Omsk – CSKA Moskva 3:5 (kon.) | Jekaterinburg – Lev 1:3 (kon.) | Barys – Riga 4:5 (4:5 po s.n.)
Jugra Chanty-Mansijsk – HC Slovan 0:1 (0:1 po s.n.) | Novgorod – Chabarovsk 6:2 (kon.) | Kazaň – Novosibirsk 1:2 (0:2 po s.n.)
D. Moskva – Vladivostok 3:2 (kon.) | Petrohrad – Čeljabinsk 3:0 (kon.) | S.Moskva – Nižnekamsk 4:2 (kon.)
Dinamo Minsk – Ufa 1:4 (kon.) | Doneck – Novokuzneck 5:1 (kon.) | Záhreb – Metallurg Magnitogorsk 2:1 (kon.)
Spartak Moskva
4:2 (2:1, 1:0, 2:1)
Neftechimik Nižnekamsk
Piatok 22.11.2013, 16:30KHL

Hosťom sa síce podarilo v tretej časti znížiť a dostať sa na rozdiel jediného zásahu, no domáci si víťazstvo postrážili a potvrdili ho v poslednej minúte presným zakončením Andersona do prázdnej brány. Spartaku sa tak podarilo Nižnekamsku vrátiť prehru z minulého piatku. Ďakujeme vám za pozornosť pri dnešnom prenose, ktorý nebol v najlepšej kvalite, z dôvodu, že sa v Moskve na tento súboj nevyrábal televízny signál. Priebeh zápasu sme sa vám aj napriek tomu snažili priblížiť, čo najlepšie sme vedeli. Lúčime sa s vami a prajeme pekný víkend ! (18:54:53)

60:00

59:38
    Spartak Moskva dal gól!
    Domáci definitívne rozhodujú o svojom víťazstve v tomto zápase. Štvrtý zásah do prázdnej brány pridal MATT ANDERSON. Asistencie Vjačeslav Kozlov.

59:25
    Power-play hostí práve začala ! Dalton na striedačke !

59:00
    V momente, kedy sa začala posledné minúta tretej tretiny sú domáci v plnom počte.

58:00
    Ivanov zatiaľ bez zákroku. Čoskoro možno očakávať, že Nižnekamsk umocní svoju početnú prevahu odvolaním brankára a nasedením šiesteho korčuliara.

57:00
    Junkov dostáva dve minúty za nebezpečnú hru s vysokou hokejkou, a ponúka tak Nižnekamsku veľkú šancu na vyrovnanie.

54:30
    Cochrjakov sa po druhý raz v zápase dostal do stopercentnej tutovky, no opäť mu zabránil vyrovnať skvelý Ivanov.

53:00
    Špirko v súboji s Daltonom neuspel.

53:00
    Rybin sa k streleckému pokusu nedostal.

50:30
    S pribúdajúcim časom sa napätie stupňuje.

50:00
    So strelou Nikulina si poradil Dalton.

47:52
    Nižnekamsk dal gól!
    Zahajujú hostia veľký obrat ? To ukážu najbližšie minúty, no s určitosťou vieme povedať, že sa nám zápas zdramatizoval. Nižnekamsk zásluhou presného zakončenia MAXIMA RYBINA ide do kontaktu. Asistencie : Roman Ljudučin, Petr Koukal.

46:05
    Veľkou oporou domáceho celku je dnes aj brankár Ivanov, ktorý pôsobí v klietke Spartaku suverénnym dojmom. Teraz si poradil s veľkou šancou Chochrjakova.

45:30
    V podobe Quinta majú domáci veľmi veľkú oporu. Obranca je veľmi aktívnym aj smerom dopredu, čo momentálne potvrdil strelou, ktorú Dalton chytil.

43:32
    Hostia v plnom počte. Hráme v plnom stave na oboch stranách.

43:27
    Spartak Moskva v plnom počte.

43:10
    Hostia sa počas hry štyroch proti štyrom dostali k dvom zakončeniam. Ani Wandell, ani Rastislav Špirko neuspeli.

Michal Bakoš

Góly a asistencie: 3. Deron Quint (Denis Bodrov), 7. Tom Wandell (Andrej Sergejev, Mett Anderson), 27. Viktor Bobrov (Bez asistencie), 60. Matt Anderson (Vjačeslav Kozlov) – 13. Denis Tolpeko (Martin Cibák, Nikolaj Belov), 48. Maxim Rybin (Roman Ljudučin, Petr Koukal)

Spartak Moskva: Ivanov (Truškov) – Quint, Sergejev, Mamkin, Bodrov, Sorokin, Kulik, Grišin, Několenko – Černych, Špirko, Kozlov, Nikulin, Anderson, Junkov, Bobroov, Volkov, Ignašin, Wandell, Nestěrov, Pešechonov
    Neftechimik Nižnekamsk: Dalton (Mamjodov) – Berezin, Kurbatov, Kosmačjov, Beljakov, Bělov, Mamašov, Romanon – Tolpeko, Cibák, Ljudučin, Chochrjakov, Kulikov, Osala, Rybin, Koukal, Kolář, Taratuchin, Milovzorov, Poljgalov, Jakimov

Rozhodca: Anisimov, Kulakov – Morozov, Nazarov