CSKA Moskva – Novosibirsk 3:2 (2:1 po s.n.) | Čerepovec – Kazaň 1:2 (kon.) | Jaroslavľ – Novgorod 1:4 (kon.)
Viťaz – A. Mytišči 1:2 (kon.) | Petrohrad – D. Moskva 6:3 (kon.) | Riga – Novokuzneck 4:3 (po pr.)
Lev – Vladivostok 4:1 (kon.) | HC Slovan – Chabarovsk 3:2 (kon.)
HC Dinamo Riga
4:3 (1:2, 2:0, 0:1 - 1:0)
Metallurg Novokuzneck
Streda 15.01.2014, 18:30KHL

Predĺženie nám teda trvalo len 18 sekúnd. Víťazný gól strelil Paul Szczechura a Dinamo získava 2 body. Odo mňa je to dnes všetko. Ďakujem za pozornosť. (20:46:27)

60:18
    Dinamo Riga dalo gól!
    A je rozhodnuté! Indrasis šikovne zamestnal dvoch obrancov a vystrelil. Jeho pokus ešte Lozhkin vyrazil ale na dorážku PAULA SZCZECHURU nemal nárok. Dinamo víťazí 4:3 po predĺžení! Asistencie: Miks Indrasis

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Koniec tretej tretiny. V 55. minúte sa Novokuznecku podarilo vyrovnať na 3:3 a tak uvidíme predĺženie.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:29
    Teraz puk poskakoval na bránkovej čiare Lozhkinovej brány. V bráne však neskončil.

59:01
    Tellqvist si teraz sám zavaril vo vlastnom bránkovisku. Puk poskakoval po strele hostí na bránkovej čiare a Tellqvist puk zachytil presne na čiare. Vhadzuje sa v útočnom pásme hostí.

58:00
    Posledné dve minúty tretej tretiny.

57:19
    Hostia si vypracovali ďalšiu skvelú príležitosť. V zmätku pred bránkou sa puk dostal k Tellqvistovi a ten schováva pod lapačkou.

56:54
    Pujacs strielal od modrej. Lozhkin sa nenechal zaskočiť.

56:00
    Do konca zápasu ostávajú 4 minúty. Pri puku hráči Dinama.

54:21
    Metallurg Novokuzneck dal gól!
    A je vyrovnané! Nenápadná strela EVGENYHO LAPENKOVA z kruhov nakoniec skončila v Tellqvistovej bráne. Asistencie: Alexander Aksyonenko.

52:39
    Tellqvist teraz zachraňoval svoj tím pred inkasovaním vyrovnávajúceho gólu. Vhadzuje sa v útočnom pásme hostí.

52:27
    Bukarts na modrej vybojoval puk a rútil sa k bránke hostí. Jeho strela tesne míňa bránu Lozhkina.

51:30
    Hostia išli do prečíslenia 2 na 1. Hráč pri puku to ale absolútne nijako nevyriešil a jednoducho o puk prišiel.

50:13
    Kurepanov na útočnom výlete. Preštrikoval sa cez dvoch obrancov a jeho pokus Tellqvist vyráža.

49:30
    Bukarts strielal spoza obrancu. Brankár len vyrazil. Následne sa Bukarts dostával do dalšej šance ale s pukom sa nakoniec dostal až za bránu a k strele sa nedostal.

49:06
    Hrá sa teraz v strednom pásme bez vážnejšej šance.

47:50
    Hráči Dinama strávili chvíľu v útočnom pásme no do zakončenia sa nedostali.

47:13
    Akciu hostí zastavil hvizd rozhodcu. Po reklamnej prestávke sa bude vhadzovať v strednom pásme.

45:57
    Z bránkovej čiary teraz vytiahol puk jeden z obrancov Novokuznecku po podobnej situácii ako sa pred chvíľou odohrala pri bráne Rigy.

45:43
    Vhadzuje sa v strednom pásme.

44:58
    Wilson hazardoval s pukom za vlastnou bránkou a po súboji pri mantineli sa puk takmer odrazil do Tellqvistovej brány. Domáci teraz mali veľké šťastie.

43:35
    Najprv bol vo veľkej šanci Robinson. Brankár puk len vyrazil puk pred seba. V útočnom pásme Dinama nastal veľký zmätok. Následnej dorážke do odkrytej brány zabránil jeden z obrancov sklzom. Hostia sa nakoniec horko ťažko vyslobodili.

42:59
    Pri puku sú hráči hostí, no len za vlastnou bránou.

41:53
    Domáci v plnom počte.

41:13
    Hostia zavreli domáci tím v ich obrannom pásme. Videli sme sériu prihrávok no žiadnu strelu. Domáci sa nakoniec oslobodili.

40:01
    Začala sa tretia tretina. Novokuzneck pokračuje v presilovke 5 na 4.

40:01

Po druhej tretine je stav stretnutia 3:2 pre domáci tím. V druhej tretine sme videli 2 góly. V 26. vyrovnával na 2:2 Skorcovs a v 37. minúte poslal domácich do vedenia počas presilovej hry Marcel Haščák.

Tretia tretina začne približne o 20:10.

Po skončení druhej tretiny sa ešte za bránou Dinama strhla menšia strkanica po tom čo Pujacs narazil hráča Novokuznecku na mantinel.

40:00

39:53
    Ešte tu máme jedno vylúčenie. Strelec zatiaľ rozhodujucého gólu, Marcel Haščák, odchádza na trestnú lavicu za hrubosť.

39:06
    Strela od modrej čiary s ktorou nemal Tellqvist žiaden problém.

39:00
    Posledná minúta druhej tretiny.

38:39
    Zakázané uvoľnenie domácich. Vhadzovať sa bude pred Tellqvistom.

37:48
    Pavlovs pred odkrytou bránkou z pravej strany nastrelil len bočnú tyč!

36:24
    Domáci tím ide po prvýkrát v zápase do vedenia. Indrasis výbornou prihrávkou našiel pred bránou voľného MARCELA HAŠČÁKA, ktorý ešte obohral Lozhkina a bekhendom zasúva puk do odkrytej bránky. Hostia v plnom počte. Asistencie: Miks Indrasis, Paul Szczechura

35:58
    Hostia okamžite po buly posielajú puk cez všetky čiary.

35:53
    Vylúčenie na strane Novokuznecku. Na dve minúty odchádza na trestnú lavicu Kuklev.

35:26
    Johnson sa dostal k strele z pravej strany. Lozhkin betónom vyráža.

34:37
    Bicevskis sa prezentoval dvoma strelami na Lozhkina. Ani jedna však nebola úspešná. Na druhej strane sa do šance dostali aj hostia. Ich pokus však Tellqvist zneškodnil.

33:37
    Prečíslenie 2 na 1. Pavlovs však neprihral ale vystrelil príklepom z ľavej strany. Jeho pokus bol nepresný.

33:02
    Sotnieks to skúsil nenápadnou strelou z pravej strany. Lozhkina neprekonal.

32:52
    Lozhkin schoval puk v lapačke po nahodení z ľavej strany. Bude sa vhadzovať v útočnom pásme Dinama.

32:19
    Indrasis nepresne na spoluhráča. Hostia v plnom počte.

31:48
    Novokuzneck vhadzuje cez všetky čiary.

31:35
    Hossa poslal z pravej strany puk na Sotnieksa. Jeho strelu Lozhkin vyráža.

30:58
    Domáci v plnom počte. Teraz naopak začína presilovka im.

30:27
    Ďalšie vylúčenie. Na trestnú lavicu odchádza Denis Zhafyarov, ktorý si odsedí 2 minúty za príliš veľa hráčov na ľadovej ploche.

30:23
    Hostia v plnom počte. Začína im skrátená presilovka.

29:40
    Akhmetovov pokus končí mimo hracej plochy.

28:58
    Wilson odchádza na trestnú lavicu za sekanie, aj keď som si žiadne nevšimol.

28:37
    Hostia sa oslobodzujú.

28:23
    Prvá presilovka domácich. Valuisky odchádza na trestnú lavicu za hákovanie.

28:18
    Bukarts dostal famóznu prihrávku od spoluhráča. Už išiel sám na brankára ale zastavil ho hvizd čiarového rozhodcu. Ofsajd.

27:27
    Nepresná prihrávka Ozolinsa končí zakázaným uvoľnením.

26:51
    Haščák to skúsil z pravej strany. Jeho strelu Lozhkin vyráža pravým betónom.

25:57
    Ozolins zatiahol puk za bránou, no ešte predtým prihral pred ňu na GUNARSA SKORCOVSA, ktorý len ľahko pohladil puk, ktorý sa nakoniec nejakým spôsobom dostal až do brány. Asistencie: Sandis Ozolins, Maris Bicevskis

25:30
    Johnson znovu v šanci. Pred bránkou chcel dorážať puk, ktorý predtým Lozhkinovi vypadol ale brankár Novokuznecku na dvakrát dostal puk pod kontrolu.

24:59
    Johnson v obrovskej šanci! Z pravej strany ale strieľa vedľa.

24:30
    Lavins z kruhov mieril tesne vedľa.

23:58

23:32
    Puk za bránou Novokuznecku. Presilovka im pomaly končí.

22:59
    Hostia zavreli domácich v pásme, no nakoniec sa sami vyhnali nepresnou prihrávkou.

22:15
    Domáci sa zmocnili puku a cez všetky čiary vyhadzujú.

21:58
    Tretia presilovka pre Novokuzneck. Marcel Haščák si odchádza oddýchnuť na dve minúty za držanie.

21:10
    Pri puku hráči Novokuznecku.

20:36
    Ozolins prihrával spoza brány. Pred bránkou sa v zmätku nikto z domácich k puku nedostal.

20:05
    Buly vyhrali domáci a okamžite zakladajú útočnú akciu.

20:01

Po prvej tretine vyhrávajú hostia z Novokuznecku 2:1. Do vedenia išli v 6. minúte počas presilovej hry. Gól strelil Lapenkov. O štyri minúty neskôr vyrovnal na 1:1 Skorcovs po hrubej chybe v obrane hostí. Pred koncom druhej tretiny išli hostia znovu do vedenia. Akhmetov sa šikovne natlačil pred bránku a strelou popod Tellqvistové betóny poslal Novokuzneck znovu do vedenia.

Druhá tretina začne približne o 19:17.

20:00

19:47

19:21
    Táto presilová hrá Novokuznecku absolútne nevychádza. Znovu sa musia po puk vracať až za vlastnú bránu.

18:17
    Domáci po druhýkrát vyhadzujú puk z vlastného pásma.

17:53
    Druhá presilovka pre hostí. Na dve minúty si odchádza oddýchnúť Paul Szczechura za narazenie na mantinel.

17:43
    Velichkin to skúsil z veľkého uhlu a Tellqvista takmer prekonal.

17:17
    Hossa strielal hneď po buly. Jeho strela letí vysoko nad. Vhadzuje sa v strednom pásme.

16:59
    Ďalšie nádejne šance nedokázali hostia využiť. Domáci sa naopak dostali do pásma a bude sa vhadzovať pred Lozhkinom.

15:20
    Hostia idú znovu do vedenia. Sotnieksovú chybu využil RAFAEL AKHMETOV, natlačil sa pred Tellqvista a strelou popod jeho betóny posiela hostí do vedenia 2:1. Asistencie: Denis Zhafyarov

13:53
    Kurepanov sa dostal k puku medzi kruhmi. Jeho príklep letí vedľa pravej tyčky.

13:11
    Jeden z domácich hráčov teraz prešiel okolo brány a chcel zasunúť puk do brány popri tyčke. Lozhkin sa presunul v poslednej sekunde.

12:30
    Nebezpečná strela od modrej čiary len tak tak presvišťala vedľa Tellqvistovej brány, ktorý po nej ani nepozrel.

11:30
    Pavlovs z vypálil z pravej strany. Lozhkin len vyrazil pred seba. Následná dorážka prešla len popri bránkovej čiare.

11:00
    Pri puku domáci, ale len za vlastnou bránkou.

09:59
    Domáci sa znovu dostali do zakončenia. Tentokrát však pokus z hokejky Wilsona neohrozil bránu.

09:14
    Obrovská chyba v obrane hostí. Begovs sa zmocnil puku a sám sa rútil na Lozhkina. Nastrelil však iba jeho betón ale z dorážky sa strelecky presadil GUNARS SKORCOVS. Stav je tak vyrovnaný 1:1. Asistencie: Rustams Begovs

08:15
    Valuisky sa dostal do zakončenia. Jeho pokus letí nad.

08:00
    Buly vyhrali hostia. Chvíľu držali puk za bránou, no nakoniec sa ho podarilo domácim získať. Hrá sa v strednom pásme.

07:28
    Vhadzovanie pred Tellqvistom.

07:08
    Ďalšie šance Novokuznecku. Hráči hostí sa poľahky dostali do útočného pásma a vyskúšali Tellqvistovú pozornosť. Ten sa prezentoval ďalšími výbornými zákrokmi a tak sa stav nemení.

05:26
    Kamalov dostal prihrávku na modrej čiare. Okamžite vypálil na Tellqvista, ktorý puk len vyrazil pred seba. EVGENY LAPENKOV bol pri puku ako prvý a z ľavej strany posiela hostí do vedenia. Asistencie: Semen Valuisky, Curtis McLean

04:50
    Zlá prihrávka na modrú čiaru a Novokuzneck musí začať od vlastnej brány.

04:28
    Domáci sa oslobodzujú.

04:20
    Presilová hra pre hostí. Vylúčenie na domácej strane za príliš veľa hráčov na ľadovej ploche.

04:10
    Hostia teraz zatlačili domácich v ich obrannom pásme. Do zakončenia sa však nedostali.

03:18
    Nahodenie puku do útočného pásma. Hráči Novokuznecku zbierajú puk a hrnú sa do útoku.

02:12
    Domáci hráči neudržali puk v útočnom pásme. Následný protiútok 2 na 1, z ľavej strany strielal jeden z hostí ale tesne vedľa.

01:41
    Pri puku hostia.

01:07
    Indrasis vo výbornej pozícii strieľa nad. Z následného protiútoku sa výborným zákrokom prezentoval Tellqvist.

00:50
    Puk mimo ľadovej plochy. Vhadzuje sa v strednom pásme.

00:30
    Domáci vyhrali aj následne buly, znovu si vypracovali viaceré šance ale stav zatiaľ ostáva 0:0.

00:11
    Úvodné buly pre domácich hokejistov, ktorí sa hned dostali do zakončenia. Lozhkin chytá.

00:01

Ešte si vypočujeme lotyšskú a ruskú hymnu.

Hráči oboch tímov nastupujú na ľadovú plochu.

HC Dinamo Riga: Tellqvist (Sedláček) – Ozolins, Redlihs, Robinson, Pujacs, Lavins, Sotnieks – Wilson, Hossa, Upitis – Szczechura, Indrasis, Haščák – Johnson, Bukarts, Pavlovs – Begovs, Skvorcov, Bicevsksis

Metallurg Novokuzneck: Lozhkin (Sorokin) – Aksyonenko, Kanarsky, Mantyla, Kapotov, Kamalov, Kuklev, Giroux, Kurepanov – Akhmetov, Galimov, Zhafyarov – McLean, Valuisky, Lapenkov – Kosourov, Yemelin, Gareyev – Velichkin, Musin, Mitryakov

Rozhodca: Baluška, Naumov – Pavlov, Sazonov.

Jedným z hlavných rozhodcov dnes bude Slovák Vladímir Baluška.

Slováci v dnešnom zápase:

Marcel Hossa – 20+18
    Marcel Haščák – 3+5

obaja hrajú v Rige.

Pozrime sa aj na hostí z Novokuznecku. Po 44 odohraných zápasoch im vo východnej konferencii patrí posledné, 14. miesto. Celkovo majú na svojom konte len 36 bodov za 8 výhier, 2 výhry po predĺžení, 8 prehier po predĺžení a až 26 prehier v riadnom hracom čase.

Kurtis McLean – 7+6

Poďme si najprv predstaviť domáci tím HC Dinamo Riga. Po 43 odohraných zápasoch sa lotyšský tím nachádza na výbornom 5. mieste v západnej konferencii. Riga má na svojom konte celkovo 75 bodov za 18 výhier, 8 výhier po predĺžení, 12 prehier a 5 prehier po predĺžení. Riga zaostáva len 1 bod za Donbassom Doneck a 2 body od tretieho pražského Lva.

Miks Indrasis – 11+14

Vítam Vás pri sledovaní zápasu KHL. V dnešnom zápase privíta lotyšský tím Dinamo Riga na svojom ľade ruský tím Metallurg Novokuzneck. Prajem príjemné sledovanie!

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.

Michal Kováčik

Góly a asistencie: 10. Skorcovs (Begovs), 26. Skorcovs (Ozolins, Bicevskis), 37. Haščák (Indrasis, Szczechura), 61. Szczechura (Indrasis) – 6. Lapenkov (Valuisky, McLean), 16. Akhmetov (Zhafyarov), 55. Lapenkov (Aksyonenko)

Rozhodca: Baluška, Naumov – Pavlov, Sazonov