Omsk – HC Slovan 4:2 (kon.) | Jugra Chanty-Mansijsk – CSKA Moskva 3:4 (kon.) | Jekaterinburg – Riga 3:1 (kon.)
Barys – Lev 2:3 (kon.) | Kazaň – Novokuzneck 4:5 (0:1 po s.n.) | Viťaz – Chabarovsk 2:1 (2:1 po s.n.)
Novgorod – Vladivostok 2:1 (kon.) | S.Moskva – Ufa 2:3 (kon.) | Dinamo Minsk – Čeljabinsk 4:2 (kon.)
Doneck – Nižnekamsk 2:1 (3:2 po s.n.) | Záhreb – Novosibirsk 6:1 (kon.)
po s.n. (2:1)
Viťaz Moskovská oblasť
2:1 (0:0, 1:1, 0:0, 0:0)
Amur Chabarovsk
Štvrtok 28.11.2013, 16:00 • Vityaz Ice Palace • KHL

Ďakujem Vám za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa! Z komentátorskej stoličky sa s Vami lúči Filip Kubaliak! (18:30:45)

Amur Chabarovsk nenadviazal na úspešnú vzájomnú bilanciu a po dlhšej dobe podľahol ruskému Podolsku, ktorý v dvanástom vzájomnom zápase zvíťazil 2:1 po samostatných nájazdoch. Domáci si teda pripisujú do tabuľky dva body, Amur iba jeden.

65:00
    Viťaz Podolsk dal gól!

Je rozhodnuté! Víťazný nájazd premenil DMITRIJ ŠITIKOV!

Dmitrij Tarasov neuspel a domáci sa už tešia z víťazstva!

Vjačeslav Soloduchin mohol rozhodnúť zápas, no domáci už v tretej sérii neuspeli – 2:1.

Český útočník Jakub Petružálek dokázal skorigovať vedenie domáceho mužstva! – 2:1

Domáci uspeli aj v druhej sérii, Dmitrij Šitikov zvyšuje vedenie domácich – 2:0!

Jan Muršak sa snažil o vyrovnanie série, ale Lisutin sa nedal oklamať – 1:0.

Kanadský útočník Mike Iggulden premenil hneď prvý samostatný nájazd, domáci sa dostávajú do vedenia! – 1:0!

Samostatné nájazdy začínajú.

Ani päťminútové predĺženie neprinieslo žiadnu gólovú radosť, tento duel teda definitívne rozhodnú až samostatné nájazdy!

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

63:34
    V predĺžení sme zatiaľ svedkami víťazného gólu neboli a podľa aktuálneho herného tempa to vypadá tak, že sa rozhodne až v samostatných nájazdoch.

62:55
    Rybakov sa nebezpečne rútil na bránku Jarvinena. V poslednej chvíli ho však čisto zastavil Salcido.

61:47
    Hostia sa usadili v útočnej tretine, ale tam sa nedokážu výraznejšie presadiť.

61:03
    Tradične opatrný vstup do úvodu, ani jedno mužstvo si nechce pripísať osudovú chybu.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Tretia tretina priniesla podobne ako úvodná dvadsaťminútovka gólové suchoty. Mužstvá si nevypracovali takmer žiadne šance a nečudo, že v záverečnej tretine nestrelili ani jediný gól. Po troch tretinách je teda stav vyrovnaný 1:1 a čoskoro budeme svedkami predĺženia, v ktorom sa definitívne rozhodne o víťazovi.

Filip Kubaliak

Góly a asistencie: 31. Makejev (Afinogenov), 65. rozh. náj. Šitikov – 37. Reese (Tarasov, Salcido)

Viťaz Moskovská oblasť: Lisutin (Ivančik) – Rozin, Chafizullin, Mezei, Pyett, Golovkov, Seleznev, Kudinov – Klimenko, Šitikov, Kokšarov – Soloduchin, Iggulden, Korolev – Afinogenov, Rybakov, Makejev – Topol, Ayrat, Zjazov – Makarenko
    Amur Chabarovsk: Jarvinen (Jeremin)– Reese, Salcido, Sedunov, Loginov, Ježov, Bilalov, Terjajev – Tarasov, Junkov, Petružálek – Muršak, Šiškanov, Stepanov – Lugin, Orlov, Krjukov – Dubinin, Šmurov, Klimčuk

Rozhodca: Baluška, Naumov – Golovlev, Šeljanin

Diváci: 2 000