CSKA Moskva – Novosibirsk 3:2 (2:1 po s.n.) | Čerepovec – Kazaň 1:2 (kon.) | Jaroslavľ – Novgorod 1:4 (kon.)
Viťaz – A. Mytišči 1:2 (kon.) | Petrohrad – D. Moskva 6:3 (kon.) | Riga – Novokuzneck 4:3 (po pr.)
Lev – Vladivostok 4:1 (kon.) | HC Slovan – Chabarovsk 3:2 (kon.)
HC Dinamo Riga
4:3 (1:2, 2:0, 0:1 - 1:0)
Metallurg Novokuzneck
Streda 15.01.2014, 18:30KHL

60:18
    Dinamo Riga dalo gól!
    A je rozhodnuté! Indrasis šikovne zamestnal dvoch obrancov a vystrelil. Jeho pokus ešte Lozhkin vyrazil ale na dorážku PAULA SZCZECHURU nemal nárok. Dinamo víťazí 4:3 po predĺžení! Asistencie: Miks Indrasis

59:29
    Teraz puk poskakoval na bránkovej čiare Lozhkinovej brány. V bráne však neskončil.

59:01
    Tellqvist si teraz sám zavaril vo vlastnom bránkovisku. Puk poskakoval po strele hostí na bránkovej čiare a Tellqvist puk zachytil presne na čiare. Vhadzuje sa v útočnom pásme hostí.

54:21
    Metallurg Novokuzneck dal gól!
    A je vyrovnané! Nenápadná strela EVGENYHO LAPENKOVA z kruhov nakoniec skončila v Tellqvistovej bráne. Asistencie: Alexander Aksyonenko.

45:57
    Z bránkovej čiary teraz vytiahol puk jeden z obrancov Novokuznecku po podobnej situácii ako sa pred chvíľou odohrala pri bráne Rigy.

44:58
    Wilson hazardoval s pukom za vlastnou bránkou a po súboji pri mantineli sa puk takmer odrazil do Tellqvistovej brány. Domáci teraz mali veľké šťastie.

43:35
    Najprv bol vo veľkej šanci Robinson. Brankár puk len vyrazil puk pred seba. V útočnom pásme Dinama nastal veľký zmätok. Následnej dorážke do odkrytej brány zabránil jeden z obrancov sklzom. Hostia sa nakoniec horko ťažko vyslobodili.

39:53
    Ešte tu máme jedno vylúčenie. Strelec zatiaľ rozhodujucého gólu, Marcel Haščák, odchádza na trestnú lavicu za hrubosť.

37:48
    Pavlovs pred odkrytou bránkou z pravej strany nastrelil len bočnú tyč!

36:24
    Domáci tím ide po prvýkrát v zápase do vedenia. Indrasis výbornou prihrávkou našiel pred bránou voľného MARCELA HAŠČÁKA, ktorý ešte obohral Lozhkina a bekhendom zasúva puk do odkrytej bránky. Hostia v plnom počte. Asistencie: Miks Indrasis, Paul Szczechura

35:53
    Vylúčenie na strane Novokuznecku. Na dve minúty odchádza na trestnú lavicu Kuklev.

33:02
    Sotnieks to skúsil nenápadnou strelou z pravej strany. Lozhkina neprekonal.

30:27
    Ďalšie vylúčenie. Na trestnú lavicu odchádza Denis Zhafyarov, ktorý si odsedí 2 minúty za príliš veľa hráčov na ľadovej ploche.

28:58
    Wilson odchádza na trestnú lavicu za sekanie, aj keď som si žiadne nevšimol.

28:23
    Prvá presilovka domácich. Valuisky odchádza na trestnú lavicu za hákovanie.

25:57
    Ozolins zatiahol puk za bránou, no ešte predtým prihral pred ňu na GUNARSA SKORCOVSA, ktorý len ľahko pohladil puk, ktorý sa nakoniec nejakým spôsobom dostal až do brány. Asistencie: Sandis Ozolins, Maris Bicevskis

24:59
    Johnson v obrovskej šanci! Z pravej strany ale strieľa vedľa.

24:30
    Lavins z kruhov mieril tesne vedľa.

21:58
    Tretia presilovka pre Novokuzneck. Marcel Haščák si odchádza oddýchnuť na dve minúty za držanie.

17:53
    Druhá presilovka pre hostí. Na dve minúty si odchádza oddýchnúť Paul Szczechura za narazenie na mantinel.

15:20
    Hostia idú znovu do vedenia. Sotnieksovú chybu využil RAFAEL AKHMETOV, natlačil sa pred Tellqvista a strelou popod jeho betóny posiela hostí do vedenia 2:1. Asistencie: Denis Zhafyarov

13:53
    Kurepanov sa dostal k puku medzi kruhmi. Jeho príklep letí vedľa pravej tyčky.

13:11
    Jeden z domácich hráčov teraz prešiel okolo brány a chcel zasunúť puk do brány popri tyčke. Lozhkin sa presunul v poslednej sekunde.

12:30
    Nebezpečná strela od modrej čiary len tak tak presvišťala vedľa Tellqvistovej brány, ktorý po nej ani nepozrel.

09:14
    Obrovská chyba v obrane hostí. Begovs sa zmocnil puku a sám sa rútil na Lozhkina. Nastrelil však iba jeho betón ale z dorážky sa strelecky presadil GUNARS SKORCOVS. Stav je tak vyrovnaný 1:1. Asistencie: Rustams Begovs

05:26
    Kamalov dostal prihrávku na modrej čiare. Okamžite vypálil na Tellqvista, ktorý puk len vyrazil pred seba. EVGENY LAPENKOV bol pri puku ako prvý a z ľavej strany posiela hostí do vedenia. Asistencie: Semen Valuisky, Curtis McLean

04:20
    Presilová hra pre hostí. Vylúčenie na domácej strane za príliš veľa hráčov na ľadovej ploche.

01:07
    Indrasis vo výbornej pozícii strieľa nad. Z následného protiútoku sa výborným zákrokom prezentoval Tellqvist.

Michal Kováčik

Góly a asistencie: 10. Skorcovs (Begovs), 26. Skorcovs (Ozolins, Bicevskis), 37. Haščák (Indrasis, Szczechura), 61. Szczechura (Indrasis) – 6. Lapenkov (Valuisky, McLean), 16. Akhmetov (Zhafyarov), 55. Lapenkov (Aksyonenko)

HC Dinamo Riga: Tellqvist (Sedláček) – Ozolins, Redlihs, Robinson, Pujacs, Lavins, Sotnieks – Wilson, Hossa, Upitis – Szczechura, Indrasis, Haščák – Johnson, Bukarts, Pavlovs – Begovs, Skvorcov, Bicevsksis
    Metallurg Novokuzneck: Lozhkin (Sorokin) – Aksyonenko, Kanarsky, Mantyla, Kapotov, Kamalov, Kuklev, Giroux, Kurepanov – Akhmetov, Galimov, Zhafyarov – McLean, Valuisky, Lapenkov – Kosourov, Yemelin, Gareyev – Velichkin, Musin, Mitryakov

Rozhodca: Baluška, Naumov – Pavlov, Sazonov