Omsk – CSKA Moskva 3:5 (kon.) | Jekaterinburg – Lev 1:3 (kon.) | Barys – Riga 4:5 (4:5 po s.n.)
Jugra Chanty-Mansijsk – HC Slovan 0:1 (0:1 po s.n.) | Novgorod – Chabarovsk 6:2 (kon.) | Kazaň – Novosibirsk 1:2 (0:2 po s.n.)
D. Moskva – Vladivostok 3:2 (kon.) | Petrohrad – Čeljabinsk 3:0 (kon.) | S.Moskva – Nižnekamsk 4:2 (kon.)
Dinamo Minsk – Ufa 1:4 (kon.) | Doneck – Novokuzneck 5:1 (kon.) | Záhreb – Metallurg Magnitogorsk 2:1 (kon.)
SKA Petrohrad
3:0 (3:0, 0:0, 0:0)
Traktor Čeljabinsk
Piatok 22.11.2013, 16:30 • Ledovyj Dvorets • KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:30.

Tieto celky sa naposledy stretli 16.10. 2013 a vtedy hosťujúci Petrohrad zvíťazil vysoko 0:7. Uvidíme,či bude aj dnešný duel podobne jednoznačný alebo sa dočkáme vyrovnanejšej partie.V každom prípade Vám prajem príjemný športový zážitok.

V oboch táboroch nájdeme viacero zaujímavých mien,či už sú to Mårtensson, Ponikarovsky, Thoresen a vnuk slávneho ruského trénera Viktor Tichonov na strane domácich alebo Kontiola, Kostitsyn či mladý Kuznetsov na strane hostí. Výrazná je aj česká stopa v tomto stretnutí. V celku SKA pôsobia gólman Salák a útočník Červenka. V hosťujúcom tábore pravidelne nastupuje skúsený stredný útočník Jan Bulis. Najväčšou superstar duelu je,samozrejme, niekdajšia hviezda Atlanty a New Jersey,ruský ľavý krídelník Iľja Kovalčuk v drese domáceho SKA.

Hostia sa nachádzajú momentálne na siedmej priečke Východnej konferencie,po dvadsiatich šiestich zápasoch majú na svojom konte 39 bodov a na ôsme miesto,posledné zaisťujúce postup do play-off,majú náskok jeden bod. Na ôsmy Admiral Vladivostok však majú jeden zápas k dobru. Traktor odohral posledné štyri stretnutia na domácom ľade a dokázal v nich trikrát zvíťaziť,naposledy presvedčivým výsledkom 5:1 nad Medvescakom Zagreb. Duel s Petrohradom je prvým zo série štyroch nasledujúcich zápasov na klziskách súperov.

Domácim patrí prvá priečka v Západnej konferencii. Na svojom konte majú zatiaľ 62 bodov,keď z dvadsiatich deviatich duelov dokázali vyhrať až 21.Pred druhým Dynamom Minsk majú štvorbodový náskok. Petrohrad dokázal vyhrať 5 duelov v rade,ale odvtedy v posledných štyroch dueloch strieda prehru s víťazstvom.Posledný duel vyhrali na vlastnom ľade,keď po výsledku 2:1 zdolali Severstal Čerepovec. Mimochodom,dnešný duel je tretím z piatich za sebou,ktoré odohrá SKA vo vlastnej aréne Ledovyj Dvorets.

Ruská KHL pripravila na dnešný deň stretnutie,v ktorom líder Západnej konferencie SKA Petrohrad privíta vo svojej domácej aréne siedmy celok Východnej konferencie Traktor Čeljabinsk.

Domáci SKA nastupuje v tmavej kombinácii,v modrých dresoch,zatiaľ čo hostia nastupujú dnes v bielom.Ruská hymna už odznela,zápas onedlho začne.

00:01

00:25
    V útočnom pásme sa snaží usadiť domáci celok.

01:02
    Domáci teraz vytlačení do vlastnej tretiny,ale zakladajú útok.

01:40
    Petrohrad vysoko napáda a hostia sa nevedia dostať z pásma.

01:59
    Hra sa prvý krát prerušovala po tom čo musel zasahovať po strele hosťujúceho hráča Salák.

02:43
    SKA s pukom za vlastnou bránou.

03:03
    Po nepresnej rozohrávke sa k puku dostali hostia a Salák musel znovu zasahovať.

03:31
    Petrohrad dal gól!
    Ale po šanci hostí sa do útočnej tretiny dostali domáci,Burdasov vybojoval v rohu klziska puk,prihrávkou našiel SKAČKOVA a ten otvára skóre dnešného duelu. Asistencie: Burdasov, Sigarjov.

04:32
    Favorit sa hneď v úvode ujal vedenia a Traktor viditeľne zaskočený touto skorou zmenou stavu a bezmocne si prihráva vo vlastnej tretine.

05:18
    V útoku pekne kombinujú domáci,pri puku Ponikarovskij.

05:57
    Hráč hostí Katičev si odsedí dve minúty za hákovanie za vlastnou bránou.

06:24
    Polovica presilovky SKA už ubehla a Petrohrad zakladá útok spoza vlastnej brány.

07:02
    Ponikarovskij krásne obišiel v stredovom kruhu súpera a našiel prihrávkou Šipačjova.

07:41
    Hostia s piatimi hráčmi a získali aj útočné pásmo.

08:08
    Burdasov vrazil pri snahe o strelu do gólmana hostí Fokina za čo odchádza na trestnú na dve minúty.

09:15
    Hra prerušená po zakázanom uvoľnení hostívhadzovať sa bude pred Fokinom.

09:48
    Snahu o usadenie sa v útočnom pásme teraz prekazil hosťom svojím vyhodením Šipačjov.

10:00
    A znovu bude vylúčený domáci hráč,tentokrát na trestnú korčuľuje Semjonov.Hostia majú k dispozícii krátku presilovku o dvoch hráčov.

10:34
    Na buly proti sebe Bulis a Červenka. Hosťujúci Bulis úspešnejší.

10:46
    Za tvrdý atak na obrancu pred Salákom si odíde "oddýchnuť" na trestnú hosťujúci Kondratev. Jedná sa o vzájomný trest,pretože na trestnú ide i domáci Alexandrov.

12:00
    A teraz si presilovú hru zahrá domáci Petrohrad.

12:20
    Český útočník Červenka našiel medzi kruhmi KOVALČUKA,ktorý strelou z otočky prekonáva gólmana hostí. Asistencia : Červenka.

12:50
    Domáci Burdasov obdržal za tvrdé napadnutie trest 5 + DKZ.

14:26
    Traktor hrá veľmi lukratívnu presilovú hru. Strelecký pokus Kontiolu Salák kryje,ale chvíľu nevedel kde má puk.

15:58
    Skačkov našiel Kovalčuka a ten tesne pred bránou poslal prihrávku na CHUDINOVA,ktorý triafa odkrytú bránu a zvyšuje už na 3:0. Asistencia: Kovalčuk.

18:05
    Ponikarovskij stratil puk,ktorý získava Kontiola.

18:01
    A znovu ďalší trest pre domáci tím,na trestnú tentokrát smeruje Semjonov.

18:25
    V útočnej snahe hostia.

18:56
    Vylúčenie pre domáceho Alexandrova za vyhodenie puku.

20:00

20:01

20:05
    Prvé buly prostrednej časti vyhrali hostia.

20:30
    Trqaktor zakladá útok,po tom čo znovu vyhral buly v strednom pásme.

20:56
    Petrohrad s piatimi hráčmi.

21:24
    Nahodenie hostí končí na hokejke Kalinina,ktorý zakladá domáci útok.

21:55
    Domáci Kučarjavenko odchádza na trestnú za hákovanie.

22:40
    Traktor nehrá presilovku zle,Salák po nebezpečnej strele však pozorný.

23:40
    Ponikarovskij oslobodil svoj tím a Traktor nútený rozohrávať spoza vlastnej brány.

24:00
    Ofsajd hostí.

24:05
    Petrohrad,ktorý už hrá s piatimi hráčmi postupuje rýchlo do útočnej tretiny.

24:40
    SKA nahadzovalo puk do obrannej tretiny hostí,ktorý však puk zachytili a rútili sa do rýchleho protiútoku,ale ten zas dokázala zastaviť domáca obrana.

25:00
    Tichonov prehral buly s Bulisom.

25:40
    Nádherná individuálna akcia hosťujúceho útočníka,Salák si ale skúsene podržal puk.

25:54
    SKA pri puku za vlastnou bránou.

26:05
    Ponikarovskij teraz za Fokinovou bránou veľmi tvrdo oprel o mantinel jedného z obrancov hostí.

26:13
    SKA vyhralo buly a derie sa dopredu pred bránu Fokina veľmi agresívnym spôsobom.

26:43
    Šipačjov pri puku v útočnej tretine,ale nedokázal nájsť spoluhráča.

27:12
    Salák zachytáva dlhú prihrávku do zadu.

27:25
    Domáci v ofsajde.

27:38
    Rýchla akcia Traktoru končí nádhernou delovkou od modrej,ale Salák zatiaľ neinkasoval.

28:15
    Skačkov v snahe o prienik,ale obrana Traktoru si ho postrážila.

29:15
    Hra sa teraz presúva z jednej strany klziska na druhú,ale ani jeden tím sa nevie dlhšie udržať v pásme.

29:56
    Petrohrad napáda veľmi vysoko a získava puky v útočnom či strednom pásme.

30:40
    V šanci na krídle Červenka,ale Fokin jeho strelu vyráža.

30:55
    Na druhej strane sa na chvíľu v útočnom pásme usadili hostia.

31:18
    Znovu vylúčený domáci hráč,na trestnú smeruje teraz Śipačjov.

31:32
    Po dlhej krížnej prihrávke sa sám pred gólmanom domácich ocitol Bulis,ale jeho blafák mu v rýchlosti nevyšiel.

32:14
    Traktor usadený v útočnom pásme.

32:44
    Červenka v oslabení úspešný na buly pred vlastným gólmanom.

32:57
    V šanci Kontiola! Ale teraz sa hostia musia brániť rýchlemu úniku domácich.

33:18
    Petrohrad nahadzuje puk do pásma.

33:59
    Po tom,čo sa jeden z hosťujúcich útočníkov neprekľučkoval pomedzi obranu SKA sa dostal do brejku Ponikarovskij a medzi kruhmi spoza obrancu veľmi nebezpečne vystrelil.

35:08
    Alexandrov našiel Červenku na krídle,ale tomu krížna prihrávka pred bránu nevyšla podľa predstáv.

35:43
    Nepresnosti na oboch stranách,vo vlastnej tretine pri puku Traktor.

36:12
    Nádherný únik na ľavom krídle v podaní domáceho hráča,ale končí len súbojom o puk za bránou Fokina.

36:54
    Semjonovova strela,ale presná nebola.

37:15
    Mierny útočný tlak domácich,v šanci Ponikarovskij.

37:32
    Šipačjov zahákovaný pred súperovou bránou,na trestnú odíde Popov.

37:52
    Petrohrad stratil pásmo a dvaja hráči hostí išli dopredu,ale nedokázali sa výraznejšie presadiť a útok tak zakladajú domáci,konkrétne Tichonov.

38:25
    Tichonov krásne našiel spoluhráča,ktorý spoza kruhov nebezpečne vystrelil na Fukina,ktorý však mal situáciu pod kontrolou.

38:29
    Katičev si odpyká dve minúty za podrazenie Tichonova.

39:07
    Veľký tlak SKA v závere,Kovalčuk pálil.

39:28
    Domáci sa pohravajú s hosťujúcou trojicou a hľadajú zrejme čo najkrajší spôsob zakončenia.

39:53
    V závere druhej časti ešte v rýchlej šanci Alexandrov,zároveň sa hostia už budú brániť v štvorici.

40:00

Druhá tretina už nepriniesla toľko vzrušenia ako tá prvá. Tempo hry mierne opadlo,Petrohrad si skúsene stráži vysoký náskok,ale nebráni sa ani šanciam na jeho zvýšenie. Traktor sa zo všetkých síl snaží neinkasovať ďalší gól,ale zároveň nemožno domácim uprieť snahu o kontaktný gól. O všetkom zrejme rozhodne záverečná tretia tretina.

40:01

40:18
    Domáci pokračujú v útočnom tlaku na usádzajú sa v tretine hostí.

40:55
    Traktor v snahe o dostanie puku z vlastnej obrannej tretiny,hrá sa 5 na 5.

41:40
    Ofenzívny tlak SKA pokračuje,strelu spoza kruhov však Fokin kryje.

42:32
    Traktor má veľké problémy dostať sa z vlastnej obrany,pretože Petrohrad vysoko napáda a zachytáva rozohrávky.

43:04
    Traktor sa konečne dostal dopredu,ale propagačnú strelu Salák podržal bez problémov.

43:44
    Hostia zakladajú protiútok z hĺbky vlastnej defenzívy.

43:53
    Skačkov sa takmer preštrikoval pomedzi troch súperov,ale napriek strate puku získal aspoň pásmo.

44:16
    Znovu sledujeme útočnú akciu Traktoru zakladanú z vlastnej tretiny.

44:25
    Na druhej strane po prečíslení strieľal z pravej strany Ketov.

45:13
    Hra mierne stráca na tempe,ale Traktor dáva najavo,že nechce odísť dnes bez vsieteného gólu.

46:03
    Petrohrad poľavil v tempe,Traktor sa to snaží využiť,ale vážnejšia šanca z toho zatiaľ nebola.

46:38

47:03
    Kalinin sa teraz ukázal v dobrom svetle na oboch stranách klziska,keď najskôr v obrane zabránil prihrávke a potom založil akciu z ktorej pramenila nebezpečná strela,ktorú však Fokin pokryl.

47:06
    Vylúčený kapitán hostí Rjabkin. Dve minúty za hákovanie.

48:40
    Petrohrad túto presilovú hru nehrá tak dobre ako predtým,väčšinu akcií dokáže Traktor zastaviť a vyhodiť puk.

49:15
    Hosťujúci Rjabkin už na ľade,jeho trest skončil a SKA si s výnimkou Ponikarovskijovej strely nedokázal vypracovať vážnejšiu šancu.

49:42
    Traktor nevie dostaviť od puku Skačkova,ktorý hľadá najlepší spôsob na prihrávku alebo zakončenie.

50:15
    Domáci vytlačení až za vlastnú bránu a odtiaľ zakladajú protiútok,ale nemajú sa kam ponáhľať.

50:55
    Obrovská šanca pre domácich,Sigarjov však v tesnej blízkosti brány netrafil puk ideálne.

51:37
    Po prečíslení sa k strele dostal Šipačjov,bude sa však vylučovať! Na trestnú odíde na dve minúty Artamonov za hákovanie.

53:05
    Presilová hra sa nesie v znamení súbojov pri mantineli v obrannej tretine hostí.

53:42
    K strele sa dostal Makarov,ale Fokin pozorný.

54:03
    Do úniku sa dostával jeden z hráčov hostí,ale posledný obranca domácej obrany mu vypichol puk v správnom momente a do útoku tak opäť môže ísť SKA.

54:51
    Po Kovalčukovej strele musel Fokin zasahovať takmer ihneď po vhadzovaní.

55:12
    Traktor bojuje o puk na ľavej strane obrannej tretiny domácich.

55:43
    Petrohradu nevyšla rozohrávka a Traktor tak stále v útočnom pásme.

56:08
    Kalinin výborným spôsobom získal puk a posiela svoj tím dopredu.

56:35
    Domáci v šanci,ale Fokin skvele vyráža puk tesne pred zakončením jedného z útočníkov.

57:23
    Hrá sa za bránou Petrohradu,ale zdá sa akoby už ani jeden z tímov hlavne nechcel inkasovať.

57:33
    Ketov preletel ponad hokejku Artamonova,ktorý si tak odpyká už druhý dvojminútový trest v záverečnej časti,tentokrát rozhodca ukazuje podrazenie.

58:59
    Po viacerých nepresnostiach sa až teraz podarilo domácim usadiť sa v útočnom pásme.

59:25
    Usadenie sa v pásme nemalo dlhé trvanie,Traktor bráni veľmi dobre.

59:53
    Rýchly prienik hostí v závere,dvaja z útočníkov sa utrhli v oslabení a smerujú dopredu.

60:00

Videli sme zápas plný vylúčení. Najvyššie tempo mala jednoznačne prvá tretina,ktorá aj rozhodla o výsledku dnešného duelu. Prvú časť vyhrali domáci v pomere 3:0 a keďže vo zvyšných dvoch tretinách gól nepadol,Petrohrad si pripisuje ďalšie víťazstvo a upevňuje si tak prvú priečku v Západnej konferencii. (18:43:09)

Tomáš Pajerský

Góly a asistencie: 4. Skačkov (Burdasov, Sigarjov), 13. Kovalčuk (Červenka), 16. Chudinov (Kovalčuk)

SKA Petrohrad: Salák (Korobov) – J. Alexandrov, Rjasenskij, Kalinin, Kutějkin, Semjonov, Čudinov, D. Alexandrov – Kovalčuk, Červenka, Šipačjov – Kučerjavenko, Ponikarovskij, Panarin – Makarov, Tichonov, Ketov – Sigarjov, Burdasov, Skačkov.
    Traktor Čeljabinsk: Fokin (Petrov) – Bondarev, Kondratěv, Rjabykin, Chlystov, Borodkin, Katičev, Artamonov – Čistov, Bulis, Sajustov – Darzins, Kosticyn, Kontiola – Popov, Glinkin, Kokujov – Osnovin, Abdullin, Mokin – Valejev.

Rozhodca: Ravodin, Soin – Sadovnikov, Sazonov