Minnesota – San Jose 3:1 (kon.) | NY Rangers – Washington 1:4 (kon.) | Chicago – Florida 6:2 (kon.)
Toronto – Boston 2:5 (kon.) | Vancouver – Colorado 3:1 (kon.)
Minnesota Wild
3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
San Jose Sharks
cz Pondelok 09.12.2013, 00:05 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

S konstatováním, že Minnesota Wild zejména díky fantastickému Joshi Hardingovi porazila San Jose Sharks se s Vámi loučí a dobrou noc přeje Tomáš Lysý. (02:57:30)

Československá stopa v utkání:

Tomáš Hertl (SJS) 0+0, 4 střely, čas na ledě: 18:00.

Za Minnesotu žádný Čech nenastoupil, do utkání nenastoupil žádný slovenský hokejista.

Tři hvězdy utkání:
    1. Josh Harding (MNS) 37 zásahů, 97,4% úspěsnost.
    2. Mikko Koivu (MNS) 1+0.
    3. Torrey Mitchell (MNS) 0+0, čas na ledě 11:03.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku: 13-38.
    Střely v 1.tř.: 5-11.
    Střely ve 2.tř.: 6-21.
    Střely ve 3.tř.: 2-6.
    Zásahy gólmanů: 37-10 (jeden gól domácích do prázdné branky).
    Vyloučení: 4-2.
    Využití: 0-0.

Dnešní výhra Minnesoty znamená již třetí výhru tohoto týmu v posledních čtyřech zápasech. Naopak San Jose si připisuje třetí porážku v řadě.

Pojď me si nyní shrnout utkání:

V první třetině sice vidělo přes osmnáct tisíc diváků v Xcel Energy větší aktivitu San Jose, ale ti ani jednou z jedenácti střel nepřekonali Hardinga. Jako by to byla předzvěst druhé dvacetiminutovky, kdy hosté vystřelili na branku domácích téměř jednou tolik pokusů. Jenže Josh Harding v brance Minnesoty se překonával. Na opačné straně proměnili domácí třetinu za svých šesti střel. Ve čtyřiadvacáté minutě se trefil Zach Parise a o pět minut později skóroval Miko Koivu. Také třetí třetina se nesla ve znamení větší aktivity Žraloků, což bylo dáno tím, že Minnesota čím dál více ke konci zápasu bránila své obranné pásmo. Dvě minuty před koncem se hosté odhodlali k power-play a risk jim napoprvé vyšel. Po dvaceti vteřinách odčaroval kouzlo Hardinga dorážkou Irwinovy střely Patrick Marleau. Další hra bez Niemiho ale už San Jose nevyšla a sedm minut před koncem pojistil výhru Minnesoty druhým gólem v zápase Zach Parise.

60:00

59:53
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Sedm vteřin před koncem je dnešní zápas rozhodnut, další risk při hře bez gólmana se už hostům nevyplatil. ZACH PARISE se ujal vlevo na útočné modré po pasu Brodziaka puku a trefuje přesně opuštěnou klec San Jose. Asistence: Kyle Brodziak.

59:34
    Zprava posílal puk před Hardinga Joe Thornton, ale obrana hostů si jeho přihrávku pohlídala a vyhazuje.

59:20
    San Jose je znovu v útočném pásmu.

59:11
    V bruslařském souboji o vyhozený puk si to rozdal domácí Parise a Marleau ze San Jose. Útočník hostí byl úspěšnější.

58:58
    Marleau se ke střele z pravého kruhu nedostal a hosté vyhazují puk.

58:45
    Pavelski vyhrál buly a San Jose je před Hardingem.

58:45
    Pokračuje se dále, branka hostů je stále volná.

58:45
    Oddechový čas, který si vybírá lavička Minnesoty Wild.

58:19
    Thornton vyhrál buly ve středovém kruhu a ihned posílá puk před Hardinga. San Jose opět hraje v šesti.

58:19
    San Jose právě vstřelilo branku!
    San Jose nakonec střílí gól. Od modré vystřelil Irvwin, jeho pokus sice Harding stačil vyrazit pravým betonem, ale před brankou se k puku dostal PATRICK MARLEAU, který už měl jednoduchou práci se zasunutím kotouče k pravé tyči. Asistence: Matt Irwin, Logan Couture.

58:01
    San Jose hraje v šesti bez gólmana.

56:27
    V ní se nejlépe zorientoval Tyler Kennedy, který zblízka nepřekonal ležícího Joshe Hardinga – respektive překonal jej, ale na brankové čáře zastoupila gólmana Minnesoty brusle Dany Heatleyho.

56:15
    Už to vypadalo, že ani další nahození hostů nebude úspěšné, ale nakonec vznikla před brankou Hardinga obrovská trma vrma!

Tomáš Lysý

Góly a asistencie: 24. Parise (Pominville, Scandella), 29. Koivu (Spurgeon, Heatley), 60. Parise (Brodziak) – 59. Marleau (Irwin, Couture)

Minnesota Wild: Harding (Backstrom) – Suter, Brodin, Spurgeon, Scandella, Stoner, Ballard – Parise, Koivu, Pominville – Niederreiter, Coyle, Heatley – Mitchell, Brodziak, Cooke – Haula, Konopka, Fontaine. Trenér: Mike Yeo.
    San Jose Sharks: Niemi (Stalock) – Braun, Vlasic, Stuart, Boyle, Demers, Hannan – Hertl, Thornton, Burns – Marleau, Couture, Pavelski – Hamilton, Sheppard, Kennedy – Nieto, Desjardins, Wingels. Trenér: Todd McLellan.

Rozhodca: Chris Rooney, Kelly Sutherland – Brad Lazarowich, Jay Sharrers

Diváci: 18 411