Omsk – CSKA Moskva 3:5 (kon.) | Jekaterinburg – Lev 1:3 (kon.) | Barys – Riga 4:5 (4:5 po s.n.)
Jugra Chanty-Mansijsk – HC Slovan 0:1 (0:1 po s.n.) | Novgorod – Chabarovsk 6:2 (kon.) | Kazaň – Novosibirsk 1:2 (0:2 po s.n.)
D. Moskva – Vladivostok 3:2 (kon.) | Petrohrad – Čeljabinsk 3:0 (kon.) | S.Moskva – Nižnekamsk 4:2 (kon.)
Dinamo Minsk – Ufa 1:4 (kon.) | Doneck – Novokuzneck 5:1 (kon.) | Záhreb – Metallurg Magnitogorsk 2:1 (kon.)
po s.n. (4:5)
Barys Nur-Sultan
4:5 (0:1, 3:2, 1:1)
HC Dinamo Riga
Piatok 22.11.2013, 14:00KHL

V nájazdoch uspeli hostia a stali sa tak víťazom tohto zápasu. Výsledok po nájazdoch je teda 4:5. Pekný zvyšok dňa praje Miroslav Revaj. (18:25:30)

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím HC Dinamo Riga.
    Gól strelil SZCZECHURA.

A Gavrilin nedal !

Gavrilin musí nájazd premeniť. Ak nie tak domáci dnes prehrajú !

Szczechurovi ale blafák vyšiel ! 1:0 pre hostí !

Dawesovi jeho blafák nevyšiel !

Podobne si počínal Marcel Hossa !

Upper svoj nájazd nepremenil !

Domáci začínajú nájazdy.

Samostatné nájazdy začínajú.

Ani predĺženie nám víťaza neurčilo. Nasledovať budú nájazdy.

62:38
    Z tlaku nič nebolo a hra sa prelieva zo strany na stranu.

62:26
    Hostia sú v útočnom pásme a dostávajú domácich pod tlak.

61:13
    Nudná pasáž predĺženia. Oba tímy hrajú opatrne a nikam sa nehrnú.

60:34
    Domáci sa po vyhratom buly usadili v útočnom pásme.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60 minú hry nám víťaza neurčilo a tak bude nasledovať predĺženie. To si vyžiadali hostia, ktorý 3 minúty pred koncom dokázali vyrovnať na 4:4.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:30

59:00
    Beží posledná minúta 3.tretiny.

58:00
    Obom tímom už ubúdajú sily a nikam sa nehrnú. Čakajú už len na začiatok predĺženia. Obrovský smola pre domácich, že krátko pred koncom inkasovali gól na 4:4.

57:12
    Dinamo Riga dalo gól!
    A predsa hostia vyrovnávajú a využívajú tak presilovku ! Veľké zmätky teraz boli pred brankárom Ahonenom. Puk sa odrazil ku voľnému SZCZECHURAOVI a ten nemal do poloodkrytej bránky streliť gól na 4:4 !
    Bez asistencie.

56:19
    Domáci Evgeny si posedí 2 minúty za hákovanie. Veľká šanca pre hostí na strelenie vyrovnávajúceho gólu.

55:44
    Domáci sa už len bránia a vyhadzujú puk.

54:49
    Pri puku hostia ale cez obranu domácich sa nemôžu presadiť.

54:00
    Hneď ak osa domáci zmocnia puku tak sa nikam nehrnú a nútia tak hostí ku vysokému napádaniu.

52:22
    Hostia bojujú ako len vedia a za žiadnu cenu sa ešte nevzdávajú.

51:55
    Domácich gól nakopol a sú veľmi aktívny.

51:09
    Barys Astana dala gó!
    Domácim sa opäť podarilo využiť presilovku ! Ku odrazenému puku sa dostal DAWES a rozvlnil sieť bránky, ktorú stráži Tellqvist.

50:46
    Za hákovanie si 2 minúty posedí Robinson. Presilovka pre domácich.

49:52
    Práve prebieha hra v strednom pásme.

48:43
    Útok hostí bol zastavený ofsajdom.

48:04
    Domáci sú opäť pod tlakom. Ahohen je zatiaľ vďaka dobrej obrane bez práce.

47:00
    Krásna atmosféra na štadióne. Domáci povzbudzujú svojich miláčikov a tím to určite dodá sily.

46:18
    Veľká šanca na gól pre Ozolinša. Ten sa ocitol zoči-voči brankárovi Ahonenovi a svoju strelu namieril do pravého horného rohu. Ahonen však vytiahol bravúrny zákrok lapačkou a zachránil tak domácich.

45:41
    Teraz sa rapídne otočil obraz tejto hry. Hostia sú teraz tí čo tlačia a hostia tí čo sa bránia.

44:50
    Tlak hostí pokračuje. Domáci vyhadzujú všetky puky a preč a hostia sa moc ku strele nedostávajú.

43:50
    Teraz hostia zatlačili do obranného pásma domácich. Veľmi zaujímavý hokej sa hrá zatiaľ v tejto tretine.

43:28
    Zdá sa, že ten obrovský tlak domácich sa skončil. Hostia sa zmocnili puku a zakladajú útočnú akciu.

42:54
    Až teraz sa Rige podarilo oslobodiť ale len za cenu zakázaného uvoľnenia.

42:26
    Aj naďalej sme svedkami obrovského tlaku domácich. Avšak tí nie a nie streliť gól. Hostia takto hrať nemôžu.

41:17
    Tellqvist si nemá ani kedy vydýchnuť. Domáci na neho posielajú jednu strelu za druhou. Hostia začali túto tretinu veľmi zle.

40:15
    Domáci na nič nečakajú a už sú v útočnom pásme. Obrana hostí sa musí mať na pozore.

40:01

Veľmi aktívna bola táto druhá tretina, v ktorej sme videli až 5 gólov a stav je teda 3:3. Uvidíme či sa v podobnom duchu bude odohrávať 3.tretina.

40:00

39:35
    Hostia v plnom počte.

39:35
    A domáci využívajú presilovku a je to 3:3 !
    Hneď po vyhraní buly sa ku strele dostal DUSTIN BOYD a prekonal tak Tellqvista.
    Asistencia : Barker.

39:17
    Arvidis oslabuje hostí a posedí si 2 minúty za podrazenie. Ešte tu bude šanca hostí na vyrovnanie.

39:00
    Beží posledná minúta 2. tretiny.

38:08
    Domáci znižujú na 2:3 ! Autorom gólu je ROMAN STARCHENKO.

Prenos sa nám opäť podarilo spojazdniť. V textovom prenose pokračujeme ďalej.

Ospravedlňujeme sa vám, ale vypadol nám prenos. Hneď ako opäť nabehne tak sa vám prihlásime.

31:08
    Domáci sa veľmi ťažko dostávajú do útočného pásma. Obrana Rigy je dnes proste skvelá.

30:45
    Marcel Hossa bol atakovaný a s krvavým šrámom odchádza do kabín.

28:33
    Domáci sa pokúšajú dať kontaktný gól, ale nemôžu sa dostať cez modrú čiaru.

27:21
    Hra sa už upokojuje a presúva sa do stredného pásma.

26:34
    Oba tímy sú aktívne, ale hostia sú na tom lepšie a držia útočné pásmo.

26:01

Teraz je to gólová tretina padá jeden gól za druhým. Dinamo si berie späť dvojgólové vedenie. Autorom gólu je MARCEL HOSSA.

24:44
    Gól strelil BOYD.
    A po pár sekundách je tu kontaktný gól domácich na 1:2. Autorom gólu je BOYD.

24:06
    Gól strelil REDHLIS.
    A Riga získava dvojgólové vedenie zásluhou JEKABSA REDHLISA.

23:50
    Opäť je tu hra, ktorú sme videli v prvej tretine.

22:13
    Evgeny (AST) dostáva dve minúty za držanie.

21:58

20:01

V prvej tretine sme videli hru, ktorá sa prelievala z jednej strany na druhú. V 17.minutě sme sa dočkali úvodného gólu, ktorú strelil zo samostatného úniku Marcel Hossa a otvoril tak skóre na 1:0.
    Ďalšia tretina začne približne v 14:52

20:00

19:58
    Marcel Hossa (DRI) dostáva dve minúty za hákovanie.

18:03
    Posledné dve minúty prvej tretiny. Riga je po góle akčnejšia a drží sa v útočnom pásme.

17:03

Úvodný gól  je tu. MARCEL HOSSA v samostatnom úniku zvolil strelu švihom a prekonáva Ahonena.

16:18
    Dnes sa hrá hokej, ktorý sme predpokladali. Puk v strednom pásme.

15:00
    Je pred nami posledných päť minút prvej tretiny.

13:04
    Hossa sa pokúšal prekonať Ahonen, ale domáci brankár bol v pozore a ukryl puk vo svojej lapačke. Bude sa vhadzovať po jeho pravici.

12:09
    Puk je opäť v moci hostí, ale Riga si puk prehadzuje vo svojej obranné tretine.

10:50
    Bude sa vhadzovať pred Tellqvistom. Hostia vyhrali vhadzovanie a pokúšajú sa dostať cez stredné pásmo.

10:22
    U puku sú hostia a skúšajú niečo vymyslieť.

09:32
    Toto stretnutie nie je príliš záživné. Hra sa odohráva skôr v strednom pásme.

08:33

08:16
    Prvá strela v presilovke ale Tellqvist bol pripravený.

06:38
    Augstkalns (DRI) dostáva dve minúty za podrazenie.

06:18
    Domáci sa drží v útočnej tretine, ale nemôžu sa dostať k strele.

05:19
    Riga získala puk, ale modrú čiaru nemôže prejsť

03:21
    Prvá strela hostí, ale Ahonen bez problému chytá.

01:53
    Keď už hostia mali šancu zaútočiť tak im to pokazilo pisknutie rozhodcu ktorý signalizuje postavenie mimo hru.

01:12
    Riga sa nemôže dostať za modrú čiaru a preto len nahadzujú puk na Ashonena.

00:48
    Hostia získali puk, ale moc dlho ho neudržali a vyhadzujú na zakázané uvoľnenie.

00:01

Dinamo Riga

To hostia majú naopak vynikajúcu sériu. Už 13 stretnutí v rade bodovali a v posledných 7 prípadoch zvíťazili. Naposledy tomu tak bolo doma po víťazstve 3:1 nad hosťami z Jekaterinburgu. Diname patrí s 55 bodmi tretia priečka v Západnej konferencii a aj oni by sa po prípadnej výhre priblížili čelu tabuľky, ktoré dominuje Petrohrad s 62 bodmi, na ktorý má však Riga dva zápasy k dobru.

Barys Astana

Domáci majú v dnešnom zápase zaujímavú motiváciu, s ich aktuálne štatistikou 27 odohraných stretnutí so ziskom 58 bodov, by ich totiž víťazstvo posunulo na čelo Východnej konferencie. Astana však v posledných 8 dueloch utrpela 4 porážky, čo je na domáci tím nezvyčajne veľa. V posledných dvoch zápasoch si chuť trochu spravila po vysokom víťazstve v Bratislave pomerom 6:2 a v Prahe, kde zvíťazila tesne 3:2 po predĺžení.

Dobré popoludnie, dnešné stretnutie Kontinentálnej hokejovej ligy nás zavedie okrem iného na štadión mužstvá Barys Astana, ktoré bude hostiť lotyšský celok Dinamo Riga. Veľmi atraktívne stretnutie začína o 14:00.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.

Miroslav Revaj

Góly a asistencie: 25. BOYD (Dawes, Bochenski), 39. Starchenko (bez asistencie), 40. Boyd (Barker), 52. Dawes (bez asistencie) – 18. Hossa, 25. Redhlis (Indrasis, Nizivijs), 27. Hossa (Ozolins), 58. Szczechura (bez asistencie), rozh. náj. Szczechura

Barys Nur-Sultan: Ahonen (Poluektov) – Litviněnko, Savčenko, Blochin, Semjonov, Barker, Lundin, Grebensčikov – Ruděnko, Antropov, Starčenko – Žailaunov, Upper, Puškarjov – Dawej, Boyd, Bochenski – Rachmanov, Poliščuk, Gavrilin.
    HC Dinamo Riga: Tellqvist (Cimermanis) – Ozolinš, Rekis, Robinson, Pujacs, Sotnijeks, Redlihs, Augstkalns – Hossa, Szczechura, Wilson – Indrasis, Hascak, Pavlovs – Cipulis, Niživijs, Bičevskis – Kuzměnkovs, Skvorcovs, Begovs.