CSKA Moskva – Novosibirsk 3:2 (2:1 po s.n.) | Čerepovec – Kazaň 1:2 (kon.) | Jaroslavľ – Novgorod 1:4 (kon.)
Viťaz – A. Mytišči 1:2 (kon.) | Petrohrad – D. Moskva 6:3 (kon.) | Riga – Novokuzneck 4:3 (po pr.)
Lev – Vladivostok 4:1 (kon.) | HC Slovan – Chabarovsk 3:2 (kon.)
HC Dinamo Riga
4:3 (1:2, 2:0, 0:1 - 1:0)
Metallurg Novokuzneck
Streda 15.01.2014, 18:30KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.

Vítam Vás pri sledovaní zápasu KHL. V dnešnom zápase privíta lotyšský tím Dinamo Riga na svojom ľade ruský tím Metallurg Novokuzneck. Prajem príjemné sledovanie!

Poďme si najprv predstaviť domáci tím HC Dinamo Riga. Po 43 odohraných zápasoch sa lotyšský tím nachádza na výbornom 5. mieste v západnej konferencii. Riga má na svojom konte celkovo 75 bodov za 18 výhier, 8 výhier po predĺžení, 12 prehier a 5 prehier po predĺžení. Riga zaostáva len 1 bod za Donbassom Doneck a 2 body od tretieho pražského Lva.

Miks Indrasis – 11+14

Pozrime sa aj na hostí z Novokuznecku. Po 44 odohraných zápasoch im vo východnej konferencii patrí posledné, 14. miesto. Celkovo majú na svojom konte len 36 bodov za 8 výhier, 2 výhry po predĺžení, 8 prehier po predĺžení a až 26 prehier v riadnom hracom čase.

obaja hrajú v Rige.

Jedným z hlavných rozhodcov dnes bude Slovák Vladímir Baluška.

HC Dinamo Riga: Tellqvist (Sedláček) – Ozolins, Redlihs, Robinson, Pujacs, Lavins, Sotnieks – Wilson, Hossa, Upitis – Szczechura, Indrasis, Haščák – Johnson, Bukarts, Pavlovs – Begovs, Skvorcov, Bicevsksis

Metallurg Novokuzneck: Lozhkin (Sorokin) – Aksyonenko, Kanarsky, Mantyla, Kapotov, Kamalov, Kuklev, Giroux, Kurepanov – Akhmetov, Galimov, Zhafyarov – McLean, Valuisky, Lapenkov – Kosourov, Yemelin, Gareyev – Velichkin, Musin, Mitryakov

Rozhodca: Baluška, Naumov – Pavlov, Sazonov.

Hráči oboch tímov nastupujú na ľadovú plochu.

Ešte si vypočujeme lotyšskú a ruskú hymnu.

00:01

00:11
    Úvodné buly pre domácich hokejistov, ktorí sa hned dostali do zakončenia. Lozhkin chytá.

00:30
    Domáci vyhrali aj následne buly, znovu si vypracovali viaceré šance ale stav zatiaľ ostáva 0:0.

00:50
    Puk mimo ľadovej plochy. Vhadzuje sa v strednom pásme.

01:07
    Indrasis vo výbornej pozícii strieľa nad. Z následného protiútoku sa výborným zákrokom prezentoval Tellqvist.

01:41
    Pri puku hostia.

02:12
    Domáci hráči neudržali puk v útočnom pásme. Následný protiútok 2 na 1, z ľavej strany strielal jeden z hostí ale tesne vedľa.

03:18
    Nahodenie puku do útočného pásma. Hráči Novokuznecku zbierajú puk a hrnú sa do útoku.

04:10
    Hostia teraz zatlačili domácich v ich obrannom pásme. Do zakončenia sa však nedostali.

04:20
    Presilová hra pre hostí. Vylúčenie na domácej strane za príliš veľa hráčov na ľadovej ploche.

04:28
    Domáci sa oslobodzujú.

04:50
    Zlá prihrávka na modrú čiaru a Novokuzneck musí začať od vlastnej brány.

05:26
    Metallurg Novokuzneck dal gól!
    Kamalov dostal prihrávku na modrej čiare. Okamžite vypálil na Tellqvista, ktorý puk len vyrazil pred seba. EVGENY LAPENKOV bol pri puku ako prvý a z ľavej strany posiela hostí do vedenia. Asistencie: Semen Valuisky, Curtis McLean

07:08
    Ďalšie šance Novokuznecku. Hráči hostí sa poľahky dostali do útočného pásma a vyskúšali Tellqvistovú pozornosť. Ten sa prezentoval ďalšími výbornými zákrokmi a tak sa stav nemení.

07:28
    Vhadzovanie pred Tellqvistom.

08:00
    Buly vyhrali hostia. Chvíľu držali puk za bránou, no nakoniec sa ho podarilo domácim získať. Hrá sa v strednom pásme.

08:15
    Valuisky sa dostal do zakončenia. Jeho pokus letí nad.

09:14
    Dinamo Riga dalo gól!
    Obrovská chyba v obrane hostí. Begovs sa zmocnil puku a sám sa rútil na Lozhkina. Nastrelil však iba jeho betón ale z dorážky sa strelecky presadil GUNARS SKORCOVS. Stav je tak vyrovnaný 1:1. Asistencie: Rustams Begovs

09:59
    Domáci sa znovu dostali do zakončenia. Tentokrát však pokus z hokejky Wilsona neohrozil bránu.

11:00
    Pri puku domáci, ale len za vlastnou bránkou.

11:30
    Pavlovs z vypálil z pravej strany. Lozhkin len vyrazil pred seba. Následná dorážka prešla len popri bránkovej čiare.

12:30
    Nebezpečná strela od modrej čiary len tak tak presvišťala vedľa Tellqvistovej brány, ktorý po nej ani nepozrel.

13:11
    Jeden z domácich hráčov teraz prešiel okolo brány a chcel zasunúť puk do brány popri tyčke. Lozhkin sa presunul v poslednej sekunde.

13:53
    Kurepanov sa dostal k puku medzi kruhmi. Jeho príklep letí vedľa pravej tyčky.

15:20
    Hostia idú znovu do vedenia. Sotnieksovú chybu využil RAFAEL AKHMETOV, natlačil sa pred Tellqvista a strelou popod jeho betóny posiela hostí do vedenia 2:1. Asistencie: Denis Zhafyarov

16:59
    Ďalšie nádejne šance nedokázali hostia využiť. Domáci sa naopak dostali do pásma a bude sa vhadzovať pred Lozhkinom.

17:17
    Hossa strielal hneď po buly. Jeho strela letí vysoko nad. Vhadzuje sa v strednom pásme.

17:43
    Velichkin to skúsil z veľkého uhlu a Tellqvista takmer prekonal.

17:53
    Druhá presilovka pre hostí. Na dve minúty si odchádza oddýchnúť Paul Szczechura za narazenie na mantinel.

18:17
    Domáci po druhýkrát vyhadzujú puk z vlastného pásma.

19:21
    Táto presilová hrá Novokuznecku absolútne nevychádza. Znovu sa musia po puk vracať až za vlastnú bránu.

19:47
    Domáci v plnom počte.

20:00

Po prvej tretine vyhrávajú hostia z Novokuznecku 2:1. Do vedenia išli v 6. minúte počas presilovej hry. Gól strelil Lapenkov. O štyri minúty neskôr vyrovnal na 1:1 Skorcovs po hrubej chybe v obrane hostí. Pred koncom druhej tretiny išli hostia znovu do vedenia. Akhmetov sa šikovne natlačil pred bránku a strelou popod Tellqvistové betóny poslal Novokuzneck znovu do vedenia.

Druhá tretina začne približne o 19:17.

20:01

20:05
    Buly vyhrali domáci a okamžite zakladajú útočnú akciu.

20:36
    Ozolins prihrával spoza brány. Pred bránkou sa v zmätku nikto z domácich k puku nedostal.

21:10
    Pri puku hráči Novokuznecku.

21:58
    Tretia presilovka pre Novokuzneck. Marcel Haščák si odchádza oddýchnuť na dve minúty za držanie.

22:15
    Domáci sa zmocnili puku a cez všetky čiary vyhadzujú.

22:59
    Hostia zavreli domácich v pásme, no nakoniec sa sami vyhnali nepresnou prihrávkou.

23:32
    Puk za bránou Novokuznecku. Presilovka im pomaly končí.

23:58

24:30
    Lavins z kruhov mieril tesne vedľa.

24:59
    Johnson v obrovskej šanci! Z pravej strany ale strieľa vedľa.

25:30
    Johnson znovu v šanci. Pred bránkou chcel dorážať puk, ktorý predtým Lozhkinovi vypadol ale brankár Novokuznecku na dvakrát dostal puk pod kontrolu.

25:57
    Ozolins zatiahol puk za bránou, no ešte predtým prihral pred ňu na GUNARSA SKORCOVSA, ktorý len ľahko pohladil puk, ktorý sa nakoniec nejakým spôsobom dostal až do brány. Asistencie: Sandis Ozolins, Maris Bicevskis

26:51
    Haščák to skúsil z pravej strany. Jeho strelu Lozhkin vyráža pravým betónom.

27:27
    Nepresná prihrávka Ozolinsa končí zakázaným uvoľnením.

28:18
    Bukarts dostal famóznu prihrávku od spoluhráča. Už išiel sám na brankára ale zastavil ho hvizd čiarového rozhodcu. Ofsajd.

28:23
    Prvá presilovka domácich. Valuisky odchádza na trestnú lavicu za hákovanie.

28:37
    Hostia sa oslobodzujú.

28:58
    Wilson odchádza na trestnú lavicu za sekanie, aj keď som si žiadne nevšimol.

29:40
    Akhmetovov pokus končí mimo hracej plochy.

30:23
    Hostia v plnom počte. Začína im skrátená presilovka.

30:27
    Ďalšie vylúčenie. Na trestnú lavicu odchádza Denis Zhafyarov, ktorý si odsedí 2 minúty za príliš veľa hráčov na ľadovej ploche.

30:58
    Domáci v plnom počte. Teraz naopak začína presilovka im.

31:35
    Hossa poslal z pravej strany puk na Sotnieksa. Jeho strelu Lozhkin vyráža.

31:48
    Novokuzneck vhadzuje cez všetky čiary.

32:19
    Indrasis nepresne na spoluhráča. Hostia v plnom počte.

32:52
    Lozhkin schoval puk v lapačke po nahodení z ľavej strany. Bude sa vhadzovať v útočnom pásme Dinama.

33:02
    Sotnieks to skúsil nenápadnou strelou z pravej strany. Lozhkina neprekonal.

33:37
    Prečíslenie 2 na 1. Pavlovs však neprihral ale vystrelil príklepom z ľavej strany. Jeho pokus bol nepresný.

34:37
    Bicevskis sa prezentoval dvoma strelami na Lozhkina. Ani jedna však nebola úspešná. Na druhej strane sa do šance dostali aj hostia. Ich pokus však Tellqvist zneškodnil.

35:26
    Johnson sa dostal k strele z pravej strany. Lozhkin betónom vyráža.

35:53
    Vylúčenie na strane Novokuznecku. Na dve minúty odchádza na trestnú lavicu Kuklev.

35:58
    Hostia okamžite po buly posielajú puk cez všetky čiary.

36:24
    Domáci tím ide po prvýkrát v zápase do vedenia. Indrasis výbornou prihrávkou našiel pred bránou voľného MARCELA HAŠČÁKA, ktorý ešte obohral Lozhkina a bekhendom zasúva puk do odkrytej bránky. Hostia v plnom počte. Asistencie: Miks Indrasis, Paul Szczechura

37:48
    Pavlovs pred odkrytou bránkou z pravej strany nastrelil len bočnú tyč!

38:39
    Zakázané uvoľnenie domácich. Vhadzovať sa bude pred Tellqvistom.

39:00
    Posledná minúta druhej tretiny.

39:06
    Strela od modrej čiary s ktorou nemal Tellqvist žiaden problém.

39:53
    Ešte tu máme jedno vylúčenie. Strelec zatiaľ rozhodujucého gólu, Marcel Haščák, odchádza na trestnú lavicu za hrubosť.

40:00

Po skončení druhej tretiny sa ešte za bránou Dinama strhla menšia strkanica po tom čo Pujacs narazil hráča Novokuznecku na mantinel.

Po druhej tretine je stav stretnutia 3:2 pre domáci tím. V druhej tretine sme videli 2 góly. V 26. vyrovnával na 2:2 Skorcovs a v 37. minúte poslal domácich do vedenia počas presilovej hry Marcel Haščák.

Tretia tretina začne približne o 20:10.

40:01

40:01
    Začala sa tretia tretina. Novokuzneck pokračuje v presilovke 5 na 4.

41:13
    Hostia zavreli domáci tím v ich obrannom pásme. Videli sme sériu prihrávok no žiadnu strelu. Domáci sa nakoniec oslobodili.

41:53

42:59
    Pri puku sú hráči hostí, no len za vlastnou bránou.

43:35
    Najprv bol vo veľkej šanci Robinson. Brankár puk len vyrazil puk pred seba. V útočnom pásme Dinama nastal veľký zmätok. Následnej dorážke do odkrytej brány zabránil jeden z obrancov sklzom. Hostia sa nakoniec horko ťažko vyslobodili.

44:58
    Wilson hazardoval s pukom za vlastnou bránkou a po súboji pri mantineli sa puk takmer odrazil do Tellqvistovej brány. Domáci teraz mali veľké šťastie.

45:43
    Vhadzuje sa v strednom pásme.

45:57
    Z bránkovej čiary teraz vytiahol puk jeden z obrancov Novokuznecku po podobnej situácii ako sa pred chvíľou odohrala pri bráne Rigy.

47:13
    Akciu hostí zastavil hvizd rozhodcu. Po reklamnej prestávke sa bude vhadzovať v strednom pásme.

47:50
    Hráči Dinama strávili chvíľu v útočnom pásme no do zakončenia sa nedostali.

49:06
    Hrá sa teraz v strednom pásme bez vážnejšej šance.

49:30
    Bukarts strielal spoza obrancu. Brankár len vyrazil. Následne sa Bukarts dostával do dalšej šance ale s pukom sa nakoniec dostal až za bránu a k strele sa nedostal.

50:13
    Kurepanov na útočnom výlete. Preštrikoval sa cez dvoch obrancov a jeho pokus Tellqvist vyráža.

51:30
    Hostia išli do prečíslenia 2 na 1. Hráč pri puku to ale absolútne nijako nevyriešil a jednoducho o puk prišiel.

52:27
    Bukarts na modrej vybojoval puk a rútil sa k bránke hostí. Jeho strela tesne míňa bránu Lozhkina.

52:39
    Tellqvist teraz zachraňoval svoj tím pred inkasovaním vyrovnávajúceho gólu. Vhadzuje sa v útočnom pásme hostí.

54:21
    A je vyrovnané! Nenápadná strela EVGENYHO LAPENKOVA z kruhov nakoniec skončila v Tellqvistovej bráne. Asistencie: Alexander Aksyonenko.

56:00
    Do konca zápasu ostávajú 4 minúty. Pri puku hráči Dinama.

56:54
    Pujacs strielal od modrej. Lozhkin sa nenechal zaskočiť.

57:19
    Hostia si vypracovali ďalšiu skvelú príležitosť. V zmätku pred bránkou sa puk dostal k Tellqvistovi a ten schováva pod lapačkou.

58:00
    Posledné dve minúty tretej tretiny.

59:01
    Tellqvist si teraz sám zavaril vo vlastnom bránkovisku. Puk poskakoval po strele hostí na bránkovej čiare a Tellqvist puk zachytil presne na čiare. Vhadzuje sa v útočnom pásme hostí.

59:29
    Teraz puk poskakoval na bránkovej čiare Lozhkinovej brány. V bráne však neskončil.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

Koniec tretej tretiny. V 55. minúte sa Novokuznecku podarilo vyrovnať na 3:3 a tak uvidíme predĺženie.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:18
    A je rozhodnuté! Indrasis šikovne zamestnal dvoch obrancov a vystrelil. Jeho pokus ešte Lozhkin vyrazil ale na dorážku PAULA SZCZECHURU nemal nárok. Dinamo víťazí 4:3 po predĺžení! Asistencie: Miks Indrasis

Predĺženie nám teda trvalo len 18 sekúnd. Víťazný gól strelil Paul Szczechura a Dinamo získava 2 body. Odo mňa je to dnes všetko. Ďakujem za pozornosť. (20:46:27)

Michal Kováčik

Góly a asistencie: 10. Skorcovs (Begovs), 26. Skorcovs (Ozolins, Bicevskis), 37. Haščák (Indrasis, Szczechura), 61. Szczechura (Indrasis) – 6. Lapenkov (Valuisky, McLean), 16. Akhmetov (Zhafyarov), 55. Lapenkov (Aksyonenko)

Rozhodca: Baluška, Naumov – Pavlov, Sazonov