Omsk – CSKA Moskva 3:5 (kon.) | Jekaterinburg – Lev 1:3 (kon.) | Barys – Riga 4:5 (4:5 po s.n.)
Jugra Chanty-Mansijsk – HC Slovan 0:1 (0:1 po s.n.) | Novgorod – Chabarovsk 6:2 (kon.) | Kazaň – Novosibirsk 1:2 (0:2 po s.n.)
D. Moskva – Vladivostok 3:2 (kon.) | Petrohrad – Čeljabinsk 3:0 (kon.) | S.Moskva – Nižnekamsk 4:2 (kon.)
Dinamo Minsk – Ufa 1:4 (kon.) | Doneck – Novokuzneck 5:1 (kon.) | Záhreb – Metallurg Magnitogorsk 2:1 (kon.)
SKA Petrohrad
3:0 (3:0, 0:0, 0:0)
Traktor Čeljabinsk
Piatok 22.11.2013, 16:30 • Ledovyj Dvorets • KHL

Videli sme zápas plný vylúčení. Najvyššie tempo mala jednoznačne prvá tretina,ktorá aj rozhodla o výsledku dnešného duelu. Prvú časť vyhrali domáci v pomere 3:0 a keďže vo zvyšných dvoch tretinách gól nepadol,Petrohrad si pripisuje ďalšie víťazstvo a upevňuje si tak prvú priečku v Západnej konferencii. (18:43:09)

60:00

59:53
    Rýchly prienik hostí v závere,dvaja z útočníkov sa utrhli v oslabení a smerujú dopredu.

59:25
    Usadenie sa v pásme nemalo dlhé trvanie,Traktor bráni veľmi dobre.

58:59
    Po viacerých nepresnostiach sa až teraz podarilo domácim usadiť sa v útočnom pásme.

57:33
    Ketov preletel ponad hokejku Artamonova,ktorý si tak odpyká už druhý dvojminútový trest v záverečnej časti,tentokrát rozhodca ukazuje podrazenie.

57:23
    Hrá sa za bránou Petrohradu,ale zdá sa akoby už ani jeden z tímov hlavne nechcel inkasovať.

56:35
    Domáci v šanci,ale Fokin skvele vyráža puk tesne pred zakončením jedného z útočníkov.

56:08
    Kalinin výborným spôsobom získal puk a posiela svoj tím dopredu.

55:43
    Petrohradu nevyšla rozohrávka a Traktor tak stále v útočnom pásme.

55:12
    Traktor bojuje o puk na ľavej strane obrannej tretiny domácich.

54:51
    Po Kovalčukovej strele musel Fokin zasahovať takmer ihneď po vhadzovaní.

54:03
    Do úniku sa dostával jeden z hráčov hostí,ale posledný obranca domácej obrany mu vypichol puk v správnom momente a do útoku tak opäť môže ísť SKA.

53:42
    K strele sa dostal Makarov,ale Fokin pozorný.

53:05
    Presilová hra sa nesie v znamení súbojov pri mantineli v obrannej tretine hostí.

51:37
    Po prečíslení sa k strele dostal Šipačjov,bude sa však vylučovať! Na trestnú odíde na dve minúty Artamonov za hákovanie.

50:55
    Obrovská šanca pre domácich,Sigarjov však v tesnej blízkosti brány netrafil puk ideálne.

50:15
    Domáci vytlačení až za vlastnú bránu a odtiaľ zakladajú protiútok,ale nemajú sa kam ponáhľať.

Tomáš Pajerský

Góly a asistencie: 4. Skačkov (Burdasov, Sigarjov), 13. Kovalčuk (Červenka), 16. Chudinov (Kovalčuk)

SKA Petrohrad: Salák (Korobov) – J. Alexandrov, Rjasenskij, Kalinin, Kutějkin, Semjonov, Čudinov, D. Alexandrov – Kovalčuk, Červenka, Šipačjov – Kučerjavenko, Ponikarovskij, Panarin – Makarov, Tichonov, Ketov – Sigarjov, Burdasov, Skačkov.
    Traktor Čeljabinsk: Fokin (Petrov) – Bondarev, Kondratěv, Rjabykin, Chlystov, Borodkin, Katičev, Artamonov – Čistov, Bulis, Sajustov – Darzins, Kosticyn, Kontiola – Popov, Glinkin, Kokujov – Osnovin, Abdullin, Mokin – Valejev.

Rozhodca: Ravodin, Soin – Sadovnikov, Sazonov