polygalov

Rozhodca: Belov, Sergeyev – Balodis, Palei.

Vítam Vás pri on-line sledovaní 44. kola Kontinentálnej hokejovej ligy, v ktorom proti sebe nastúpia tímy východnej konferencie Admiral Vladivostok a Neftechimik Nižnekamsk.

Admiral Vladivostok dokázal v 47 zápasoch získať 62 bodov, čo mu zaručuje 10. priečku. Admiral stráca na ôsme miesto, ktoré zabezpečuje postup do play off len jediný bod, a preto potrebuje najmä domáce zápasy vyhrávať. Vladivostoku sa na domácom ľade momentálne celkom darí, z posledných 5 zápasov vyhral až 4 razy. Naposledy odohral štyri zápasy na klziskách súperov, kde dokázal dvakrát triumfovať (Riga 5:2, Praha 1:4, Slovan 6:1, CSKA 1:2). Až 74% zápasov Admiralu skončilo pod hranicou 5.5 gólov. Najviac bodujúcim hráčom je Nemec Schutz so ziskom 31 bodov (12+19).

Neftechimik Nižnekamsk je na tom o čosi horšie. V 46 zápasoch vybojoval rovných 50 bodov, a preto je na 12. mieste. Nižnekamsk je najhoršie hrajúce mužstvo na súperových klziskách, pretože dokázal vyhrať len v štyroch prípadoch. Naposledy to bolo v minulom kole na ľade Čeljabinsku po výhre 5:3. Predtým odohral 6 zápasov pred vlastnými fanúšikmi, ktoré nedopadli príliš úspešne (CSKA 1:4, Riga 1:2pp, Slovan 4:3pp, Praha 1:4, Čeljabinsk 3:1, Magnitogorsk 3:5). Najproduktívnejším hráčom je Rus Milovzorov, ktorý nazbieral 30 bodov (16+14).

Táto sezóna priniesla len jeden vzájomný zápas, a to v polovici septembra na ľade Nižnekamsku, kde domáci triumfovali 6:5pp.

Oba tímy predvádzajú striedavé výkony, zápas nemá jasného favorita. Podarí sa Admiralu po prvýkrát zdolať svojho súpera alebo si Nižnekamsk pripíše druhú výhru v tomto kalendárnom roku na ľade súpera?
    Odpoveď sa dozvieme po zápase na ktorý Vás srdečne pozývam.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 10:00.