Omsk – CSKA Moskva 3:5 (kon.) | Jekaterinburg – Lev 1:3 (kon.) | Barys – Riga 4:5 (4:5 po s.n.)
Jugra Chanty-Mansijsk – HC Slovan 0:1 (0:1 po s.n.) | Novgorod – Chabarovsk 6:2 (kon.) | Kazaň – Novosibirsk 1:2 (0:2 po s.n.)
D. Moskva – Vladivostok 3:2 (kon.) | Petrohrad – Čeljabinsk 3:0 (kon.) | S.Moskva – Nižnekamsk 4:2 (kon.)
Dinamo Minsk – Ufa 1:4 (kon.) | Doneck – Novokuzneck 5:1 (kon.) | Záhreb – Metallurg Magnitogorsk 2:1 (kon.)
po s.n. (4:5)
Barys Nur-Sultan
4:5 (0:1, 3:2, 1:1)
HC Dinamo Riga
Piatok 22.11.2013, 14:00KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.

Dobré popoludnie, dnešné stretnutie Kontinentálnej hokejovej ligy nás zavedie okrem iného na štadión mužstvá Barys Astana, ktoré bude hostiť lotyšský celok Dinamo Riga. Veľmi atraktívne stretnutie začína o 14:00.

Barys Astana

Domáci majú v dnešnom zápase zaujímavú motiváciu, s ich aktuálne štatistikou 27 odohraných stretnutí so ziskom 58 bodov, by ich totiž víťazstvo posunulo na čelo Východnej konferencie. Astana však v posledných 8 dueloch utrpela 4 porážky, čo je na domáci tím nezvyčajne veľa. V posledných dvoch zápasoch si chuť trochu spravila po vysokom víťazstve v Bratislave pomerom 6:2 a v Prahe, kde zvíťazila tesne 3:2 po predĺžení.

Dinamo Riga

To hostia majú naopak vynikajúcu sériu. Už 13 stretnutí v rade bodovali a v posledných 7 prípadoch zvíťazili. Naposledy tomu tak bolo doma po víťazstve 3:1 nad hosťami z Jekaterinburgu. Diname patrí s 55 bodmi tretia priečka v Západnej konferencii a aj oni by sa po prípadnej výhre priblížili čelu tabuľky, ktoré dominuje Petrohrad s 62 bodmi, na ktorý má však Riga dva zápasy k dobru.

00:01

00:48
    Hostia získali puk, ale moc dlho ho neudržali a vyhadzujú na zakázané uvoľnenie.

01:12
    Riga sa nemôže dostať za modrú čiaru a preto len nahadzujú puk na Ashonena.

01:53
    Keď už hostia mali šancu zaútočiť tak im to pokazilo pisknutie rozhodcu ktorý signalizuje postavenie mimo hru.

03:21
    Prvá strela hostí, ale Ahonen bez problému chytá.

05:19
    Riga získala puk, ale modrú čiaru nemôže prejsť

06:18
    Domáci sa drží v útočnej tretine, ale nemôžu sa dostať k strele.

06:38
    Augstkalns (DRI) dostáva dve minúty za podrazenie.

08:16
    Prvá strela v presilovke ale Tellqvist bol pripravený.

08:33
    Hostia v plnom počte.

09:32
    Toto stretnutie nie je príliš záživné. Hra sa odohráva skôr v strednom pásme.

10:22
    U puku sú hostia a skúšajú niečo vymyslieť.

10:50
    Bude sa vhadzovať pred Tellqvistom. Hostia vyhrali vhadzovanie a pokúšajú sa dostať cez stredné pásmo.

12:09
    Puk je opäť v moci hostí, ale Riga si puk prehadzuje vo svojej obranné tretine.

13:04
    Hossa sa pokúšal prekonať Ahonen, ale domáci brankár bol v pozore a ukryl puk vo svojej lapačke. Bude sa vhadzovať po jeho pravici.

15:00
    Je pred nami posledných päť minút prvej tretiny.

16:18
    Dnes sa hrá hokej, ktorý sme predpokladali. Puk v strednom pásme.

17:03
    Dinamo Riga dalo gól!

Úvodný gól  je tu. MARCEL HOSSA v samostatnom úniku zvolil strelu švihom a prekonáva Ahonena.

18:03
    Posledné dve minúty prvej tretiny. Riga je po góle akčnejšia a drží sa v útočnom pásme.

19:58
    Marcel Hossa (DRI) dostáva dve minúty za hákovanie.

20:00

V prvej tretine sme videli hru, ktorá sa prelievala z jednej strany na druhú. V 17.minutě sme sa dočkali úvodného gólu, ktorú strelil zo samostatného úniku Marcel Hossa a otvoril tak skóre na 1:0.
    Ďalšia tretina začne približne v 14:52

20:01

21:58

22:13
    Evgeny (AST) dostáva dve minúty za držanie.

23:50
    Opäť je tu hra, ktorú sme videli v prvej tretine.

24:06
    Gól strelil REDHLIS.
    A Riga získava dvojgólové vedenie zásluhou JEKABSA REDHLISA.

24:44
    Barys Astana dala gó!
    Gól strelil BOYD.
    A po pár sekundách je tu kontaktný gól domácich na 1:2. Autorom gólu je BOYD.

26:01

Teraz je to gólová tretina padá jeden gól za druhým. Dinamo si berie späť dvojgólové vedenie. Autorom gólu je MARCEL HOSSA.

26:34
    Oba tímy sú aktívne, ale hostia sú na tom lepšie a držia útočné pásmo.

27:21
    Hra sa už upokojuje a presúva sa do stredného pásma.

28:33
    Domáci sa pokúšajú dať kontaktný gól, ale nemôžu sa dostať cez modrú čiaru.

30:45
    Marcel Hossa bol atakovaný a s krvavým šrámom odchádza do kabín.

31:08
    Domáci sa veľmi ťažko dostávajú do útočného pásma. Obrana Rigy je dnes proste skvelá.

Ospravedlňujeme sa vám, ale vypadol nám prenos. Hneď ako opäť nabehne tak sa vám prihlásime.

Prenos sa nám opäť podarilo spojazdniť. V textovom prenose pokračujeme ďalej.

38:08
    Domáci znižujú na 2:3 ! Autorom gólu je ROMAN STARCHENKO.
    Bez asistencie.

39:00
    Beží posledná minúta 2. tretiny.

39:17
    Arvidis oslabuje hostí a posedí si 2 minúty za podrazenie. Ešte tu bude šanca hostí na vyrovnanie.

39:35
    A domáci využívajú presilovku a je to 3:3 !
    Hneď po vyhraní buly sa ku strele dostal DUSTIN BOYD a prekonal tak Tellqvista.
    Asistencia : Barker.

39:35

40:00

Veľmi aktívna bola táto druhá tretina, v ktorej sme videli až 5 gólov a stav je teda 3:3. Uvidíme či sa v podobnom duchu bude odohrávať 3.tretina.

40:01

40:15
    Domáci na nič nečakajú a už sú v útočnom pásme. Obrana hostí sa musí mať na pozore.

41:17
    Tellqvist si nemá ani kedy vydýchnuť. Domáci na neho posielajú jednu strelu za druhou. Hostia začali túto tretinu veľmi zle.

42:26
    Aj naďalej sme svedkami obrovského tlaku domácich. Avšak tí nie a nie streliť gól. Hostia takto hrať nemôžu.

42:54
    Až teraz sa Rige podarilo oslobodiť ale len za cenu zakázaného uvoľnenia.

43:28
    Zdá sa, že ten obrovský tlak domácich sa skončil. Hostia sa zmocnili puku a zakladajú útočnú akciu.

43:50
    Teraz hostia zatlačili do obranného pásma domácich. Veľmi zaujímavý hokej sa hrá zatiaľ v tejto tretine.

44:50
    Tlak hostí pokračuje. Domáci vyhadzujú všetky puky a preč a hostia sa moc ku strele nedostávajú.

45:41
    Teraz sa rapídne otočil obraz tejto hry. Hostia sú teraz tí čo tlačia a hostia tí čo sa bránia.

46:18
    Veľká šanca na gól pre Ozolinša. Ten sa ocitol zoči-voči brankárovi Ahonenovi a svoju strelu namieril do pravého horného rohu. Ahonen však vytiahol bravúrny zákrok lapačkou a zachránil tak domácich.

47:00
    Krásna atmosféra na štadióne. Domáci povzbudzujú svojich miláčikov a tím to určite dodá sily.

48:04
    Domáci sú opäť pod tlakom. Ahohen je zatiaľ vďaka dobrej obrane bez práce.

48:43
    Útok hostí bol zastavený ofsajdom.

49:52
    Práve prebieha hra v strednom pásme.

50:46
    Za hákovanie si 2 minúty posedí Robinson. Presilovka pre domácich.

51:09
    Domácim sa opäť podarilo využiť presilovku ! Ku odrazenému puku sa dostal DAWES a rozvlnil sieť bránky, ktorú stráži Tellqvist.

51:55
    Domácich gól nakopol a sú veľmi aktívny.

52:22
    Hostia bojujú ako len vedia a za žiadnu cenu sa ešte nevzdávajú.

54:00
    Hneď ak osa domáci zmocnia puku tak sa nikam nehrnú a nútia tak hostí ku vysokému napádaniu.

54:49
    Pri puku hostia ale cez obranu domácich sa nemôžu presadiť.

55:44
    Domáci sa už len bránia a vyhadzujú puk.

56:19
    Domáci Evgeny si posedí 2 minúty za hákovanie. Veľká šanca pre hostí na strelenie vyrovnávajúceho gólu.

57:12
    A predsa hostia vyrovnávajú a využívajú tak presilovku ! Veľké zmätky teraz boli pred brankárom Ahonenom. Puk sa odrazil ku voľnému SZCZECHURAOVI a ten nemal do poloodkrytej bránky streliť gól na 4:4 !

58:00
    Obom tímom už ubúdajú sily a nikam sa nehrnú. Čakajú už len na začiatok predĺženia. Obrovský smola pre domácich, že krátko pred koncom inkasovali gól na 4:4.

59:00
    Beží posledná minúta 3.tretiny.

59:30
    Hra v strednom pásme.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

60 minú hry nám víťaza neurčilo a tak bude nasledovať predĺženie. To si vyžiadali hostia, ktorý 3 minúty pred koncom dokázali vyrovnať na 4:4.