Omsk – HC Slovan 4:2 (kon.) | Jugra Chanty-Mansijsk – CSKA Moskva 3:4 (kon.) | Jekaterinburg – Riga 3:1 (kon.)
Barys – Lev 2:3 (kon.) | Kazaň – Novokuzneck 4:5 (0:1 po s.n.) | Viťaz – Chabarovsk 2:1 (2:1 po s.n.)
Novgorod – Vladivostok 2:1 (kon.) | S.Moskva – Ufa 2:3 (kon.) | Dinamo Minsk – Čeljabinsk 4:2 (kon.)
Doneck – Nižnekamsk 2:1 (3:2 po s.n.) | Záhreb – Novosibirsk 6:1 (kon.)
Barys Nur-Sultan
2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Lev Praha
Štvrtok 28.11.2013, 14:00 • Kazakhstan Sports Palace • KHL

KONIEC ZÁPASU
    Zo záverečného zúfalého tlaku už domáci nič nevyťažili a hostia sa tak tešia zo zisku dôležitých troch bodov. Lev dnes vyhral zaslúžene pretože bol v útočnej fáze oveľa nebezpečnejší a viac zamestnával brankára Ahonena. Domáci hokejisti dnes mierne zaostali za očakávaniami a nepredviedli taký výkon, na aký sme boli zvyknutí z minulých zápasov.
    Ďakujem vám za pozornosť, želám príjemný zvyšok dňa a dovidenia. (16:18:45)

60:00

59:05
    Oddychový čas si vyžiadal tréner domáceho tímu.

59:05
    Začala sa posledná minúta tretej tretiny a bude nasledovať vhadzovanie v útočnom pásme Barysu Astana.

58:43
    Hostia posielajú puk po odrazenej strele do stredného pásma, Barys má síce tlak, ale vyloženú gólovú šancu si domáci zatiaľ nedokážu vypracovať.

58:27
    Astana odvolala Ahonena z brány a domáci hrajú power-play.

58:14
    Závar pred hosťujúcou bránou vyriešil zaľahnutím puku brankár Engren a naďalej drží pre Lev najtesnejšie vedenie.

57:08
    Čosi menej ako tri minúty delí hokejistov z Prahy od plného bodového zisku, oslabenie ustáli a hrajú v plnom počte.

56:04
    Barys sa nedokáže dostať do útočného pásma a minúta z presilovky je preč. Lev hrá dnes veľmi dobrý zápas.

55:47
    Domáci to však nehrajú dobre a práve sa dopustili icingu, čo plne vyhovuje tímu Lev Praha.

55:15
    Vynikajúca príležitosť Astany na vyrovnanie, keďže po veľmi prísnom vylúčení Sekáča majú domáci príležitosť presilovky.

55:08
    Vylúčenie Lev – Jiří Sekáč – dve minúty za držanie hokejky.

54:13
    Na druhej strane sa z pravého krídla natlačil pred Engrena Boyd, ale ani on neuspel, stav sa nám nemení a čas sa pre domáci tím neúprosne kráti.

53:54
    Vo výbornej pozícií pred Ahonenom sa ocitol Vrána, ale nedokázal tečovať puk za chrbát domáceho gólmana.

53:11
    Lev sa už viac zameriava na bránenie veľmi priaznivého stavu a jeho obrancovia nič nevymýšľajú a posielajú puky von z vlastného obranného pásma aj za cenu icingu.

52:48
    Starchenko-Rudenko, to je veľmi aktívna dvojica na domácej strane v dnešnom zápase, aj teraz "podkurujú" hosťujúcej defenzíve.

52:00
    Vyrovnanie mal na hokejke Starchenko, ale v dobrej pozícií míňa bránu Engrena, zdalo sa, že ešte hosťujúci obrancovia tečovali Starchenkovu strelu.

51:24
    Výborne zapracoval hosťujúci Nakládal, ktorý čistým spôsobom odstavil od puku Dawesa a získal puk pre hostí.

50:23
    Na začiatku poslednej desaťminútovky vyprodukovali hostia zakázané uvoľnenie a hra sa presunie pred ich bránu.

Peter Kašický

Góly a asistencie: 18. Bochenski (Barker, Lundin), 47. Starchenko (Rudenko) – 11. Thornberg, 24. Matai (Birner, Cingel), 48. Sekáč (Zackrisson)

Barys Nur-Sultan: Ahonen (Poluektov) – Lundin, Blokhin, Bochenski, Dawes, Boyd – Savchenko, Litvinenko, Polishchuk, Rudenko, Starchenko – Semyonov, Barker, Zhailauov, Upper, Pushkaryov – Gavrilin, Rakhmanov, Romanov
    Lev Praha: Engren (Lukáš) – Mäenpää, Ševc, Novotný, Azevedo, Ullström – Gragnani, Nemec, Sekáč, Thörnberg, Zackrisson – Jaakola, O´Byrne, Klepiš, Ridderwall, Vrána – Mikuš, Nakládal, Matai, Cingel, Birner

Rozhodca: Bulanov, Gofman – Matyusha, Sazonov

Diváci: 4 070