Washington – Philadelphia 5:4 (2:1 po s.n.) | Detroit – Tampa Bay 0:3 (kon.) | Montreal – Florida 1:2 (kon.)
NY Rangers – Calgary 4:3 (4:3 po s.n.) | Chicago – LA Kings 3:1 (kon.) | Anaheim – Edmonton 3:2 (kon.)
Chicago Blackhawks
3:1 (3:0, 0:0, 0:1)
Los Angeles Kings
cz Pondelok 16.12.2013, 01:00 • United Center, Chicago • NHL

Já vám děkuji za pozornost a přeji co nejlepší vstup do nového týdne. Na shledanou (03:38:14)

3. Marián Hossa (CHI) 1+0

Gól Aleca Martineze ze třetí třetiny tedy pouze zkazil Raantovi dojem z dnešního večera. Chicago poměrně zaslouženě zvítězilo, počkejte si ještě na tři hvězdy utkání a československou stopu v utkání.

60:00

59:54
    Kopitar ještě z mezikruží minul branku, to bude vše.

59:48
    Vojnovovo nahození těsně minulo branku.

59:38
    Kings jsou v útočném pásmu, na nic převratného to ale nevypadá.

59:10
    Scrivens na střídačce, Kings se šesti bruslaři!

59:00
    Poslední minuta třetí třetina, Kings s pukem u své branky.

58:56
    Scrivens nadále v brance.

58:25

58:24
    Vojnova vůbec neposedl puk, čehož využil Smith a namířil si to ke Scrivensovi, kterého ale ničím nedokázal pekvapit!

58:15
    To by se ale Kings museli usadit vpředu a to se jim nedaří.

57:50
    Scrivens sbírá puk za svou brankou. Za chvíli dojde k hře bez něj.

57:30
    Přesilovka Kings nadále není dobrá.

57:03
    Toews opět ujel při vlastním oslabení, přechytračil obránce a pak vystřelil na zadní tyč, kam se Scrivens opět skvěle natáhl!

56:25
    Upřímně řečeno, vše vyprovokoval Carcillo a ten trest nedostal.

56:25
    Poté ještě na brankovišti došlo k potyčce, po níž rozhodčí Francois St. Laurent oznámil dvouminutový trest pro Andrewa Shawa za nesportovní chování.

56:25
    Tento gól zřejmě přišel příliš pozdě, nicméně Los Angeles to ještě zkouší. Raanta ale další Carcillův pokus za svá záda nepustil.

56:06
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Greene předal na modré puk ALECU MARTINEZOVI, jenž čistým průstřelem k levé tyči připravil Raantu o čisté konto. Asistence: Matt Greene, Jordan Nolan.

55:08
    Kane dostal dobrý pas od vlastní branky, jenomže si nechal puk utéct a k případnému přečíslení tak nedošlo.

54:42
    Scrivens následně vyrazil puk do ochranné sítě, ještě jedna reklamní přestávka.

54:25
    Scrivens se sice ocitl na lopatkách, avšak dokázal se roztáhnout tak, že Saad a žádný z jeho spoluhráčů puk do branky nedoklepli!

54:00
    Snaha Kings o obsazení útočného pásma je nadále marná, Raanta si v klidu hýčká nulu.

53:15
    Postavení mimo hru Chicaga.

52:59
    Seabrook měl následně dostatek času na střelu, avšak tváří v tvář Scrivensovi zklamal.

52:51
    Hossa se v mezikruží dostal zcela sám k puku a pokusil se jej bekhendem zamést za Scrivense, ten ovšem včas vykopl svůj pravý beton!

51:54
    Kane se tlačil k brance, měl ovšem na zádech obránce a tak nedokázal ani přihrát před branku Handzušovi.

51:30
    Scrivens následně musel uklidnit hru, protože Chicago se vydalo oplatit Los Angeles jejich útočné výpady.

51:05
    Skvělou defenzivní práci předvedl také Rozsíval, který nedopustil nepříjemné přečíslení. Raantu teď jeho kamarádi podrželi, stejně jako on je několikrát předtím.

50:50

50:44
    Keith tentokrát zachránil Raantu, jenž byl pravděpodobně již překonán a poprvé v utkání by tak inkasoval!

50:33
    Raanta znovu předvedl skvělý přehled o hře, našel si místo a pak zachytil Brownovu střelu přes několik hráčů.

50:21
    Williams pronikl po pravém křídle a nahodil před branku, kde žádný z jeho spoluhráčů puk netrefil.

49:31
    Kings po ztrátě pásma znovu získali kotouč, jenomže již nejsou schopni usadit se před Raantou.

49:03
    Před Kopitarem se otevřela dálnice pro střelu, kterou slovinský hokejista využil. Raanta předvedl další skvělý zákrok.

48:57
    Smith se vložil do Doughtyho střely zápěstím od modré a srazil ji nad tvrzené sklo.

48:50
    Marcus Kruger ztratil u hrazení stabilitu a nakonec je vyloučen na dvě minuty za podražení Browna.

47:40
    Postavení mimo hru Kings.

47:34
    Sharp nakonec z dalšího velkého úhlu zaměstnal Scrivense, jenž přerušil hru.

47:25
    Toffoli se snažil směřovat puk před branku, nakonec tím ale zakončil útok hostí.

46:42
    Kane dostal puk do nulového úhlu a alespoň zkusil najít mezeru mezi Scrivensem a jeho levou tyčí. Místo tam nebylo.

46:07
    Po kterých doslova s pěnou u pusy odjel střídat.

45:54
    Shaw si to ale kompenzoval nepříjemným střetem s Greenem a dvěma souboji u hrazení.

45:38
    Shaw byl jednou z hokejek hostujících hokejistů poslán k zemi, tentokrát se nepískalo.

45:15
    Teď navíc vyhodili na zakázané uvolnění.

45:00
    Čtyři minuty uběhly od začátku třetí třetiny a Kings nám stále nenabídli odpověď na to, jak budou řešit tento nepříjemný stav.

44:23
    Toews výborně vypíchl soupeři kotouč a v útočném pásmu jej předložil Sharpovi, jemuž potom nezbývalo nic jiného než střela, kterou ale poslal přesně do Scrivense!

43:28
    Vojnov na poslední chvíli odpálil puk Versteegovi, který by jinak zřejmě směřoval za definitivně zlomovou brankou.

42:54
    Raanta první střelu na svou branku jen vyrazil před sebe a měl štěstí, že Stoll byl pro kvalitnější dorážku příliš blízko.

41:55
    Chvíli to vypadalo, že se před Smithem otevře možnost zosnovat přečíslení, Kings ale nakonec tento kanál pro záškodnické akce uzavřeli.

41:15
    I druhý pokus domácích hokejistů dopadl neúspěšně. Na každý pád ukrojili hodně cenných vteřin.

40:40
    Chicago zahájilo třetí třetinu pokusem o zamknutí Los Angeles v útočné třetině.

40:01

Ačkoliv jsme se ve druhé třetině branky nedočkali, rozhodně se bylo na co dívat. Na obou stranách se tentokrát vytáhli brankáři, hlavně pak Scrivens, který ještě udržel naděje svého týmu na bodový zisk z tohoto utkání. Třetí třetina začne cca ve 2:58.

40:00

39:59
    Oduyovu střelu ze středního pásma Scrivens vyrazil pravým betonem.

39:35
    Raanta před dotírajícím Richardsem raději ukryl kotouč do své výstroje.

39:14

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny a puk u Raanty.

38:30
    Los Angeles teď vytrvale ničí hru Chicaga, kterému se tak nedaří zůstat na delší dobu v útočném pásmu.

37:40
    Na druhé straně podle všeho za Scrivensem zazvonila jeho pravá tyč!

37:31
    Kings mohli také skórovat v oslabení! Kopitar se projel před branku, Raanta předvedl skvělý zákrok a vyrazil puk, jenomže opět jen ke Slovincovi, který ještě jednou zakončoval, avšak Raanta natáhl svůj pravý beton a i podruhé zvítězil.

37:14
    Alec Martinez opět vyhodil puk ze hry, tentokrát to ovšem bude bez úsměvů a s dvouminutovým trestem – zdržování hry.

37:09
    Všichni na domácí střídačce to berou s úsměvem.

37:09
    Vypadá to, že pukem to schytal sám Joel Quenneville.

37:09
    Kings dostali puk na střídačku Blackhawks, vhazovat se bude po Scrivensově pravici.

36:59
    Smithovo laciné postavení mimo hru.

36:55
    Oba týmy prostřídaly.

35:58
    Scrivens přežil minutu hrůzy! Leddyho nahození od modré se od bruslí obránců LA odrazilo tak nešťastně, že Kane byl opět sám před soupeřovým brankářem a opět příliš blízko. Scrivens potřetí za sebou v krátkém časovém rozmezí podržel Kings.

35:18
    Brankář hostí teď vůbec Hossovu střelu nemohl vidět a o to je jeho zákrok levým betonem cennější!

34:55
    V zakončení se prostřídal snad celý první domácí útok, hlavně Hossova dorážka před brankou volala po brance, avšak Scrivens byl na místě!

34:27
    Smith přetlačil svého strážce, avšak už mu při úniku nezbyly síly na zakončení a tak posunul puk zpátky za sebe na Toewse, jenž rozhodně zaměstnal Scrivense.

33:40
    Čároví rozhodčí trochu překvapivě nechali hru pokračovat, byť všichni čekali zakázané uvolnění Chicaga.

33:01
    Saad se v kruhu pro vhazování po Scrivensově pravé ruce otočil s pukem a donutil brankáře hostí, aby vyrazil puk do ochranné sítě.

32:54
    Scrivens musel vyskočit ze své branky a vrhnout se na led, aby zastavil rotující kotouč poblíž jeho brankoviště.

32:01
    Leddy se mezi kruhy dostal ke střele, kterou Scrivens vyrazil před sebe a měl co dělat, aby neinkasoval i z následné Kanovy dorážky! Kane byl ale příliš blízko, aby mohl dělat něco jiného, než jen klepnout do puku.

31:29
    První útok Blackhawks se dostal do postavení mimo hru.

31:12
    Raanta zřejmě vůbec neviděl Carterův pokus od modré, nicméně pravý beton nastavil instinktivně a skvěle.

31:00
    Raanta po delší době zase přerušuje hru.

30:51
    Versteeg posouval šikovně puk "do ulice" před branku, kam jen o zlomek vteřiny později přijel Kane.

30:34
    Keithova dělová rána od modré minula branku Scrivense, který vůbec netušil, kde má puk.

30:13
    Bollig dostal v útočném pásmu zřejmě hokejkou do obličeje a odjel raději na střídačku.

29:25
    Na druh straně to neměl vůbec jednoduché Raanta, který se při Stollově střele přemisťoval a měl co dělat, aby puk vyrazil.

29:08
    Saad předvedl velké bruslařské umění, když objel celou útočnou třetinu a troufl si na průnik středem, od kterého jej na poslední chvíli zastavil vypíchnutím kotouče Vojnov.

28:50
    Scrivens utěsnil prostor u své pravé tyče a potom do lapačky zachytil Shawovo nahození.

28:02
    Toews zůstal sám před Scrivensem, jenomže byl zády k brance a ještě nezpracoval puk. To mu ale nebránilo v tom, aby obránce Kings ještě nepotrápil a nepídil se po kotouči, který nakonec stejně skončil ve středním pásmu.

27:25
    Kopitar se natlačil na brankoviště, jenomže přes dva beky nedostal od Kinga puk.

27:17
    Kingův vysoký oblouček si říkal pomalu i o padák, nakonec přistál v Raantově náruči.

27:07
    Na druhé straně raději Raanta přerušil hru.

26:55
    Druhý útok Chicaga teď zahustil střední pásmo a Vojnov zklamal při rozehrávce. Naštěstí pro Kings nezklamal Scrivens, který Versteegovo nahození dokázal hokejkou dostat mimo svou brankou.

26:23
    Hra je po vycestování kotouče k divákům přerušena.

26:02
    Kings se po dlouhé době podařilo udržet v útočném pásmu a Raanta rozhodně měl co dělat. Nicméně gólem ani jedna střela neskončila a Chicago si tak nadále hýčká třígólový náskok.

25:39
    Raanta opět musel rychle ke své levé tyči, aby vykopl Carterovo zakončení.

24:54
    Raanta se nadále musí mít na pozoru, King se otočil na okraji kruhu pro vhazování a pak jej zaměstnal střelou. U levé tyče domácí branky se příliš místa nenašlo a neprůstřelnost Raanty tak trvá.

24:37
    Další zlomená hokejka a další nahození od modré, které kryje Scrivens. Oduya po takovém lehčím odevzdání kotouče zůstává na ledě.

24:09
    Podle zámořských statistiků vedou Blackhawks 5:1 na šance.

23:55
    Teď ale vážně, toto byl skvělý hokejový moment! Kane prokázal skvělou techniku, přečíslení vzal na sebe, přejel osu hřiště a pak zamířil k levé tyči, kam dokázal přemisťující se Scrivens nádherně natáhnout lapačku. Tomu nebylo co vytknout.

23:45
    Muzzin zlomil hokejku a všechna srdce fanoušků.

23:33
    Teď sice domácí ve středním pásmu ztratili puk, avšak Martinez jej od modré nasměroval jen do Raantovy lapačky.

23:10
    Další zavezení puku od LA do útočné třetiny končí kořistí Chicaga. Už se z toho stává tradice.

22:28
    Projev obou týmů je teď značně mdlý, hraje se spíše po mantinelech a většinou ve středním pásmu.

21:20
    Los Angeles navíc vytrvale ztrácí puky v citlivých pozicích a následný boj o ně je stojí hodně sil.

20:46
    Teď se krásně ukázal rozdíl mezi oběma týmy v dnešním zápase. Zatímco první řada Blackhawks zakončila nebezpečně krátce po přechodu útočné modré, Kings toho jsou schopni málokdy.

20:28
    Kings se na začátku druhé třetiny pokusili usadit v útočném pásmu, snaha to byla opět neúspěšná.

20:01

Blackhawks zatím ve svém United Center vyučují Kings hokeji. V první třetině se totiž prosadili v početní nevýhodě, početní výhodě a také při stejném počtu hráčů na ledě. Los Angeles se musí do druhé třetiny, která začne cca ve 2:03, zmátořit, jinak dnes inkasují velký příděl.

20:00

19:31
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Blackhawks stačilo na využití přesilové hry třináct vteřin. Keith předal puk od modré k mantinelu Toewsovi a ten přes celou útočnou třetinu našel PATRICKA SHARPA, proti jehož střele neměl Scrivens příliš šancí. Asistence: Jonathan Toews, Duncan Keith.

19:18
    Chicago si ještě na závěr první třetiny a dost možná i na začátku třetiny druhé zahraje přesilovou hru, neboť na trestnou lavici za krosček usedl k výkonu dvouminutového trestu Jarret Stoll.

19:00
    S úderem poslední minuty první třetiny dokázal Saad svou střelou mezi Scrivensovy betony dokonale zamotat hlavu všem, brankář hostí nakonec puk vyrazil a hra byla následně přerušena.

18:28
    Saad se pořádně rychle rozjel do útočného pásma a potom tvrdou ránou prověřil kvalitu Scrivensových betonů.

18:09
    Hossa se netradičně dostal do pozice obránce na modré čáře, odkud sice vypálil vedle branky, nicméně odražený puk si vyhlédl Sharp a skoro jej zametl za přemisťujícího se Scrivense.

17:27
    Divně rotující střelu Cartera raději Raanta utlumil ve své výstroji a nenechal tak hru plynout.

16:42
    Kings se stále nedaří dostat se do souvislejšího tlaku.

16:25
    Definitivně přerušit hru donutil brankář LA až nahození od modré Keith.

16:15
    Kruger se u hrazení otočil s pukem a pak jednoduchým bekhendem poslal navštívenku Scrivensovi.

15:18
    Saad zachytil na útočné modré nepřesnou rozehrávku soupeře, avšak než se s pukem stihl otočit a něco vymyslet, tak o něj přišel.

14:58
    Puk se odrazil do ochranné sítě.

14:50
    Zakázané uvolnění Chicaga.

14:01
    Puk se odrazil v kruhu na vhazování tak nešťastně, že jej nikdo z hráčů hostí nezachytil a pálit z otočky díky tomu mohl Sharp, jenž těsně minul Scrivensovu branku!

13:51
    A právě tento útok se teď dostal do postavení mimo hru.

13:45
    Na ledě je první útok domácího celku.

13:20
    Ani jeden z týmů se teď nedokázal na delší dobu usadit v útočném pásmu.

12:40
    Nakonec se tak nedělo a sám Saad zakončil dlouhé střídání odesláním puku za Scrivensovu branku.

12:25
    Saad proti několika soupeřům udržel puk u hrazení a Chicago z toho může těžit.

11:48
    Bollig sice nezachytil přihrávku, nicméně Regehr bude muset hrát.

11:32
    Puk si nakonec vzalo Los Angeles a usadilo se před Raantou po Carterově nahození.

11:20
    Hráči momentálně bojují u mantinelu po pravé Scrivensově ruce.

10:59
    Sražené nahození od Sharpa raději Scrivens skryl do lapačky a zařídil tak další vhazování po své pravici.

10:47
    Rozsívalova nepřesná rozehrávka končí zakázaným uvolněním.

09:59
    KRIS VERSTEEG si spravuje chuť po nepovedeném boji na brankovišti ze začátku utkání. Tentokrát ujel do přečíslení dvou na jednoho s Handzušem, zvolil ale indiviudální řešení a krásnou střelou nad levé Scrivensovo rameno podruhé rozradostnil fanoušky Blackhawks. Asistence: Patrick Kane, Brent Seabrook.

09:34
    Scrivens měl zakrytý výhled, naštěstí pro něj nakonec Keithovu ránu od modré řešit nemusel, puk k němu přes řadu hráčů před ním neprošel.

09:28
    Versteeg splnil svou povinnost a na konci střídání nahodil puk ke Scrivensovi tak, aby domácí brankář nemohl rozehrát.

09:04
    Nolanův pokus z rohu kluziště Raanta se štěstím vyrazil betony. Domácí brankář se zatím rozhodně nenudí.

08:14
    Kings ani po brance inkasované při vlastní přesilovce neskládají zbraně a dá se říct, že jsou při hře s rovnocenným počtem hráčů nebezpečnější.

07:15
    Domácí přežili další salvu dorážek na Raantově brankovišti a ještě šikovně dostali puk přes všechny čáry, aniž by se muselo pískat.

07:09

06:40
    Teď po chybě Kings vyrazil dopředu Saad, místo přečíslení tří na jednoho vzal všechno na sebe a bekhendem těsně minul Scrivensovu branku!

06:09
    Minuta z přesilovky je pryč a Los Angeles potvrzuje, že v přesilovkách to od nich není ono.

05:45
    Jenomže to bylo od Kings v přesilové hře vše a Blackhawks se nakonec prosazují ve vlastním oslabení. Toews za brankou obral o puk Muzzina, poslal jej mezi kruhy MARIÁNU HOSSOVI a ten si věděl rady. Asistence: Jonathan Toews, Niklas Hjalmarsson.

05:17
    Raanta se roztáhl na brankové čáře a v leže úspěšně čelil dorážkám Kings po Muzzinově nahození!

05:09
    Kopitar si to sebevědomě namířil do útočného pásma, jenomže stopku mu vystavil Johnny Oduya, který za to také bude pykat. Dvě minuty za podražení pro domácího zadáka.

04:45
    Blackhawks po vhazování uskočil puk do středního pásma.

04:44
    Kings nevyužili vhazování u Raanty a po chvilce sami poslali puk přes všechny čáry.

04:17

03:52
    O chvíli později Kruger nahazoval od útočné modré a Scrivens tentokrát zasáhl vyrážečkou.

03:39
    Krugerova sražená rána nakonec Scrivensovi nenadělala problémy, brankář hostí ji vykopl pravým betonem.

03:09

02:56
    Další jednoduché vyhození od Kings.

02:35
    Chicago sice sevřelo svého soupeře v jeho obranné třetině, střel je ale pramálo.

02:00
    Hosté dostali puk za Raantovu branku a mohou vystřídat.

01:40
    Leddy dostal puk před branku, kde dvakrát neúspěšně pálil Versteeg! To byla poměrně dobrá pozice pro domácího útočníka.

01:18
    Regehr při první příležitosti posunul puk alespoň do středního pásma.

01:09
    Kings si ale hned na začátku komplikují situaci. Kyle Clifford je vyloučen na dvě minuty za podražení.

00:41
    Kings začali utkání nájezdy na Raantovu branku, domácí brankáři ve dvou zkouškách uspěl.

00:01

United Center momentálně zní hymna Spojených států amerických.

Chicago Blackhawks: Raanta (Simpson) – Seabrook, Keith, Oduya, Hjalmarsson, Rozsíval, Leddy – Hossa, Toews, Sharp – Kane, Handzuš, Versteeg – Brookbank, Shaw, Saad – Smith, Kruger, Bollig.

Los Angeles Kings: Scrivens (Jones) – Doughty, Muzzin, Vojnov, Regehr, Greene, Martinez – Carter, Kopitar, King – Williams, Stoll, Brown – Toffoli, Richards, Clifford – Nolan, Lewis, Carcillo.

Rozhodčí: St. Laurent, O'Rourke – Driscoll, Mach.

Vítám Vás u sledování dalšího zápasu z nejlepší hokejové ligy světa. Kanadsko-americká NHL je v plném proudu a každou noc nám přináší opravdu zajímavé zápasy. Dnešní noc tomu nebude výjimkou, když do United Center, tedy stánku Chicaga Blackhawks zavítá Los Angeles Kings.

Úvodní vhazování je naplánováno na 1:00. Přeji příjemný sportovní zážitek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Daniel Polách

Góly a asistencie: 6. Hossa (Toews, Hjalmarsson), 10. Versteeg (Kane, Seabrook), 20. Sharp (Toews, Keith) – 57. Martinez (Greene, Nolan)

Rozhodca: St. Laurent, O'Rourke – Driscoll, Mach

Diváci: 21 426