Washington – Philadelphia 5:4 (2:1 po s.n.) | Detroit – Tampa Bay 0:3 (kon.) | Montreal – Florida 1:2 (kon.)
NY Rangers – Calgary 4:3 (4:3 po s.n.) | Chicago – LA Kings 3:1 (kon.) | Anaheim – Edmonton 3:2 (kon.)
Chicago Blackhawks
3:1 (3:0, 0:0, 0:1)
Los Angeles Kings
cz Pondelok 16.12.2013, 01:00 • United Center, Chicago • NHL

56:25
    Poté ještě na brankovišti došlo k potyčce, po níž rozhodčí Francois St. Laurent oznámil dvouminutový trest pro Andrewa Shawa za nesportovní chování.

48:50
    Marcus Kruger ztratil u hrazení stabilitu a nakonec je vyloučen na dvě minuty za podražení Browna.

37:14
    Alec Martinez opět vyhodil puk ze hry, tentokrát to ovšem bude bez úsměvů a s dvouminutovým trestem – zdržování hry.

19:18
    Chicago si ještě na závěr první třetiny a dost možná i na začátku třetiny druhé zahraje přesilovou hru, neboť na trestnou lavici za krosček usedl k výkonu dvouminutového trestu Jarret Stoll.

05:09
    Kopitar si to sebevědomě namířil do útočného pásma, jenomže stopku mu vystavil Johnny Oduya, který za to také bude pykat. Dvě minuty za podražení pro domácího zadáka.

01:09
    Kings si ale hned na začátku komplikují situaci. Kyle Clifford je vyloučen na dvě minuty za podražení.

Daniel Polách

Góly a asistencie: 6. Hossa (Toews, Hjalmarsson), 10. Versteeg (Kane, Seabrook), 20. Sharp (Toews, Keith) – 57. Martinez (Greene, Nolan)

Chicago Blackhawks: Raanta (Simpson) – Seabrook, Keith, Oduya, Hjalmarsson, Rozsíval, Leddy – Hossa, Toews, Sharp – Kane, Handzuš, Versteeg – Brookbank, Shaw, Saad – Smith, Kruger, Bollig
    Los Angeles Kings: Scrivens (Jones) – Doughty, Muzzin, Vojnov, Regehr, Greene, Martinez – Carter, Kopitar, King – Williams, Stoll, Brown – Toffoli, Richards, Clifford – Nolan, Lewis, Carcillo

Rozhodca: St. Laurent, O'Rourke – Driscoll, Mach

Diváci: 21 426