Minnesota – San Jose 3:1 (kon.) | NY Rangers – Washington 1:4 (kon.) | Chicago – Florida 6:2 (kon.)
Toronto – Boston 2:5 (kon.) | Vancouver – Colorado 3:1 (kon.)
Minnesota Wild
3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
San Jose Sharks
cz Pondelok 09.12.2013, 00:05 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

S konstatováním, že Minnesota Wild zejména díky fantastickému Joshi Hardingovi porazila San Jose Sharks se s Vámi loučí a dobrou noc přeje Tomáš Lysý. (02:57:30)

Československá stopa v utkání:

Tomáš Hertl (SJS) 0+0, 4 střely, čas na ledě: 18:00.

Za Minnesotu žádný Čech nenastoupil, do utkání nenastoupil žádný slovenský hokejista.

Tři hvězdy utkání:
    1. Josh Harding (MNS) 37 zásahů, 97,4% úspěsnost.
    2. Mikko Koivu (MNS) 1+0.
    3. Torrey Mitchell (MNS) 0+0, čas na ledě 11:03.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku: 13-38.
    Střely v 1.tř.: 5-11.
    Střely ve 2.tř.: 6-21.
    Střely ve 3.tř.: 2-6.
    Zásahy gólmanů: 37-10 (jeden gól domácích do prázdné branky).
    Vyloučení: 4-2.
    Využití: 0-0.

Dnešní výhra Minnesoty znamená již třetí výhru tohoto týmu v posledních čtyřech zápasech. Naopak San Jose si připisuje třetí porážku v řadě.

Pojď me si nyní shrnout utkání:

V první třetině sice vidělo přes osmnáct tisíc diváků v Xcel Energy větší aktivitu San Jose, ale ti ani jednou z jedenácti střel nepřekonali Hardinga. Jako by to byla předzvěst druhé dvacetiminutovky, kdy hosté vystřelili na branku domácích téměř jednou tolik pokusů. Jenže Josh Harding v brance Minnesoty se překonával. Na opačné straně proměnili domácí třetinu za svých šesti střel. Ve čtyřiadvacáté minutě se trefil Zach Parise a o pět minut později skóroval Miko Koivu. Také třetí třetina se nesla ve znamení větší aktivity Žraloků, což bylo dáno tím, že Minnesota čím dál více ke konci zápasu bránila své obranné pásmo. Dvě minuty před koncem se hosté odhodlali k power-play a risk jim napoprvé vyšel. Po dvaceti vteřinách odčaroval kouzlo Hardinga dorážkou Irwinovy střely Patrick Marleau. Další hra bez Niemiho ale už San Jose nevyšla a sedm minut před koncem pojistil výhru Minnesoty druhým gólem v zápase Zach Parise.

60:00

59:53
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Sedm vteřin před koncem je dnešní zápas rozhodnut, další risk při hře bez gólmana se už hostům nevyplatil. ZACH PARISE se ujal vlevo na útočné modré po pasu Brodziaka puku a trefuje přesně opuštěnou klec San Jose. Asistence: Kyle Brodziak.

59:34
    Zprava posílal puk před Hardinga Joe Thornton, ale obrana hostů si jeho přihrávku pohlídala a vyhazuje.

59:20
    San Jose je znovu v útočném pásmu.

59:11
    V bruslařském souboji o vyhozený puk si to rozdal domácí Parise a Marleau ze San Jose. Útočník hostí byl úspěšnější.

58:58
    Marleau se ke střele z pravého kruhu nedostal a hosté vyhazují puk.

58:45
    Pavelski vyhrál buly a San Jose je před Hardingem.

58:45
    Pokračuje se dále, branka hostů je stále volná.

58:45
    Oddechový čas, který si vybírá lavička Minnesoty Wild.

58:19
    Thornton vyhrál buly ve středovém kruhu a ihned posílá puk před Hardinga. San Jose opět hraje v šesti.

58:19
    San Jose právě vstřelilo branku!
    San Jose nakonec střílí gól. Od modré vystřelil Irvwin, jeho pokus sice Harding stačil vyrazit pravým betonem, ale před brankou se k puku dostal PATRICK MARLEAU, který už měl jednoduchou práci se zasunutím kotouče k pravé tyči. Asistence: Matt Irwin, Logan Couture.

58:01
    San Jose hraje v šesti bez gólmana.

56:27
    V ní se nejlépe zorientoval Tyler Kennedy, který zblízka nepřekonal ležícího Joshe Hardinga – respektive překonal jej, ale na brankové čáře zastoupila gólmana Minnesoty brusle Dany Heatleyho.

56:15
    Už to vypadalo, že ani další nahození hostů nebude úspěšné, ale nakonec vznikla před brankou Hardinga obrovská trma vrma!

55:33
    Tomáš Hertl uplatnil u své střídačky důraz a zezadu lehce trefil Matta Cookea, který se nacházel přímo mezi vrátky střídačky Sharks.

55:21
    Bude zajímavé sledovat, zda se trenér Sharks Todd McLellan odhodlá pro hru bez gólmana nebo he.

54:38
    Thornton vyhrál buly ve středním pásmu nad Brodziakem, ale jeho nahození za branku Hardinga si pohlídali domácí beci.

54:30
    Kdepak, zatím se Žralokům nedaří. Minnesota úspěšně brání obrannou modrou a nepouští hosty před Hardinga. Navíc ještě hrozí hráčům hostů rychlými protiútoky.

53:51
    Pokud chce San Jose přerušit svoji minisérii dvou proher v řadě, tak má na to ještě něco málo přes šest minut.

53:40
    Střelu Mitchella se snažil tečovat před Niemim Matt Cooke, ale nakonec puk končí v ochranné síti.

53:06
    Pavelski sice přešel na pravé straně středního pásma přes bránící hráče Minnesoty, ale následně puk jen odevzdal nahozením.

52:36
    Na vhazování se před brankou Niemiho staví Pavelski a Koivu. Útočník hostů jej vyhrál.

52:36
    Sedm a půl minuty před koncem je tady reklamní pauza.

52:01
    Freddie Hamilton byl svoji střelou zápěstím již přesnější, ale Harding likviduje i šestatřicátou střelu hostů.

51:50
    Na druhé straně mířil mimo Tomáš Hertl.

51:42
    Brozdiak se ocitl úplně volný před Niemim, ale nakonec ani nevystřelil.

50:33
    Když už se San Jose dostane ke střele, pomohou Hardingovi i spoluhráči, jako nyní Brodin, který padl do rány jednoho z hráčů San Jose.

50:16
    Domácím nyní stačí vyhazovat puky do středního pásma a soustředit se na kompaktnost svojí obrany.

49:04
    Nyní už Niederreiter naložil s pukem ve středním pásmu mnohem lépe, dostal se po levé straně do útočného pásma, na levém kruhu se zbavil beka a vystřelil, jenže celá jeho akce pohořela na nepřesném pokusu.

48:29
    Stoner poslal zpoza branky puk do středního pásma na Niederreitera, který ale žádnou akci nevymyslel a Thornton mu kus černé gumy bere.

48:15

48:11
    A San Jose bude opět muset začít s útokem od svého gólmana.

47:48
    Další úspěšné vyhození domácích.

47:22
    Minnesota se dostává před svým gólmanem k puku a vyhazuje.

46:32
    Minnesota posílá puk až k Niemimu.

46:15
    Joe Pavelski vyhrál buly, ale následně končí střela San Jose v ochranné síti a bude se vzahovat ve středním pásmu.

46:15
    Logan Couture už si při střelbě vedl úspěšněji a zamířil mezi tři tyče, jenže nemohl dát střele lepší razanci, neboť byl faulován Nino Niederreiterem (MNS), který dostává dvě minuty za nedovolené bránění. Na vyloučení: 4-2.

46:01
    Po chybném vyhození Stonera se puku ujal na modré čáře Joe Pavelski, popojel s ním blíže ke středu, ale netrefil branku.

45:18
    Buly u obranné modré San Jose vyhrál Andrew Desjardins, který puk ihned zaváží před Hardinga.

44:40
    Minnesota je v tlaku a ostřelune Niemiho ze všech pozic.

43:47
    Matt Cooke netrefil zleva branku Niemiho.

43:35
    Ani San Jose ale příliš dlouho neudrželo puk.

43:23
    Jenže Ballardova nepřesná přihrávka končí celou akci.

43:15
    Ballard kombinuje se Stonerem a Minnesota jde dopředu.

41:30

41:24
    Andrew Desjardins ze San Jose střílel, ale Hardingovu branku po rychlém protiútoku netrefil.

41:15
    Spurgeon ztratil na útočné modré puk a San Jose míří do protiútoku.

40:26
    Minnesota je od začátku třetiny nastěhována před brankou San Jose, tak jak se na přesilovkový tým sluší a patří.

40:01

Střely celkem: 11-32.
    Střely ve druhé třetině: 6-21.
    Zásahy gólmanů: 32-9.
    Vyloučení: 3-2.

Další třetina začne přibližně v 1:59.

Také ve druhé třetině bylo San Jose aktivnější, ale hraje se na góly – a ty střílí Minnesota. Čtyři minuty po začátku druhé části se prosadil Parise a o pět minut později vstřelil druhý gól domácích Koivu. Nutno ale dodat, že domácí vedou zejména díky fantastickému Joshi Hardingovi. Gólman domácích totiž prožívá zatím výborný večer, přivádí střelce San Jose k zoufalství, o čemž svědčí, že na svém kontě má již 32 úspěšných zásahů (ve druhé třetině 21!).

40:00

39:30
    Nino Niederreiter převzal ve středním pásmu puk a po pravé straně se dostal až k Niemimu. Sice zakončil, ale ne příliš přesně, protože byl faulován a na konci druhé třetiny bude mít Minnesota přesilovou hru. Brad Stuart (SJS) se provinil držením. Na vyloučení: 3-2.

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

38:02
    To už je neskutečné, jak dnes Josh Harding chytá. Ten snad zamkl svoji klec na sto západů.Po akci Marleaua a jeho střele zblízka ležel u levé tyče hodně mimo branku. Kotouč se dostal na modrou k Loganovi Couturemu – pokud se tedy nemýlím – který vystřelil na opuštěnou klec. Jenže Harding se zázračně zvedl, vrhnul se po puku rybičkou a kotouč chytá!

37:41
    Haula vyhrál buly a puk přihrál mezi modoru a pravým kruhem čekajícímu Jonasi Brodinovi. Niemi ale jeho střelu viděl a pohodlně ji lapí.

37:37
    Domácí na konci druhé třetiny zaměstnávají Niemiho, který doposud z devíti střel inkasoval dva góly.

36:35
    Domácí jsou na koni a je to vidět i na ledě. U mantinelu ve středním pásmu si nyní vychutnal dnes dvakrát vyloučený Charlie Coyle hostujícího Jasona Demerse, když předvedl hezký hit.

36:00
    Konopka vyhrál buly nad Desjardinsem a v rychlém protiútoku se dostal až před Niemiho, ale nakonec únik se svými spoluhráči ani nezakončil.

35:52
    Joe Thornton tentokrát neohrozil Hardinga. Míjí tři tyče a Minnesota poté vyhazuje na icing.

35:33
    Vyloučený Stoner se vrací na led. Minnesota si ale na hru v plném počtu hráčů ještě chvíli počká. Ne, nebude se vylučovat, pouze následuje reklamní přestávka.

34:50
    Hosté jsou opět nastěhováni před Hardingem. Střelu Irwina z levého kruhu ale zblokovali beci domácích a Minnesota se následně opět osvobozuje.

34:42
    Z přesilovky hostů již zbývá pouze jednapadesát vteřn.

34:12
    San Jose bylo od začátku vzahování nastěhováno před Hardingem, jenže Irvin od modré ani Burns dorážkou nepřekonali domácího gólmana, který už lapil třicet střeleckých pokusů Žraloků. Následně se domácí osvobozují.

33:33
    Jenže po šesti vteřinách od vyhraného buly hostů je vyloučen Clayton Stoner (MNS), který dostává dvě minuty za vysokou hůl, zahranou u mantinelu na Logana Coutureho. Ten je ještě prohlížen lékaři, zda je v pořádku a zda jeho krk neutrpěl nějaká zranění. Na vyloučení: 3-1.

33:27
    Pavelski vyhrál buly nad Koivem, což znamená, že Žraloci zůstanou na chvilku před brankou Hardinga.

33:22
    Zakázané uvolnění Minnesoty.

32:47
    Na druhé straně vyrazil Harding střelu Stuarta od modré. Hráči Sharks začínají být z domácího gólmana pravděpodobně lehce nervózní.

32:20
    Torrey Mitchell vypálil z pravého kruhu pořádnou dělovku, kterou ale brilantně vyrazil Niemi.

31:54
    Buly po levici Hardinga vyhrává domácí Brodziak, který přelstil zkušenějšího Joa Thorntona.

31:53
    Následuje reklamní přestávka.

31:53
    Šestadvacátý úspěšný zákrok Joshe Hardinga, tentokrát nepřekonal dnešního mága v brance domácích obránce Dan Boyle.

31:30

31:15
    Nieto za brankou ve vlastním oslabení vybojoval puk, vyvezl jej k levé tyči Hardinga a vystřelil bekhendem. Domácí gólman ale má dnes svůj den.

31:08
    Z přesilovky domácích zbývá už jen něco málo přes dvacet vteřin a hosté nejenže se osvobozují, ale ještě napadají hosty, konkrétně hodně aktivně zásluhou Matta Nieta.

30:26
    Přechod Minnesoty do útoku končí ofsajdem, když byl Jared Spurgeon, který připravil druhý gól svého týmu pro Koivua, příliš rychlý.

29:34
    Joe Pavelski vyhrál buly a okamžitě vyhazuje přes všechny čáry k Hardingovi.

29:30
    Aktivita Minnesoty se projevuje přesilovou hrou. Domácí si dnes poprvé zahrají početní převahu, když je vyloučen Brad Stuart (SJS) za napadení. Na vyloučení: 2-1.

29:28
    Pokud bylo San Jose po prvním gólu Minnesoty zakřiknuto, tak nevím, co o jejich hře říci nyní.

28:11
    Spurgeon zavezl puk zprava do útočného pásma, poté ho nezjištně nechal za sebou pro spoluhráče, kterým nebyl nikdo jiný než jeho zkušený finský kolega z útoku MIKO KOIVU. Ten si vybruslil mezi kruhy a střelou zápěstím nedává svému dnes finskému protihráči – gólmanu Niemimu – žádnou šanci. Asistence: Jared Spurgeon, Dany Heatley.

27:34
    Rychlý útok Minnesoty končí u Niemiho, který vyrazil střelu Heatleyho z velkého úhlu.

27:08
    Hamilton vyhrál buly a o deset vteřin z pravého kruhu vystřelil, ale takovéto pokusy Harding dnes bez problémů lapí.

26:58
    Ještě není ani polovina zápasu a Harding má za sebou již jednadvacet úspěšných zásahů.

26:58
    Následuje komerční pauza.

26:58
    Výborný Harding teď drží prozatimní vítězství Minnesoty nad vodou. Joe Pavelski se dostal na pravém kruhu ke střele, na kterou se připravil a měl na ní dostatek času. Jenže Joshe Hardinga, který si vyjel lehce z branky, nepřekonal!

26:04
    A další úspěšný zásah Hardinga, znovu proti střele českého útočníka.

25:49
    To už neplatí, Harding se nyní musí dost otáčet. Nyní vyráží gólman domácích ránu Hertla z mezikruží.

24:51
    Hosté působí po inkasovaném gólu lehce otřeseně a Minnesota má více ze hry.

23:55
    Zapomněl jsem dodat, že domácí již hráli zhruba půlminuty v plném počtu, když se ke střele od modré dostal Scandella. Jeho pokus Niemi jen vyrazil doprava před sebe, čemuž pomohl i výborně clonící Pominville. Odražený puk sebral ZACH PARISE a bekhendem otevírá skóre dnešního zápasu. Asistence: Jason Pominville, Marco Scandella.

23:38
    Minnesota opět vyhazuje a Parise ještě napadá rozehrávku hostů za brankou, což se mu úspěšně daří.

23:10
    Kdepak, ani nyní se Žraloci nedostanou přes výbornou obranu Minnesoty ve středním pásmu.

22:48
    Minnesota vyhazuje až k Niemimu a zatím hraje ve svém oslabení velmi dobře.

22:01
    Po delším čase se San Jose dostalo do útočného pásma, ale nahození Pavelskiho nenadělalo Hardingovi žádné potíže.

21:12
    Hned na začátku druhé třetiny se bude Minnesota bránit. Marleau se proháčkoval obranou domácích mezi kruhy, kde ho zahákoval Charlie Coyle (MNS). Jedná se tak o druhé vyloučení tohoto hráče v dnešním zápase. Nikdo jiný ještě na trestné lavici nebyl. Na vyloučení: 2-0.

20:01

Čeká se na nástup hráčů, světelné efekty Xcel Energy vykreslují na ledě znaky obou dnešních týmů.

Další třetina začne přibližně v 1:01.

V první třetině měli více ze hry hráči Sharks, kteří také strávili delší čas před Hardingem než domácí před Niemim. O lecčems vypovídá také poměr střel. San Jose vyslalo na domácího gólmana hned jedenáct pokusů, kdežto Minnesota otestovala Niemiho jen pětkrát. Ani jeden gólman však zatím nemusel lovit puk z branky, což znamená, že po první třetině je stav nerozhodný.

20:00

19:50
    Logan Couture vystřelil z pravého kruhu a Harding vyrazil puk jen před sebe, kde se k dorážce dostal Pavelski, který byl ale příliš tísněn beky domácích a nezakončil tak přesně.

19:00
    Běží poslední minuta první třetiny.

18:39
    Desjardins zblízka vystřelil na Hardinga, který opět kryje.

18:12
    Sheppard zastavil skákavou přihrávku ve středním pásmu vysokou holí a hra je tak přerušena.

17:00
    A devátou zlikvidovanou střelu zaznamenává domácí gólman hned vzápětí při pokusu Demerse.

16:52
    Marleau se mezi kruhy uvolnil a pokusil se vystřelit, Harding si ale připisuje osmý úspěšný zákrok v první třetině.

16:34
    Právě Burns byl nyní ve středním pásmu u puku, ale kus černé gumy mu nakonec utíká k obráncům Minnesoty.

15:40
    Reklamní přestávka, během které běží na obrazovkách tvář hostujícího fešáka Brenta Burnse. Jistě si mnozí fanoušci vzpomenou, že pravé křídlo Sharks a bývalý hráč Wild si nechával narůst nejen bujnou kštici, ale i dlouhé vousy, ve kterých vypadal jako pralesní muž.

14:50
    Mikko Koivu se deset vteřin po vyhraném buly dostal ke střele, ale opět nezamířil mezi tři tyče.

13:44
    Z dosavadních patnácti vzahování jich Minnesota vyhrála deset, další korálek na šňůru vyhraných buly nasazuje po zakázaném uvolnění Zenon Konopka, centr čtvrté lajny domácích.

13:27
    Až nyní se podařilo Minnesotě vyhodit, ale jen za cenu zakázaného uvolnění.

13:17
    San Jose stále zůstává před brankou Minnesoty.

12:52
    Logan Couture z dobré pozice z mezikruží přestřeluje.

12:16
    Na druhé straně nepřekonal Hardinga propagačním pokusem Braun.

12:09
    V přečíslení Minnesoty dva na jednoho naznačil Heatley přihrávku, ale nakonec se z pravé strany rozhodl z pravého kruhu ke střele, kterou likviduje Niemi.

11:28
    Televize nyní ukazuje sestřih nejhezčích akcí Tomáše Hertla během jeho současné první sezony v NHL. Jeho průměrný čas na ledě je 15:42 minut.

11:28
    Dosavadní poměr střel: 2-6.

11:28
    Komerční přestávka č. 2.

11:22
    Braun se dostával po přejetí útočné modré ke střele, jeho pokus byl ale nakonec zblokován a Harding tak nemusel zasahovat.

10:23
    Minnesota se také na chvilku podívala před Niemiho, v útočném pásmu se domácí zatím příliš nezdrželi. A dlouho tomu nebude ani nyní, po hitu Brauna je u puku znovu San Jose.

09:16
    I po vypršení početní převahy jsou hosté aktivnější. Harding měl nyní co dělat, aby uhlídal střelu Marleaua zápěstím.

09:08

08:37
    Střelu Boyleho z mezikruží ale výborně likviduje Harding a Minnesota se následně osvobozuje.

08:37
    Hosté se konečně usadili před Hardingem.

08:21
    Koivu se prezentoval aktivním napadáním, díky kterému získal puk a založil útok, jenže jeho spoluhráči byli příliš rychlí a je tak pískán ofsajd.

08:03
    Minnesota se po vyhraném buly Torreyho Mitchella nad Tomášem Hertlem osovobozuje.

07:54
    Na útočné modré zachytil puk Boyle a ihned ho přihrál podél modré na Logana Coutureho, jehož střelu (či spíše nahození) z první Harding viděl a snadno lapil.

07:29
    Marleau ale puk do útočného pásma nezavezl.

06:58
    Niederreiter z dorážky nepřekonal Niemiho a následně vznikla obrovská mela před finským gólmanem, ve které se provinil Charlie Coyle (MNS) držením. Hosté budou hrát přesilovku.

06:50
    Zach Parise se dostal u levé tyče Niemiho k odraženému puku a z ostrého úhlu zkoušel bekhendem vystřelit. Fin si ale puk pohlídal.

06:10
    Také další buly před Niemim vyhráli hráči San Jose, konkrétně to byl Freddie Hamilton, který si vychutnal zkušenějšího Mikka Koivu.

06:10
    Harding ale může být v klidu, přihrávka Stuarta na spoluhráče byla nepřesná a končí na zakázaném uvolnění.

06:01
    Buly vyhrál Joe Thornton a San Jose tak bude zakládat útok.

05:55
    Komerční přestávka, bude se vzahovat ve středním pásmu poblíž útočné modré Žraloků.

05:48
    San Jose se dostalo do útočného pásma a Wingels přihrával zpoza branky na Andrew Desjardinse. Ten už byl připraven na střelu, ale na poslední chvíli pas zblokovala obrana domácích.

04:54
    Aktivní Zach Parise bojoval za brankou Niemino proti přesile dvou hráčů hostů, nakonec sice puk nevybojoval, ale hosté měli co dělat, aby kotouč ohlídali.

04:20
    Jenže ten neměl dlouhého trvání, Coyle ztratil puk.

04:16
    Domácí rozehrávají ze svého obranného pásma další útok.

04:02
    Nepřesná přihrávka Sutera končí zakázaným uvolněním.

03:42
    Nahození Pavelskiho podržel ve výstroji Harding a bude se tak vhazovat opět po jeho pravici.

02:31
    Evidujeme druhou střelu na branku, Dan Boyle ale zápěstím na Hardinga nevyzrál.

01:57
    Na druhé straně mířil vedle branky Niemiho Jonas Brodin.

01:43
    Hertl se dostal na pravém kruhu k puku a přihrál jej ještě Demersovi,který vystřelil, puk ale končí znovu u Hardinga.

01:16
    Logan Couture u pravé tyčky Hardinga těsně nedosáhl na puk.

00:31
    Parise napadal za brankou rozehrávku Sharks, ale ti nakonec uhlídali puk.

00:01

Úvodní pětka je na ledové ploše, do startu zápasu zbývají desítky vteřin.

Za malou chvíli nám utkání začne, zatím vidíme obrázky nasvíceného Xcel Energy centra.

Zbývá dodat, že do utkání dnes jistě nezasáhne na straně domácích Mikael Granlund a za hosty Adam Burish a Raffi Torres. Všichni tři jsou na listině zraněných hráčů.

Minnesota Wild: Harding (Backstrom) – Suter, Brodin, Spurgeon, Scandella, Stoner, Ballard – Parise, Koivu, Pominville – Niederreiter, Coyle, Heatley – Mitchell, Brodziak, Cooke – Haula, Konopka, Fontaine. Trenér: Mike Yeo.

San Jose Sharks: Niemi (Stalock) – Braun, Vlasic, Stuart, Boyle, Demers, Hannan – Hertl, Thornton, Burns – Marleau, Couture, Pavelski – Hamilton, Sheppard, Kennedy – Nieto, Desjardins, Wingels. Trenér: Todd McLellan.

Rozhodčí: Chris Rooney, Kelly Sutherland – Brad Lazarowich, Jay Sharrers.

Tomáš Hertl (SJS) 29 zápasů, 23 bodů (14+9) – 1. místo v bodování nováčků celé NHL.
    Martin Havlát (SJS) 16 zápasů, 5 bodů (2+3).

V týmu Minnesoty Wild žádný český ani slovenský hokejista nepůsobí.

Posledních deset vzájemných zápasů:
    San Jose – Minnesota 6:1 (19.4.2013).
    San Jose – Minnesota 4:2 (4.4.2013).
    Minnesota – San Jose 2:0 (23.3.2013).
    Minnesota – San Jose 4:3 (26.2.2012).
    Minnesota – San Jose 5:4 sn. (11.1.2012).
    San Jose – Minnesota 1:2 (7.12.2011).

Ač má Minnesota Wild o dva zápasy méně, v tabulce ztrácí na svého dnešního soupeře čtyři body a pohybuje se na hraně postupu do play-off. Na deváté místo – první nepostupové – má nyní náskok dvou bodů. V jednatřiceti zápasech si Minnesota připsala 17 vítězství (3x za dva body) a 14 porážek (5x za jeden bod).

Posledních pět zápasů Minnesoty Wild:
    Minnesota – Colorado 1:3.
    Colorado – Minnesota 3:2 sn.
    Minnesota – Philadeplhia 2:0.
    Minnesota – Chicago 4:3.
    Columbus – Minnesota 4:0.

V utkání dvou týmů Západní konference je na tom lépe San Jose. To v devětadvaceti zápasech nasbíralo celkem 43 bodů za 19 výher (14x po šedesáti minutách) a pouze desetkrát odcházelo z ledu poraženo (z toho 5x za jeden bod).

Posledních pět zápasů San Jose:
    San Jose – St. Louis 6:3.
    San Jose – Anaheim 4:3 sn.
    Toronto – San Jose 2:4.
    Pittsburgh – San Jose 5:1.
    Carolina – San Jose 5:3.

Dobrý den, ještě jednou vítejte o sledování dalšího utkání NHL, ve kterém se San Jose utká s Minnesotou Wild.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:05.

Tomáš Lysý

Góly a asistencie: 24. Parise (Pominville, Scandella), 29. Koivu (Spurgeon, Heatley), 60. Parise (Brodziak) – 59. Marleau (Irwin, Couture)

Rozhodca: Chris Rooney, Kelly Sutherland – Brad Lazarowich, Jay Sharrers

Diváci: 18 411