Ottawa – Minnesota 3:4 (kon.) | Washington – Pittsburgh 0:4 (kon.) | Calgary – Columbus 1:2 (po pr.)
Anaheim – NJ Devils 3:4 (po pr.)
Washington Capitals
0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
Pittsburgh Penguins
cz Štvrtok 21.11.2013, 02:00 • Verizon Center, Washington • NHL

Tohle je z mé strany vše. Loučím se s Vámi a přeji úspěšný čtvrtek. (04:44:13)

Československá stopa v utkání:
    Martin Erat (WSH) 0+0, 0 střel, čas na ledě 14:42

Tři hvězdy utkání:
    1. Sidney Crosby (PIT) 1+1
    2. Paul Martin (PIT) 1+1
    3. Marc-Andre Fleury (PIT) 18 zák., 0 gólů, 00,0%

Dnešní utkání je u konce, a jak nám výsledek napovídá, bylo velmi jednoznačné. Pittsburgh byl dnes jasně aktivnějším týmem a zaslouženě si připisuje dva body do tabulky a upevňuje si první pozici v Metropolitní divizi. Washington po šesti výhrách na vlastním ledě ukončuje tuhle sérii a loučí se bez bodu.

60:00

58:40
    Tribuny ve Verizon Center poloprázdné. Utkání už se uchyluje ke svému konci.

58:00
    Běží poslední dvě minuty dnešního utkání.

56:30
    Washingtonští sice kombinují v útočném pásmu, ale stále bez střely. S takovou si Fleury připíše na své konto nulu.

55:50
    Po několika nepřesnostech se domácí provinili dalšího icingu.

55:00
    V utkání by se teď velmi těžce hledali nějaké situace, které by stály za zmínku. Washington marně útočí a končí pouze na připravené obraně hostí.

53:50
    Washington teď po krátkém závaru raději vyhazuje na zakázané uvolnění.

52:40
    Bennett se dostal do přečíslení s Crosbym a vyměnil si s ním kotouč, nakonec do jejich přihrávky sáhl Schmidt a rozehrál nový útok svého týmu.

52:00
    K vidění je stále marná snaha Washingtonu. Hosté už pouze brání svůj velký náskok a nedopouští žádné zdramatizování.

50:53
    Domácí se stále snaží alespoň o ten čestný úspěch, ale jejich útok končí odpískaným ofsajdem.

50:19
    Malkin v obrovské rychlosti vlétl do útočné třetiny a zkusil to bekhendem, ale neuspěl.

50:00
    Troufám si tvrdit, že dnes k nastavenému času nedojde, a tak běží poslední desetiminutovka dnešního utkání.

48:30
    Bäckström si vybruslil do mezikruží, ale jeho střela zamířila vedle.

48:15
    A hraje je stále velmi přerušována.

47:16
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    A je tu další branka hostujících JAMES NEAL obdržel kotouč ve středním pásmu a vybruslil až před Holtbyho, kterého překonal tvrdou střelou švihem, kdy trefil přesně růžek branky – 0:4! Asistence: Paul Martin, Jevgenij Malkin.

46:21
    Diváci ve Verizon Center momentálně nesledují zrovna ten nejpohlednější hokej. Hra je často přerušována.

45:49
    Jejich útok ale nebyl dobrý, dlouhý pas skončil za brankovou čárou hostí, odpískán icing.

45:38
    Capitals musí znovu rozjíždět svůj útok až od Holtbyho.

45:00
    Za námi je prvních pět minut poslední třetiny. Domácí se tlačí do útoku, ale téměř nic se jim dnes nedaří.

44:34
    Malkin tak dlouho váhal s přihrávkou až jeho pas ztratil přesné parametry.

44:22
    Vhazovat se bude ve středovém kruhu.

43:50
    Po Martinově střele se o dorážku pokoušel Crosby, ale dnes podruhé neuspěl.

43:16
    Ovečkin našel před brankou Volpattiho a po několika odrazech zůstal kotouč na Fleuryho tyči!

42:50
    Několik nepřesností teď potkalo domácí tým, ale i tak se Capitals dostali do útočného pásma.

42:20
    Hra je zatím bez větších šancí, ačkoliv se oba celky aktivně tlačí do útočné třetiny.

41:52
    Jokinen nezpracoval prudkou přihrávku ve třetině, a tak se musí vracet do středního pásma.

41:21
    Washington se stále tlačí dopředu, ale jejich snaha je zatím marná.

40:51
    Do útočné třetiny zatáhl kotouč Grabovskij, ale byl sražen k zemi a kotouč ztratil.

40:19
    Bäckströmova střela zablokována, dopředu můžou hosté.

40:01

I druhá třetina je za námi a zase o něco více nám napověděla o výsledku dnešního utkání. Pittsburgh v prostřední třetině už tolik nedominoval jako ve třetině první, ale i tak navýšil svůj náskok zásluhou přesilovkové střely kapitána Sidneyho Crosbyho. Washington sice zvýšil svoji aktivitu a měl několik šancí, ale proti byl dnes vynikající Marc-Andre Fleury.
    Střely na branku ve druhé třetině: 8:15

Další třetina začne přibližně ve 4:01

40:00

39:31
    Je tu dost možná rozhodující branka dnešního utkání. Po pohledné kombinaci se z levého kruhu dostal ke střele z první SIDNEY CROSBY, který trefil přesně k přední tyči Holtbyho branky – 0:3! Asistence: James Neal, Chris Kunitz.

38:55
    Crosby napřáhl, ale trefil pouze tyč!

38:26
    První vyloučení druhé třetiny přichází na přichází na straně domácích. Washington bude pykat za příliš mnoho hráčů na ledě.

38:00
    Do konce druhé třetiny zbývají pouhé dvě minuty a hra začíná nabírat vysoké tempo. Hraje se velmi útočné s několika šancemi.

37:11
    Ovečkin se dostal k další nepříjemné střele, jeho projektyl však zamířil mimo hostující svatyni.

36:45
    Kunitz ve vyložené šanci nedokázal propasovat kotouč mezi Holtbyho betony.

36:20
    Tučňáci se do útočné třetiny dostávají jen díky dobrému nahození Vitaleho.

35:56
    Po delší době jsou to hosté, kteří okupují útočné pásmo, ale skóre je stále neměnné.

35:43
    Na druhé straně vyslal protekční střelu na Holtbyho Sutter a získal tak útočné pásmo pro svůj tým.

35:17
    Schmidt to zkusil z rohu, ale jeho střela neměla šanci na úspěch. Fleury stále stoprocentní.

35:07
    Kotouč se znovu ocitá v hledišti, ale Jokinen pykat nebude. Kotouč byl tečovaný.

34:44
    Ovečkin jako buldozer procházel přes bránící hráče, ale nakonec byl zastaven Orpikem.

34:00
    Momentálně je to právě Washington, který určuje tempo hry. Doufejme, že dojde ke kontaktní brance a zdramatizování utkání.

33:28
    Oleksy obdržel dobrou přihrávku od Grabovského zpoza branky, ale Fleury stál na správném místě.

33:10
    Třetí útočná formace domácích bojuje o kotouč za Fleuryho brankou.

32:40
    Capitals stále v útočném pásmu a stále bez střeleckého efektu.

32:14
    Pittsburgh pouze vyhazuje k Holtbymu a posílá na led čerstvé síly.

31:55
    Washington nadále mírně zvedá svoji aktivitu, ale jejich střelecká přesnost zatím schází v dnešním utkání.

31:38
    Po nepřesné střele se domácím sami vyhání z útočného pásma a musí zakládat nový útok.

31:00
    Hra teď ztratila veškerý spád. K vidění je spousta chyb na obou stranách, a tak se nacházíme v nudnější pasáži dnešního utkání.

30:22
    Capitals sice kombinují v útočném pásmu, ale vůbec se nedostávají ke střele.

30:00
    Polovina utkání je za námi a skóre se nadále nemění.

29:40
    Chimerova střela na druhé straně zablokována.

29:16
    Crosby ve velké šanci, ale nezvedl kotouč dostatečně!

28:50
    Na druhé straně minul branku Ovečkin.

28:27
    Oleksyho tečovaná střela skončila mimo branku. Na druhé straně to zkusil Neal, ale Holtby podržel svoje mužstvo.

27:55
    Hosté teď zazmatkovali při rozehrávce a ke střele se dostal Johansson, který příliš dlouho váhal a nakonec zakončil nepřesně.

27:37

27:25
    Hosté musí znovu zakládat útok od svého brankáře.

27:02
    Kombinace Tučňáků nadále pokračuje, ale zatím nedošlo k nějaké pohlednější kombinaci.

26:35
    Až nyní zatáhl kotouč do útočného pásma a nabídl Malkinovi. Ten z první od modré netrefil.

26:10
    Pittsburghu se přesilová hra vůbec nedaří. U kotouče jsou spíše domácí hráči.

25:37
    Na trestnou lavici odchází Martin Erat za držení.

25:21
    Crosby mohl v klidu vystřelit z pravé strany, ale jeho střela vyražena domácím brankářem.

25:08
    Washington teď delší dobu kombinuje v útočném pásmu, ale bez střeleckého efektu branku nejspíš nevstřelí.

24:29
    Bäckström vystihl rozehrávku soupeře a dostal se i ke střele, ale jeho protivník v masce stále zůstává stoprocentní.

24:18
    Holtby byl nucen přerušit hru.

24:05
    Zakázané uvolnění Pittsburghu se pískat nebude, domácí musí rozjíždět svůj útok až od Holtbyho.

23:27
    Hra je teď plná nepřesností. Ani jeden z celků není schopen usadit se v útočné třetině a zahrozit svému soupeři.

22:40
    Erat hledal Laicha rychlou přihrávkou, ale jeho přihrávka skončila pouze na brusli kanadského forvarda.

22:14
    Hra se teď přelévá ze strany na stranu. Domácí jsou o něco málo aktivnější než v první třetině.

21:40
    James Neal bekhendem dorážel v bezprostřední blízkosti, ale jeho kotouč zamířil těsně vedle levé tyče.

21:22
    Tentokrát jsou to hráči Capitals, kteří po špatné dlouhé přihrávce musí čelit zakázanému uvolnění.

21:04
    Od modré to zkusil Alzner, ale Fleury jeho střelu dobře viděl a ukryl ji do své výstroje.

20:41
    Hosté vyhazují ve hře pět na pět přes všechny čáry, což znamená jediné – icing.

20:35

20:25
    Až nyní se domácí dostali do útočné třetiny. Ke střele se nakonec dostal Bäckström, ale jeho střele skončil ve Fleuryho výstroji.

20:01

Do druhé třetiny vstoupí domácí přesilovou hrou, když ještě pětatřicet sekund si na trestné lavici posedí Tanner Glass.

První třetina je za námi a výsledek hovoří za vše. Hosté byli po celou dobu lepším celkem a po dvou trefách ovládají dnešní utkání. Jediným světlým momentem domácích byla tyč Alexandra Ovečkina. Pokud domácí chtějí v dnešním utkání urvat alespoň nějaký bod, měli by výrazně zabrat.
    Střely na branku v první třetině: 6:17

Další třetina začne přibližně ve 3:03

20:00

19:53
    Brouwer dostal dobrou přihrávku před branku od zadního mantinelu, ale nedokázal zakončit.

19:30
    Washington má výhodu zlomené hokejky soupeře.

19:11
    Washingtonu se znovu nepodařila kombinace a je z toho zakázané uvolnění.

19:00
    Je před námi poslední minuta první periody.

18:57
    A znovu.

18:43
    Hosté okamžitě po vhazování vyhazují přes všechny čáry.

18:35
    Do konce první třetiny bude mít Washington přesilovou hru. Na trestnou lavici za hákování odchází Glass.

18:25
    Po vhazování ve středním pásmu kotouč doklouzal až k Holtbymu, který raději přerušil hru.

17:49
    Gibbons mohl uhánět sám na branku, ale v poslední chvíli mu kotouč vypíchl náhradník za Greena Tyson Strachan.

17:15
    Erat našel Schmidta na modré, ale jeho následná přihrávka na Strachana nebyla přesná.

16:45
    Další útok Washingtonu, konkrétně přečíslení tří na dva končí už na útočné modré čáře.

16:08
    Washington se snaží i po konci přesilové hry usadit v útočném pásmu, ale hosté aktivně přistupují k útočníkům domácího týmu a nedávají jim téměř žádný prostor na kombinaci.

15:56

15:37
    Bäckström to zkoušel zpoza branky, ale Fleury na jeho fintu neskočil a stále drží čisté konto.

15:06
    Domácí v útočném pásmu. Pokračuje se zkrácenou přesilovou hrou Washingtonu.

14:47

14:25
    Erat dlouhou přihrávkou našel Grabovského, který zatáhl kotouč do útočné třetiny.

14:05
    U kotouče hostující hráči, kteří kombinují u vlastní modré čáry a hledají směr útoku.

13:56
    Síly na ledě se vyrovnají. Na trestnou lavici odchází Kunitz, který se provinil podražením.

13:30
    Do nadějného přečíslení se dostali hosté, ale jejich konečnou přihrávku zachytil dobruslující Ward.

13:04
    Chimera s Wardem jsou velmi aktivní v oslabení, když drží kotouč v útočné třetině.

12:47
    Na trestnou lavici za krosček odchází Oleksy (WSH).

12:36
    Útok Washingtonu opět přišel nazmar, a tak dopředu znovu putují hosté.

12:05
    Vhazovat se bude znovu u Holtbyho klece.

11:57
    Hosté vybojovali kotouč ve středním pásmu, který se dostal k Malkinovi. Ten neváhal a posunul do rychlého brejku BEAUA BENNETTA, který z pravé strany trefil mezírku u protilehlé tyče – 0:2. Asistence: Jevgenij Malkin, Matt Niskanen.

11:43
    Domácí se znovu marně tlačí do útočné třetiny. Obrana Bylsmova týmu je dnes velmi dobře připravena.

11:20
    Crosby pronikl do útočného pásma, ale byl svírán dvěma bránícími hráči a nedokázal zakončit.

10:52
    Úderná třetí formace Washingtonu operuje v útočné třetině a dává najevo svou výbornou formu z předchozích utkání.

10:25
    Hra se po delší době odehrává spíše ve středním pásmu. Obě mužstva teď hledají slabinu svého soupeře.

10:00
    První desetiminutovka je za námi. Zatím jsou lepšími hráči hosté, kteří po zásluze vedou tím nejtěsnějším možným rozdílem.

09:33
    Ani nahození a aktivní forčekink neznamená pro domácí hráče útočné pásmo.

09:11
    Capitals mají nadále velké problémy a nemůžou se dostat z obranného pásma.

08:52
    Grabovskij se dostal do rychlého protiútoku a poradil si s obráncem, ale po tomto manévru byl natolik rozhozen, že nedokázal adresovat přesnou přihrávku na najíždějícího Warda.

08:24
    Washington má teď velké problémy, Letang nepříjemně střílel z vrcholu kruhu, ale Holtby byl připraven.

07:45
    Pittsburgh je po vstřelené brance aktivnějším celkem a nadále okupuje útočné pásmo.

06:38
    Je tu branka otevírající skóre dnešního utkání. Po vyhraném buly nasměroval Crosby kotouč na modrou, odkud vypálil PAUL MARTIN a trefil přesně růžek Holtbyho branky – 0:1! Asistence: Crosby.

06:34
    Pittsburgh teď na malý moment zatlačil svého soupeře, a tak se hosté znovu osvobozují výhozem na icing.

06:20
    Hra má od začátku utkání velmi rychlý spád a přelévá se ze strany na stranu.

05:51
    Hra je přerušena v Holtbyho třetině. Bude se vhazovat poblíž jeho lapačce, tedy vlevo.

05:39
    Crosby přihrával nepřesně z rohu útočné třetiny, a tak se kotouče ujímají Capitals.

05:24

05:10
    Sutter zatáhl kotouč do útočné třetiny, kde ušetřil velmi cenné sekundy pro svůj tým.

04:47
    Washingtonu se přesilová hra přestává dařit. Pittsburgh znovu vyhazuje přes všechny čáry.

04:17
    Carlson neudržel útočné pásmo a musí se pro kotouč vracet na střed kluziště.

03:41
    Ovečkin znovu pálil z levé strany, ale Fleury si jeho střelu dobře pohlídal a vytěsnil ji.

03:30
    Ovečkin vyslal prudkou jedovku, ale trefil pouze brankovou konstrukci!

03:24
    Na trestnou lavici za podražení Craig Adams. Na řadu přijde obávaná přesilová hra domácích.

03:07
    Je signalizováno vyloučení na straně hostů. Ovečkin zavezl kotouč do útočné třetiny a přihrál Brouwerovi, který netrefil prázdnou klec!

02:44
    U kotouče jsou domácí hráči, ale zatím pouze ve vlastní třetině.

02:20
    Kotouč byl nejspíš nakonec tečován, a tak se bude pokračovat ve hře pět na pět. Vhazování po Fleuryho levici.

02:20
    Kotouč zamířil do ochranné sítě a rozhodčí se musí radit, zda nedojde k vyloučení na straně hostů.

01:53
    Hosté se jejich forčekinku ubránili velmi dobře a vyvezli kotouč, alespoň za červenou čáru.

01:32
    Zásluhou třetí útočné formace se do útoku dostali také domácí, kteří hledají příležitost ke střele.

01:16
    Pittsburgh začal o něco aktivněji, domácí Washington se osvobozuje pouze za cenu zakázaného uvolnění.

00:58
    Malkin zatáhl kotouč do útočné třetiny a po obkroužení branky našel na modré Letanga, který bez váhání vystřelil, ale branku minul.

00:35
    Erat zavezl kotouč do útočného pásma, ale po nepřesné přihrávce se kotouče ujímají hosté.

00:13
    Úvodní vhazování vyhráli Tučňáci a díky nahození se dostali do útočného pásma.

00:01

Obě mužstva jsou nastoupena na ledové ploše. Domácí nastoupí v klasické kombinaci červeno-modrých barev. Hosté v bílo-černé kombinaci.

Utkání započne až za malý okamžik.

Washington Capitals: Holtby (Neuvirth) – Strachan, Schmidt, Carlson, Alzner, Oleksy, Urbom – Ovečkin, Bäckström, Erat – Brouwer, Johansson, Laich – Ward, Grabovskij, Chimera – Wilson, Latta, Volpatti

Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Orpik, Martin, Letang, Engelland, Niskanen, Maatta – Bennett, Crosby, Kunitz – Neal, Malkin, Dupuis – Gibbons, Sutter, Jokinen – Adams, Vitale, Glass

Rozhodčí: Kowal, Lee – Barton, Lazarowich.

Vážení sportovní diváci, vítejte u dalšího obrovského šlágru, který nám nabízí dvaadvacáté kolo kanadsko-americké NHL! V dnešním střetnutí proti sobě vyjedou týmy, které spolu aktuálně zápasí o čtvrtou příčku Východní konference a my budeme u toho. V žádném případě si nenechme ujít utkání, kde proti sobě nastoupí dva velcí rivalové, co se týče nejen mužstev, ale také ikon svých klubů Ovečkin vs. Crosby. Od 02:00 tedy sledujeme utkání Washington CapitalsPittsburgh Penguins.

Přeji příjemný sportovní zážitek.

Vzájemné zápasy

Co rok, to jiná bilance. Když zabrousíme až do roku 2011, můžeme zjistit, že Washington vyhrál 4 duely z pěti.
    V roce 2012 se tyto celky utkaly pouze dvakrát a vítězství si spravedlivě rozdělili do poměru 1:1
    V loňské zkrácené sezóně se bojovalo třikrát a ve všech utkáních figurovali hráči Pittsburghu Penguins.
    Nechme se tedy překvapit jaké statistiky budeme vídat v sezóně 2013/2014.

Stejně jako v té loňské zkrácené sezóně, nezačali svěřenci Adama Oatese sezónu zrovna nejlépe a do poloviny října se trápili na nepostupových příčkách Východní konference.
    V zápase s Columbusem dne 19. října přišel pro hokejisty Washingtonu zlom a týmu kolem Alexe Ovečkina se začalo dařit. Domácí vyhráli tři utkání v řadě, poté však přišly dvě prohry na ledě Calgary a Vancouveru. Ovšem i na tyhle prohry bylo ve Verizon Center okamžitě zapomenuto, když Capitals zvítězili čtyřikrát v řadě. Tahle éra byla sice pozastavena prohrami ve Phoenixu a Coloradu, ale momentálně se domácím velmi daří, protože na svém kontě mají tři výhry v řadě.
    Tahle bilance řadí Washington na pátou příčku Východní konference se ziskem pětadvaceti bodů, které si vysloužili v jednadvaceti zápasech.

Statistiky

O nejvýraznější bodový zisk se dělí rovnou dva forvardi týmu. Kapitán Alexander Ovečkin, který si v devatenácti zápasech připsal sedmnáct branek a sedm asistencí. A centr elitní formace Nicklas Bäckstrom, který má na kontě pět branek a devatenáct asistencí. V závěsu se ziskem patnácti bodů je nová tvář týmu Michail Grabovskij a také Marcus Johansson.

Tučňáci momentálně vévodí v Metropolitní divizi, když o pouhý bod vedou právě před Washingtonem.
    Pittsburgh začal letošní sezónu velmi dobře a vyjma prohry s Floridou ve druhém kole, si připsal na své konto sedm výher v řadě, což je jasně řadilo na první příčku Východní konference. Poté však přišel zlom a tři prohry v řadě. To vše proti Coloradu, New Yorku Islanders a Torontu. Tuto nepříznivou bilanci však dokázali svěřenci Dana Bylsmy smazat čtyřmi výhrami v řadě. Od té doby mají borci z Pensylvánie bilanci 2-4-0.

Statistiky

Bodovým statistikám týmu již dlouhodobě vévodí ikona klubu Sidney Crosby, který je momentálně celkově druhý v celé NHL. Za své počínání si na své konto připsal šestadvacet bodů za deset branek a šestnáct asistencí. O šest bodů méně má ruský forvard Jevgenij Malkin za tři branky a sedmnáct asistencí. Sedmnácti-bodovým ziskem se může pyšnit Chris Kunitz.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Marek Indruch

Góly a asistencie: 7. Martin (Crosby), 12. Bennett (Malkin, Niskanen), 40. Crosby (Neal, Kunitz), 48. Neal (Martin, Malkin)

Rozhodca: Kowal, Lee – Barton, Lazarowich