Washington – Philadelphia 5:4 (2:1 po s.n.) | Detroit – Tampa Bay 0:3 (kon.) | Montreal – Florida 1:2 (kon.)
NY Rangers – Calgary 4:3 (4:3 po s.n.) | Chicago – LA Kings 3:1 (kon.) | Anaheim – Edmonton 3:2 (kon.)
Anaheim Ducks
3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Edmonton Oilers
cz Pondelok 16.12.2013, 02:00 • Honda Center, Anaheim • NHL

Pro dnešek je to ode mne všechno. Přeji vám co nejlepší začátek posledního předvánočního týdne. Hezký den. (04:48:48)

Tři hvězdy utkání

1. Dustin Penner (ANA) 1+0
    2. Ben Lovejoy (ANA) 0+0, 6 hitů
    3. Mathieu Perreault (ANA) 0+1

Československá stopa v utkání

Do tohoto střetnutí žádný Čech ani Slovák nezasáhl.

Dnešní utkání sledovalo 16 301 diváků, kteří hlavně ve třetí třetině dávali najevo, že se jim tento hokej skutečně líbil.

Střely na branku ve 3. třetině:
    ANA 12 – EDM 5.

Střely na branku v celém zápase:
    ANA 34 – EDM 25.

Třetí třetina, to byla nádherná reklama na hokej. Jasně nejlepší část tohoto utkání. Neskutečné tempo, rychlé akce, brejky na obou stranách. Hosté dokázali vyrovnat, ale s remízou se nikdo spokojit nechtěl a vražedné tempo pokračovalo. Zápletku rozsekl až 3 minuty před koncem domácí Penner střelou, která přesnější být nemohla. Hostům již pak nezbýval čas, k ničemu se nedostali a Anaheim tak boduje i v 15. domácím utkání sezóny, z toho potřinácté vítězí. Neuvěřitelná bilance.

60:00

59:45
    Domácí hráči ale podávají skvělý výkon v poslední minutě a v podstatě nepouští hosty do své třetiny.

59:02
    Bryzgalov opouští branku a Oilers hrajou v šesti!

57:30
    Edmonton se hned zkouší tlačit za vyrovnáním.

56:43
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Delší dobu hráli domácí v útočném pásmu, až přišly tři rychlé přihrávky. Od Getzlafa na modrou Lindholmovi, ten mu hned puk vrátil, elitní centr hned z první posunul puk na zcela volného DUSTINA PENNERA, jehož švih skončil nad ramenem Bryzgalova! 3:2 pro Ducks! Asistence: Ryan Getzlaf, Hampus Lindholm.

55:27
    Nugent-Hopkins se protahoval kolem posledního beka domácích, ten mu skočil k nohám, holí na ledě mu sebral puk, ale i zablokoval pohyb a společně vyhodili domácí branku z usazení.

55:01
    Beleskey je ve třetí třetině hodně aktivní. Hraje na levém křídle Perreaultovy formace a nyní měl opět dobrou střeleckou příležitost.

54:51
    Arcobello minul branku.

54:24
    Jakupov i bez hole jel s pukem do útočného pásma, ale neměl šanci dostat se daleko.

53:35
    Winnik za brankou vybojoval puk, vrátil se před ni a bekhendem zkusil střelu na bližší tyč. Neuspěl.

52:46
    I po vyrovnání si třetí třetina udržuje neskutečné tempo, oba týmy hrajou na vítězství. Ale střely a šance nevidíme.

51:56
    Getzlaf na Bryzgalova nevyzrál.

50:26
    Edmonton právě vstřelil branku!
    SAM GAGNER dostal parádní přihrávku na modrou čáru, projel mezi beky a bekhendem mezi betony Hillera vyrovnává na 2:2! Zpomalený záběr nám odhaluje možný těsný ofsajd Davida Perrona. Asistence: Nail Jakupov, Andrew Ference.

50:11
    Hiller radši přikryl nahození, které se od zadního mantinelu odrazilo k jeho levé tyči. Jak zapůsobí komerční přestávka na dosud vynikající třetí třetinu?

Libor Štěpán

Góly a asistencie: 12. Bonino (Maroon, Palmieri), 36. Selänne (Perreault, Beleskey), 57. Penner (Getzlaf, Lindholm) – 7. Nugent-Hopkins (Hall, Eberle), 51. Gagner (Jakupov, Ference)

Anaheim Ducks: Hiller (Andersen) – Lovejoy, Fowler, Lindholm, Beauchemin, Allen, Vatanen – Perry, Getzlaf, Penner – Selänne, Perreault, Palmieri – Cogliano, Koivu, Winnik – Maroon, Bonino, Beleskey.
    Edmonton Oilers: Bryzgalov (Dubnyk) – Petry, Ference, J. Schultz, Larsen, N. Schultz, Potter – Eberle, Nugent-Hopkins, Hall – Perron, Gagner, Jakupov – Joensuu, Arcobello, Gazdic – Jones, Gordon, Smyth.

Rozhodca: Hasenfratz, McCauley – Henderson, Grandt

Diváci: 16 301