Omsk – HC Slovan 4:2 (kon.) | Jugra Chanty-Mansijsk – CSKA Moskva 3:4 (kon.) | Jekaterinburg – Riga 3:1 (kon.)
Barys – Lev 2:3 (kon.) | Kazaň – Novokuzneck 4:5 (0:1 po s.n.) | Viťaz – Chabarovsk 2:1 (2:1 po s.n.)
Novgorod – Vladivostok 2:1 (kon.) | S.Moskva – Ufa 2:3 (kon.) | Dinamo Minsk – Čeljabinsk 4:2 (kon.)
Doneck – Nižnekamsk 2:1 (3:2 po s.n.) | Záhreb – Novosibirsk 6:1 (kon.)
KHL Medveščak Záhreb
6:1 (3:1, 2:0, 1:0)
HC Sibir Novosibirsk
Štvrtok 28.11.2013, 19:30 • Dom Sportova • KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:30.

PREVIEW

Vítam Vás v tomto online prenose, v ktorom Vám budem písať o všetkých udalostiach v poslednom zápase štvrtkového programu KHL medzi Medveščakom Záhreb a Sibirom Novosibirsk. Tieto tímy sa mimochodom stretnú vôbec prvýkrát v histórii.

Medveščak Záhreb v poslednej dobe stratil dobu. Chorvátsky klub neprežíva šťastné obdobie, v posledných piatich zápasoch totiž až štyrikrát prehral. Táto nepriaznivá bilancia sa odrazila aj v tabuľkovom postavení, kde Medveščak v západnej konferencii spadol na aktuálnu ôsmu priečku, ktorá už má prívlastok nepostupová. Klub z hlavného mesta Chorvátska sa však nemusí strachovať, veď na postupovú siedmu priečku stráca iba dva body. V najbližšom kole čaká nováčika KHL štvrtý domáci zápas v rade, v ktorom tento raz privítajú Novosibirsk.

Sibir Novosibirsk ťahá momentálne dvojzápasovú sériu prehier. Najprv ruský klub prehral na ľade Podolsku 3:4 a naposledy neuspel Nižnom Novgorode, kde prehral 1:3. Napriek tejto nepriaznivej bilancii v poslednej dobe sa Sibir stále drží na piatej priečke, no z nej majú už na čelo tabuľky až dvanásťbodové manko. Novosibirsku však stačí, aby sa prepracoval do play-off a momentána pozícia im dodáva istotu, že postup do ďalšej fázy majú len vo svojich rukách. Tento tím najbližšie cestuje do Záhrebu, s ktorým sa bude v prvom premiérovom vzájomnom zápase snažiť uspieť a získať cenné body.

KHL Medveščak Záhreb: Dekanich (Vasiljević) – Katić, Carle, Švarný, Popovic, Foster, Letang – Murley, Ryan, Thomas – Cheechoo, Vesce, Linglet – Jessiman, Glumac, Ellison – Nyström, Murray, Bjorkstrand – Kane

HK Sibir Novosibirsk: Koskinen (Orechov) – Belov, Kudroč, Plechanov, Kutuzov, Lekomcev, Ožiganov, Karavajev – Lehterä, Kugryšev, Enlund – Monja, Kopejkin, Koskiranta – Gubin, Krivonožkin, Vorošilo – Šumakov, Karamnov, Ignatuškin – Lemtjugov

Rozhodca: Röhn, Odinš – Balodis, Morozov.

00:01

00:22
    Prvá akcia hostí nebola úspešná, nahodený puk prebrali domáci obrancovia, ktorí okamžite mieria dopredu.

00:46
    Ďalší nahodený puk Sibiru, ktorý defenzíva Medveščaku bez problémov pokryla.

01:40
    Medveščak Záhreb dal gól!

Domáci sa dostávajú v úvode stretnutia do vedenia! CHARLES LINGLET sa dostal do útočného pásma a nekompromisnou strelou od modrej čiary do pravého horného kúta nedal Koskinenovi žiadnu šancu na zákrok! Bez asistencií.

02:23
    Hostia sa snažia rýchlo zareagovať na inkasovaný gól, nachádzajú sa totiž v útočnom pásme.

02:48
    Prudká strela hostí od modrej čiary bola zblokovaná, domáci sa následne po dlhšej dobe oslobodili z obranného pásma.

03:24
    Zakázané uvoľnenie hosťujúci hráčov, bude sa vhadzovať po ľavici Koskinena.

03:31
    Obrovská skrumáž pred bránkou Koskinena, no fínsky brankár sa v nej skvele zorientoval a chytil puk do svojej moci!

03:31
    Vjačeslav Belov je prvým vylúčeným hráčom v zápase. Hosťujúci hráč si posedí na trestnej lavici dve minúty za hákovanie.

04:03
    Záhreb skvele vstúpil do presilovej hry, v ktorej sa od začiatku drží v útočnom pásme.

04:21

Chorvátsky tím skvele vstúpil do zápasu a zvyšuje svoje vedenie po využitej presilovke na rozdiel dvoch gólov! Po peknej kombinácii sa presadil BILL THOMAS, ktorého krížny prízemný pokus napokon skončil za chrbtom Koskinena! Asistencie: Kurtis Foster, Jonathan Cheechoo.

05:12
    Domáci pokračujú v aktivite, no tento útok Medveščaku dokázali hráči Sibiru pokryť.

05:49
    Medveščak predviedol bravúrny vstup do zápasu a hrá skutočne s obrovskou chuťou. Hostia sa zatiaľ na ľade iba hľadajú.

06:29
    Domáci útok zastavil odpísaný ofsajd.

06:51
    Nepríjemnú strelu od modrej dokázal Koskinen zneškodniť.

07:18
    Kugryšev predviedol krásnu prácu s pukom, keďže sa poľahky prekľučkoval cez niekoľkých hráčov Medveščaku! Dostal sa do skvelej pozície, no z nej mieril iba na pripraveného Dekanicha!

07:57
    Domáci si opäť zahrajú presilovku, na trestnú lavicu tentokrát zamieril Ivan Lekomcev.

08:18
    Domáci síce aktívne vstúpili do presilovky, ale hostia sa tento raz dokázali oslobodiť.

08:52
    Hráči Medveščaku sú usadení v útočnom pásme a snažia sa o využitie presilovky.

09:23
    Ellisonova strela od modrej minula svoj cieľ – bránku Koskinena.

09:57
    Hostia sa dokázali ubrániť a hrajú už s piatimi hráčmi.

10:03
    Karavajev sa bezprostredne po skončení oslabenia rútil sám na Dekanicha, no ten podržal domáce mužstvo!

10:49
    Hosťujúci hráči sa teraz držia v útočnej tretine, no stále bez želaného efektu.

11:30
    Hostia sa snažia o skorigovanie stavu, ale domáci pozorne bránia.

12:03

Záhreb už vedie rozdielom triedy! Strelu Ryana vyrazil Koskinen iba vedľa seba, kde bol skvele postavený MICHAEL GLUMAC, ktorý už bez problémov doklepol puk do prázdnej bránky! Asistencie: Michael Ryan.

12:54
    Záhreb si rozbehol zápas priam dokonale. Po vyše polovici prvej tretine vyhráva už rozdielom triedy a má výrazne nakročené za víťazstvom.

13:24
    Koskinenova bránka opustila svoje miesto, hra sa po dlhšej dobe prerušila.

13:59
    Domáci hráči sú usadení pri bránke Koskinena a hrajú s veľkou chuťou.

14:51
    Strela Švarného bola zblokovaná a po tomto momente ušiel domácim obrancom Denis Kugryšev, ktorý sa rútil do vyloženej šance! Slovenský obranca ho však podrazil a uvidíme trestné strieľanie!

14:51
    Novosibirsk dal gól!
    DMITRIJ KUGRYŠEV využil samostatný nájazd a znižuje vedenie Medveščaku na dva góly!

15:07
    Domáci si komplikujú situáciu. Na trestnú lavicu totiž zamieril Jonathan Cheechoo a hostia budú mať k dispozícii dvojminútovú presilovú hru.

15:52
    Hostia vytvárajú tlak, domáci mu zatiaľ úspešne odolávajú.

16:44
    Záhreb sa dokázal oslobodiť z vlastného obranného územia.

17:07
    Hostia napokon nezúžitkovali početnú výhodu, domáci hrajú už v plnej sile.

18:02
    Hra má momentáne skvelý náboj, hrá sa rýchly hokej zo strany na stranu.

18:30
    Strela domácich bola zblokovaná, no napriek tomu stále ostávajú v útočnom pásme.

18:41
    Až teraz hostia vyhodili puk z obranného pásma, domáci musia začať novú akciu.

19:28
    Hostia začínajú jednu z posledných akcií v prvej tretine postupným útokom.

19:48
    Hráči Novosibirsku sa usadili v útočnom pásme, ale tam im domáci nič vážnejšie nedovolili realizovať.

20:00

Prvá tretina bola bohatá na góly, videli sme až štyri presné zásahy. Záhreb si fantasticky rozbehol zápas a behom trinástich minút viedol už rozdielom triedy, no v 15. minúte vykresol pre hostí nádej Dmitrij Kugryšev, ktorý premenil trestné strieľanie po faule Slováka Švarného. Dúfajme, že podobné tempo bude mať aj druhá tretina, ktorá začne okolo 20:23.

20:01

20:29
    Nahodený puk skončil až pri Koskinenovi, ktorý okamžite rozohral spoza svojej bránky novú akciu Novosibirsku.

20:47
    Podobná situácia vzápätí na druhej strane, kde spoza svojej bránky musel rozohrávať Dekanich.

21:20
    Sme svedkami opatrnejšieho úvodu ako v prvej tretine.

21:48
    Zakázané uvoľnenie domácich hráčov, bude sa vhadzovať po pravici Dekanicha.

22:17
    Lehtärov pokus Dekanich v bezpečí zlikvidoval.

22:41
    Kristián Kudroč oslabuje hosťujúci tím, slovenský obranca totiž bol vylúčený na dve minúty za hákovanie.

23:02
    Domáci hráči sú od úvodu početnej výhody natlačení v útočnom pásme.

23:11
    Strela od modrej skončila napokon v lapačke Koskinena.

23:23
    Ellison nedokázal zblízka pretlačiť puk za Koskinena, ktorý predviedol skvelý zákrok.

23:54
    Fosterova strela skončila napokon v lapačke Koskinena.

24:04
    Hostia sa dokázali oslobodiť dlhým vyhodením z obranného pásma.

24:51
    Hra má slušný náboj, hrá sa hokej na slušnej úrovni.

25:18
    Strelu Murraya od modrej Koskinen bezpečne chytá.

25:54
    Kristián Kudroč sa po druhýkrát v zápase vylúčil a opäť za hákovanie.

26:45

Záhreb sa opäť oddiaľuje na rozdiel triedy! Chorvátsky tím využíva presilovú hru po presnom zásahu MATTA MURLEYA, ktorý si pekne počkal na prihrávku Thomasa a z prvej zamieril pod brvno bránky bezmocného Koskinena! Asistencie: Bill Thomas, Jonathan Cheechoo.

27:23
    Opäť sa vylučuje slovenský hráč, ale tentokrát na strane domácich. Potrestaný bol na dve minúty Ivan Švarný.

27:55
    Hosťom sa zatiaľ v početnej výhode príliš nedarí.

28:09
    Prudkú strelu od modrej Dekanich zneškodnil.

28:25
    Domáci hráči sa dokázali po niekoľkýkrát oslobodiť.

29:23
    Domáci hrajú v plnom počte.

29:26
    Švarný okamžite po opustení trestnej lavice nabiehal na nahodený puk, no pri tom bol skôr Koskinen.

30:10
    Vznikol menší konflikt pri bránke Koskinena, rozhodcovia rýchlo ukľudňujú situáciu.

30:10
    A kvôli konfliktu sa vylučuje na oboch stranách. Za hrubosť boli vylúčení Andrew Murray a Vitalij Karamnov. Bude sa teda hrať 4 na 4.

31:04
    V hre 4 na 4 sú mierne aktívnejší domáci hráči, no zatiaľ sa im nepodarilo vymyslieť nič zaujímavé.

31:47
    Domáci hráči sa držia v útočnom pásme, no hostia v týchto momentoch pozorne bránia.

32:10
    Obaja hráči opustili trestné lavice, hrá sa už klasicky 5 na 5.

32:59
    Fosterov nepríjemný pokus od modrej čiary Koskinen s problémami zneškodnil.

33:25
    Opäť vzruch pri bránke Koskinena, no hostia tentokrát dokázali vyhodiť puk do bezpečia.

34:10
    Hrá sa bojovný hokej, mužstvá bojujú s veľkým nasadením.

34:41

Domáci zvyšujú svoje vedenie už na rozdiel štyroch gólov! Po rýchlej akcii dostal peknú spätnú prihrávku slovenský obranca IVAN ŠVARNÝ, ktorý prudkým náprahom nedal Koskinenovi žiadnu šancu! Asistencie: Matt Murley, Bill Thomas.

35:33
    Hostia sa snažia niečo urobiť s nepriaznivým výsledkom, no domáci im v tom vďaka pozornej defenzíve dokonale zabraňujú.

36:24
    Domáci hráči sa usadili v útočnom pásme a snažia sa pridať ďalší gól.

36:53
    Koskinen si po prízemnej strele pripísal istý zákrok.

37:05
    Hostia sa tlačili ku bránke Dekanicha, no ten úspešnými zákrokmi podržal svoj tím.

37:18
    Rýchlu akciu domácich zastavil odpískaný ofsajd.

37:51
    Domáci iba nahadzovali puk, no hostia sa ho dlhým vyhodením v podstate iba zbavili a darovali ho tým späť Sibiru.

38:12
    Monja robil nepríjemnosti domácemu brankárovi, no ten znova dobre zakročil.

39:04
    Nahodený puk skončil v lapačke Koskinena.

39:33
    Puk skončil na hosťujúcej lavičke, hra sa teda musí prerušiť a vhadzovať sa bude v strednom pásme.

40:00

39:50
    Hosťujúcu akciu zastavil ofsajd.

Máme za sebou druhú tretinu, ktorá viac vyšla domácemu celku, ktorý navýšil svoj náskok o dva góly na súčasných 5:1. Novosibirsk síce nebol oveľa horší ako Záhreb, no domáci hráči predviedli skvelú efektivitu v ofenzíve, ktorá hosťom podstatne chýba. Záverečná tretina začne okolo 21:15.

40:01

40:20
    Lehterä sa obtočil okolo bránky, ale puk za Dekanicha už nedotlačil.

40:42
    Lehterä dostal pukom do tváre, má zdravotné problémy a kvôli nim odchádza na ošetrenie do útrob štadióna.

41:25
    Monjov nahodený puk chytil Dekanich na istotu do lapačky.

41:52
    Hostia vstúpili do záverečnej časti svižne, ale zatiaľ bez želaného úspechu.

42:34
    Čiaroví rozhodcovia avizovali domácim ofsajd, hráči Medveščaku prerušili akciu a prenechali puk hosťom.

42:49
    Hostia však iba naslepo nahadzovali puk, domáci v podstate zadarmo získali puk do svojej moci.

43:25
    V úvode tretej tretiny kazí hernú úroveň množstvo nepresností na oboch stranách.

43:52
    Hostia sa prepracovali do útočnej tretiny, ale tam nič zaujímavé nevymysleli.

44:26
    Hosťujúcu akciu zastavil odpískaný ofsajd. Vhadzovať sa bude v strednom pásme.

44:48
    Ryan sa dostal do dobrej pozície, ale prudkou strelou Koskinena neprekvapil.

45:07
    Domáci potrebovali prestriedať, preto iba naslepo vyhodili puk ku bránke Koskinena.

45:44
    Nyström sa dostal do dobrej pozície, no v rozhodujúcom momente mu puk odskočil.

46:35
    Hrá sa rýchly hokej, no bez vážnejších akcií.

47:27
    Zakázané uvoľnenie domácich hráčov.

47:52
    Hostia sa snažia niečo urobiť so zápasom, no domáci bránia naozaj dôsledne a dosiaľ nemali príležitosť na skorigovanie náskoku.

48:28
    Ďalekonosný pokus Koskinen dokázal chytiť, no puk rýchlo vyhodil z lapačky a zabránil tým zbytočnému prerušeniu.

49:12
    Vorošilo nepríjemne narazil do mantinelu, hra sa pre jeho zdravotné problémy musela prerušiť.

49:12
    Hosťujúci hráč však po svojich opustil hraciu plochu a zamieril na vlastnú striedačku.

49:50
    Domáci hráči zakladajú postupný útok od zadných radov.

50:15
    Jessiman robil starosti Koskinenovi, no ten poradil s jeho oboma pokusmi. Následne bola posunutá jeho bránka a musela sa prerušiť hra.

50:26

A toto už smrdí debaklom, Záhreb zvyšuje už na 6:1! O presný zásah sa postaral druhým gólom v zápase MATT MURLEY, ktorý sa dokázal obtočiť okolo bránky Koskinena a následne našiel voľné miesto medzi jeho betónmi! Bez asistencií.

51:15
    Dnešné stretnutie sleduje 6 432 divákov.

51:32
    Charles Linglet bol vylúčený za hrubosť, hostia majú príležitosť na skorigovanie veľkého náskoku Medveščaku.

52:10
    Hostia vytvárajú tlak, ale ten nevedia potvrdiť streleným gólom.

52:35
    Domáci sa oslobodzujú ďalekým vyhodením uz obranného pásma.

53:10
    Hosťujúci hráči obliehajú bránku Dekanicha, no ten je ohrozovaný iba sporadicky.

53:32
    Hosťujúca presilovka sa končí, domáci si udržali päťgólový náskok.

54:30
    Domáci hrajú s veľkou chuťou a zápas si doslova užívajú. Akákoľvek snaha hostí už bude márna. Náskok Záhrebu je už nedobehnuteľný.

55:20
    Hostia sa rútili do prečíslenia, ale premeškali správny moment na zakočenie.

55:50
    Hostia sa dokážu dostať do útočnej tretiny, no tam nedokážu vymyslieť niečo, čo by domácich mohlo prekvapiť.

56:14
    Domáci si v závere zápasu zahrajú presilovú hru, v ktorej môžu ešte zvýšiť svoje vedenie. Na trestnú lavicu sa na dve minúty posadil hosťujúci Lemtjugov za nebezpečnú hru s vysokou hokejkou.

56:28
    Lekomcev inkasoval nepríjemný úder pukom a s bolesťami opúšťa aj za potlesku publika ľadovú plochu.

56:47
    Domáci sa kvôli nepresnej prihrávke zbytočne vytlačili z útočného pásma.

57:10
    Karamnov zaútočil počas vlastného oslabenia a navyše dokázal zakončiť, no iba na pripraveného Dekanicha.

57:46
    Záhreb však nehrá počas presilovky vôbec dobre, hostia držia v oslabení puk v útočnom pásme.

58:08
    Prudkú strelu od modrej Koskinen zneškodnil.

58:14
    Domáca presilovka nebola úspešná, hostia hrajú už s piatimi hráčmi.

58:47
    Domáci hráči sú usadení v útočnom pásme.

59:21
    Murray sa dostal do dobrej pozície, no z nej zakončoval iba do hosťujúceho hráča.

59:45
    Hosťom snáď posledný útok v zápase nevyšiel, domáci prebrali puk a vyvážajú ho dopredu...

60:00

Medveščak Záhreb si v domácom zápase proti Sibiru Novosibirsk nepripustil zaváhanie a ruský tím pred vlastným publikom deklasoval vysoko 6:1! Chorvátske mužstvo bolo počas väčšiny zápasu aktívnejšie, no hostia si až takýto debakel nezaslúžili. Treba však uznať, že domáci predviedli skvelú efektivitu v ofenzíve, ktorá hosťom naopak veľmi chýbala.

Ďakujem Vám za pozornosť a prajem dobrú noc! (21:51:37)

Filip Kubaliak

Góly a asistencie: 2. Linglet, 5. Thomas (Foster, Cheechoo), 13. Glumac (Ryan), 27. Murley (Thomas, Cheechoo), 35. Švarný (Murley, Thomas), 51. Murley – 15. Kugryšev (TS)

HC Sibir Novosibirsk: Koskinen (Orechov) – Belov, Kudroč, Plechanov, Kutuzov, Lekomcev, Ožiganov, Karavajev – Lehterä, Kugryšev, Enlund – Monja, Kopejkin, Koskiranta – Gubin, Krivonožkin, Vorošilo – Šumakov, Karamnov, Ignatuškin – Lemtjugov

Rozhodca: Röhn, Odinš – Balodis, Morozov

Diváci: 6 432