Nitra – Žilina 2:3 (kon.) | Zvolen – Skalica 5:4 (po pr.) | Topoľčany – Trenčín 2:3 (kon.)
Poprad – Košice 6:2 (kon.) | Spišská N. Ves – Lipt. Mikuláš 1:2 (kon.)
HK Nitra
2:3 (2:0, 0:2, 0:1)
MsHK Žilina
Štvrtok 21.11.2013, 12:00 • Arena Nitra • Extraliga juniorov

Nitra prehráva ďalšie domáce stretnutie. Tentokrát sa pod Zoborom radujú hostia zo Žiliny po výhre 3:2. Domáci začali skvele, úvodnú tretinu vyhrali a viedli o dva góly. V ďalšom priebehu hry však prestali hrať a iniciatívy sa ujali hostia, ktorí dokázali zápas otočiť. Rozhodujúci gól vsietil necelé štyri minúty pred koncom kapitán Tomáš Čičala. S týmto konštatovaní sa s Vami lúčim a želám príjemný zvyšok dňa. (14:04:51)

60:00

59:59
    Na záver zakázané uvoľnenie domácich.

59:20
    Nitre sa nedarí dostať do pásma.

58:41
    Tábi zaviezol puk za brankára hostí, no spoluhráči mu veľmi nepomohli.

58:00
    Domáci v snahe o vyrovnanie vrhajú všetky sily do útoku.

56:48
    Žilina dala gól!
    Domáci stratili puk na útočnej modrej, do brejku sa dostal Dolinajec a TOMÁŠ ČIČALA, ktorý zakončuje túto akciu gólom. Asistencie: Milan Dolinajec

56:10
    Rogoň v obrovskej šanci, Pupík ho však vychytal.

55:50
    Hra je prerušená. Hosťujúci Slota leží na ľade.

54:22
    Domáci sú v týchto chvíľach aktívnejší a chcú rozhodnúť tento zápas ešte v riadnom hracom čase.

53:19
    Prebieha bol o stredné pásmo.

51:51
    Tábi mohol vyťažil gól zo skvelej individuálnej práce Bališa. Bališ prešiel cez obrancov ako nôž maslom, naservíroval puk Tábimu, jeho strele do odkrytej brány zabránil skvelým defenzívnym zákrokom Solar.

50:24
    Hra sa upokojila, hráči si dávajú už väčší pozor a nehrnú sa bezhlavo do útoku.

49:36
    Domáci v plnom počte.

49:10
    Bravúrny reflex Pupíka! Jeho pravý betón zabránil Holákovej strele smerujúcej do odkrytej časti brány.

48:43
    Nitra vyhadzuje puk a drží Žilinu ďaleko od svojej brány.

47:50
    Slota dvakrát vypálil tvrdo od modrej, Pupík jeho strely s prehľadom vykryl.

47:36
    Olvecký (Nitra) – 2 min – podrazenie
    Michigan Pre-Draft Showcase, Detroit, USA: 2. - 5. mája. Jedinečná príležitosť pre hráčov ročníkov 1994 - 1999. Viac ako 50 skautov z USHL, OHL, NAHL a ďalších súťaží. Viac informácií na michiganpredraft@seznam.cz a na webe

Marián Balog

Góly a asistencie: 4. Biró, 9. Kuzma (Tábi) – 24. Holák (Lipovský), 35. Lipovský (Slota), 57. Čičala (Dolinajec)

HK Nitra: Pupík – Žitný, Kuzma, Bábik, Kohút, Gál, Chudý, Závodský – Kováč, Priganc, Šuba, Hrazdíra, Olvecký, Tábi, Bališ, Gergo Biró, Mátyás Biró, Konc, Konig, Matejov, Ondrušek
    MsHK Žilina: Škorvánek – Solar, Niník, Klačko, Slota("A"), Prášek("A"), Gálik, Ondruš, Pekný, Lipovský, Kubala, Schroner, M.Dolinajec, Rogoň, L.Dolinajec, Teubner, Holák, Čičala("C").