Omsk – CSKA Moskva 3:5 (kon.) | Jekaterinburg – Lev 1:3 (kon.) | Barys – Riga 4:5 (4:5 po s.n.)
Jugra Chanty-Mansijsk – HC Slovan 0:1 (0:1 po s.n.) | Novgorod – Chabarovsk 6:2 (kon.) | Kazaň – Novosibirsk 1:2 (0:2 po s.n.)
D. Moskva – Vladivostok 3:2 (kon.) | Petrohrad – Čeljabinsk 3:0 (kon.) | S.Moskva – Nižnekamsk 4:2 (kon.)
Dinamo Minsk – Ufa 1:4 (kon.) | Doneck – Novokuzneck 5:1 (kon.) | Záhreb – Metallurg Magnitogorsk 2:1 (kon.)
HC Torpedo Nižnij Novgorod
6:2 (1:1, 3:0, 2:1)
Amur Chabarovsk
Piatok 22.11.2013, 16:00 • Trade Union Sports Palace • KHL

Nižnij Novgorod dokázal potvrdiť úlohu favorita a na domácom ľade jednoznačne deklasoval Chabarovsk 6:2! Každopádne si hostia takýto debakel nezaslúžili, keďže nehrali až tak zle. Lenže Amur dnes nebol príliš zohratý v ofenzíve, o domácich platí presný opak. (18:27:41)

60:00

59:21
    Torpédo Novgorod dal gól!

Domáci v závere ešte navyšujú svoje vedenie na rozdiel štyroch gólov! Šiesty gól Torpeda strelil krásnym bekhendom MICHAIL GRIGORIEV! Asistencie: Maxim Potapov.

58:41
    Wolski nepríjemne napriahol, no Jerjomin skvele chytil lapačkou.

57:48
    Hostia sú po piatom inkasovanom góle dosť zaskočení. Dnes už zrejme nebodujú a budú iba dohrávať zápas..

57:21
    Domáci vytvárajú obrovský tlak, ale hostia mu zatiaľ odolávajú.

56:43

Torpedo definitívne rozhoduje o svojom víťazstve! DENIS PARŠIN predviedol krásne sólo a strelou z otočky prekonáva Jerjomina, ktorý inkasuje vôbec prvý gól. Asistencie: Jarrko Immonen.

56:04
    Hostia hrajú už v plnej sile, domácim sa nepodarilo využiť presilovú hru.

55:31
    Hostia sa držia pri bránke Jerjomina, no toho priamo ohrozujú iba sporadicky.

54:46
    Domáci sú usadení v útočnom pásme a snažia sa o strelenie rozhodujúceho gólu.

54:04
    Hostia si komplikujú situáciu, keďže dochádza k vylúčeniu ich hráča. Na trestnej lavici si dve minúty posedí Jan Muršak.

53:31
    Hostí tento gól nakopol, uvidíme, či sa im podarí zdramatizovať duel.

52:49
    Chabarovsk dal gól!

Hostia strieľajú mimoriadne dôležitý kontaktný gól! Amur sa dostal do prečíslenia a vydarenú akciu presne zakončil DMITRIJ TARASOV! Asistencie: Jakub Petružálek.

52:24
    Domáci útočia, ale defenzíva hostí je oveľa pevnejšia ako v druhej tretine.

51:48
    Rýchla akcia domácich stroskotala na pozornom Jerjominovi, ktorý po prestriedaní stále drží čisté konto.

50:00
    Do konca zápasu ostáva iba desať minút. Domáci už pravdepodobne o svoje víťazstvo neprídu.

49:32
    Domáci sa rútili počas rýchlej akcie do prečíslenia, ale to nedokázali využiť. Strela Hodgmana totiž minula svoj cieľ – bránku Jerjomina.

48:51
    Hostia iba nahadzovali puk, no táto taktika na domácu defenzívu neplatí.

48:18
    Hostia nedokázali využiť početnú výhodu, domáci hrajú už s piatimi hráčmi.

47:53
    Domáci brankár Vitalij Koval si pripisuje ďalší úspešný zákrok. Brankár Torpeda dnes chytá spoľahlivo.

47:11
    Hostia hrajú aktívne, ale skórovať sa im nedarí.

46:34
    Hostia v útočnom pásme, snažia sa o skorigovanie aktuálne trojgólového vedenia Torpeda.

46:18
    Presilovku si tentokrát zahrajú hostia. Na trestnej lavici sa nachádza Danilij Žarkov.

45:54
    Nevýrazná presilovka Torpeda sa končí. Hostia sú na ľade so všetkými hráčmi.

44:53
    Domáci nie sú počas tejto presilovky nebezpeční. Predsa už nie sú pod takým tlakom, aby museli za každú cenu uspieť.

44:15
    Hostia sa dokázali oslobodiť, Koval je pri puku pri vlastnej bránke a rozohráva rýchlu akciu Torpeda.

43:54
    Domáci si opäť zahrajú presilovú hru, tentokrát sa na trestnú lavicu posadil Artem Dubinin za hákovanie.

43:12
    Presilovka Torpeda končí, Stepanov sa vracia do hry.

42:46
    Domáci strávia väčšinu času samozrejme v útočnom pásme, ale tam sa im nedarí Jerjomina prekonať.

42:15
    Pred Jerjominom vznikla menšia skrumáž, domáci však nedokázali zasunúť puk do jeho bránky.

41:44
    Domáci sa okamžite dostali do útočného pásma.

41:12
    Andrej Stepanov opäť mieri na trestnú lavicu, domáci majú príležitosť na navýšenie vedenia.

40:58
    Hostia sa oslobodili až teraz. Avšak domáci počas dlhšieho pobytu pri bránke Jerjomina nevymysleli nič zaujímavé.

40:27
    Domáci hráči sa usadili v útočnom pásme.

Trestné minúty: 6 – 10

Domácim druhá tretina vyšla takmer dokonale. Po prvej tretine, ktorá skončila 1:1, sa v druhej presadili troma gólmi a dostali sa tak do vedenia 4:1, ktoré by si už mali pohodlne udržať do konca zápasu. Tretia tretina začne okolo 17:47.

40:00

39:31
    Hra je prerušená až teraz, po skrumáži bolo posunutá bránka Jerjomina.

39:23
    Domáci obliehajú hosťujúcu bránku a snažia sa ju čo najčastejšie ohrozovať.

38:54
    Ježovova strela bol niekoľkokrát tečovaná, no napriek tomu si Koval pripísal úspešný zákrok.

38:02
    Hostia síce boli počas presilovky nepríjemní, no napriek tomu sa im nepodarilo streliť gól. Galužin je už späť v hre.

37:51
    Domáci sa teraz veľmi dobre bránia.

37:26
    Domáci sa dokázali oslobodiť a navyše niekoľko sekúnd držali puk pri bránke hostí.

36:48
    Koval si počas oslabenia pripísal už po niekoľkýkrát úspešný zákrok.

36:25
    Hostia vstúpili veľmi aktívne do presilovky.

36:02
    Vladimir Galužin mieri na trestnú lavicu, hostia môžu skorigovať nepriaznivý stav.

35:40
    Domáci hrajú veľmi aktívne. Tento raz si Jerjomin poradil so strelou Belochvostikova.

35:08
    Denis Paršin predviedol krásne sólo, ale stroskotal na Jerjominovi!

34:30
    Salminen sa ocitol v skvelej pozícii, ale Jerjomina neprekonal.

33:51
    Domáci sú stále veľmi aktívni, no striedajúci brankár Jerjomin si zatiaľ vedie solídne.

32:10
    Murygin prepúšťa v bránke miesto dvojke Jerjominovi.

32:10
    Hostia si berú oddychový čas.

32:10

O niekoľko sekúnd zvyšujú domáci svoje vedenie už na rozdiel troch gólov! O štvrtý presný zásah Nižného Novgorodu sa postaral VLADIMIR DENISOV, ktorý nechytateľnou strelou do ľavého horného kúta prekonal bezmocného Murygina! Asistencie: Vadim Chomickij, Denis Paršin.

31:32

Rýchla akcia domácich končí gólovým zakončením! Rýchly brejk ťahal VJAČESLAV KULEMIN, ktorý sa rútil úplne sám na Murygina a krásnym blafákom ho dokázal efektne prekonať!

30:56
    Stepanov síce ostáva na trestnej lavici kvôli osobnému trestu, ale jeho dvojminútový trest už vypršal a hostia hrajú v plnej sile.

30:29
    Po úspešnom zákroku Murygina sa bude vhadzovať po jeho ľavej ruke.

29:37
    Domáci vytvárajú tlak, hostia sa zatiaľ statočne bránia.

28:56
    Dochádza aj ku trestom aj za predchádzajúci konflikt. Jedná sa však iba o osobné štvortminútové tresty pre Stepanova a Sentjurina.

28:56
    Strelec úvodného gólu Andrej Stepanov okrem toho, že dostal zopár úderov do hlavy počas konfliktu s Sentjurinom, mieri aj na trestnú lavicu. Domáci môžu zvýšiť svoje vedenie.

28:56
    Bude sa vylučovať a po prerušení hry navyše dochádza ku potýčke medzi Sentjurinom a Stepanovom!

28:31
    Hostia trošku zmätkovali v zadných radoch, ale domáci ich zaváhanie nedokázali potrestať.

27:30

Domáci využívajú presilovku a dostávajú sa do vedenia! Krasnoslobodcevovu strelu vyrazil Murygin iba pred seba, kde bol fantasticky postavený JUUSO HEITANEN, ktorý už poľahky zblízka dostal puk do bránky hostí! Asistencie: Sakari Salminen, Jarkko Immonen.

26:48
    Na trestnú lavicu sa posadil Bryan Salcido, domáci môžu zvrátiť víťazstvo na svoju stranu.

26:48
    Hra sa prerušuje a bude sa vylučovať. Zároveň nasleduje komerčná prestávka.

26:27
    Domáci hráči sa usadili v útočnom pásme a snažia sa nájsť recept na prekonanie hosťujúcej defenzívy na čele s Muryginom.

25:50
    Hostia v pokoji od zadných radov rozohrávajú novú akciu.

24:56
    Hostia vleteli do útočného pásma, ale tam sa príliš dlho nezdržali.

24:10
    Krasnoslobodcev napriahol z mierneho uhla, Murygin však na dvakrát chytá puk.

23:38
    Paršinov pokus narobil Muryginovu menšie problémy, keďže ho musel napokon priľahnúť.

23:25
    Domáci aj po vyrovnaní síl ostávajú v útočnom pásme.

23:12
    Domáci nevyužili svoju presilovku, hostia hrajú v plnej sile.

22:41
    Grigoriev sa dostal do skvelej pozície, ale zblízka nedokázal prepáliť puk cez Murygina!

22:16
    Domácim sa zatiaľ v presilovej hre nedarí. Do obranného pásma Amuru sa dostávajú veľmi ťažko.

21:46
    Tarasov dokázal počas vlastného oslabenie vyviezť puk a navyše zakončiť, ale jeho bekhend Koval vyrazil.

21:12
    Vladimir Loginov je vylúčený po druhýkrát v tomto zápase. Domáci majú k dispozícii ďalšiu presilovku.

20:48
    Domáci veľmi aktívne vstúpili do druhej tretiny.

Trestné minúty: 4 – 4

Po prvej tretine je stav vyrovnaný 1:1. Videli sme dva góly, ktoré zhodne padli po využitých presilových hrách. Najprv sa hostia dostali do vedenia v 4. minúte po zásahu Stepanova, snahu domácich však zúžitkoval vyrovnávajúcim gólom v 18. minúte Vojtek Wolski. Spoločne sa môžeme tešiť na druhú tretinu, ktorá začne okolo 16:50.

20:00

19:47
    Muršakov prudký pokus Koval chytá do lapačky.

19:15
    Hostia sa snažia založiť postupnú akciu.

18:27
    Domácich tento gól očividne nakopol a ožili aj tribúny.

17:45

Domáci využívajú presilovku a vyrovnávajú stav stretnutia! VOJTEK WOLSKI dostal luxusnú prihrávku od Salminena a poľský hráč už nemal problém doklepnúť puk do odkrytej bránky! Asistencie: Sakari Salminen.

17:22
    Domáci vytvárajú tlak, ale tentokrát sa napokon podarilo hosťom oslobodiť.

16:52
    Dmitrij Tarasov podrazil Schastlivyho a odsedí si dvojminútový trest. Skvelá príležitosť domácich na vyrovnanie.

15:42
    Skrumáž pred bránkou Murygina, ale hosťujúci brankár si dal pozor.

14:53
    Domáci sú na ľade s plným počtom hráčov.

14:23
    Hostia nie sú počas presilovky nebezpeční. Ich kombinácie domáci dobre pokrývajú.

13:58
    Aleksandr Loginov prudko napriahol, ale jeho pokus betónom vyrazil Koval.

13:32
    Hietanen vyhadzuje puk z obranného pásma domácich.

12:53
    Vylúčenie na domácej strane. Za podrazenie si dve minúty na trestnej lavici posedí Grigoriev.

11:55
    Po prerušení hry nasleduje ďalšia komerčná prestávka.

11:38
    Murygin chytá prudký pokus domáceho hráča.

10:57
    Hrá sa najmä v strednom pásme, mužstvá sa ale samozrejme snažia prepracovať dopredu.

10:00
    Máme za sebou polovicu prvej tretiny. Po nej vyhráva 1:0 hosťujúci Amur Chabarovsk po góle Stepanova zo 4. minúty.

09:24
    Momentálne sa na ľade nič zaujímavé nedeje. Mužstvám sa útočné akcie vo väčšine prípadov nedaria.

08:32
    Strela Reeseho bola zblokovaná, domáci môžu zamieriť dopredu.

07:51
    Prudkú strelu Hietanena hosťujúci brankár Murygin fantasticky kryl.

07:22
    Domáci hráči sú usadení v útočnom pásme.

06:51
    Schastlivyho strela zasiahla ochrannú sieť, bude sa vhadzovať po pravici Kovala.

06:32
    Zakázané uvoľnenie domácich hráčov. Bude sa vhadzovať pri bránke Kovala. Avšak po komerčnej prestávke.

05:12
    Domáci prejavujú veľkú snahu, ale zatiaľ sa im príliš nedarí.

04:03
    Domácich môže tento gól mrzieť, lebo sa jednalo o dosť zbytočné vylúčenie. Momentálne však Torpedu neostáva nič iné, ako zabojovať a snažiť sa získať čo najlepší výsledok.

03:23

Hostia sa dostávajú do vedenia po využitej presilovke! Úvodný gól stretnutia strelil ANDREJ STEPANOV, ktorý dokázal umiestniť odrazený puk pomedzi betóny bezmocného Kovala! Bez asistencií.

03:04
    Domáci sa dokázali oslobodiť.

02:42
    Vladimir Loginov sa vracia do hry, začína sa presilovka hostí.

02:14
    Presilovka domácich sa končí, na trestnú lavicu zamieril Žarkov, ktorý si odsedí trest za veľa hráčov na ľade. Bude sa hrať teda 4 na 4.

01:54
    Domáci sa znova nasťahovali do útočného pásma, kde sa snažia vykombinovať zaujímavú akciu.

01:22
    Domácim sa zatiaľ v presilovke príliš nedarí, hostia práve vyhodili puk zo svojho obranného pásma.

00:42
    Okamžite sme svedkom vylúčenia. Domáceho hráča v sľubnej šanci hákoval Vladimir Loginov a za tento priestupok si posedí dve minúty na trestnej lavici.

00:27
    Hostia naslepo vyhodili puk zo svojho obranného pásma, domáci Bernackij môže vymyslieť novú akciu.

00:01

Máme za sebou ruskú hymnu a od úvodného vhadzovania nás delí iba niekoľko sekúnd.

Mužstvá nastupujú na hraciu plochu. Nižnij Novgorod bude hrať v modrých dresoch, Chabarovsk v bielych dresoch.

HC Torpedo Nižnij Novgorod: Koval (Maškovsev) – Bernackij, Hietanen, Valentenko, Chomickij, Grigoriev, Denisov, Belochvostikov – Salminen, Immonen, Paršin – Wolski, Schastlivy, Hodgman – Krasnoslobodcev, Galužin, Kulemin – Žarkov, Potapov, Sentjurin

Amur Chabarovsk: Murygin (Jerjomin) – V. Loginov, Salcido, A. Loginov, Sedunov, Ježov, Reese, Terjajev – Petružálek, Korotkov, Tarasov – Muršak, Stepanov, Šiškanov – Lugin, Litovčenko, Junkov – Smurov, Dubinin, Klimčuk

Rozhodca: Buturlin, Olenin – Birin, Medvedev.