Omsk – HC Slovan 4:2 (kon.) | Jugra Chanty-Mansijsk – CSKA Moskva 3:4 (kon.) | Jekaterinburg – Riga 3:1 (kon.)
Barys – Lev 2:3 (kon.) | Kazaň – Novokuzneck 4:5 (0:1 po s.n.) | Viťaz – Chabarovsk 2:1 (2:1 po s.n.)
Novgorod – Vladivostok 2:1 (kon.) | S.Moskva – Ufa 2:3 (kon.) | Dinamo Minsk – Čeljabinsk 4:2 (kon.)
Doneck – Nižnekamsk 2:1 (3:2 po s.n.) | Záhreb – Novosibirsk 6:1 (kon.)
Barys Nur-Sultan
2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Lev Praha
Štvrtok 28.11.2013, 14:00 • Kazakhstan Sports Palace • KHL

KONIEC ZÁPASU
    Zo záverečného zúfalého tlaku už domáci nič nevyťažili a hostia sa tak tešia zo zisku dôležitých troch bodov. Lev dnes vyhral zaslúžene pretože bol v útočnej fáze oveľa nebezpečnejší a viac zamestnával brankára Ahonena. Domáci hokejisti dnes mierne zaostali za očakávaniami a nepredviedli taký výkon, na aký sme boli zvyknutí z minulých zápasov.
    Ďakujem vám za pozornosť, želám príjemný zvyšok dňa a dovidenia. (16:18:45)

60:00

59:05
    Oddychový čas si vyžiadal tréner domáceho tímu.

59:05
    Začala sa posledná minúta tretej tretiny a bude nasledovať vhadzovanie v útočnom pásme Barysu Astana.

58:43
    Hostia posielajú puk po odrazenej strele do stredného pásma, Barys má síce tlak, ale vyloženú gólovú šancu si domáci zatiaľ nedokážu vypracovať.

58:27
    Astana odvolala Ahonena z brány a domáci hrajú power-play.

58:14
    Závar pred hosťujúcou bránou vyriešil zaľahnutím puku brankár Engren a naďalej drží pre Lev najtesnejšie vedenie.

57:08
    Čosi menej ako tri minúty delí hokejistov z Prahy od plného bodového zisku, oslabenie ustáli a hrajú v plnom počte.

56:04
    Barys sa nedokáže dostať do útočného pásma a minúta z presilovky je preč. Lev hrá dnes veľmi dobrý zápas.

55:47
    Domáci to však nehrajú dobre a práve sa dopustili icingu, čo plne vyhovuje tímu Lev Praha.

55:15
    Vynikajúca príležitosť Astany na vyrovnanie, keďže po veľmi prísnom vylúčení Sekáča majú domáci príležitosť presilovky.

55:08
    Vylúčenie Lev – Jiří Sekáč – dve minúty za držanie hokejky.

54:13
    Na druhej strane sa z pravého krídla natlačil pred Engrena Boyd, ale ani on neuspel, stav sa nám nemení a čas sa pre domáci tím neúprosne kráti.

53:54
    Vo výbornej pozícií pred Ahonenom sa ocitol Vrána, ale nedokázal tečovať puk za chrbát domáceho gólmana.

53:11
    Lev sa už viac zameriava na bránenie veľmi priaznivého stavu a jeho obrancovia nič nevymýšľajú a posielajú puky von z vlastného obranného pásma aj za cenu icingu.

52:48
    Starchenko-Rudenko, to je veľmi aktívna dvojica na domácej strane v dnešnom zápase, aj teraz "podkurujú" hosťujúcej defenzíve.

52:00
    Vyrovnanie mal na hokejke Starchenko, ale v dobrej pozícií míňa bránu Engrena, zdalo sa, že ešte hosťujúci obrancovia tečovali Starchenkovu strelu.

51:24
    Výborne zapracoval hosťujúci Nakládal, ktorý čistým spôsobom odstavil od puku Dawesa a získal puk pre hostí.

50:23
    Na začiatku poslednej desaťminútovky vyprodukovali hostia zakázané uvoľnenie a hra sa presunie pred ich bránu.

49:07
    Gavrilin sa predral do útočného pásma a bekhendom to dával na Engrena, ktorý nemusel zasiahnuť pretože hosťujúca obrana tento puk zablokovala. Vzápätí Romanov v podobnej pozícií takisto neuspel.

48:23
    Videli sme dva góly v rýchlom časovom slede, keď najprv domáci dokázali vyrovnať, ale o 38 sekúnd Lev odpovedal gólom Sekáča.

47:21
    Lev Praha dala gól!
    Okamžitá odpoveď hostí! JIŘÍ SEKÁČ sa dokázal presadiť pred Ahonenom, keď mu ponúkol puk ako na podnose Zackrisson a vracia hosťom jednogólové vedenie. Asistencia: Patrik Zackrisson.

46:43
    Barys Astana dala gól!
    ROMAN STARCHENKO vyrovnáva. Rudenko vybojoval puk v útočnom pásme a posunul ho na Starchenka, ktorý vymietol ľavý horný roh Engrenovej svätyne. Asistencia: Konstantin Rudenko.

46:34
    Barker to skúšal od modrej čiary, jeho puk skončil mimo ľadovej plochy, takže Engren tentokrát nemusel zasahovať. Gólové príležitosti domáceho tímu však akosi neprichádzajú.

45:49
    Blokhinovo zakončenie chytá do svojej lapačky Engren a ďalšie vhadzovanie v útočnom pásme Astany.

45:37
    Hra je prerušená a po ofsajde domáceho tímu sa vhadzuje v strednom pásme.

44:56
    Zhailauovova aktivita v útočnej tretine priniesla strelu tohto hráča a brankár Engren musel vyrážať.

44:04
    Rudenko miešal puk v útočnom pásme až s ním prišiel za bránu hostí, kde ho tí dokázali od puku odstaviť a z akcie domácich nebolo nič.

43:12
    Ullström sa pokúšal prekvapiť domáceho brankára strelou z pravej strany útočného pásma, ale ten dokázal puk vyraziť.

42:23
    Gavrilin posiela iba ľahké nahodenie na Engrena a získava pre domácich útočné pásmo. Môžeme očakávať zvýšenú aktivitu v podaní hokejistov Barysu Astana.

40:58
    Barys sa ubránil zvyšku presilovej hry Levu Praha a okamžite sa nasťahoval do útočnej tretiny.

40:34
    Domáci Boyd unikol počas oslabenia, ale v páde už nedokázal dôraznejšie zakončiť na bránu hostí.

40:01

Druhá tretina vyznela herne a aj výsledkovo jednoznačne pre hostí. V úvode druhej časti sa presadil Matai, ktorý tečoval nahodenie Birnera. V ďalšom priebehu druhej tretiny boli hokejisti Levu Praha aktívnejší a vedú zatiaľ zaslúžene.
    Tretia tretina začne približne o 15:42.

40:00

39:12
    Jaakola sa odhodlal k strele od modrej čiary, ale Ahonen s týmto pokusom nemal vážnejšie starosti. Vzápätí ďalší zákrok domáceho gólmana po príležitosti Gragnaniho.

38:58
    Lev má po prvýkrát v zápase výhodu presilovky a uvidíme ako s ňou hostia dokážu naložiť.

38:42
    Vylúčenie Barys – Andrei Gavrilin – dve minúty za držanie.

37:48
    Lev Praha hrá v plnom počte hráčov, domáci teda nedokázali využiť presilovú hru a ani vážnejšie neohrozili Engrena.

36:56
    Lev sa bráni úspešne a jeho hráči práve dokázali vyhodiť puk do bezpečia za bránu domáceho Ahonena.

36:04
    Okamžite po tom, ako som avizoval, že v tejto tretine sa ešte nevylučovalo sme videli viacero vylúčení v rýchlom časovom slede a domáci hokejisti hrajú v týchto chvíľach presilovku o jedného muža.

35:48
    Vylúčenie Lev – Mark Gragnani – dve minúty za nedovolené bránenie v hre.

35:23
    Po vzájomnom vylúčení na oboch stranách, keď vznikla na ľade hromadná "potýčka" sa hrá naďalej 5 na 5.

35:02
    Vylúčenie Barys – Cam Barker – dve minúty za hrubosť.
    Vylúčenie Lev – Martin Ševc – dve minúty za hrubosť.

34:07
    V tejto tretine sa hrá zatiaľ bez vylúčení a videli sme jeden gól, ktorý strelil hosťujúci Matai, práve teraz prebieha komerčná prestávka.

33:31
    Novotný si nedokázal spracovať ťažkú prihrávku smerujúcu na jeho korčule a tak zo šance hostí nič nebolo. Medzitým sa nám už hra presunula do útočného pásma domácich.

32:34
    Teraz domáci zvýšili aktivitu a už dlhšie sú usadení v útočnej tretine, ich tlak sa snažil korunovať gólom Litvinenko, ale Engren vynikajúco zasiahol.

30:33
    Ullström švihom pálil z pravého krídla, Ahonen bol pripravený. Následne sa na druhej strane dostal do dobrej pozície Dawes, ktorý napálil iba do Engrena, aj keď sa mohlo zdať, že bol jemne podrazený.

29:23
    Nemec posunul puk na modrej čiare Gragnanimu a ten ihneď poslal zakončenie na Ahonena, z tejto akcie však hostia gól nedokázali vyťažiť, ale naďalej hrajú dobre a sú aktívnejší.

28:55
    Rudenko sa snažil bekhendom ohroziť Engrena z veľkého uhla a tento pokus nemohol hosťujúceho brankára nijako prekvapiť.

28:17
    Starchenko a Rudenko sa snažili vybojovať puk v rohu útočného pásma, ale hostia sú pozorní a už vyvážajú puk do strednej tretiny.

27:29
    Novotný nedokázal pretlačiť puk za Ahonena z bezprostrednej blízkosti domácej brány, ale vybojoval puk a hostia ostávajú v útočnom pásme.

26:54
    Litivinenko nahadzoval puk na teč pred brankára hostí, ale domáci to nedokázali zasiahnuť a ohroziť tak bránu Levu.

26:34
    Zrazená strela Bochenskeho končí na ochrannej sieti za Engrenom, ktorý sa v tejto tretine ešte prekvapujúco ani raz nezapotil, Lev je v týchto chvíľach lepším tímom.

25:29
    Klepiš sa pokúšal dostať cez domácu defenzívu, ale jeho sťahovačka mu tentokrát nevyšla, dopredu idú hokejisti Astany.

24:33
    Nemec hľadal v útočnom pásme Thörnberga, ale hra bola prerušená a vhadzuje sa v strednom pásme, zrejme sa teraz rozhodcovia "upískli".

24:05
    Lev hrá v druhej tretine oveľa lepšie ako hokejisti Barysu a bol odmenený vedúcim gólom. Uvidíme ako dokážu zareagovať domáci hokejisti.

23:27
    JAKUB MATAI výborne tečoval nahodený puk od modrej čiary, ktorým sa prezentoval Birner a Ahonen už nestihol zareagovať. Hostia opäť vedú. Asistencie: Michal Birner a Lukáš Cingel.

22:22
    Hostia začali druhú tretinu aktívnejšie a v zakončení sme mohli vidieť Vránu a po ňom aj Klepiša.

21:36
    Ahonen prikrýva puk po nahodení Nemca, ale ešte predtým našiel Sekáč výborne Zackrissona, ktorý v dobrej príležitosti nedokázal prekonať domáceho brankára.

21:12
    Ullström posúva puk iba za bránu Ahonena a celý útok hostí odchádza na striedačku, domáci tím sa bude pokúšať zaútočiť spoza vlastnej brány.

20:01

Skončila nám veľmi zaujímavá prvá tretina, v ktorej išli do vedenia hráči Levu Praha po góle Thörnberga, ale potom sa hostia dostali do nevýhody oslabenia o dvoch hráčov, čo domáci okamžite využili a Bochenski vyrovnal. Všetko je naďalej otvorené a uvidíme ako dokáže Lev odolávať obrovskej útočnej sile domácich vo zvyšných dvoch tretinách.
    Druhá tretina začne približne o 14:51.

20:00

19:13
    Druhá časť presilovky Barysu ostala nevyužitá a hráme už v plnom počte hráčov, prebieha posledná minúta prvej tretiny, pri puku sú hostia z Prahy.

18:34
    Hostia teda kapitulovali a musia sa naďalej brániť, pretože domáci ešte hrajú presilovku o jedného muža.

17:31
    Dvojnásobná presilovka domácich je okamžite využitá. BRANDON BOCHENSKI z bezprostrednej blízkosti Engrena nechytateľne zavesil a vyrovnáva stav stretnutia. Asistencie: Cam Barker a Mike Lundin.

17:11
    Prebieha presilovka Barysu Astana 5 na 3!

17:00
    Vylúčenie Lev – Jakub Nakládal – dve minúty za úmyselné zdržiavanie hry.

16:43
    Po Savchenkovej strele od modrej čiary vznikol pred Engrenom veľký závar a zdá sa, že sa bude opäť vylučovať.

16:34
    Začala sa ďalšia presilovka Barysu a na jej začiatku sa hosťom podarilo vyhodiť puk.

16:22
    Vylúčenie Lev – Ryan O´Byrne – dve minúty za podrazenie.

15:34
    Na druhej strane sa dral do zakončenia Rakhmanov, ale hosťujúca defenzíva dobre zapracovala a domáceho útočníka včas odstavila od puku.

14:54
    Vynikajúci zákrok Ahonena, ktorý sa stihol presunúť k pravej žrdi a zabrániť takmer istému gólu, ktorý mal na hokejke Riderwall po krásnej kombinácii Levu Praha.

14:11
    Snaha Levu v útočnom pásme úspech nepriniesla a puku sa zmocňujú domáci hráči, ktorí okamžite mieria do ofenzívy.

13:44
    Prvá formácia domácich sa tlačí do zakončenia a tentokrát vystrelil Bochenski, Engren vyrazil na ochrannú sieť.

13:27
    Opäť vynikajúci Engren, Dawes sa dostal k puku na pravom krídle, ktorý mu posunul Boyd a Dawes okamžite vypálil, našiel však pripraveného brankára Levu.

12:31
    Rakhmanov prenechal v útočnom pásme puk Romanovovi, ktorý to okamžite poslal na Engrena a ten si s jeho pokusom poradil. Ďalšia reklamná prestávka.

11:05
    Lev pokračoval aj po góle v aktivite a domáci Ahonen tentokrát vynikajúco zasiahol a nedovolil hosťom druhýkrát v krátkom časovom slede skórovať.

10:49
    MARTIN THÖRNBERG zachytil chybnú rozohrávku domácej obrany a z ľavého krídla dokázal prestreliť brankára Ahonena, ktorému nasadil tzv. "teplomer" a dostal hostí do vedenia. Bez Asistencií.

10:34
    Prvá tretina sa nám už preliala do svojej druhej polovice a na jej začiatku sa Barys Astana dopustil icingu, vhadzovať sa bude pred Ahonenom.

09:41
    Vo veľkej príležitosti bol domáci Lundin, ale Engren zachránil hostí a naďalej drží nerozhodný stav.

09:22
    Konečne pohrozil aj Lev. Novotný prešiel s pukom do útočnej tretiny a dobre nabil na modrú Jaakolovi, ktorý strieľal mimo brány Ahonena.

08:14
    Lev Praha sa od začiatku zápasu iba bráni aktivite hokejistov Barysu, ale zatiaľ sa domáci nedokázali gólovo presadiť.

07:43
    Barys pokračuje v aktivite a do dobrej pozície sa dostal Rudenko, nedokázal však zakončiť na bránu hosťujúceho gólmana.

06:29
    Domáci hokejisti zatlačili hráčov Levu do defenzívy a Bochenski a po ňom aj Boyd ohrozili Engrena, ktorý dobre zasahoval.

06:11
    Po reklamnej pauze sa vhadzuje v útočnom pásme Barysu Astana a vzápätí je hra opäť prerušená keď puk po teči obrancu Mikuša skončil mimo ľadovej plochy.

05:17
    Lev Praha je v plnom počte pretože Azevedovi už vypršal trest a naskočil späť na ľadovú plochu.

04:55
    Domáci hokejisti toho veľa počas presilovej hry nevymysleli a hostia sa už zrejme dokážu ubrániť.

03:17
    Vylúčenie Lev – Justin Azevedo – dve minút za podrazenie.

02:06
    Pri puku sú domáci hokejisti, ktorí zakladajú útočnú akciu spoza vlastnej brány, zatiaľ sledujeme dosť opatrný úvod duelu.

01:21
    Ahonen kryje puk po strele jedného z hosťujúcich hráčov a bude sa vhadzovať v útočnom pásme Levu Praha.

00:49
    Domáci Savchenko pálil od modrej čiary, ale jeho strela neprešla až na Engrna a hosťujúci gólman tak nemusel zasahovať.

00:11
    Úvodné buly zápasu vyhrali hostia z Prahy, ktorí sa aj okamžite dostávajú do útočného pásma domácich.

00:01

Brankári tímov: Ari Ahonen (Barys Astana) – Atte Engren (Lev Praha)

Pekný deň pri sledovaní on-line prenosu z ruskej KHL. V tomto prenose budeme svedkami súboja medzi mužstvami Barys Astana a HC LEV Praha. Oba tímy už vykorčuľovali na ľadovú plochu a stretnutie nám o malú chvíľu odštartuje.

HC Barys Astana: Ahonen (Poluektov) – Lundin, Blokhin, Bochenski, Dawes, Boyd – Savchenko, Litvinenko, Polishchuk, Rudenko, Starchenko – Semyonov, Barker, Zhailauov, Upper, Pushkaryov – Gavrilin, Rakhmanov, Romanov

HC LEV Praha: Engren (Lukáš) – Mäenpää, Ševc, Novotný, Azevedo, Ullström – Gragnani, Nemec, Sekáč, Thörnberg, Zackrisson – Jaakola, O´Byrne, Klepiš, Ridderwall, Vrána – Mikuš, Nakládal, Matai, Cingel, Birner

Rozhodca: Bulanov, Gofman – Matyusha, Sazonov.

Kontinentálna hokejová liga pokračuje ďalším hracím dňom a my budeme prostredníctvom tohto on-line prenosu svedkami súboja medzi mužstvami HC Barys Astana a HC LEV Praha.

HC Barys Astana
    Kazašský celok je azda najväčším prekvapením doterajšieho priebehu tejto sezóny KHL. V tabuľke Východnej konferencie mu patrí 2. miesto so ziskom 62 bodov. Za vedúcim tímom Bars Kazaň zaostáva o 2 body, ale má k dobru jedno stretnutie. Barys Astana je jednoznačne najlepšie strieľajúcim tímom Kontinentálnej hokejovej ligy, keď v tridsiatich zápasoch dokázali jeho hráči zaťažiť konto súperových brankárov 114 gólmi. Mužstvo Astany sa opiera hlavne o výkony svojej elitnej formácie v zložení Bochenski-Dawes-Boyd, ktorá dokopy strelila už 41 gólov. V poslednom stretnutí hranom v utorok, si Barys poradil hladko na domácom ľade so Slovanom Bratislava v pomere 6:1.

HC LEV Praha
    Tím, ktorý pôsobí v KHL svoju tretiu sezónu (ak počítame aj ročné účinkovanie v Poprade), si v tejto počína zatiaľ najúspešnejšie. Lev "pláva" v pokojných vodách tabuľky Západnej konferencie, kde mu patrí 6. miesto so ziskom 51 bodov a na prvé mužstvo pod čiarou postupu do play-off Spartak Moskva má náskok deviatich bodov. LEV Praha ťahá momentálne sériu 7 zápasov v rade, v ktorých miminálne bodoval a získal v nich dokopy 16 bodov. V riadnom hracom čase prehral LEV naposledy ešte 30. októbra na ľade SKA Petrohrad (0:5).

Vzájomný zápas v tejto sezóne:
    19/11/2013 HC LEV Praha – HC Barys Astana 2:3pp

Stretnutie v Astane začína o 14:00 hod. a my vás pozývame sledovať tento duel aj prostredníctvom nášho on-line prenosu.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.

Peter Kašický

Góly a asistencie: 18. Bochenski (Barker, Lundin), 47. Starchenko (Rudenko) – 11. Thornberg, 24. Matai (Birner, Cingel), 48. Sekáč (Zackrisson)

Barys Nur-Sultan: Ahonen (Poluektov) – Lundin, Blokhin, Bochenski, Dawes, Boyd – Savchenko, Litvinenko, Polishchuk, Rudenko, Starchenko – Semyonov, Barker, Zhailauov, Upper, Pushkaryov – Gavrilin, Rakhmanov, Romanov
    Lev Praha: Engren (Lukáš) – Mäenpää, Ševc, Novotný, Azevedo, Ullström – Gragnani, Nemec, Sekáč, Thörnberg, Zackrisson – Jaakola, O´Byrne, Klepiš, Ridderwall, Vrána – Mikuš, Nakládal, Matai, Cingel, Birner

Rozhodca: Bulanov, Gofman – Matyusha, Sazonov

Diváci: 4 070